Oldalak: 1 ... 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 [888] 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1913320 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13305 Dátum: 2018. Október 29. - 07:37:53 »

" Aki ebbe a bikába beleköt,az úgy hülye a vadászathoz,ahogy van."
Gratulálok Stefinek! Tökéletesen igazodott az uralkodó paradigma előírásaihoz a kiválasztás során.
De helyesek-e a paradigma előírásai?
Csak annyit tegyen meg mindenki,hogy az elítélésem előtt olvassa el a Nádler pontozás szerint hány pontot kap egy bika a középágra!
'6 éves koromban kezdtem szarvassal foglalkozni Szederjei Szarvas c. könyvét olvasva és Gemenci,vmint Szálka környéki kirándulások során,de 50 év kellett,hogy rájöjjek,milyen alapvető hibák vannak a trófeabírálati (pontozási)rendszerekben a gím és dám esetében.
Már írtam,hogy én is követtem el hibát,mikor az uralkodó nézetek szerint mondtam ki az ítéletet.


Már vártam !  De ezen csak  Röhög  .  Én sem értek egyet a KRESZ ben a jobb kéz szabállyal   Ördög   csak a többi hülye a hatóság és saját testi épségem miatt be kell tartani .   Röhög
Amikor majd a Te paradigmáid lesznek szabályzatba foglalva azt fogjuk betartani  .   Emelem   ( Azért ha úgy gondolod hogy az állományba kellett volna hagyni a bikát akkor írd már meg az indokokkal együtt . Had tanuljak !  )

A Csaba által felvetett  "egy bikánál először azt kell megnézni, hogy miért NEM lőhető, és csak aztán, hogy mitől igen!"  elv már mint elv jobban tetszik de nem hiszem hogy meg fog valaha valósulni . A tájegységi fővadászok rendszere alkalmas lenne arra  Fejvakarás hogy  megmondjon egy követendő irányt a kilövések szabályozásában de ha véletlenül is így lenne akkor ott van még a gazdasági érdek , egyesek egyéni érdeke és még sok sok minden .  Való igaz az elfogadott szabályok szerinti lőhetőség esetén is dönthet úgy a vadász hogy Ő elengedi  Bow  de akkor kerítse is be mert a másik vadásznak főleg a másik társaságnak biztos nem ez lesz a döntése .  Emelem

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13306 Dátum: 2018. Október 29. - 10:13:09 »

Már vártam !  De ezen csak  Röhög  .  Én sem értek egyet a KRESZ ben a jobb kéz szabállyal   Ördög   csak a többi hülye a hatóság és saját testi épségem miatt be kell tartani .   Röhög
Amikor majd a Te paradigmáid lesznek szabályzatba foglalva azt fogjuk betartani  .   Emelem   ( Azért ha úgy gondolod hogy az állományba kellett volna hagyni a bikát akkor írd már meg az indokokkal együtt . Had tanuljak !  )

A Csaba által felvetett  "egy bikánál először azt kell megnézni, hogy miért NEM lőhető, és csak aztán, hogy mitől igen!"  elv már mint elv jobban tetszik de nem hiszem hogy meg fog valaha valósulni . A tájegységi fővadászok rendszere alkalmas lenne arra  Fejvakarás hogy  megmondjon egy követendő irányt a kilövések szabályozásában de ha véletlenül is így lenne akkor ott van még a gazdasági érdek , egyesek egyéni érdeke és még sok sok minden .  Való igaz az elfogadott szabályok szerinti lőhetőség esetén is dönthet úgy a vadász hogy Ő elengedi  Bow  de akkor kerítse is be mert a másik vadásznak főleg a másik társaságnak biztos nem ez lesz a döntése .  Emelem


Biztos voltam abban,hogy mit válaszolsz. Arra is fogadni mertem volna,hogy nem teszed meg,amire kértelek!
Előző hozzászólásom negyedik sora!
Addig,amíg nem hallgatjátok meg a javaslataimat,milyen "előtanulmányok" segítenek a gondolatok megértésében,addig bármit írok,olyan számotokra,mint a fúvócsöves indiánnak az űrkutatás.
Tegnap éppen egy olyan videót néztem,ahol azt a témát feszegették,hogy országosan az egyik alap probléma a középkor túlhasználata és a fiatal nem kívánatos egyedek állományban hagyása. Másik videóban ifj Galamb Gábor azt mondta,hogy náluk ha a kísérő csak egy kicsit is bizonytalan a bika elbírálásában,akkor az a bika továbbmegy.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #13307 Dátum: 2018. Október 29. - 10:35:14 »

A Csaba által felvetett  "egy bikánál először azt kell megnézni, hogy miért NEM lőhető, és csak aztán, hogy mitől igen!"  elv már mint elv jobban tetszik de nem hiszem hogy meg fog valaha valósulni .
Halkan súgom: HŐGYÉSZ.....
És nem most valósult meg, de még csak nem is a komcsi világ idején.
Azok a semmirekellők, valami Apponyi, meg Liechtenstein család és hasonszőrű kortársaik kizárólag egy módszert ismertek, de azt nagyon:
Lőni a rosszat, meghagyni a jót, amíg csak lehet.
Mivel minden szomszéd így gondolkodott (mert ők már akkor tudták, tájegységi szakirányítás nélkül), mert tisztában voltak azzal, hogy a gímszarvas
nem az egyik, vagy másik család tulajdona, hanem mindenkié.
Az, hogy ez gyökeresen megváltozott, nem a vad hibája, kizárólag a kapzsiságé és a kontároké.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13308 Dátum: 2018. Október 29. - 11:22:13 »

Biztos voltam abban,hogy mit válaszolsz. Arra is fogadni mertem volna,hogy nem teszed meg,amire kértelek!
Előző hozzászólásom negyedik sora!
Addig,amíg nem hallgatjátok meg a javaslataimat,milyen "előtanulmányok" segítenek a gondolatok megértésében,addig bármit írok,olyan számotokra,mint a fúvócsöves indiánnak az űrkutatás.
Tegnap éppen egy olyan videót néztem,ahol azt a témát feszegették,hogy országosan az egyik alap probléma a középkor túlhasználata és a fiatal nem kívánatos egyedek állományban hagyása. Másik videóban ifj Galamb Gábor azt mondta,hogy náluk ha a kísérő csak egy kicsit is bizonytalan a bika elbírálásában,akkor az a bika továbbmegy.

Tedd már meg hogy belinkeled vagy bemásolod a jelenleg érvényes bírálati szempontokat és a többi képletet mert sajna ami nekem meg volt a könyvjelzőn eltűnt az internet útvesztőiben . Jó lenne ha meglennének valahol a hozzáférhető adattárainkba .  Egyébként tudod az a legnagyobb baj hogy olyat akarsz kérni és szabályzóvá tenni aminek  nincs objektív leírhatósága fokmérője . A jogban úgy mondják " A nullum crimen sine lege " jelenti azt, hogy amit törvény nem nyilvánít büntetendőnek, azt nem lehet bűncselekménynek tekinteni. Ha még pontosan le sem lehet írni szabályban hogy kímélendő vagy nem és mikor , vagyis úgy lehet alakítani ahogy a bíráló szubjektíven látja akkor abból nem lehet szabályt alkotni - főleg szankcionálni nem lehet . Szóval még mindig úgy érzem hogy Te vagy az az autós aki szembe halad az autópályán a forgalommal  és kiabál hogy az a sok marha ( vagy fúvócsöves indián ) minek jön vele szembe .    Ettől még lehet a Te elméleted haladó jobb mint a mostani szabályok stb . de most nem ez a mérvadó .   
Arra is kíváncsi lennék hogy Galamb Gábor ezt az elméletét meddig tudná tartani egy egyszerű társaságnál és mennyi az a bika ami mégse ment tovább csak nem tud róla .   Emelem
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #13309 Dátum: 2018. Október 29. - 12:09:04 »

Kedves Vadásztársak.

Engedjétek meg, hogy megosszam egy szeptember 13.-án elejtett gímbika képeit.
Előzőekben olvasottak alapján érdekelne kinek mi a véleménye, kor, súly, lőhetőség tekintetében.











Naplózva

Üdv: Bence
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13310 Dátum: 2018. Október 29. - 12:36:57 »

Egyébként tudod az a legnagyobb baj,hogy olyant akarsz kérni,szabályozóvá tenni,aminek nincs objektív leírhatósága,fokmérője."
Ezt miből következtetted ki,azt nem tudom.Ha leírod,talán megértem.
Valóban én vagyok az,aki a forgalommal szemben halad az autópályán,mert az uralkodó paradigma jónéhány állításának helyességét bírálom.
A Nádler-pontozási rendszer (ami a nemzetközi bírálati rendszer alapja) Szidnai László Trófeák kikészítése és bírálata c. könyvben megtalálható.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #13311 Dátum: 2018. Október 29. - 13:02:02 »

Kedves Vadásztársak.

Engedjétek meg, hogy megosszam egy szeptember 13.-án elejtett gímbika képeit.
Előzőekben olvasottak alapján érdekelne kinek mi a véleménye, kor, súly, lőhetőség tekintetében.












Nyilván ez egy jó középhegységi bika. Rövid koronaágak, rövid szárak, nem rövid főágak. A duplavillák kapcsán sem egyszerű kategória.
Ugyanakkor az első képen látszik, koros bika.
Meglőttem volna én is itt nálunk. Min 8-9 év, inlább több,  5,7 kg.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13312 Dátum: 2018. Október 29. - 13:03:40 »

Egyébként tudod az a legnagyobb baj,hogy olyant akarsz kérni,szabályozóvá tenni,aminek nincs objektív leírhatósága,fokmérője."
Ezt miből következtetted ki,azt nem tudom.Ha leírod,talán megértem.
Valóban én vagyok az,aki a forgalommal szemben halad az autópályán,mert az uralkodó paradigma jónéhány állításának helyességét bírálom.
A Nádler-pontozási rendszer (ami a nemzetközi bírálati rendszer alapja) Szidnai László Trófeák kikészítése és bírálata c. könyvben megtalálható.


Abból hogy nem tiszteltél meg bennünket azzal hogy a Te bírálati módszeredet és képletedet egy olyan egyszerű táblázatban feltennéd mint amiket itt elutasítasz .    Jellemző különben hogy küzdesz itt ( ezt tudom is értékelni ) az igazadért ha úgy tetszik a bírálat rendszer megváltoztatásáért de nem vagy hajlandó segíteni abban hogy jelenlegi bírálati képletet feltedd .( Nem hiszem el hogy nincs meg neked - akkor hogyan bírálod ) Nem vagy hajlandó bemásolni beszkenelni a Szidnai könyvből a Nádler pontrendszert . Ha államilag azt mondják sok a szarvas - Te az ellenkezőjét mondod persze a felmérésed objektív adatait nem láttuk . Stb. Stb . Ha azt akarod hogy valaha is legyen valami az elképzeléseidből akkor az e témában összegyűlt tudásod ( mert kétségtelen hogy van ) közkincsé tennéd itt is és máshol is mindenki által elérhető formában . A szélmalom harcot is vállalni kell nyílt sisakkal ! Legalább is szerintem úgy etikus .  



A bikám védelmében meg nem írok semmit  ! Inkább gáloscsabust idézem .


Aki ebbe a bikába beleköt, az úgy hülye a vadászathoz, ahogy van.



                                                  Emelem

Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #13313 Dátum: 2018. Október 29. - 13:44:02 »




Nagyon jó bika. Emelem
Korban 10-11 év súlyban 8-8,5 kg köré tenném.

Gratulálok minden Elejtőnek, remek bikák Vigyorog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13314 Dátum: 2018. Október 29. - 14:01:02 »


A régi könyvjelzőmre valamiért errort ír ki a gép pedig régen többször megnéztem . A trófeás vad szakszerűtlen elejtésének minősítése most hosszas keresés után itt lett meg .
Javaslom hogy a jogtárba másolja be az arra jogosult személy .  (14 sz. melléklet )      Emelem

http://www.endangeredearth.com/wp-content/uploads/es_laws/Hungary_Decree_No._30_of_1997_of_the_Ministry_of_Agriculture_on_the_protection__management_and_hunting_of_wildlife..pdf
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #13315 Dátum: 2018. Október 29. - 17:46:59 »

Szerintem is Hansi valami kicsi kijelzős telefonon nézte, 8 kiló fölöttinek és 9-10 évesnek gondolnám én is.
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #13316 Dátum: 2018. Október 29. - 19:50:16 »





Szerintem 12 év és mindenképpen 8kg felett...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13317 Dátum: 2018. Október 29. - 20:00:55 »

Szerintem is Hansi valami kicsi kijelzős telefonon nézte, 8 kiló fölöttinek és 9-10 évesnek gondolnám én is.

Ue. tippem .  A súly lehet kicsit több az év meg inkább a kevesebb .  Emelem
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #13318 Dátum: 2018. Október 29. - 21:10:33 »

Ue. tippem .  A súly lehet kicsit több az év meg inkább a kevesebb .  Emelem

Szerintem egy 8-9 éves bikánál az agancstövek nem így néznek ki...
  Vállat von
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13319 Dátum: 2018. Október 30. - 07:24:11 »

Szerintem egy 8-9 éves bikánál az agancstövek nem így néznek ki...
  Vállat von

Lehet hogy több ! Ha le lenne főzve többet látnánk . Én inkább a koronaágak miatt amik itt a képen duzzadtabbnak tűnnek gondolom fiatalabbnak . A képről való bírálás meg tudod milyen .  Vállat von  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 [888] 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: