Oldalak: 1 ... 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 [893] 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1913452 alkalommal)
HUNBelfegor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #13380 Dátum: 2019. Szeptember 17. - 12:51:58 »

A balfék és Murphy törvényének találkozása:

Tegnap este sajnos realizáltam, hogy a vadászós autómban olyan helyeken is van víz ahol olajnak kellene lennie  Meglepődött ami nem illik, így rohanva át kellett pakolnom a személyautómba közvetlen indulás előtt, persze sietve mert már várt a hivatásos vadászunk.

Beírtunk majd a beírótól tartva a körzet fele hirtelen villámcsapásként ért a felismerés.... nem vettem ki a lőszeres dobozt a másik autóból....  Woest. Bízva abban, hogy majd a hivatásos puskája nálunk lesz, ha "baj van" lenyugtattam magam, de sajnos ez nem így volt, nem hozta... ma estére nem látta szükségét  Röhög Miután kiborítottam mindent a táskámból, átkutattam a zsebeimet egy trehányul ott hagyott  lőszerért, sajnos rájöttem nagyon pedáns vagyok, mindet szépen elraktam a helyére...  Nem szól szám

Gyorsan átfutottuk a lehetőségeket, másnak ilyen nincs, haza már nem érek, másik kocsi kulcsa nálam, az sincs, hogy a párom elhozza nekem.... rögtön felajánlottam a hivatásosnak, hogy menjen haza és én kiülök ha ide eljöttem, legalább nézelődök, úgyis csak a fiatalabbnál fiatalabb bikák járják a körzetet. Jelezte, hogy ha nincs nálam lőszer akkor Ő ma mindenképpen ki fog velem ülni, mert ma biztos jót "szórakozunk", hiszen tuti ma jön ki valami elejthető bika.... sajnos igaza lett.... 7 óra előtt, üvöltve rontott ki a mezőre és kellette magát 15 percig 70 méterre ez a 8év körüli, 7-8 kg villa korona.... ráadásul egyedül, ami azt jelenti ma már nem lesz ott hanem szépen baktat tovább... el tudjátok képzelni, most hogyan érzem magam  Rííí Rííí Rííí Woest
Naplózva
HUNBelfegor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #13381 Dátum: 2019. Szeptember 17. - 12:59:37 »

A balfék és Murphy törvényének találkozása:

Tegnap este sajnos realizáltam, hogy a vadászós autómban olyan helyeken is van víz ahol olajnak kellene lennie  Meglepődött ami nem illik, így rohanva át kellett pakolnom a személyautómba közvetlen indulás előtt, persze sietve mert már várt a hivatásos vadászunk.

Beírtunk majd a beírótól tartva a körzet fele hirtelen villámcsapásként ért a felismerés.... nem vettem ki a lőszeres dobozt a másik autóból....  Woest. Bízva abban, hogy majd a hivatásos puskája nálunk lesz, ha "baj van" lenyugtattam magam, de sajnos ez nem így volt, nem hozta... ma estére nem látta szükségét  Röhög Miután kiborítottam mindent a táskámból, átkutattam a zsebeimet egy trehányul ott hagyott  lőszerért, sajnos rájöttem nagyon pedáns vagyok, mindet szépen elraktam a helyére...  Nem szól szám

Gyorsan átfutottuk a lehetőségeket, másnak ilyen nincs, haza már nem érek, másik kocsi kulcsa nálam, az sincs, hogy a párom elhozza nekem.... rögtön felajánlottam a hivatásosnak, hogy menjen haza és én kiülök ha ide eljöttem, legalább nézelődök, úgyis csak a fiatalabbnál fiatalabb bikák járják a körzetet. Jelezte, hogy ha nincs nálam lőszer akkor Ő ma mindenképpen ki fog velem ülni, mert ma biztos jót "szórakozunk", hiszen tuti ma jön ki valami elejthető bika.... sajnos igaza lett.... 7 óra előtt, üvöltve rontott ki a mezőre és kellette magát 15 percig 70 méterre ez a 8év körüli, 7-8 kg villa korona.... ráadásul egyedül, ami azt jelenti ma már nem lesz ott hanem szépen baktat tovább... el tudjátok képzelni, most hogyan érzem magam  Rííí Rííí Rííí Woest







Vélemények? Tatabánya környéki a terület.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #13382 Dátum: 2019. Szeptember 17. - 15:46:53 »

Nekem van egy avétt hátizsákom, abban benne van minden: kések, lámpa, fejlámpa, sebkötöző, késfenő, fűrész, ülőpárna, spektív, lőszertartó bőrtok.
Meg papírzsebkendő szükség esetére  Nyihi

Így ha indulok, és ott a hátizsák meg a puskatok, akkor minden ott van. Max a kereső maradt otthon.  Vállat von
És csak egy 2x1x1 araszos hátizsákról van szó.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #13383 Dátum: 2019. Szeptember 17. - 16:37:50 »

.......... minden kaliberből kell legyen tartalék és egyben feledékenység elleni  2-3 db lőszer .  Emelem 

Minden kaliberből?  :Mosolyog Fejvakarás
Meg egy utánfutó, vagy két félvér rabszolganő, aki utánam hozza... Ördög
 Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13384 Dátum: 2019. Szeptember 17. - 16:44:38 »

Minden kaliberből?  :Mosolyog Fejvakarás
Meg egy utánfutó, vagy két félvér rabszolganő, aki utánam hozza... Ördög
 Röhög

Akinek a két golyós kaliber sincs kihasználva  Kacsint  ( 90% ban a Steyr-t viszem )  Félvér jöhet de csak egy .  Ördög Röhög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #13385 Dátum: 2019. Szeptember 17. - 19:16:11 »

Hétvégén be kellett szállnom a vadásztatásba, mert kicsit "feltorlódtak" a vendégek nálunk.
Na nem esett nehezemre, már hetek-hónapok óta csak napraforgót, szóját és kukoricát látok reggel-délben-este, jól esett egy kis változatosság Vigyorog
Idősebb olasz vendéggel ültem szombaton hajnalban lesbe egy nagy nádasba vágott nyiladék végén álló magaslesre.
Jó mozgás volt a nádban, láttunk szépen disznót, kisebb, fiatal bikákat, néhány tarvadat.
Felénk jött lassan egy rudli a közeli sűrű aljú szürkenyarasban, a csapatbika igen agresszívan bőgött, terelgette a háremet, hajkurászta el a sóvárgó kisebb bikákat.
Aztán még mielőtt megláttuk volna őket a nádas bokrosabb részén, előreszaladt egy ünőcske, majd szél alá kerülve éktelen zajjal megugrott.
A bika egyből elhallgatott, a tarvadak is ledermedtek, síri csend lett.
Mentendő a helyzetet, gyorsan elnyomtam ár tehénhangot, mire a bika újból bőgni kezdett, de a csapat az irányát megváltoztatta, és a nyiladékot megkerülve,
messze tőlünk a nádban vonult tovább a nappali beállóhelyére.
De a bika kissé közelebb jött a nádban, talán érdekelte az eddig nem látott tehén.
Mikor meg-megállt (csak a nádbugák mozgását láttam, és nagyon ritkán a legfelső ágvégekből egy-egy villanást), akkor újra bebiztosítottam egy vágyakozó tehénhanggal.
Erre egyszer csak teljesen begőzölt, és tank módjára törve a nádat, pillanatok alatt előttünk termett. Bőgött, hogy a valaga majd kidőlt, kapálta a tőzeget, csak úgy porzott,
agancsára egy csomó nádat vett fel a lezúzott nyiladékról, és úgy peckeskedett felénk nézve.
Azt egyből láttam, hogy nagyon jó, lőhető bikát terelt elénk a jószerencsénk, agancsát 7-8 kg közé, korát 8-10 évre taksáltam, és egyértelmű volt, hogy mindkét oldalán
villái vannak csupán, koronaágnak még nyoma sem látszott.
Abban a pillanatban, ahogyan fordult, hogy megy a háreme után a nyaras sziget irányába, már csattant is a vendég 300-as WinMag puskája.
A bika oldalán jól láttam a kissé alacsonyan bevágódó lövedéket, jó becsapódás is hallatszott, a vad eleje megemelkedett, melső lábaival belekaszált a semmibe,
majd egy hatalmas több méteres ugrással, a nyiladékot már nem is érintve berepült a nádba.
Ott egy nagyot reccsent, majd a mozgás és zörgés folytatódott tovább, kb. 50 méteren át, ahol meglassult, megállt, majd egyszerűen megszűnt látszani, hallatszani.
A jelzés és a találati hely pontos helyének ismeretében biztos voltam abban, hogy szíven van lőve.
Vártunk még vagy fél órát, aztán leszálltunk és odamentünk a rálövés helyére.
A hátsó körmök hatalmas bevágását azonnal megtaláltam, de vért azt bizony egy cseppet sem láttunk.
Két csapás látszott a nádfalban, egymástól kb. 7-8 méterrel. Próbáltam azokon vért, legalább kenést találni, de nem jártam eredménnyel.
Mindkét váltón bementem, minden elágazást, gyanús törést megvizsgáltam, de nem találtam semmilyen, sebzésre utaló nyomot.
Érthető, hogy kezdtem kissé ideges lenni, nem erre számítottam.
Bementem a nádba kb. 60-70 méterre, és a nyiladékkal párhuzamosan, egy 60-80 méteres szakaszon, 2-3 méteres oldaltartással lekerestem a nádast, kb. a
nyiladék szélétől 15-20 méterig tartó sávban....SEMMI. Még bikaszag sem, egy értékelhető nyom sem, egy gyufafejnyi vér sem Rííí
Ekkor már kimondottan szarul éreztem magam. Kimentem, hívtam a kollégámat aki egy hazai vendéggel már éppen jött befelé a reggeli vadászatból.
Azonnal jöttek segíteni, még a feleséghez is bementek a drónért, és a vendég sem ment be a szálláshelyére, hanem jött segíteni keresni az olasz vendég bikáját.
No, az olasz egy lépést nem tett a nádba a nyiladékról, csak várta a fejleményeket, de ezt már megszoktam tőlük.
A drónnal alaposan átrepültem kis magasságban a területet, de nem láttam semmit. Olyan sűrű a nádas, hogy a benne bolyongó vadásztársakat sem láttam, csak a nád mozgását.
Mikor egy jó fél óra sem vezetett semmilyen eredményre, nem láttam más lehetőséget (habár a tuti biztos szívlövéstől még akkor sem tudtak eltántorítani), mint vérebvezetőt hívni.
Másfél óra múltán meg is érkezett (közben az olaszok visszautaztak a szálláshelyükre, mondván úgyis szólunk, ha lesz valami fejlemény), a kolléga és a magyar vendégünk leültek két olyan váltót,
ahol emberi számítás szerint a sebzett bika menekülhet, és én a kutyás emberrel bevonultam a nádba.
A véreb, koros, sokat tapasztalt, több száz eredményes munka tapasztalatával bíró ebhez méltó módon, alaposan látott a munkához.
Miután a nyiladékon mindent végigszagolt, amit csak szükségesnek tartott, az általunk használt két csapás között félúton belépett a nádba....és pár lépés után ott állt a dermedt bika faránál Meglepődött
Vegyes érzések kerítettek hatalmukba, azt őszintén megmondom.
Csak álltam ott, mint lóf@sz a hideg vízben, és semmit sem értettem abból, hogy mi történik. Azt hittem, hogy hallucinálok, nem akartam elhinni, hogy azt látom, amit látok.
Pedig valóság volt.
A bika kevesebb, mint 10 méterre feküdt a nyiladék szélétől.
Az a semmitérő, ólommentes fos lövedék ugyan szinte ketté tépte a szívét, de egy borsnyi kilövést produkálva, teljesen vér nélküli sebzést okozva ütötte át a testet.
A bikának még közelről sem volt semmilyen bőgő bikaszaga, ezért hiába mentünk el mellette a magas nádban 2-3 méterrel többen és több alkalommal is, nem éreztük meg, hogy ott van.
Visszapörgetve az eseményeket teljesen biztos vagyok abban, hogy vagy egy fiatalabb gímbika, vagy egy disznó ott lehetett a nádban, ahová a meglőtt bika egy ugrással bezuhant.
Akkor hallottam a nagy reccsenést, aztán az általunk halálvágtának gondolt törést már az a másik vad produkálta,
így teljesen megtévesztve és rossz következtetésre juttatva engem, és a vendéget is. Meg sem fordult a fejünkben ez a lehetőség.
Örülök, hogy végül kutyát hívtunk, ha ezt a csodaszép bikát szagról találjuk meg a későbbiekben a nyiladék mentén, a fene és a rosseb együtt rágták volna ki a lelkemet.
A trófea a kifőzés után, lecsepegtetve 8,40 kg. Egy villás 10-estől nem olyan rossz Igen

Mivel a vendég már nem volt jelen, és a zsigereléssel és beszállítással igen csak igyekeznünk kellett a melegben már halotti tort ülő köpőlegyek miatt, ezért
terítékfotó nem készült a bikáról, csak a vérebvezetőt kértük meg rá, hogy hadd fotózzuk le a bikával együtt, egyrészt, hogy maradjon némi látható emlékünk a vadászatról,
másrészt pedig, hogy emlékeztessen arra, hogy egyrészt a vadászatban sokszor történnek olyan dolgok, amik még addig soha sem történtek meg, illetve az örök igazságra is, miszerint:
EB A VADÁSZ KUTYA NÉLKÜL!!!

Ahogy idős kollégánk mondta volt egy némileg hasonló, de disznós eset után a kukorica szélében: "Kolléga úr, nálunk most még egy pincsi is százszor többet ért volna egymagában"
(A vérebes úriembert nem kérdeztem meg, hogy vállalja-e nyilvánosan az arcát, ezért inkább kitakartam, nehogy kellemetlenséget okozzak neki ezzel)
 Emelem





Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #13386 Dátum: 2019. Szeptember 17. - 19:39:17 »

Hétvégén be kellett szállnom a vadásztatásba, mert kicsit "feltorlódtak" a vendégek nálunk.


 Igen Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #13387 Dátum: 2019. Szeptember 17. - 19:52:44 »


hogy emlékeztessen arra, hogy egyrészt a vadászatban sokszor történnek olyan dolgok, amik még addig soha sem történtek meg, illetve az örök igazságra is, miszerint:
EB A VADÁSZ KUTYA NÉLKÜL!!!



 Igen Igen

Gratulálok a jó bikához!

 Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #13388 Dátum: 2019. Szeptember 17. - 20:16:48 »

Lájk. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #13389 Dátum: 2019. Szeptember 18. - 03:33:44 »

"No, az olasz egy lépést nem tett a nádba a nyiladékról, csak várta a fejleményeket, de ezt már megszoktam tőlük"

Ez nekem teljesen idegen, sot, meg nem is hallottam ilyenrol. Hogyan letezik, hogy valaki (egy "vadaszember" ) nem akarja megkeresni amit lott, vagy amire rallott ??  Abszolut erthetetlen szamomra ! Vafanculo!!
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #13390 Dátum: 2019. Szeptember 18. - 06:20:19 »

"No, az olasz egy lépést nem tett a nádba a nyiladékról, csak várta a fejleményeket, de ezt már megszoktam tőlük"

Ez nekem teljesen idegen, sot, meg nem is hallottam ilyenrol. Hogyan letezik, hogy valaki (egy "vadaszember" ) nem akarja megkeresni amit lott, vagy amire rallott ??  Abszolut erthetetlen szamomra ! Vafanculo!!

Márk!
Ha én ezen felkapnám a vizet, akkor végig idegbajoskodhattam volna a 30 évet, amit a vadásztatásban töltöttem Vigyorog
Vannak ettől cifrább esetek is.
Minap meséli vadkározás közben egy kolléga, hogy a vadászvendég a lövés után visszavitette magát a vadászházba.
Ők utána visszamentek, megkeresték a 12 kilós bikát, kicimbálták a sűrűből, rendbetették, szekérre pakolták, és mikor beértek vele a vadászházhoz,
Nem volt ott senki! Meglepődött
A "nagyon magas beosztású" faszkalap közben összepakolt, meghagyta a konyhás néninél, hogy hová küldjék a trófeát, és távozott.
A mi hivatásunk "szépsége" az is, hogy tudni kell kezelni az ilyen helyzeteket is.
Ettől a vadászat még vadászat marad Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #13391 Dátum: 2019. Szeptember 18. - 08:17:26 »

Az a semmitérő, ólommentes fos lövedék ugyan szinte ketté tépte a szívét, de egy borsnyi kilövést produkálva, teljesen vér nélküli sebzést okozva ütötte át a testet.

Milyen lőszerről van szó pontosan?

Gratulálok a bikához!  Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #13392 Dátum: 2019. Szeptember 18. - 08:48:22 »

Minden kaliberből?  :Mosolyog Fejvakarás
Meg egy utánfutó, vagy két félvér rabszolganő, aki utánam hozza... Ördög
 Röhög

Vagy a lőszertöltő felszerelés, lőpor, csapi...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13393 Dátum: 2019. Szeptember 18. - 09:40:46 »

Márk!
Ha én ezen felkapnám a vizet, akkor végig idegbajoskodhattam volna a 30 évet, amit a vadásztatásban töltöttem Vigyorog
Vannak ettől cifrább esetek is.
Minap meséli vadkározás közben egy kolléga, hogy a vadászvendég a lövés után visszavitette magát a vadászházba.
Ők utána visszamentek, megkeresték a 12 kilós bikát, kicimbálták a sűrűből, rendbetették, szekérre pakolták, és mikor beértek vele a vadászházhoz,
Nem volt ott senki! Meglepődött
A "nagyon magas beosztású" faszkalap közben összepakolt, meghagyta a konyhás néninél, hogy hová küldjék a trófeát, és távozott.
A mi hivatásunk "szépsége" az is, hogy tudni kell kezelni az ilyen helyzeteket is.
Ettől a vadászat még vadászat marad Igen

Neked ! Mert amit az ilyen puskatulajdonosok csinálnak annak semmi köze a VADÁSZAT hoz !  Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #13394 Dátum: 2019. Szeptember 18. - 09:53:06 »



A fenti magában.



Itt meg egy két évvel idősebb.



Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 [893] 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: