Oldalak: 1 ... 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 [837] 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1912502 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12540 Dátum: 2017. Szeptember 08. - 20:35:13 »

Legközelebb ha haza megyek (2 hét múlva) készítek fotókat mert most nincs kéznél  Emelem

Az ígért képek  (8,40 kg)







 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 08. - 21:03:42 írta Sakac » Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12541 Dátum: 2017. Szeptember 08. - 20:36:16 »

Nemtom ez a fos pic.de miert forgatta el a kepeket...
Bocs!  :Mosolyog Wave


Bocs, tabletrol csak ennyire futotta .... A kep adatai alapjan forgatja a picr a kepet, telefon automatikusan forgatja... Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 08. - 21:06:33 írta Sakac » Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #12542 Dátum: 2017. Szeptember 08. - 22:18:35 »

Szia! Nincs rendes bika aki távol tartsa a suhancokat?

Lesz. Korán van, még csak stimmőnek' a muzsikusok.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #12543 Dátum: 2017. Szeptember 08. - 22:37:34 »

Az ígért képek  

 Emelem

Nagyon szép!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #12544 Dátum: 2017. Szeptember 09. - 08:34:06 »

Gratulálok Csabus!!! Emelem
Ezt nemrég mondta egy barátom: "Jó bika+szép vadászat....kell ennél több szeptemberben?"  Röhög
Na, te is jól válogatod meg a barátaidat.....😁
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #12545 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 10:35:59 »

Mire képes egy szeptemberi gímbika?
Tegnap este jó helyet "húztam".
4 bika bőgött az alattunk elterülő tőzeges-nádas-sásos ártéri bozótban.
Egy 7-8 éves 8 kg körüli páratlan 14-es őrizte nagyon 2 tehenét, de a szürkület határán érkezett egy korosabb páratlan 14-es 9 kg körüli vetélytárs.
A fiatalabb bika (jogosan) veszélyesnek ítélte a helyzetet és "legjobb védekezés...." alapon nekirontott az érkezőnek.
Amaz meglepetésében kirontott a hátunk mögötti kukorica tarlóra, majd ott megpillantva egy már régebb óta kint nyekergő 5 éves 6 kilós kis 12-est, nekirontott amannak.
Nagyon gyorsan kellett dönteni, a bikát korra jónak gondoltam, igaz egy kb. 5 centis koronaágat nem látva 12-esnek néztem, így kiadtam a vendég számára az utasítást a lövésre.
Mivel a bika nem akart megállni, ezért a nyakamban lógó tehénhangú síppal erőszakosan ráhívtam, mire megtorpant.
De már lódult is tovább...ebbe szólt bele a puska hangja.
A bika megrogyott a hátuljára és elkanyarodva futott vissza a bozót felé.
Nem kellett bíztatnom a finn vendéget, gyorsan kettőt repetált a futó bikába, szemmel láthatóan mindkettő jó helyen porzott a sáros oldalán.
Meg is lassult, majd szétterpesztett lábakkal, lógó fejjel megállt, de nekünk szinte teljesen háttal.
Megpróbált még bőgni, de csak vér jött a száján. Agancsával dühödten túrta a kukorica szecskát, szétdobálva maga körül.
Nem engedtem a vendégnek az újabb lövést, mert féltem, hogy a mozgó bikának még ellövi az agancsát.
Úgy voltam vele, hogy ha megindul és az oldalát mutatja, akkor természetesen lőheti, de így, hátulról, egyre sötétebb körülmények között inkább ne.
Pár perc után a bika lefeküdt, teljesen rossz pozícióban a kegyelemlövéshez.
A tarlón lévő katlanban hevert, ha lemegyünk a lesről, nem is láthattuk volna, így ha netán korán rámegyünk és elzavarjuk a zörgéssel a tarlón, azt sem tudjuk, hogy merre keressük Fejvakarás
Hívtam a kollégákat, hogy hozzák ki az utánfutót, aztán addig várunk amíg csak szükséges.
Fél óra után láttam, hogy messziről közelednek a fények, érkezik a segítség.
De a bika még mindig meg-meglóbálta a fejét, de felkelni nem tudott már szegény.
Így lemásztunk a lesről, jó széllel kerülve rácserkeltünk úgy, hogy az oldalát láthassuk. Ekkor szabad szemmel már semmi sem látszott belőle,
csak távcsővel láttam már meg, amikor felértünk a domb élére.
Még pár lépést tettem, hogy a vendég a lőbotra tudjon támasztani és rávilágítottam a fejlámpával.
A bika abban a pillanatban megpróbált felállni, de a vendég már lőtt is, újból a lapocka környékére.
De a bika csak tápászkodott tovább, erre jött még egy gyors lapocka lövés, amire már visszahuppant a földre.
Ekkor elfordította a fejét és szabaddá vált a méteres nyaka, amibe aztán az utolsó lövés is beletalált, így véget vetve a szenvedésének.
Nagyon megrendítő fél óra volt, látni ezt a hatalmas erőt, ezt a végtelen élni-akarást........ ilyenkor mindig elgondolkozom azon, hogy szabad-e ezt nekünk egyáltalán.....?
Nem csak én kerültem ilyen furcsa komor hangulatba, láttam a vadászon is, hogy nagyon erősen járnak benne a hasonló érzelmek.
Persze aztán hamarosan átváltottunk örömbe és közelebbről is megnéztük zsákmányunkat.
Az első lövés a combját érte, ahogy azt láttam is.
A 2. és 3. a legjobb helyen, a lapocka mögött közvetlenül, mindkét tüdőlebenyt átjárva és nagy ereket roncsolva.
Ugyan ott volt a végén tett 4. és 5. lövés nyoma is, a 4 találatot két tenyérrel el lehetett takarni.
És erre kellett még a nyaklövés......
A kaliber 30-06
A lőszer Swift A-Frame 200 gr, házi töltés.
Mindegyik lövedék átütötte a testet, pedig bőven volt csonttörés is és a bika leadási tömege 190 kg lett.
A vendég elmondása szerint több, mint 15 éve ezt használja, egy csövet már kilőtt vele, sokat jár lőtérre és lőmoziba (ez látszott is a lőtudásán  Igen).
Több ezer nagyvadat lőtt már vele, közte több medvét, kanadai és alaszkai óriás és európai jávort, rengeteg hajtott disznót, de ilyent még nem pipált.
Minden tisztelet kijár a gímszarvasunknak, hihetetlen mód kemény vad  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #12546 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 10:41:51 »

Mire képes egy szeptemberi gímbika?
Tegnap este jó helyet "húztam".
Minden tisztelet kijár a gímszarvasunknak, hihetetlen mód kemény vad  Emelem

 Meglepődött Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #12547 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 11:33:56 »

Mire képes egy szeptemberi gímbika?
.....

 :Mosolyog Szomorú

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #12548 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 18:39:59 »

........ ilyenkor mindig elgondolkozom azon, hogy szabad-e ezt nekünk egyáltalán.....?

Én nem vadásztatok, csak a saját "örömömre" bújom a határt, de bennem is felmerül időnként ez az érzés. Érdekes módon a gímszarvassal kapcsolatban jön elő.
Ha van fotó, kíváncsi lennék a bikára. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #12549 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 21:36:59 »

Igen,többen is szeretnénk látni! Mosolyog
 Emelem
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #12550 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 22:52:44 »

Mire képes egy szeptemberi gímbika?


Először is szeretnék gratulálni a bikához!  Igen A képet pedig én is várom ám! Kacsint

Nekem hasonló élményem volt három éve ősszel, akkor lőttem első gím bikámat. Felénk a kárpáti-típusú  őshonos.
A sztori a saját tökéletlenségemet is szemlélteti majd, na de így kerek és így igaz a történet.

Nagyon sokat jártunk bika után. Sok alkalommal hallgattuk a bőgést (néha nagyon is közelről) , de látni bizony egy bikát sem sikerült. Kísérőm meg is jegyezte, hogy a köd velem együtt jön és megy.  Ördög
Ugyanis a köd mondhatni napi szinten mentette előlem a bikákat. Szinte senki másnál ez elő nem fordult, vagy legalábbis ennyire menetrendszerűen soha. Olyan féltékenyen takarta Őket előlünk, mint ahogy az anya védi a gyermekét. És valóban így volt. Akárhányszor kerültem sorra, annyiszor kúszott elő a semmiből a tejfehér függöny, mire a területre kiértünk. Legyen az hajnal vagy délután.

Szeptember végén aztán egy szemerkélős (köd nélküli  Vigyorog) késő-délutánon megtört a jég. Egy lesen ülve éppen elábrándoztam, amikor a Kísérőm megjegyezte: "ott a bika!" Erre hangosan vissza is válaszoltam valami humorosat, mivel napi szinten évődtünk már egymással a szerencsétlenségem miatt. Persze hogy nem akartam elhinni, hisz folyamatosan ugrattuk már egymást.
Azonban olyan mereven és mozdulatlanul nézett előre, hogy az óvatossága átragadt rám és inkább elhallgattam. Szememet igyekeztem ugyanabba az irányba fordítani anélkül, hogy a fejemet is mozgatnám. És ott volt! Alig 70 méterre épp egy fiatal tölgyesből igyekezett szép lassan kifelé. Egy kökényesen kiváltva a mellettünk lévő alig 100 méteres gyepcsíkon átváltva be készült menni a túloldali majd 15 hektáros kukoricába.

Nos én puskaszíjat csak cserkeléshez használok, de ezúttal a lesen is rajta felejtettem - balszerencsémre.
A bika lőhető volt, Őt kerestük, így nyomban nyúltam is a puskáért. A szíj elég hosszú volt és a jobb könyökömet akasztottam bele, hogy ne verődhessen, s hogy stabilabban a vállamba feszülhessen. Ahogy lőirányba tartva vállba húztam - a céltávcsőben éppen felvillant a bika képe (keresztben állt) - a kibiztosítást követve a szíjat a könyököm enyhe hátrahúzásával akartam még jobban eligazítani, amivel együtt a kezem is (ujjam az elsütőbillentyűn) elindult hátra, és a már kibiztosított puska elsült úgy, hogy a céltávcsőben még nem rendeztem a szálkeresztet rendesen.
A lövésre a bika ugrott egyet, bele a kökényesbe. Kísérőm el volt hűlve, hogy Ő még ilyen "villámkezűt" nem látott, aki ilyen gyorsan tud célozni. Amikor kétségbeesve közöltem vele, hogy csak egy villanásnyira láttam a célkeresztben a bikát és véletlenül a szíj miatt elrántottam az elsütő-billentyűt, továbbá hogy megvan a nagy esély a gyomorlövésre, na akkor lett nagy kapkodás és szemöldök-tangó! Ördög

A bika kiugrott a kökényből, és átvágni készült galoppban a gyepen. Meg nem állt volna. Végig követtem a céltávcsőben és kerestem az oldalán a vért (amit hála istennek sehogy sem találtam). Közben torkunk szakadtából bőgtünk kánonban,  és böffentettünk nagyokat, hogy megálljon. És megállt!
Ekkor kapta az első golyót, kissé magas lapockára célozva hatalmas becsapódással, amitől azonnal összeesett és csak a mellső lábai mozdultak meg néha.
Így telt el fél perc, amikor már kezdtem megnyugodni és a pulzusom sem 200 volt (hanem kb. 180). Rettenetesen megijedtem, hogy első bikámat megsebezve elvesztem, holott annyira készültem az első alkalomra.
Szóval amikor épp megnyugodtam, a bikát mint ha árammal megcsapták volna, elkezdett ficánkolni a földön és mellső lábaira próbált állni. Mire észbe kaptam, már a hátsó lábaival szilárdan állva rúgta magát előre úgy, hogy közben majd többször orra nem bukott, mert a jobb mellső lába csak lógott élettelenül. Mire rálőhettem volna, már a kukoricában volt.

Amit akkor éreztem, a kutyának sem kívánom. Mert ott nem esett ám össze. Csak a két villás agancs látszott, amint jó 50 méter menekülés után megállva körbe-körbe forgatja a fejét és kémlelt. Az agancs állásából és mozgásából így gondoltuk. Hogy súlyos lövést kapott, abban biztosak voltunk már ekkor, hisz menekülés közben megállt. Azonban hogy nem feküdt el, az riasztó volt.
Már biztosra vettem, hogy elvesztettük. Jó 150 méter vastag csíkban kb.  15 hektár kukoricában a túlvégen gond nélkül átmehet a túloldali tölgyesbe. Másik lehetősége is volt ám, ha a hátunk mögött "átugrik" az alig 100 méteres tarlón (azt már levágták valamilyen oknál fogva), s rögtön egy még nagyobb tölgyesben köt ki. Na ott megtalálni...
Az utóbbit választotta. Lassan a villás agancs úszni kezdett a kukorica tetején a tarló felé.  A másodperc törtrésze alatt döntöttünk. Leugráltunk a lesről és irány a tarló széle. Itt mellig érő kökénybokrocskák takarásába álltunk és lőboton nyugtatott puskával (csak épp mi nem voltunk olyan nyugodtak) vártuk, hogy mi lesz. A szél sajnos felé fújt, de még haladnia kellett a takarásból való kilépéskor vagy 30-40 métert, mire az orrába csapna a szagunk.
Mikor kilépett láttam, hogy nagy-beteg. Komótosan, mint egy öregúr, jobb lapockáját és lábát mereven húzva szép lassan gyalogolt át keresztbe előttünk. Magam sem tudom, hogy mikor és hogyan húztam el az elsütő-billentyűt, de a lövés ismét földre döntötte és láttam a becsapódást is a bőrén (amit sem azóta, sem azelőtt nem tudtam meglátni soha egyetlen elejtett vadamnál sem).
Szinte láttam, ahogy a találat helyén hullámzik a bőr. Gerinclövés volt.
Mindennek ellenére még jó másfél percig próbált felállni, agancsával a földbe vágva próbálta magát a földről felemelni, mert mellső lábtól hátrafelé semmije sem mozdult. Rohantam oda, hogy megváltsam a szenvedéstől, de nem volt már rá szükség. Már csak feküdt és még rám nézett, sóhajtva néhányat. Láttam, hogy már csak félig van itt, mert mellé lépve (elég nagy könnyelműség volt így utólag) látszott a szemén, hogy nem engem néz, hanem elnéz mellettem.
Az elmúlt néhány perc olyan szinten megrázott, hogy az óvatosságnak még a csírája is kiment belőlem. Mellé guggolva még oldalára is tettem a kezem és végigsimítottam rajta, mielőtt elment volna. Így távozott.

Nos ekkor éreztem én is azt, amit Csabus is említett. Vajon megtehetjük-e?
Kellemetlen volt az érzés, hogy egy olyan erős őserejű állatot, mint ez a bika - ami egy villanással pozdorjává törhette volna a csontjaimat - egy hozzá képest milyen satnya lény ejtett el. Mintha az oroszlánt a nyúl ütötte volna ki. Hatalmas testű, jó kiállású kárpáti-típus volt.
Komolyan mondom, sajnáltam. Másnap, mikor elkezdtem kikészíteni a trófeát  (ezt nem engedtem senkinek), jutottam el oda, hogy már valóban elkezdtem örülni.

Nos a lövések:
Az első szerencsére hibázás volt, meg sem karcolta.
A második magas-lapocka lett volna, ha oda megy. De nem oda ment, köszönhetően a testem minden szegletében lüktető szívemnek. Előre ment nyaktőre. Egy főeret elkapott, mert belül elöntött mindent a vér. A nyaktőnél a csigolyák alatt ment el alig egy ujjnyival. Feltételezem, hogy jól megrázta a gerincet, azért esett össze. A felgombásodott lövedéket megtaláltuk a csigolyák alatt a húsban, két-három centin múlott, hogy nem ütötte át a vadat.
A harmadik egy elég "multifunkcionális" lövésnek sikeredett. Másképp nem tudom nevezni.  A gerincet eltörve a tombak-köpeny ott maradt a széttört csigolyák között, míg az ólommag (ez sosem fordult elő ennél a lőszernél, sem előtte, sem utána) lefelé haladva a szívet lyukasztotta át! Az ólmot nem találtuk meg.

Mindkét lövés alig 80-100 méter közötti távon lett leadva. A kaliber 30-06, a használt lőszer pedig 180 grain-es Winchester Power-Point. Ez a lövedék hihetetlenül gombásodik és nem esik szét. Mindennek ellenére képtelen volt átütni a bikát.
És dacára az utolsó hihetetlen lövésnek, még jó másfél percig megpróbált felállni. A tarlót tisztességgel összetúrta félkör ívben a háta fölött.

Addig hittem is, meg nem is, hogy mi mindent elbír a gím a bőgés idején. Azóta már tudom is.
Elnézést a hosszas leírásért, de ez most valahogy kijött belőlem.

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #12551 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 05:15:31 »



Elnézést a hosszas leírásért, de ez most valahogy kijött belőlem.

 

Jó volt olvasni! Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #12552 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 06:56:29 »


Először is szeretnék gratulálni a bikához!  Igen A képet pedig én is várom ám! Kacsint

 Emelem

A végén egyszer csak azt vettem észre, hogy nem veszek levegőt.  Wave  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #12553 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 07:57:33 »

Fejvakarás

Évek óta figyelem, hogy amikor egy igazán különleges nagy bak, bika kerül terítékre rögtön elkezdődik a találgatás, vádaskodás tápozásról, ólban tartásról, sumákolásról "sörétezésről" stb.
Olyan hihetetlen, hogy léteznek Magyarországon még különleges és nagy súlyú agancsok?  Ha jól tudom, az ÚJ-Zélandra kivitt állomány is az ország ezen részéről származik.  Aki azt állítja, hogy az ő területükön még nem esett előtte soha nem látott jó bak, bika, az szvsz nem mond igazat.

Gondolom sokaknak van olyan tapasztalata, olyan társaságot, területet, vagy  vadászt(akár itt a fórumról is ismerhet)  aki pénzt, időt nem sajnálva nagyon sokat tesz a területén lévő vadállományért. Olyan elképzelhetetlen, hogy egy jól adottságú területen, jó gazdálkodás mellett teremnek jó trófeák?  Mikor lesz már itt is olyan világ , hogy örülünk eredményeknek, mások sikereinek, és nem minden mögött sumákolást érzünk?
 Fejvakarás

Nos ha nem lennének fellelhetők ilyen és ehhez hasonló fotók az interneten, akkor bizonyára joggal örülhetne a vadásztársadalom....

 

Az már csak hab a tortán, hogy a magyarországi terítékfotókon is jól látszik, hogy a bika jobb füléből kiszakították a krotáliát.....

Aztán van még egy ilyen kép is...ismert arcú és nevű személy az idén tavasszal egy magyarországi kertben, ettől a bikától  felvett, hullajtott jobb szárral parádézik...



Ezt a trófeát a VI. Festetics Trófeaszemle keretében bemutatták négy napja Keszthelyen. Az ott készült fotókon jól látszik, hogy a trófea folyamatosan ereszti a vért, mert  rossz nyelvek szerint ez a bikába beléinjekciózott nyugtatók véralvadásgátló hatása miatt állt elő

 



Aztán lehet beszélgetni, szőrszálakról, meg hogy igazi szabad területi zalai bika, csak legyen aki elhiggye....





Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #12554 Dátum: 2017. Szeptember 12. - 08:26:25 »

Tegnapra is jutott egy jó kis vadászat Táncol
Cseh vendég, 8-10 kg közötti igénnyel.
Felültünk egy napokig pihentetett helyre. Körülöttünk repce zöldítés,
azon túl van akácos, meg kukorica és tarló, no meg patak és folyó körben mindenfelé... szóval bármi lehet.
Annál is inkább, mert már 6-kor 4 bika bőgött körben mindenfelé.
Időnként itt-ott megjelent a kukoricából pár tarvad, néhány kölyök bika, a jobbra előttünk lévő hosszú akácosban pedig hallhatóan közelített egymáshoz két bika.
Aztán összeért a két hangforrás és kis idő múlva heves agancs-csattogás vette át a helyét.
Latolgattuk az esélyeinket, a vendég kérdezte, hogy milyen bikák estek eddig, majd elővette a telefonját
és mutatott pár trófeát és terítékfotót. Egyből láttam, hogy igen odáig van a különleges, abnormis trófeáiért, van is neki belőlük bőven.
Épp egy nagyon különleges bakot néztem nyálcsorgatva, amikor jó 300-350 méterre tőlünk megjelent egy nagy szarvastest és felénk kezdett kullogni.
Mozgása, formája alapján jó korosnak és igen fáradtnak tűnt. Alkalmasint a még mindig bőgő másik bika verte ki innen?
De az okon nem volt idő elmélkedni, mert a szarvasokra jellemző térölelő lépteivel nagyon gyorsan közelített, mértani pontossággal szemben nekünk úgy,
hogy az agancsát oldalról egyáltalán nem lehetett megfigyelni. Csak jött és jött........
Azt persze az első pillanatban láttuk rajta, hogy rendkívül szűk állású agancsokat visel ahogyan azt is, hogy nem egy súlyos agancs.
Mikor már csak kb. 100 méterre volt, az is látszott, hogy a szemág-jégág zónában sem stimmel valami a kréta körül.
A vendég ekkor már céltávcsövön át figyelte a bikát. Mondtam neki, hogy szerintem koros, igen abnormis, de kis tömegű agancsról van szó, de az volt a válasz,
hogy ezt a bikát akkor is szeretné meglőni, ha 3 kiló, vagy ha 13. Mondjuk teljességgel megértettem, mert egy vérbeli vadászember számára a tömeg nem lehet az első számú értékmérő.
A bika csak jött felénk, úgy 60 méterre lehetett, amikor rányekkentem tehénhangon. Erre ledermedt és mereven nézett fel a lesre, ahonnan a hangot hallotta.
A cseh fickó pedig az így szabaddá vált szügyébe küldte a 9,3x62-ből a Lapua Megát.
Villámcsapás nem öl ilyen gyorsan.....a bika lehuppant a hasára, majd oldalra dőlt és egy mozdulata sem volt többé...ha majd egyszer útra kell kelni, valahogy így lenne jó nekivágni....
A vendéget ekkor kapta el a vadászláz. Úgy reszketett, hogy még a távcső is kiesett a kezéből. Rázta az 5 méteres magaslest, még jó, hogy nyár végén átkalapáltam az összes eresztékét Ördög
Aztán lecsúsztunk a lesről (nagyon féltem, nehogy leessen, mert a mozgása kissé koordinálatlan volt még Nyihi) és odalopakodtunk a repcén fekvő öreg harcoshoz.
Amit találtunk azt igazolta, hogy igen kár lett volna csak azért kihagyni az alkalmat, mert a trófea tömege valahol 5 kg körül lesz.







Kiörömködtük magunkat és visszamásztunk leshelyünkre, mert körben mindenhol bőgtek a bikák.
Jött is még egy 14-es, 8 kilós és kb. annyi éves forma bika és pár gyerekbikuci pár tarvaddal, de a cseh jóember mondta is, hogy kizárólag akkor emelne ma este újból
puskát, ha valami igen öreg kapitális, vagy a már elejtetthez hasonló érdekes bika kerül elénk....de igazán szívesen nem tenne már másra lövést, annyira tele van élménnyel  Emelem
Az már csak hab volt a tortán, hogy egyik fiatal vadásztársunk is elejtette élete első bikáját, így estére jutott feladat bőven, éjfél után értem haza
de egy nagyon jó és szép vadásznap van mögöttünk Igen
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 [837] 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: