Oldalak: 1 ... 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 [810] 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1913649 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12135 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 09:27:26 »

Igen,sajnos kevès ez az egy kèp...
Én láttam többször is élőben,elég vastag szárak ezek! Éppen ezért 9 fölé saccolnám...
Korban meg alá Nevet 8-9 a tippem...

Vastagnak vastag, de rövidnek érzem a 9+ hoz. De csak tipp. Korban nem mertem tippelni, de kb 10re gondoltam. Van ahol a 10 éves 8-9 kilós bika már nem élne, de így az összkép alapján nálam mindenhol megérné a 12 évet minimum.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #12136 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 09:56:35 »

A kovetkezo bikat sikerult Somogyban teritekre hoznom.



Szerintetek a jelolt ag minek szamit, felcsuszott kozepagnak, vagy a korona reszenek?

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12137 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 10:22:28 »

Szerintetek a jelolt ag minek szamit, felcsuszott kozepagnak, vagy a korona reszenek?



Először is gratulálok!  Emelem

Erre volt aki ezt mondta, volt aki azt (jobb szár)  Vállat von

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12138 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 12:35:54 »

Először is gratulálok!  Emelem

Erre volt aki ezt mondta, volt aki azt (jobb szár)  Vállat von

Szerencsétlen ágak nem tudják minek kéne lenniük,csak Mi görcsölünk az elnevezésükön.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #12139 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 14:07:50 »

Felteszek meg egy kepek a teritekre kerult bikarol.

Szerintetek bal oldalon van kozepag, vagy nincs?


Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #12140 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 14:09:46 »

A kerdesem ugyanaz mint az elobb.

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12141 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 14:19:24 »

A kerdesem ugyanaz mint az elobb.



Bevallom őszintén  amit én feltettem ott bennem fel sem merült a kérdés. Minél többen nézték, úgy jött elő. Soha nem is gondoltam volna rá.
A minél több felmerülő kérdés ugyanakkor mutatja, hogy a bikád pont emiatt kiváló, mert érdekes. A szememben mindenképpen. Válasz meg nem baj ha nincs.
 Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #12142 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 15:21:05 »

Bevallom őszintén  amit én feltettem ott bennem fel sem merült a kérdés. Minél többen nézték, úgy jött elő. Soha nem is gondoltam volna rá.
A minél több felmerülő kérdés ugyanakkor mutatja, hogy a bikád pont emiatt kiváló, mert érdekes. A szememben mindenképpen. Válasz meg nem baj ha nincs.
 Emelem

Szervusz!

Hamarosan a somogyi hivatalos biralaton ki fog derulni, hogy meddig merik a szarhosszat.

Ahogy Hoffi mondta: "Ha akarom vemhes, ha akarom nem..."

 Ördög
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #12143 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 18:22:04 »

Nálam középág, villás.
Gratulálok, szép bika.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #12144 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 19:36:55 »

A kovetkezo bikat sikerult Somogyban teritekre hoznom.
Szerintetek a jelolt ag minek szamit, felcsuszott kozepagnak, vagy a korona reszenek?
 
Szevasz!
A feltett agancs allasa igencsak "Wapitis" eppezert a legg kezenfekvobb lene a "Boon and Crockett" pontozast alkalmazni miszerint: A szobanforgo agancsresz G3-al jelolt kozepag.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12145 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 19:49:10 »

A kerdesem ugyanaz mint az elobb.


Van egy olyan megfigyelés,hogy az alacsonyan tűzött jégág "másolja" a középág ívét,formáját. Én nem hasonlónak látom a kettőt. Perdöntően úgy tudnám eldönteni,hogy az illetékes ágat tápláló ér és a másik száron a középágat tápláló ér azonos távolságban van-e a rózsán a szemágat tápláló érhez viszonyítva.
Ha azonos a táv,akkor középág,ha nem,akkor koronaág.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12146 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 20:05:08 »

 
Szevasz!
A feltett agancs allasa igencsak "Wapitis" eppezert a legg kezenfekvobb lene a "Boon and Crockett" pontozast alkalmazni miszerint: A szobanforgo agancsresz G3-al jelolt kozepag.
A képen látható agancs nem vapitis!
A vapiti is cervus,de nem elaphus!
Az elaphus azt jelenti,hogy befelé hajló. A vapitinek,ha térbeli koronája van,általában egy ágról,mégpedig a második ágról van szó,mindenkor kifelé áll az első ághoz képest. Az európainak a második ág mindig befelé álló! Ez az a különbség,amit rajtam kívül még senki nem vett észre,nem hangoztatott.
Amiért Te vapitisnek látod,az a korona egy részének hátratörése. Ebben az a különbség,hogy a vapitinek a szár törik hátrafelé a korona első ága után és még újra törhet hátrafelé, az európainak pedig pedig ág áll hátrafelé. Van olyan,hogy a "C" elágazási pont felett a "D",vagy "D2" -ig tartó szakasz hosszabb(keleti típus) olyan hatást kelt,mintha szár lenne. Ennek több típusa van. A nyugati típusnál eszedbe sem jut ,mert éppen az különbözteti meg a keletitől,hogy a tűzési távolságok rövidebbek.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12147 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 20:24:30 »

A képen látható agancs nem vapitis!
A vapiti is cervus,de nem elaphus!
Az elaphus azt jelenti,hogy befelé hajló. A vapitinek,ha térbeli koronája van,általában egy ágról,mégpedig a második ágról van szó,mindenkor kifelé áll az első ághoz képest. Az európainak a második ág mindig befelé álló! Ez az a különbség,amit rajtam kívül még senki nem vett észre,nem hangoztatott.
Amiért Te vapitisnek látod,az a korona egy részének hátratörése. Ebben az a különbség,hogy a vapitinek a szár törik hátrafelé a korona első ága után és még újra törhet hátrafelé, az európainak pedig pedig ág áll hátrafelé. Van olyan,hogy a "C" elágazási pont felett a "D",vagy "D2" -ig tartó szakasz hosszabb(keleti típus) olyan hatást kelt,mintha szár lenne. Ennek több típusa van. A nyugati típusnál eszedbe sem jut ,mert éppen az különbözteti meg a keletitől,hogy a tűzési távolságok rövidebbek.

A szimmetriára figyelemmel azt gondolom hogy simán föághiányos (középág hiány) koronás bika . A főág hiány "selejtezési" ok .  Emelem 
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12148 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 21:03:29 »

A szimmetriára figyelemmel azt gondolom hogy simán föághiányos (középág hiány) koronás bika . A főág hiány "selejtezési" ok .  Emelem 
Az uralkodó paradigma szerint igazad van,ha az általam javasolt ér helyzete nem azonos. Viszont,ha azonos,akkor a kérdéses ág középág.
Ebben az esetben marad az asszimmetria selejtezési oknak. Most légy szíves kelj fel a székedről és nézd meg a tükörben,hogy a Te arcod szimmetrikus-e! Biztos vagyok benne.hogy nem,mert az emberek 99,99%-ának az orra az egyik oldalra görbül. Így akkor Mi is selejtek vagyunk? Kérdezem,ha egy 13 kilós bikánál látsz asszimmetriát,akkor az is selejtezési ok?
Az általunk elnevezett "főágak" hiánya biztos,hogy hiány? Nem lehet,hogy egyszerűen más típus? Az én rendszerezésemben más típus és ha 10 kg feletti,akkor miért selejt!? Nem régen feszegettem a selejtezési táblázat hibáit. A táblázat szerint,ha "főágak" nincsenek 30 cm hosszúak,akkor nyugodtan kilőhető a bika . De mi van,ha ennek ellenére a bika képes 120 cm-es szárhosszal aranyérmes szintet hozni? Idő előtt kilőttem az állomány Elacc szerinti felső kategóruiás példányát. A Nadler pontozási rendszer nem foglalkozik a középággal,tehát azt sem veszi hibának, ha nincs.
Természetesen tisztában vagyok vele,hogy az állománykezeléshez kell egy elfogadott szempont, de néha kell kivételt tenni. A másik pedig,hogy a tehénselejtezésnél fogalmunk sincs,mit csinálunk,pedig van néhány tulajdonság,ami a teheneken is látható,de nem vesszük figyelembe.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #12149 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 21:43:16 »

A képen látható agancs nem vapitis!
A vapiti is cervus,de nem elaphus!
Az elaphus azt jelenti,hogy befelé hajló. A vapitinek,ha térbeli koronája van,általában egy ágról,mégpedig a második ágról van szó,mindenkor kifelé áll az első ághoz képest. Az európainak a második ág mindig befelé álló! Ez az a különbség,amit rajtam kívül még senki nem vett észre,nem hangoztatott.
Amiért Te vapitisnek látod,az a korona egy részének hátratörése. Ebben az a különbség,hogy a vapitinek a szár törik hátrafelé a korona első ága után és még újra törhet hátrafelé, az európainak pedig pedig ág áll hátrafelé. Van olyan,hogy a "C" elágazási pont felett a "D",vagy "D2" -ig tartó szakasz hosszabb(keleti típus) olyan hatást kelt,mintha szár lenne. Ennek több típusa van. A nyugati típusnál eszedbe sem jut ,mert éppen az különbözteti meg a keletitől,hogy a tűzési távolságok rövidebbek.


Kosz! .... nagyon meggyozo magyarazat  Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Oldalak: 1 ... 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 [810] 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: