Oldalak: 1 ... 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 [879] 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1913138 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #13170 Dátum: 2018. Október 01. - 15:47:10 »

Én ilent kettőt engedtem el az idén (nem is sikerült lőnöm...), (igaz nem törött volt a szár) de hasonló habitus és hasonló felrakás.
Szerintem ezek a bikák jót tudnak fejlődni, és van bennük 10 kg  legalább...ha jók a körülmények és nem a követ kell legelni.

 Emelem



Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #13171 Dátum: 2018. Október 01. - 15:48:00 »

Ja és minden sikeres vadásznak és kísérőnek... Emelem Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #13172 Dátum: 2018. Október 01. - 16:03:35 »

FecZo, gratulálok apukádnak a bikához!

 (Na én tényleg nem vagyok mérvadó vélemény, ne is vegyétek túl szigorúan.)Törött agancsú vadat lehetőleg nem lövök, de ennél az  esetnél az épp szárból kiindulva nálunk is elesne ez a bika. Pláne, ha mindkét oldalon ilyesmi volt a szár épp állapotban is.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #13173 Dátum: 2018. Október 01. - 16:13:21 »

Üdv
Azok a kis ,,sarkantyúk" (van rájuk szó??) ott a szemág jégág tövében nagyobbak lettek volna később. Ilyet még nem (sem) láttam.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13174 Dátum: 2018. Október 01. - 17:02:53 »

Nézzétek meg az első képet. Babaarca van.... bármi lehet belőle.

Ez lett belőle .   Ördög   ( Igazából nem is tudom milyen a babaarcú bika .  Fejvakarás  )

Azt gondolom hogy lőhettél volna !   Ördög    ( 7 év  6-7 kilós de felemás   Emelem )

Na jó , így már megbocsátható !  Gratulálok és üdvözlöm a fatert !    Emelem

Egyébként osztom a véleményedet  . A bikát az löje meg akinél van .  Fanyaloghatnak az állami erdészetek  szakemberei  Nem szól szám  Néha "savanyú is a szőlő " például mikor a szomszédba a "sportvadász " meglövi / meglőtte a 14 kilós bikát  ( Cseresznyés puszta   Ördög ) De nem baj ám ha peremeken is csurran csöppen valami . Azt viszont végképp nem értem hogy egy 6-7 éves  villás bikát miért bűn meglőni . Akkor aztán végképp nincs értelme a bírálatnak ha mégy az se jó mikor bírálati szempontokat magasan betartja valaki .  Erre végképp igaz a római jog mondása : nulla poena sine lege (Latin: "nincs büntetés törvény nélkül") . Ez azért lényeges mert ne adja isten hogy eljussunk - vagy újra eljussunk oda hogy teljesen mindegy mit csináltál majd visszamenőleg hozunk rá törvényt hogy az büntetendő cselekmény volt .  S.Peti ( és most itt kicsit érdemes megállni és továbbgondolni esetleg nagyban továbbgondolni .)    Emelem

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13175 Dátum: 2018. Október 01. - 20:13:18 »

Üdv
Azok a kis ,,sarkantyúk" (van rájuk szó??) ott a szemág jégág tövében nagyobbak lettek volna később. Ilyet még nem (sem) láttam.
Winkelsprosse.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13176 Dátum: 2018. Október 01. - 20:43:26 »

"Azt viszont végképp nem értem hogy egy 6-7 éves  villás bikát miért bűn meglőni . "
Visszakérdezek!
Miért hiba a villásság?
A wapiti nagyon sokszor "csak" villás,mégis óriási. Sok európai villás bika eléri az aranyérmes szintet,még több az ezüst érmet és nagyon sok a bronzérmes szintet. Ezek pedig minden állományban,még Gemencen is felső kategóriások,de legalább a populáció átlagszintjén,vagy kicsivel az felett vannak.
A súly is csak egy dolog.Ha rajtam múlna,már elfelejtettük volna a súly szerinti kategorizálást. A súly szerinti bírálással a mészkőhegységek bikáit indokolatlanul leszorítjuk,holott más méretekben sokszor produkálnak annyit,mint a híres vadászterületek bikái.
Nekem az ellopásáig birtokomban volt hegyvidéki páros tízes hullott agancs,ezüst érmes volt a súly figyelmen kívül hagyásával.117-es szárhossz és az egyik száron már csak 8 cm-es volt a villa,de a körméretek és ághosszak a szárhossz mellett jók voltak,pedig becslésem szerint 15 éves bikáról van szó.
Visszatérve a hátrányos helyzetűek bírálatára más képlet kellene,mint ahogy a Nádler képlet sem foglalkozik a középággal.
Az életben sok minden helyére van téve,csak a gím trófeabírálata összemosott,nagyon sok esetben nem használható,vagy nem úgy használják,mint ahogy kellene (példa erre az egyik zalai bika,mely világelsőségét a nem megfelelő helyen mért alsó szár körméretével veszítette el. Ráadásul a német bíráló abnormisnak és ezzel nem bírálhatónak akarta ítélni.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #13177 Dátum: 2018. Október 01. - 22:20:07 »

Miután az előző, 12 egy tucat, az elejtője számára mégis kedves bikát kiveséztétek, erről mi a véleményetek?
Nem én lőttem, nem én lövettem, a képen látható, rosszarcú de rendes srác csak teherhordóként vett részt az eseményben.

 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #13178 Dátum: 2018. Október 02. - 06:47:23 »

Winkelsprosse.
Sóval magyar nincs. Köszönöm
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13179 Dátum: 2018. Október 02. - 06:56:57 »

"Azt viszont végképp nem értem hogy egy 6-7 éves  villás bikát miért bűn meglőni . "
Visszakérdezek!
Miért hiba a villásság?
A wapiti nagyon sokszor "csak" villás,mégis óriási. Sok európai villás bika eléri az aranyérmes szintet,még több az ezüst érmet és nagyon sok a bronzérmes szintet. Ezek pedig minden állományban,még Gemencen is felső kategóriások,de legalább a populáció átlagszintjén,vagy kicsivel az felett vannak.
A súly is csak egy dolog.Ha rajtam múlna,már elfelejtettük volna a súly szerinti kategorizálást. A súly szerinti bírálással a mészkőhegységek bikáit indokolatlanul leszorítjuk,holott más méretekben sokszor produkálnak annyit,mint a híres vadászterületek bikái.
Nekem az ellopásáig birtokomban volt hegyvidéki páros tízes hullott agancs,ezüst érmes volt a súly figyelmen kívül hagyásával.117-es szárhossz és az egyik száron már csak 8 cm-es volt a villa,de a körméretek és ághosszak a szárhossz mellett jók voltak,pedig becslésem szerint 15 éves bikáról van szó.
Visszatérve a hátrányos helyzetűek bírálatára más képlet kellene,mint ahogy a Nádler képlet sem foglalkozik a középággal.
Az életben sok minden helyére van téve,csak a gím trófeabírálata összemosott,nagyon sok esetben nem használható,vagy nem úgy használják,mint ahogy kellene (példa erre az egyik zalai bika,mely világelsőségét a nem megfelelő helyen mért alsó szár körméretével veszítette el. Ráadásul a német bíráló abnormisnak és ezzel nem bírálhatónak akarta ítélni.


Amit beidéztél kérdést azt nem válaszoltad meg  csak hoztál példákat hogy mekkora és milyen érmes lehet a távoli bizonytalan jövőben esetleg . Egyébként az ÉRVÉNYES SZABÁLYOK szerint akármekkora akármilyen érmet kap / kapna akkor is csúnya szóval selejt .  Te sem örülnél ha minden szabályt betartanál és mégis elítélne a bíróság mert a tisztelt bíró úr nem ért egyet a hatályos törvénnyel .  Egyébként meggyőződésem hogy a Te "bírálatod"  szerint tízből kilenc elejtő még hagyhatta volna az állományba - hátha .   Örülök hogy nem a te meglátásod szerint bírálnak . A wapiti vagy maral egyáltalán hogy jön ide  ?   Fejvakarás          Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #13180 Dátum: 2018. Október 02. - 07:55:32 »

...tízből kilenc elejtő még hagyhatta volna az állományba - hátha...  

Feltesz valaki egy bikáról készült képet. Tízből kilencszer üzembiztosan rámondható, hogy jövőre nehezebb lesz, három év múlva, meg jóval nehezebb.
Ahhoz, hogy megnyugtató módon kimondd, hogy lőhető, vagy kímélendő, tudni kéne, hogy milyen állományban van, "kivaló" onnan, vagy beleillik a javába.
Van egy éves vadgazdálkodási terv, amit - legalább szándék szintjén - teljesíteni illene. Magyarul, valamit lőni kell. Akkor sokkal inkább egy 6 éves villást, mint egy ugyanilyen korú négyes-négyes koronást.

Abban Wildhegernek teljesen igaza van, hogy villás bika is képes komoly agancsra. Idén lőtt az egyik vadásztárs egy 10 évesre becsült, 9 kilós, ezüstérmes 200 CIC-es bikát. Lehet, hogy 2 év múlva 10-10,5 kilós lett volna. Lehet. De az is lehet, hogy nő az élőhelyén egy, öregkorára 15 kilós, páros húszas bika. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #13181 Dátum: 2018. Október 02. - 08:50:13 »

Feltesz valaki egy bikáról készült képet. Tízből kilencszer üzembiztosan rámondható, hogy jövőre nehezebb lesz, három év múlva, meg jóval nehezebb.
Ahhoz, hogy megnyugtató módon kimondd, hogy lőhető, vagy kímélendő, tudni kéne, hogy milyen állományban van, "kivaló" onnan, vagy beleillik a javába.
Van egy éves vadgazdálkodási terv, amit - legalább szándék szintjén - teljesíteni illene. Magyarul, valamit lőni kell. Akkor sokkal inkább egy 6 éves villást, mint egy ugyanilyen korú négyes-négyes koronást.

Abban Wildhegernek teljesen igaza van, hogy villás bika is képes komoly agancsra. Idén lőtt az egyik vadásztárs egy 10 évesre becsült, 9 kilós, ezüstérmes 200 CIC-es bikát. Lehet, hogy 2 év múlva 10-10,5 kilós lett volna. Lehet. De az is lehet, hogy nő az élőhelyén egy, öregkorára 15 kilós, páros húszas bika. 

Ez a legkorektebb megközelítés. Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13182 Dátum: 2018. Október 02. - 11:07:45 »



Abban Wildhegernek teljesen igaza van, hogy villás bika is képes komoly agancsra. Idén lőtt az egyik vadásztárs egy 10 évesre becsült, 9 kilós, ezüstérmes 200 CIC-es bikát. Lehet, hogy 2 év múlva 10-10,5 kilós lett volna. Lehet. De az is lehet, hogy nő az élőhelyén egy, öregkorára 15 kilós, páros húszas bika. 

Nem is vonja senki kétségbe hogy attól lehet súlyos ha tetszik jól fizetős egy villás bika . De a kívánalmak és követelmények nem csak a súlyról szárhosszról szólnak hanem még sok sok szempontról aminek ha nem felel meg kilőhető adott esetben kilövése kívánatos vagy szinte kötelező ( ha agancs alakulata az átlagosnál nagyobb veszélyt jelent fajtársaira ) . A lehet pedig olyan feltételezés amit szinte sosem tudhatunk meg ezért nem is érdemes rajta polemizálni . Lehet ha vadásztársunk nem lőtte volna ki még mindig élne ! De csak lehet !   Emelem
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #13183 Dátum: 2018. Október 02. - 12:49:46 »

https://youtu.be/hq9Wq5hBC3s?t=62


Vadászati nagyhatalom vagyunk na...
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #13184 Dátum: 2018. Október 02. - 14:01:34 »

Lehet ha vadásztársunk nem lőtte volna ki még mindig élne ! De csak lehet !   Emelem

Ez a szép ebben a "szakmában", hogy minden mondat "ha"-val kezdődik.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 [879] 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: