Oldalak: 1 ... 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 [839] 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1912984 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #12570 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 19:04:39 »






Igazi bőgési hangulatot sugároznak a fotók! Igen
Élmény volt végignézni a sorozatot!
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #12571 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 22:10:06 »



Van némi energia. Hány kiló lehet egy ilyen bála?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #12572 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 22:30:08 »



Van némi energia. Hány kiló lehet egy ilyen bála?

Változó. 2-3q között, úgy tudom.  S.Peti
Naplózva

Renkecz Rafael
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #12573 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 23:20:00 »

Bár a nevem nem Tamás, de hitetlen vagyok. Miért?

Azt, hogy ez a pötrétei bika csinált e, vagy sem azt én sem innen a gép mellől, sem a valóságban nem tudom eldönteni. Biztos vagyok benne, hogy vannak eljárások, vizsgálatok amelyekkel ezt egyértelműen be lehetne bizonyítani,  ha ez cél.  Gondolom, ezt a trófeát fogjuk még látni egy két alkalommal, ha előbb nem, hát a tervezett Világkiállításon, és nem hiszem, hogy nemzetközi szemlére kitennék ha mű bika lenne. 

Pusztán négy megjegyzésem lenne:
-Nem tudom elképzelni, hogy ha ez egy mahinált bika, akkor egyszerűen kitépik a füléből a fülbevalót, és nem úgy távolítják el, hogy nyoma sem marad. Még azt sem tudom elképzelni, hogy ha kiszakad egy ilyen a fülből, és "ilyen" szándékok vannak a bikával nem fogják be, és nem tüntetik el a sérülést. Inkább, egy sima verekedésből eredő sérülést, vagy sebzést tudok elképzelni.

- Bár sem orvos, sem gyógyszerész nem vagyok, de el sem tudom képzelni, hogy olyan nyugtatót adjanak (ha egyáltalán van ilyen) akár embernek, akár állatnak amelyikben bármilyen, de főleg  ilyen erős véralvadásgátló lenne! Ki lenne olyan barom, aki egy tízmillát érő bikának véralvadásgátlót ad, és reszkírozza, hogy egy sérüléstől elvérzik a vad? A véralvadásgátló szedése, és a zöld növények fogyasztása egymással ellentétes hatással van a vérsűrüdségre. A növényben lévő K vitanin nagyon erősen csökkenti a vérhigító hatását, sőt bizonyos mennyiség felett már teljesen hatástalanítja.  Ahhoz, hogy az INR szint megfelelően emelkedjen szerintem olyan vérhigító mennyiséget kellene adni, amelyik egyik gyógyszerben sem lehet mellékhatásként nemhogy egy nyugtatóban. Azt el tudom képzelni, hogy egy a szárban lévő érben maradt vér, és az okoz ilyet. Nekem is van olyan őzagancsom ahol a szárban egy ér helyén teljes hosszban végig lehet egy drótot húzni.

- A tévedés jogát fenntartva én erősen úgy emlékszek, hogy azt a barkás bika képet évekkel ezelőtt egy nagy port kavaró bikalövés (nem hazai) kapcsán már láttam! Akár hogyan is nézem, ez a három képet nekem nem egy bikát mutat. Ha csak a farkaság villáját nézem is, teljesen más a két ág szöge, hajlás iránya, stb.

- Harminckét évvel ezelőtt egy a mostanihoz megszólalásig hasonló bika kerűlt terítékre Hahóton. A két helyszín között nem lehet több a távolság mint 6 km.  Felmerül bennem a kérdés, hogy akkor azon a környéken egy gén öröklődésről beszélhetünk, vagy 1985-ben is, és most is  egyazon kertben csinált bika kerűlt terítékre? Szerintetek melyik valószínübb?

Remélem az igazság mielőbb kiderül.

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #12574 Dátum: 2017. Szeptember 13. - 08:49:02 »

Pórszombaton is esett egy ehhez a Pötréteihez és a Hahótihoz kísértetiesen hasonló bika idén.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12575 Dátum: 2017. Szeptember 13. - 08:55:54 »

Pórszombaton is esett egy ehhez a Pötréteihez és a Hahótihoz kísértetiesen hasonló bika idén.

Már klónoznak is !  Ördög                   Röhög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #12576 Dátum: 2017. Szeptember 13. - 09:10:12 »

A hahóti bika hóttziher, h ogy természetes jószág volt.
Előző évi hullott agancsa ott lóg a Hubertus Vadásztársaság újudvari vadászházának falán.
Kilimán község Szurkola nevű területrészen élt és bőgött évekig, mígnem az utolsó évben átment a határt jelentő közúton.
Vesztére.




Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #12577 Dátum: 2017. Szeptember 13. - 09:35:23 »

Ezzel nem azt akartam mondani, hogy "csinált" a bika, hanem, hogy érdekes, mennyire jellemző agancsformájú két bika esik egy bőgési idényben, viszonylag kis területen.  Wave
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #12578 Dátum: 2017. Szeptember 13. - 09:37:09 »

A hahóti bika hóttziher, h ogy természetes jószág volt.
Előző évi hullott agancsa ott lóg a Hubertus Vadásztársaság újudvari vadászházának falán.
Kilimán község Szurkola nevű területrészen élt és bőgött évekig, mígnem az utolsó évben átment a határt jelentő közúton.
Vesztére.

Érdekes infó. Köszi. Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
HUNBelfegor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #12579 Dátum: 2017. Szeptember 13. - 12:40:04 »

Esetleg egy nyílt bírálat itt a fórumon a meglévő kép/felvétel alapján Plank Csaba / Dobbasszus féle bikákra???  Engem érdekelne, tisztán tanulási célzattal  Kacsint Emelem
Naplózva
HUNBelfegor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #12580 Dátum: 2017. Szeptember 13. - 12:57:40 »

Esetleg róla vélemények... (találtam a videót nem én készítettem)

Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #12581 Dátum: 2017. Szeptember 13. - 13:01:11 »

Már klónoznak is !  Ördög                   Röhög
Arról még nem tudunk, de korábban volt itt feltéve video embriók kinyeréséről , recipiensekbe ültetésről.A technológia mo.-is elérhető a saját jogon szaporodás sok helyen már ki van váltva beültetéssel és a világon bárhová eljutattható a legjobb genetika kevés ráfordítással.Legjobb minőségű anyut,aput össze keverjük és a világon bárhol megszületik, v agy akár éveket vár Új-Zéland a legjobb példa.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12582 Dátum: 2017. Szeptember 13. - 13:15:15 »


- Bár sem orvos, sem gyógyszerész nem vagyok, de el sem tudom képzelni, hogy olyan nyugtatót adjanak (ha egyáltalán van ilyen) akár embernek, akár állatnak amelyikben bármilyen, de főleg  ilyen erős véralvadásgátló lenne! Ki lenne olyan barom, aki egy tízmillát érő bikának véralvadásgátlót ad, és reszkírozza, hogy egy sérüléstől elvérzik a vad? A véralvadásgátló szedése, és a zöld növények fogyasztása egymással ellentétes hatással van a vérsűrüdségre. A növényben lévő K vitanin nagyon erősen csökkenti a vérhigító hatását, sőt bizonyos mennyiség felett már teljesen hatástalanítja.  Ahhoz, hogy az INR szint megfelelően emelkedjen szerintem olyan vérhigító mennyiséget kellene adni, amelyik egyik gyógyszerben sem lehet mellékhatásként nemhogy egy nyugtatóban. Azt el tudom képzelni, hogy egy a szárban lévő érben maradt vér, és az okoz ilyet. Nekem is van olyan őzagancsom ahol a szárban egy ér helyén teljes hosszban végig lehet egy drótot húzni.


Nem biztos, hogy a nyugtató használatát jól érted. Bár még annyit sem értek hozzá, mint Te a K-vitaminhoz meg az INR szinthez, de én nem gondolnám, hogy bármi indok volna folyamatosan vagy többször adni a jószágnak, mert miért is kéne?

Nem tudom, mi a szokás a "turbós" bikáknál, de a hasonló bakoknak csak akkor (egyszer) szokták a nyugtatót adni, mikor kiteszik a területre, hogy mire a bódulatból magához tér és lógó fejjel feltápászkodik, addigra épp arrafelé járjon a csontfüggő tehetős vendéggel a "rutinos" hivatásos vadász, aki ennyire pontosan tudja, hogy a nagy kökény sarkánál épp ilyenkor szokott megjelenni egy kapitális bak. Más módszerrel hogy tudnák elsütni neki (annak kockázata nélkül, hogy a jószág világgá megy, és nem találják meg a Jürgennel), hogy a természet meg a vadőr szaktudása ajándékozta meg a brutális méretű trófeával? Valahogyan mégiscsak össze kell hozni térben és időben a vendéget a vaddal, különben lőttek a nagy lóvénak.

Ez a Hunters Video gyakorlatilag meg is örökítette két ilyen dicső alföldi bak elejtését az utókor számára. Promo video a linkre kattintva, az összefoglaló szöveg alatt (lásd 0:09 és 0:43-nál):

https://shop.huntersvideo.com/shop/the-dream-buck/
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12583 Dátum: 2017. Szeptember 13. - 13:21:51 »


A trófeáról közelkép balra fent a galériában...
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #12584 Dátum: 2017. Szeptember 13. - 16:31:41 »

A trófeáról közelkép balra fent a galériában...

A galériában lévő csoportkép közepén ismerőst vélek felfedezni. Miért van az,hogy meg sem lepődöm? Mindenesetre tudnék mit mesélni....
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 [839] 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: