Oldalak: 1 ... 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 [865] 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1909713 alkalommal)
schpeter
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #12960 Dátum: 2018. Január 11. - 22:23:57 »

... vagy a számítógépesben ...  OOO Stoel
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #12961 Dátum: 2018. Január 14. - 14:29:14 »

Nem rég hallottam (első kézből, egy jelenlévő vadászismerőstől) egy hasonló történetet.
Fiatal (szinte még gyerek) "vadász" disznóhajtáson (nem terelés!) büszkén mutatta az általa dubléra lőtt két, 5-6 kg-os és fiatal gímbikát a felvezetőnek.
A vadászmester magas hangfekvésben lekapta az ifjú titánt a körmeiről, mire az elvonult és telefonált.
Nem telt el két perc, már csörgött is a vadászmester telefonja.
A vonal túlsó végén a nagy földtulajdonos, amúgy jogász apuka üvöltött.
Egyértelműen közölte vele, hogy ha a jövőben még ezen a területen szándékoznak vadászni (ahol neki nem mellesleg kb. 400 hektár szántóföldje van),
akkor vegyen vissza és ne baszogassa a gyereket (mert az azt lő amit csak akar), mert ha nem, akkor gondoskodik arról, hogy a jövő idényben
legkevesebb 50 milliós vadkár legyen a szója és repcetábláiban, a vadásztársaság meg összepakolhat és elhúzhat a véresbe......
Aztán vadásztak tovább szó nélkül..... Stoel
Olyan szép ez az új, parisztokrácia által irányított világ...nem? Hány


Istenem, mint a 45-90-ig tartó időszak legsötétebb korszaka. Amikor felűről "rádtelefonáltak" és tudatták veled ki is a mi kutyánk kölke. Ez az ország nem változott semmit és úgy néz ki nem is fog!
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #12962 Dátum: 2018. Január 14. - 18:47:19 »

A pozíciónk maradt (térdelős)
Csak a f.sz-t cserélték ki....
Az íze lett más, de a szitu ugyan az.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12963 Dátum: 2018. Január 29. - 21:22:10 »

Bejelentkezéskor örömmel láttam,hogy az érdeklődők száma közelít a kettőszázhoz.
Akit irritál az írásom,kattintson tovább!
Írom ezt azért,mert egy Gödöllőn tanuló leendő vadgazdamérnök fórumtárs azzal vádol,hogy szétzilálom a bikás topikot.
Szeptember 5.-én Pötrétén a hahóti berek szomszédterületén terítékre hoztak egy nemzeti kincs kategóriájú bikát.
Ott voltam,láttam terítéken,semmi idegen bélyeget,vagy kerti tartásra utaló nyomot nem láttam a többi csodálóval együtt. Hasonló farkaságas,mint a kerecsenyi területről átment és hahóti bikaként elesett korábbi bika.
Mégis rövid időn belül megvádolták a társaságot hamisítással,csalással.
Egyik fórumtársunk beidézett egy véleményt a facebook-ról,ifj. Jung Jenő véleményét.
"Tipikus osztrák kerti bika. Sötét nyak,rövid világos fej. Egy magyar szarvasbika bizony nem így néz ki."
Feltettem sok vadászterületről képeket,több olyant,ahol több bika van egyszerre terítéken.
Mindenhol szinte minden bika fenotípusa más. Nagy baj is lenne,ha nem így lenne,mert akkor olyan lenne az illető populáció,mint egy nemesnyáras.
A szakmában uralkodó paradigma szerint a magyar szarvas genetikailag homogén.
Az általános állattani tudomány szerint viszont létezik a populációkban polimorfizmus.
A fenológia tudomány elsősorban az állatok évszakonkénti megjelenési formáinak változásával foglalkozik.
Gyújtögetésem közben találtam egy orosz anyagot,ahol a Kárpátoktól keletre élő szarvasok tél végi testszínét mutatják be.Ott hét egymástól különböző szarvasokat látni. Erre én is el kezdtem gyűjteni a tél végi képeket,lehetőleg olyanokat,ahol több szarvas van egy képen,vagy az élőhelyet feltüntetve egy anyagba tettem a képeket. További  tizenötféle testszín "rajzolatot" találtam.
12 évvel ezelőtt bőgéskor Somogyban egyik este kijött harminc fiatal bika, a német vendéggel egyező véleményre jutottunk,hogy 18-féle tükörforma látható a rudliban.
Mindezzel csak azt szerettem volna sugallni,hogy akkor tegyünk a fent idézett véleményhez hasonló megállapítást,ha megdönthetetlen érvünk van.
Vádoló fórumtársam szerint mindenki unja a hozzászólásaimat,azért nem reagál rá senki. Pedig sok mindenről lehetne véleményt cserélni kultúrált vitában,ami ugye nem veszekedés!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #12964 Dátum: 2018. Január 29. - 22:19:55 »

Vagy azért nem reagál, mert úgy félig-meddig egyetértésre jutottunk abban, hogy amíg a hatósági vizsgálat le nem zárul, a pacsi bikáról szóló polémiát elnapoljuk.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12965 Dátum: 2018. Január 30. - 08:51:15 »

Vagy azért nem reagál, mert úgy félig-meddig egyetértésre jutottunk abban, hogy amíg a hatósági vizsgálat le nem zárul, a pacsi bikáról szóló polémiát elnapoljuk.
Én nem csatlakoztam a félig-meddig egyezséghez. A sárosfői trófeaszemlén Bitay államtitkárnak is megmondtam a véleményemet a bikáról,meg az egész műbalhéról.
A bika kérdésre azt válaszolta,hogy legyen igazam abban,hogy naturhirsch.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #12966 Dátum: 2018. Január 30. - 09:35:28 »

A bika kérdésre azt válaszolta,hogy legyen igazam abban,hogy naturhirsch.

Én is csak ezt tudom mondani.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
schpeter
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #12967 Dátum: 2018. Január 30. - 16:58:43 »

Bejelentkezéskor örömmel láttam,hogy az érdeklődők száma közelít a kettőszázhoz.
Akit irritál az írásom,kattintson tovább!
Írom ezt azért,mert egy Gödöllőn tanuló leendő vadgazdamérnök fórumtárs azzal vádol,hogy szétzilálom a bikás topikot.
Szeptember 5.-én Pötrétén a hahóti berek szomszédterületén terítékre hoztak egy nemzeti kincs kategóriájú bikát.
Ott voltam,láttam terítéken,semmi idegen bélyeget,vagy kerti tartásra utaló nyomot nem láttam a többi csodálóval együtt. Hasonló farkaságas,mint a kerecsenyi területről átment és hahóti bikaként elesett korábbi bika.
Mégis rövid időn belül megvádolták a társaságot hamisítással,csalással.
Egyik fórumtársunk beidézett egy véleményt a facebook-ról,ifj. Jung Jenő véleményét.
"Tipikus osztrák kerti bika. Sötét nyak,rövid világos fej. Egy magyar szarvasbika bizony nem így néz ki."
Feltettem sok vadászterületről képeket,több olyant,ahol több bika van egyszerre terítéken.
Mindenhol szinte minden bika fenotípusa más. Nagy baj is lenne,ha nem így lenne,mert akkor olyan lenne az illető populáció,mint egy nemesnyáras.
A szakmában uralkodó paradigma szerint a magyar szarvas genetikailag homogén.
Az általános állattani tudomány szerint viszont létezik a populációkban polimorfizmus.
A fenológia tudomány elsősorban az állatok évszakonkénti megjelenési formáinak változásával foglalkozik.
Gyújtögetésem közben találtam egy orosz anyagot,ahol a Kárpátoktól keletre élő szarvasok tél végi testszínét mutatják be.Ott hét egymástól különböző szarvasokat látni. Erre én is el kezdtem gyűjteni a tél végi képeket,lehetőleg olyanokat,ahol több szarvas van egy képen,vagy az élőhelyet feltüntetve egy anyagba tettem a képeket. További  tizenötféle testszín "rajzolatot" találtam.
12 évvel ezelőtt bőgéskor Somogyban egyik este kijött harminc fiatal bika, a német vendéggel egyező véleményre jutottunk,hogy 18-féle tükörforma látható a rudliban.
Mindezzel csak azt szerettem volna sugallni,hogy akkor tegyünk a fent idézett véleményhez hasonló megállapítást,ha megdönthetetlen érvünk van.
Vádoló fórumtársam szerint mindenki unja a hozzászólásaimat,azért nem reagál rá senki. Pedig sok mindenről lehetne véleményt cserélni kultúrált vitában,ami ugye nem veszekedés!

Szervusz!
Hosszú idő után ez egy olyan hozzászólás volt Tőled, amilyet szeretne olvasni a fórum olvasó közössége. ( Vagy talán a hozzászólás jelentős része kedvemre való volt -de ez szubjektív... )
Lehet, hogy ilyen és ehhez hasonló hsz-ek kellenének és nem kapnál "szétziláló" és hasonló vádakat. Hiszen a szakmai hozzáértést nem kérdőjelezzük meg és tapasztalt, hozzáértő szakembertől tanulni sem szégyen.

A szakmai jellegű vitákba bele kell állni, véleményeket ütköztetni kell - ebből mindenki tanulhat és előbbre juthat.

SZERINTEM.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #12968 Dátum: 2018. Január 30. - 22:51:55 »

Vádoló fórumtársam szerint

Mivel ahogy írtad is, átáltál szimplex üzemmódba. Így sok haszna nincs hogy aggatod a körmöd.
A stílussal van a baj.
Mert még mindég pang a topic...
 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12969 Dátum: 2018. Január 31. - 00:49:46 »

Mivel ahogy írtad is, átáltál szimplex üzemmódba. Így sok haszna nincs hogy aggatod a körmöd.
A stílussal van a baj.
Mert még mindég pang a topic...
 Emelem
Első mondatod mondanivalóját nem értem!
A stílusom sosem volt rokokó a felszínen és ellentéte a felszín alatt.
Mindig poroszosan megmondtam a véleményemet és ha sértődékeny lennék,nem kitartó,akkor már rég nem fórumoznék.
Biztosan észrevettétek,hogy nem vagyok gratula-fórumos.
Ahogyan pirschführerként mindenkivel együtt tudtam vadászni,ugyanúgy itt is megpróbálok tudásom szerint szakmailag megfelelő válaszokat adni.
Cserkeléskor lényeges az "ellenszél". A szemléletem megvédése nagyobb feladat lesz,mint a kialakítása volt,mert az uralkodó paradigmának sok mindenben ellentmondó.
Ha ettől nem riadtok vissza,akkor van értelme a további fórumozásomnak.
Néhányan már privát úton belekóstoltak a "rendszerembe" ( Kama írta nekem egy alkalommal-rendszert látok a hozzászólásaidban,nem úgy,mint a vitatársad hozzászólásaiban.-
még senki nem mondta,hogy úgy,ahogy van baromság.
Szehágel Stefi mondta egy kijelentésem félreértésekor,hogy ez baromság. Következő alkalommal ,mikor rendesen megértette,már más volt a véleménye.
Karácsony Karl kérdezte meg tíz évvel ezelőtt,hogy mi ennek a gyakorlati haszna.
Két volt vitatársammal ellentétben én mérek amit lehet,nem azzal érvelek,hogy én a kezembe tartottam,megkérdeztem a környék öreg vadászait,vagy azért egy bika agancsa a két hullott agancs,mert ugyanazon a részén ugyanúgy dörzsölte .Sokszor kértem,hogy mérjétek le,amit látunk. Eddig csak FeCZo vette a fáradságot és mért,nem csak nézett.
Könnyebb megérteni a világot a matematika segítségével. Van egy könyv is,mely arról szól,hogy a szemléletet jó irányban fejleszti a matematika. Lord Kelvin is azt írta,hogy amíg nem mértél meg valamit,nem tudod miről beszélsz!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #12970 Dátum: 2018. Január 31. - 06:37:12 »

Na nekem most lett végleg tele a t.köm.
Wildheger, azt hiszem a totális érdektelenség bebizonyította a "vádaskodásomat". Szétcseszted az egész topikot, mert öntömjénezésre, übermenschezésre, pirschführerezésre  Röhög Röhög Röhög és a zagyva elméleteid alátámasztására használod az egész fórumot.
Mivel úgy látom, itt - mint Cödlinger úr Rejtő Jenő Néma revolverek városa című művében - valamiféle védettséged élvezel, mást tizedennyiért kitettek volna, én meg nem akarom olvasni a félművelt hozzászólásaidat, kérem a regisztrációm törlését. -

Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 671


« Új üzenet #12971 Dátum: 2018. Január 31. - 07:31:15 »

Karácsony Karl kérdezte meg tíz évvel ezelőtt,hogy mi ennek a gyakorlati haszna.

Na ez a válasz engem is érdekelne!  Röhög



Lord Kelvin is azt írta,hogy amíg nem mértél meg valamit,nem tudod miről beszélsz!

Emlékeim szerint erről Marie Curie-t kellene megkérdezni, mennyire volt nyitott  Lord Kelvin a radioaktív sugárzás megmért, bizonyított létezésére. Nem a legszerencsésebb példa.

Nekem egyébként leginkább ez furdalja a sok agancsforma-elmélettel kapcsolatban az oldalamat: miért a collstock meg a konyhamérleg a legmodernebb műszer, amit használnak ezen a vonalon? Néhai vegyész agyam nem érti, miért nincsenek genetikai illetve DNS vizsgálatok. A konkrét kromoszóma-agancsforma összefüggéseket biztos nem lenne egyszerű feltárni, de azt megmutatni, milyen közeli rokon két egyed tudtommal nem bonyolult. Lehet persze a tükröket is nézegetni, de az olyannak tűnik, mint a bontatlan üvegből borkóstolás.....  Vállat von
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12972 Dátum: 2018. Január 31. - 07:56:23 »

Na ez a válasz engem is érdekelne!  Röhög



Emlékeim szerint erről Marie Curie-t kellene megkérdezni, mennyire volt nyitott  Lord Kelvin a radioaktív sugárzás megmért, bizonyított létezésére. Nem a legszerencsésebb példa.

Nekem egyébként leginkább ez furdalja a sok agancsforma-elmélettel kapcsolatban az oldalamat: miért a collstock meg a konyhamérleg a legmodernebb műszer, amit használnak ezen a vonalon? Néhai vegyész agyam nem érti, miért nincsenek genetikai illetve DNS vizsgálatok. A konkrét kromoszóma-agancsforma összefüggéseket biztos nem lenne egyszerű feltárni, de azt megmutatni, milyen közeli rokon két egyed tudtommal nem bonyolult. Lehet persze a tükröket is nézegetni, de az olyannak tűnik, mint a bontatlan üvegből borkóstolás.....  Vállat von
2016-ban,ha nem tévedek,karácsony táján dr Orosz László jelezte Bán Istvánnak,hogy a világon először csapatával feltérképezték a gímszarvas teljes genomját.
Azt,hogy a fenékpusztai ásatag agancs gazdája és egy mostani somogyi bika anyai ágon rokonok,már meg tudják állapítani. A DNS melyik szakasza miért felelős,annak feltérképezése még idő kérdése.
Ha a méréses módszer tükörnézegetés lenne,akkor a trófeabírálat módszerét is ide kellene sorolni. Vagy tévedek?
A konyhamérleg szerintem sem biztos,ezt már régen mondom,hogy a súly az csak egy olyan apróság,ami mindenképpen élőhely és talajfüggő,mert egy somogyi és egy középhegységi azonos köbcentiméter méretű trófea között lazán 2 kg eltérés van a somogyi javára. Sokkal igazságosabb lenne CIC pontra fizetni,mint súlyra.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #12973 Dátum: 2018. Január 31. - 08:25:54 »

Vagy azért nem reagál, mert úgy félig-meddig egyetértésre jutottunk abban, hogy amíg a hatósági vizsgálat le nem zárul, a pacsi bikáról szóló polémiát elnapoljuk.
Szeretném kérdezni, hogy szép becses országunkban, egy ilyen vizsgálat mennyi ideig tart, mivel éppen február lesz a héten.
Értem én, hogy nem a csimiami sorozatban látott gyorsasággal mennek a dolgok, de azért naaaaaa.
Az az érzetem van, hogy már lehet meg is van, csak nincs nyilvánosságra hozva, vagy mittudomén....
Ezzel a lassúsággal pont az a baj, van egy történet, aminek hiányzik vége, és sok emberben nem zárul le a történet....



Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #12974 Dátum: 2018. Január 31. - 08:39:45 »

Fogalmam sincs milyen vizsgálat folyik és meddig tart.
Arról sem, hogy vége lesz-e egyáltalán, vagy ha befejeződik, a vadásztársadalom kap-e róla valamilyen tájékoztatást.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 [865] 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: