Oldalak: 1 ... 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 [841] 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1912095 alkalommal)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #12600 Dátum: 2017. Szeptember 16. - 21:53:15 »

Ott voltam,terítéken láttam a bikát.
Vadászbarátaim lefényképezték,abból kaptam A4-es méretű fényképet,valamint a barkás képről is.
Két méretet hasonlítottam össze.
A rózsa aljától a középág szárral alkotott teknő és a középág hossza hogyan aránylik egymáshoz.
5,3:5,0 a barkás képen
5,0:6,0 a terítékfotón
Az agancs fejlődését hetente mérték.A homlokcsaptól körívekkel behatárolták a szár és az ágak fejlődését.
A barkás kép szerint az agancs növekedése kész,csak tisztítania kell a bikának.
Viszont az általam mért arányok  szerint a barkás fotó ideje után a középág még jelentősen nyúlott,pedig a fejlődési séma szerint a középág növekedésének már akkor be kellett fejeződni,mikor a korona még csak duzzadtabb volt,mint a szár.
Azonkívül a két fotón más az alsó szár keresztmetszete.
A kerti bikák a krotáliát a fülük közepén viselik,a terítéken a fülsérülés pedig a negyedéig  tart a behasadás,amit akármi is okozhat.

Köszönjük az igen értékes szakmai információkat, valószínű ezek figyelembevételével  jelent meg a jelenlegi helyzetet tükröző tájékoztató jellegű cikkecske, de a dolognak korán sincs vége....
https://www.zaol.hu/kozelet/helyi-kozelet/gimszarvas-nagykanizsa-vadasztarsasag-vadak-vad-rosszindulat-2101843/
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12601 Dátum: 2017. Szeptember 16. - 21:56:17 »

En nem ertek hozza, de nem esetleg erre gondolt ?


Mindkettő "típus" megtalálható egész Európában. De hogy tovább bonyolítsam,a képen látható kettő az egy "típus". Csak az ágak hosszában van különbség.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #12602 Dátum: 2017. Szeptember 17. - 09:20:45 »

Annyira szeretem ezeket az isteni megnyilatkozásaidat. Szerények, szimpatikusak egytől egyig. Javaslom egy kéziszótár beszerzését és a szerintem szó jelentését kicsit tanulmányozni.
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #12603 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 19:19:05 »

" Felénk a kárpáti-típus őshonos."
Kérhetek egy pontos leírást a kárpáti-típusról?
Mert szerintem ilyen nem létezik.


Előrebocsátom, én szakértő nem vagyok. Nem is szándékozom azzá válni. Vadászok, mert szeretem és szeretek a természetben is lenni.
És most, hogy a lényegre térjek a kárpáti típus alatt azt értem, hogy  mivel a beregi végeken vadászom, az itteni gímeknél olyan ágas-bogas agancsot még soha nem láttam, mint pl. a zalai, vagy a somogyi szarvasok terítékeinél.
A mieink büszkélkednek sokszor koronával és villával, de nemigen láttunk még itt (legalábbis én nem) húszas bikát. Egyszóval "szerényebb" trófeájú, de nagyon erős felépítésű bikák vannak errefelé. Nekem ez a kárpáti típus. Hívja mindenki annak, aminek végül is akarja, vagy ahogy tanulta.
Én így hívom.
 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #12604 Dátum: 2017. Szeptember 18. - 22:36:47 »


Előrebocsátom, én szakértő nem vagyok. Nem is szándékozom azzá válni. Vadászok, mert szeretem és szeretek a természetben is lenni.
És most, hogy a lényegre térjek a kárpáti típus alatt azt értem, hogy  mivel a beregi végeken vadászom, az itteni gímeknél olyan ágas-bogas agancsot még soha nem láttam, mint pl. a zalai, vagy a somogyi szarvasok terítékeinél.
A mieink büszkélkednek sokszor koronával és villával, de nemigen láttunk még itt (legalábbis én nem) húszas bikát. Egyszóval "szerényebb" trófeájú, de nagyon erős felépítésű bikák vannak errefelé. Nekem ez a kárpáti típus. Hívja mindenki annak, aminek végül is akarja, vagy ahogy tanulta.
Én így hívom.
 Emelem
Igen
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12605 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 10:49:39 »


Előrebocsátom, én szakértő nem vagyok. Nem is szándékozom azzá válni. Vadászok, mert szeretem és szeretek a természetben is lenni.
És most, hogy a lényegre térjek a kárpáti típus alatt azt értem, hogy  mivel a beregi végeken vadászom, az itteni gímeknél olyan ágas-bogas agancsot még soha nem láttam, mint pl. a zalai, vagy a somogyi szarvasok terítékeinél.
A mieink büszkélkednek sokszor koronával és villával, de nemigen láttunk még itt (legalábbis én nem) húszas bikát. Egyszóval "szerényebb" trófeájú, de nagyon erős felépítésű bikák vannak errefelé. Nekem ez a kárpáti típus. Hívja mindenki annak, aminek végül is akarja, vagy ahogy tanulta.
Én így hívom.
 Emelem

Azt hiszem ezt mondják keleti típusnak (tudományosan ? Sam6) de szerintem mindenki érti aki akarja hogy mire gondolsz.  Állítólag a magyar nagy és sokágú bika a nyugati kisebb testű , kisebb szárú de
 sokágú  és a keleti nagyobb testű és hosszabb szárú de kevés ágszámú szerencsés keveréke .   Fejvakarás Vállat von                                   Emelem
Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #12606 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 11:19:55 »

Azt hiszem ezt mondják keleti típusnak (tudományosan ? Sam6) de szerintem mindenki érti aki akarja hogy mire gondolsz.  Állítólag a magyar nagy és sokágú bika a nyugati kisebb testű , kisebb szárú de
 sokágú  és a keleti nagyobb testű és hosszabb szárú de kevés ágszámú szerencsés keveréke .   Fejvakarás Vállat von                                   Emelem



Keleti országrészből!!!
9,35 kg
Nekem ez testesíti meg a Kárpáti szarvast!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12607 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 13:01:02 »



Keleti országrészből!!!
9,35 kg
Nekem ez testesíti meg a Kárpáti szarvast!

Tudnám íberelni a Dél Dunántúli régióból .  Mosolyog

 
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #12608 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 19:29:07 »



Keleti országrészből!!!
9,35 kg
Nekem ez testesíti meg a Kárpáti szarvast!

Érdekes, egyesek tudják ezek szerint, mi az a "kárpáti" szarvas. Pedig már elkönyveltem, hogy nem is létezik...

Gratulálok az elejtőnek! Emelem Ennek csak az egyik agancsszára többet ér, mint az Új-zélandi csodákból egy csokor  Kacsint
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #12609 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 22:26:16 »


- Bár sem orvos, sem gyógyszerész nem vagyok, de el sem tudom képzelni, hogy olyan nyugtatót adjanak (ha egyáltalán van ilyen) akár embernek, akár állatnak amelyikben bármilyen, de főleg  ilyen erős véralvadásgátló lenne! Ki lenne olyan barom, aki egy tízmillát érő bikának véralvadásgátlót ad, és reszkírozza, hogy egy sérüléstől elvérzik a vad? A véralvadásgátló szedése, és a zöld növények fogyasztása egymással ellentétes hatással van a vérsűrüdségre. A növényben lévő K vitanin nagyon erősen csökkenti a vérhigító hatását, sőt bizonyos mennyiség felett már teljesen hatástalanítja.  Ahhoz, hogy az INR szint megfelelően emelkedjen szerintem olyan vérhigító mennyiséget kellene adni, amelyik egyik gyógyszerben sem lehet mellékhatásként nemhogy egy nyugtatóban. Azt el tudom képzelni, hogy egy a szárban lévő érben maradt vér, és az okoz ilyet. Nekem is van olyan őzagancsom ahol a szárban egy ér helyén teljes hosszban végig lehet egy drótot húzni.

Igen Többnyire helyes a gondolatmeneted. Annyit azért hozzátennék, hogy nem csak olyan véralvadásra ható szerek vannak, amik az INR növelése (azaz a protrombin szint csökkentése) révén fejtik ki a hatásmechanizmusukat.
 A K- vitamin teljesen nem tudja semmissé tenni a Kumarin- származékok (véralvadásgátlók egy csoportja a sok közül) hatását, lévén ezek gyógyszercsoportnak nincsen antidotuma (ami teljesen és véglegesen felfüggeszti a működésüket). De mivel a protrombin  képződéséhez a májban szükség van K-vitaminra, ezért az ebben gazdag étrend némileg valóban csökkentheti az INR-t. Úgyhogy némi részletkérdéstől eltekintve tényleg tök jól összefoglaltad a lényeget.  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #12610 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 22:45:06 »

Igen Többnyire helyes a gondolatmeneted. Annyit azért hozzátennék, hogy nem csak olyan véralvadásra ható szerek vannak, amik az INR növelése (azaz a protrombin szint csökkentése) révén fejtik ki a hatásmechanizmusukat.
 A K- vitamin teljesen nem tudja semmissé tenni a Kumarin- származékok (véralvadásgátlók egy csoportja a sok közül) hatását, lévén ezek gyógyszercsoportnak nincsen antidotuma (ami teljesen és véglegesen felfüggeszti a működésüket). De mivel a protrombin  képződéséhez a májban szükség van K-vitaminra, ezért az ebben gazdag étrend némileg valóban csökkentheti az INR-t. Úgyhogy némi részletkérdéstől eltekintve tényleg tök jól összefoglaltad a lényeget.  Emelem

Köszönöm! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #12611 Dátum: 2017. Szeptember 19. - 23:18:18 »

Köszönöm! Emelem
Emelem
Naplózva
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #12612 Dátum: 2017. Szeptember 21. - 08:01:09 »

Probléma megoldva!
Trófea lefoglalva, házkutatások megtartva Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #12613 Dátum: 2017. Szeptember 21. - 08:05:46 »

Probléma megoldva!
Trófea lefoglalva, házkutatások megtartva Emelem

???  Vállat von Ne fogd vissza magad! Meglepődött valami részlet, esetleg tényszerű, tárgyszerű információ?!
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #12614 Dátum: 2017. Szeptember 21. - 08:08:22 »

Többet nem mondhatok mert köt a .... de szerintem előbb-utóbb híranyag lesz Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 [841] 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: