Oldalak: 1 ... 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 [869] 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1912718 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #13020 Dátum: 2018. Március 07. - 10:55:52 »

Ugye hogy leapadt a szarvaslétszám .  Fejvakarás




Ez nem jelent semmit.
Csányi vadászterülete. Vadászati nyomás minimális, összegyűlik a szarvas aztán ilyenkor az agancsozók miatt nekilódulnak a nagyvilágnak-már amennyire az autópálya kerítés engedi.
Ilyesmi állománysűrűséget láthatsz ennek a harácsoló féregnek a többi területén is, Nagybajom környékén például.
Emellett meg sok olyan terület van ahonnan "eltűnt" a szarvas vagy legalábbis nagyságrendekkel kevesebb van mint az ezredforduló tájékán.
Átrendeződtek a viszonyok de akik az óriási szarvaslétszám miatt verik az asztalt, azok mindig az ilyen kivételes helyzetű területekre mutogatnak. Az állami erdőgazdaságok keveset hajtott nagy erdőtömbjei és a szomszédságukban lévő mezőgazdasági területeken gazdálkodók, a nagyhercegi birtokká avanzsált összeharácsolt vadászterületek persze megtartják a vadat.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13021 Dátum: 2018. Március 07. - 12:43:47 »

Ez nem jelent semmit.
Csányi vadászterülete. Vadászati nyomás minimális, összegyűlik a szarvas aztán ilyenkor az agancsozók miatt nekilódulnak a nagyvilágnak-már amennyire az autópálya kerítés engedi.
Ilyesmi állománysűrűséget láthatsz ennek a harácsoló féregnek a többi területén is, Nagybajom környékén például.
Emellett meg sok olyan terület van ahonnan "eltűnt" a szarvas vagy legalábbis nagyságrendekkel kevesebb van mint az ezredforduló tájékán.
Átrendeződtek a viszonyok de akik az óriási szarvaslétszám miatt verik az asztalt, azok mindig az ilyen kivételes helyzetű területekre mutogatnak. Az állami erdőgazdaságok keveset hajtott nagy erdőtömbjei és a szomszédságukban lévő mezőgazdasági területeken gazdálkodók, a nagyhercegi birtokká avanzsált összeharácsolt vadászterületek persze megtartják a vadat.
Véleményünk közel állnak egymáshoz.
Este keretdrótozás után részletesebben írok!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13022 Dátum: 2018. Március 07. - 21:50:51 »

Én nem bánom akkor mondjuk azt hogy kevés a szarvas ! Attól a egyedszám ugyan annyi marad .  :Mosolyog

Kíváncsi lennék a véleményedre ha ugyan azt látnád mint én .  Van két egymás melletti körzet mindegyikben az erdő mellett közvetlenül kb. 20-20 hektáros repcetábla van  és minden este mindkettőn kb 50  db szarvas van és szinte csak fiatal bikák .   Ráadásul van még + 15 körzetünk . Ennyi szarvas 10-15 évvel ezelőtt csodaszámba ment volna . ma már ez mindennapos . Ráadásul mindkét helyen az utóbbi héten ki lett lőve 2-4 példány és mintha mi sem történt volna .  S.Peti
Nem tudom,hol vadászol,de 67-től 71-ig Szekszárdon tanultam,a barátok segédletével Bátaszéktől Hőgyészig sok helyen jártam akkoriban. Mindenhol a mostani csodaszámba menő mértékben volt szarvas. Szekszárdon még a Patak utca végén is volt szarvasnyom. Akkoriban a lakóhelyemen a szőlőtáblákban a szélső utca házaitól 10 méterre is volt rendszeres bőgés.
Tény.hogy nem a mostani birtokviszonyok voltak és volt mindenhol bőven szarvasmarha legelő,ahol megtöltötte a gyomrát a szarvas és a haszonnövényekből csak csipegetett.
Emlékezzetek,egyszer már leírtam a Magas-Bakonyban hogyan jártak a krumpliföldekkel. Hasonló oka van a kukoricában kártételnek is,csak senki nem akarja elfogadni,mert ez a kijelentés sérti a szent magánérdeket.
Ha már a magánérdeknél járunk,10 évig  a nagybajomi magán vadgazdaság szomszédjában szolgáltam,ott közel sincs a videón látható vadlétszám,de titkolózás az van, meg a szomszéd vadásztársaság joggal védett,de igazságtalan megszerzése az van.
A Bakonyban sokszor sok helyen jártam,de mióta nem Rakk Tamás az irányító,hanem a műtrágyakirály,azóta ott is nem kívánatos személy vagyok,mint az első munkahelyemen,ahonnan azért kellett távoznom,mert a privatizálni szándékozó magánérdekkel szembeszállva védtem az állami tulajdont.
Távozásom előtti tíz évben ugyanezt tettem az akkori főnökömmel szemben,mert a degradálás útjára vitte az üzemi területet.Belőlem nem kívánatos személy lett,belőle magánnagybirtoki fővadász,napjainkban pedig  tájegységi fővadászként tengeti az életét.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #13023 Dátum: 2018. Március 07. - 23:07:45 »

Nem tudom,hol vadászol,de 67-től 71-ig Szekszárdon tanultam,a barátok segédletével Bátaszéktől Hőgyészig sok helyen jártam akkoriban. Mindenhol a mostani csodaszámba menő mértékben volt szarvas. Szekszárdon még a Patak utca végén is volt szarvasnyom. Akkoriban a lakóhelyemen a szőlőtáblákban a szélső utca házaitól 10 méterre is volt rendszeres bőgés.
Tény.hogy nem a mostani birtokviszonyok voltak és volt mindenhol bőven szarvasmarha legelő,ahol megtöltötte a gyomrát a szarvas és a haszonnövényekből csak csipegetett.
Emlékezzetek,egyszer már leírtam a Magas-Bakonyban hogyan jártak a krumpliföldekkel. Hasonló oka van a kukoricában kártételnek is,csak senki nem akarja elfogadni,mert ez a kijelentés sérti a szent magánérdeket.
Ha már a magánérdeknél járunk,10 évig  a nagybajomi magán vadgazdaság szomszédjában szolgáltam,ott közel sincs a videón látható vadlétszám,de titkolózás az van, meg a szomszéd vadásztársaság joggal védett,de igazságtalan megszerzése az van.
A Bakonyban sokszor sok helyen jártam,de mióta nem Rakk Tamás az irányító,hanem a műtrágyakirály,azóta ott is nem kívánatos személy vagyok,mint az első munkahelyemen,ahonnan azért kellett távoznom,mert a privatizálni szándékozó magánérdekkel szembeszállva védtem az állami tulajdont.
Távozásom előtti tíz évben ugyanezt tettem az akkori főnökömmel szemben,mert a degradálás útjára vitte az üzemi területet.Belőlem nem kívánatos személy lett,belőle magánnagybirtoki fővadász,napjainkban pedig  tájegységi fővadászként tengeti az életét.
Nálunk meg mostanra az az egyik nagybirtokos , aki az "átkosban" agitátor volt, és kb annyi földje volt akkor, amibe a muskátlija volt ültetve!
 Mikor kimegyek a határba, megkérdezi, hogy én mit keresek ott!? Hát anyádat!!
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13024 Dátum: 2018. Március 08. - 01:04:58 »

Nálunk meg mostanra az az egyik nagybirtokos , aki az "átkosban" agitátor volt, és kb annyi földje volt akkor, amibe a muskátlija volt ültetve!
 Mikor kimegyek a határba, megkérdezi, hogy én mit keresek ott!? Hát anyádat!!
Én még az "átkosban" jártam úgy,hogy a focicsapattársam-KISZ titkár,aki annak idején majdnem analfabéta volt vadászati téren,egy karácsony előtti erdei találkozásunkkor már az erdészettől bérelt vadászterületükön-erdész kerületemben-
-Akárhogy nézem,fél öt van!-mondta
-Akárhogy nézem,itt én képviselem a bérbeadót,Te csak bérlő vagy! -válaszoltam
Másik esetben 250 lakosú puszta szélső házánál faszedőnek állítottam ki szállítási engedélyt,vállamon a szolgálati Monte Carlo megtörve. Egy ideje éreztem,hogy a hátam mögött valaki figyel. Hátrafordulok,hátha valaki segítségre vár.
_Akárhogy nézem,ez fegyver!- mondta időközben elhunyt osztálytársam ifjú titán fia.
-Akárhogy nézem,meg van törve és a lakott területtől 300 méterre kezdődik a vadászterületed,amit amit tőlünk béreltek,ahol én ellenőrizhetlek téged,a szerződés értelmében(történt ez a mesterségesen szított erdész-vadász háború idején). Egyébként az elnököd engedélyével,az Ő vendégeként azt lövök,amire meghív,nem csak a külföldiek kísérését végzem,amit nem bíz rád!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13025 Dátum: 2018. Március 08. - 01:11:16 »

Én még az "átkosban" jártam úgy,hogy a focicsapattársam-KISZ titkár,aki annak idején majdnem analfabéta volt vadászati téren,egy karácsony előtti erdei találkozásunkkor már az erdészettől bérelt vadászterületükön-erdész kerületemben-
-Akárhogy nézem,fél öt van!-mondta
-Akárhogy nézem,itt én képviselem a bérbeadót,Te csak bérlő vagy! -válaszoltam
Másik esetben 250 lakosú puszta szélső házánál faszedőnek állítottam ki szállítási engedélyt,vállamon a szolgálati Monte Carlo megtörve. Egy ideje éreztem,hogy a hátam mögött valaki figyel. Hátrafordulok,hátha valaki segítségre vár.
_Akárhogy nézem,ez fegyver!- mondta időközben elhunyt osztálytársam ifjú titán fia.
-Akárhogy nézem,meg van törve és a lakott területtől 300 méterre kezdődik a vadászterületed,amit amit tőlünk béreltek,ahol én ellenőrizhetlek téged,a szerződés értelmében(történt ez a mesterségesen szított erdész-vadász háború idején). Egyébként az elnököd engedélyével,az Ő vendégeként azt lövök,amire meghív,nem csak a külföldiek kísérését végzem,amit nem bíz rád!
A lényeg majdnem lemaradt!
Azóta szegénykém Anyuka jóvoltából a terület bitorlója,ott Ő a szarvasmarha sanyargató 300 hektáron(ekkora darabokra osztották a valamikori vadásztársasági területet),ezzel természetesen a legnagyobb  és legjogosabb vadász.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #13026 Dátum: 2018. Március 08. - 07:59:57 »

Nálunk meg mostanra az az egyik nagybirtokos , aki az "átkosban" agitátor volt, és kb annyi földje volt akkor, amibe a muskátlija volt ültetve!
 Mikor kimegyek a határba, megkérdezi, hogy én mit keresek ott!? Hát anyádat!!

Amikor megszülettél, anyaszült meztelen voltál és nem volt az ég világon semmid.
Mostanra - tételezzük fel -  lett egy lakásod.
Én gondolok egyet, oda hívatlanul bemegyek, mire megkérdezed:
- Mit keres maga itt?
Én azt válaszolom:
- Anyádat!

Hagyjátok abba ezt a mesterséges feszültségkeltést, mert nem vezet sehova. Aki vadászni akar, annak együtt kell élnie az erdésszel is, meg a paraszttal is. Lehetőleg békességben, mert úgy olcsóbb.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13027 Dátum: 2018. Március 08. - 08:44:31 »

Nem tudom,hol vadászol,de 67-től 71-ig Szekszárdon tanultam,a barátok segédletével Bátaszéktől Hőgyészig sok helyen jártam akkoriban. Mindenhol a mostani csodaszámba menő mértékben volt szarvas. Szekszárdon még a Patak utca végén is volt szarvasnyom. Akkoriban a lakóhelyemen a szőlőtáblákban a szélső utca házaitól 10 méterre is volt rendszeres bőgés.
Tény.hogy nem a mostani birtokviszonyok voltak és volt mindenhol bőven szarvasmarha legelő,ahol megtöltötte a gyomrát a szarvas és a haszonnövényekből csak csipegetett.
Emlékezzetek,egyszer már leírtam a Magas-Bakonyban hogyan jártak a krumpliföldekkel. Hasonló oka van a kukoricában kártételnek is,csak senki nem akarja elfogadni,mert ez a kijelentés sérti a szent magánérdeket.
Ha már a magánérdeknél járunk,10 évig  a nagybajomi magán vadgazdaság szomszédjában szolgáltam,ott közel sincs a videón látható vadlétszám,de titkolózás az van, meg a szomszéd vadásztársaság joggal védett,de igazságtalan megszerzése az van.
A Bakonyban sokszor sok helyen jártam,de mióta nem Rakk Tamás az irányító,hanem a műtrágyakirály,azóta ott is nem kívánatos személy vagyok,mint az első munkahelyemen,ahonnan azért kellett távoznom,mert a privatizálni szándékozó magánérdekkel szembeszállva védtem az állami tulajdont.
Távozásom előtti tíz évben ugyanezt tettem az akkori főnökömmel szemben,mert a degradálás útjára vitte az üzemi területet.Belőlem nem kívánatos személy lett,belőle magánnagybirtoki fővadász,napjainkban pedig  tájegységi fővadászként tengeti az életét.

Tolna Gemenctől távol eső sarkában vadászom talán a ( Simontornya  - xy )  Vállat von  szarvasgazdálkodási körzet széle .  Ezért is még feltűnőbb a szarvaslétszám. Az okát is tudom - meg szerintem gáloscsabus is de  Nem szól szám   .  A témában véletlenül se vetettem fel régi "sérelmeket" ezek a hatvanas hetvenes évekbeli sztorik sérelmek hogy jönnek ide ?   Wave
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #13028 Dátum: 2018. Március 08. - 10:57:44 »

Amikor megszülettél, anyaszült meztelen voltál és nem volt az ég világon semmid.
Mostanra - tételezzük fel -  lett egy lakásod.
Én gondolok egyet, oda hívatlanul bemegyek, mire megkérdezed:
- Mit keres maga itt?
Én azt válaszolom:
- Anyádat!

Hagyjátok abba ezt a mesterséges feszültségkeltést, mert nem vezet sehova. Aki vadászni akar, annak együtt kell élnie az erdésszel is, meg a paraszttal is. Lehetőleg békességben, mert úgy olcsóbb.




Ez a mondat egészen a piros végéig igaz. Onnan már nem. Mert igenis volt valamim, mint mindenkinek. Már akkor volt CSALÁDOM. Akik odáig és utána is értem, értünk dolgoztak. Volt sokmindenü(n)k, amit sok-sok munkával megszereztek. Majd rám- ránkhagytak, ha volt annyi szerencsénk és nem vették el egy tollvonással, törvénnyel évtizedek vagy századok munkáját. Aztán amikor lehetett volna, akkor vagy visszakapták vagy nem. Mert jöttek jól helyezkedő emberek jó kapcsolatokkal, vagy ki tudja honnan szerzett pénzzel és gátlástalanul összeharácsoltak hatalmas vagyonokat. Olyat, amihez a világon semmi közük nem volt. És még csak ne is háborogjon az ember? Hát legalább a felháborodás maradjon már meg nekünk.   Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #13029 Dátum: 2018. Március 08. - 13:19:00 »

Amikor megszülettél, anyaszült meztelen voltál és nem volt az ég világon semmid.
Mostanra - tételezzük fel -  lett egy lakásod.
Én gondolok egyet, oda hívatlanul bemegyek, mire megkérdezed:
- Mit keres maga itt?
Én azt válaszolom:
- Anyádat!

Hagyjátok abba ezt a mesterséges feszültségkeltést, mert nem vezet sehova. Aki vadászni akar, annak együtt kell élnie az erdésszel is, meg a paraszttal is. Lehetőleg békességben, mert úgy olcsóbb.
 



Lajos Bácsi!

Én nem a földjén voltam! Hanem a földúton! Ami talán még nem a földtulajdonosé, ha jól tudom!
 Amin a barátom traktorjával , egy másfél tonnás vasgerendát szoktunk húzgálni  , hogy be tudjunk  menni vadászni , ne derék érő traktornyomok legyenek, hanem járható út.
 Mert azt azér elfelejtik ám rendbe tenni!
Ezért volt a felháborodás.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #13030 Dátum: 2018. Március 08. - 13:20:41 »

Ez a mondat egészen a piros végéig igaz. Onnan már nem. Mert igenis volt valamim, mint mindenkinek. Már akkor volt CSALÁDOM. Akik odáig és utána is értem, értünk dolgoztak. Volt sokmindenü(n)k, amit sok-sok munkával megszereztek. Majd rám- ránkhagytak, ha volt annyi szerencsénk és nem vették el egy tollvonással, törvénnyel évtizedek vagy századok munkáját. Aztán amikor lehetett volna, akkor vagy visszakapták vagy nem. Mert jöttek jól helyezkedő emberek jó kapcsolatokkal, vagy ki tudja honnan szerzett pénzzel és gátlástalanul összeharácsoltak hatalmas vagyonokat. Olyat, amihez a világon semmi közük nem volt. És még csak ne is háborogjon az ember? Hát legalább a felháborodás maradjon már meg nekünk.   Emelem

Lehet háborogni, csak többnyire sokba kerül.

Csak egyetlen történet. Évekig oda-vissza jártunk vendégvadászatra egy alföldi társasághoz. Ők például - szavahihető ottani tag elmondása szerint - több ezer hektár területet azon buktak el, hogy valamelyik háborgó, hirtelen kezű vadásztárs lepattintotta a tanyától nem messze a gazda kedvenc puliját. Amikor az számon kérte, hogy feltétlenül szükség volt-e erre, akkor meg elmondta minden harácsoló, kapzsi szemétládának.
A következő ciklusban nem kellett a területen vadászniuk.

De elmondhatom a témához kapcsolódóan a saját példámat is.
A 80 évek legvége, 90 évek eleje. Új szelek, adóreform, szabad vállalkozás, gomba módra szaporodó vállalkozások, komoly hiány képzett könyvelőkben. Ekkor indítottunk egy könyvelő-adótanácsadó-könyvvizsgáló céget.
Anyám - szintén ebből a szakmából -  ennyit adott útravalónak:
- Ha bármelyik ügyfél az irigységnek akár a szikráját is észreveszi rajtad, az soha többé nem jön vissza.

Ettől kezdve szisztematikusan kiöltem magamból ezt a tulajdonságot. Ment is az üzlet, mint a gyorsvonat.

A mai napig nem tud érdekelni, hogy Mészárosnak hány cége van. Okozzon neki álmatlan éjszakákat a börtöntől való rettegés.
Az is hidegen hagy, hogy Csányi éppen 1999. a Forbes világlistáján. Ugyanúgy a férget fogják megemészteni, mint bármelyikünket.
Nagyon jól szórakozom időnként, amikor valaki valamilyen drága eszközzel próbál felvágni előttem. Úgy indítok, mintha nem venném észre. Jórészt nem is kell megjátszanom magamat, mert gőzöm nincs, hogy milyen egy drága cipő, öltöny, mobil, táska vagy óra márkajelzése. Ha nagyon forszírozza, akkor meg simán hülyét csinálok belőle.

Érdemes végigolvasni a Beírókönyvben Balázs legutóbbi bejegyzését.
Meg Fekete Istvánnak azt a novelláját, amiben megy hazafelé a mezítlábas cigány. Nem tudom a címét, talán valaki majd kisegít.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13031 Dátum: 2018. Március 08. - 14:01:03 »

Tolna Gemenctől távol eső sarkában vadászom talán a ( Simontornya  - xy )  Vállat von  szarvasgazdálkodási körzet széle .  Ezért is még feltűnőbb a szarvaslétszám. Az okát is tudom - meg szerintem gáloscsabus is de  Nem szól szám   .  A témában véletlenül se vetettem fel régi "sérelmeket" ezek a hatvanas hetvenes évekbeli sztorik sérelmek hogy jönnek ide ?   Wave
A hatvanas-hetvenes évekbeli állapotokat,szarvaseloszlást próbáltam leírni. Volt egy csodálatos korszak,amikor a maitól sokkal nagyobb és területileg sokkal jobban elosztott szarvaslétszám  jóval kisebb problémát okozott,mégsem volt hivatalosan és gazdaszinten sem iszonyatosan sok,de sokkal eredményesebben lehetett vadászni és vadásztatni még az átlagosnál gyengébbnek ítélt területeken is.
Semmiféle sérelemről véletlenül sem írtam,mert azokkal legalább tíz topic- oldalt megtöltöttem volna!
Simontornya-Tolnanémedi  körzetben jártam a hatvanas években és 14 évvel ezelőtt,láttam negatív változást ott is.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13032 Dátum: 2018. Március 08. - 14:08:52 »

Lehet háborogni, csak többnyire sokba kerül.

Csak egyetlen történet. Évekig oda-vissza jártunk vendégvadászatra egy alföldi társasághoz. Ők például - szavahihető ottani tag elmondása szerint - több ezer hektár területet azon buktak el, hogy valamelyik háborgó, hirtelen kezű vadásztárs lepattintotta a tanyától nem messze a gazda kedvenc puliját. Amikor az számon kérte, hogy feltétlenül szükség volt-e erre, akkor meg elmondta minden harácsoló, kapzsi szemétládának.
A következő ciklusban nem kellett a területen vadászniuk.

De elmondhatom a témához kapcsolódóan a saját példámat is.
A 80 évek legvége, 90 évek eleje. Új szelek, adóreform, szabad vállalkozás, gomba módra szaporodó vállalkozások, komoly hiány képzett könyvelőkben. Ekkor indítottunk egy könyvelő-adótanácsadó-könyvvizsgáló céget.
Anyám - szintén ebből a szakmából -  ennyit adott útravalónak:
- Ha bármelyik ügyfél az irigységnek akár a szikráját is észreveszi rajtad, az soha többé nem jön vissza.

Ettől kezdve szisztematikusan kiöltem magamból ezt a tulajdonságot. Ment is az üzlet, mint a gyorsvonat.

A mai napig nem tud érdekelni, hogy Mészárosnak hány cége van. Okozzon neki álmatlan éjszakákat a börtöntől való rettegés.
Az is hidegen hagy, hogy Csányi éppen 1999. a Forbes világlistáján. Ugyanúgy a férget fogják megemészteni, mint bármelyikünket.
Nagyon jól szórakozom időnként, amikor valaki valamilyen drága eszközzel próbál felvágni előttem. Úgy indítok, mintha nem venném észre. Jórészt nem is kell megjátszanom magamat, mert gőzöm nincs, hogy milyen egy drága cipő, öltöny, mobil, táska vagy óra márkajelzése. Ha nagyon forszírozza, akkor meg simán hülyét csinálok belőle.

Érdemes végigolvasni a Beírókönyvben Balázs legutóbbi bejegyzését.
Meg Fekete Istvánnak azt a novelláját, amiben megy hazafelé a mezítlábas cigány. Nem tudom a címét, talán valaki majd kisegít.




Már írtam egyszer,hogy a privatizálás módját és nem a privatizációt sérelmezzük.
A birtokhoz jutottak 10 %-a tisztességesen jutott birtokhoz, a többi oly módon,hogy mindenkit.még a rokonait is letaposva harácsolt és borzasztó az egészben,hogy tulajdonképpen ez volt az irányítók célja.
Lajos! Légy szíves ezt próbáld megérteni. Amikor e témát feszegetjük,mindig a nem támadottak veszik fel a kesztyűt!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #13033 Dátum: 2018. Március 08. - 14:44:56 »

Lehet háborogni, csak többnyire sokba kerül.

Csak egyetlen történet. Évekig oda-vissza jártunk vendégvadászatra egy alföldi társasághoz. Ők például - szavahihető ottani tag elmondása szerint - több ezer hektár területet azon buktak el, hogy valamelyik háborgó, hirtelen kezű vadásztárs lepattintotta a tanyától nem messze a gazda kedvenc puliját. Amikor az számon kérte, hogy feltétlenül szükség volt-e erre, akkor meg elmondta minden harácsoló, kapzsi szemétládának.
A következő ciklusban nem kellett a területen vadászniuk.

De elmondhatom a témához kapcsolódóan a saját példámat is.
A 80 évek legvége, 90 évek eleje. Új szelek, adóreform, szabad vállalkozás, gomba módra szaporodó vállalkozások, komoly hiány képzett könyvelőkben. Ekkor indítottunk egy könyvelő-adótanácsadó-könyvvizsgáló céget.
Anyám - szintén ebből a szakmából -  ennyit adott útravalónak:
- Ha bármelyik ügyfél az irigységnek akár a szikráját is észreveszi rajtad, az soha többé nem jön vissza.

Ettől kezdve szisztematikusan kiöltem magamból ezt a tulajdonságot. Ment is az üzlet, mint a gyorsvonat.

A mai napig nem tud érdekelni, hogy Mészárosnak hány cége van. Okozzon neki álmatlan éjszakákat a börtöntől való rettegés.
Az is hidegen hagy, hogy Csányi éppen 1999. a Forbes világlistáján. Ugyanúgy a férget fogják megemészteni, mint bármelyikünket.
Nagyon jól szórakozom időnként, amikor valaki valamilyen drága eszközzel próbál felvágni előttem. Úgy indítok, mintha nem venném észre. Jórészt nem is kell megjátszanom magamat, mert gőzöm nincs, hogy milyen egy drága cipő, öltöny, mobil, táska vagy óra márkajelzése. Ha nagyon forszírozza, akkor meg simán hülyét csinálok belőle.

Érdemes végigolvasni a Beírókönyvben Balázs legutóbbi bejegyzését.
Meg Fekete Istvánnak azt a novelláját, amiben megy hazafelé a mezítlábas cigány. Nem tudom a címét, talán valaki majd kisegít.




Teljes az egyetértés közöttünk abban amit most leírtál. "Mintha magam mondtam volna ..." Nem foglalkozom én senkivel, semmivel. Az irigység az egyetlen rossz tulajdonság, ami kimaradt belőlem. Csak időnként kijön belőlem a családomat ért, minek nevezzem? Lopásnak? Rablásnak? Hogy amit nagyapáim, nagyanyáim nem kevés munkával szereztek erdőt, szántót, gyümölcsöst (nem kell nagybirtokra gondolni) , azt egy ilyen macskajancsi elprivatizálta. Mi meg kaptunk helyette valamit valahol. Csak egy példát mondok. Anyai nagyanyámnak volta aTokaji hegyen (a legjobb helyen, a tetején) két és fél hektár szőleje, gyümölcsöse. Nem művelték már mert nem bírták. Mi meg nem laktunk ott. A tanácstitkár rábeszélte, hogy mondjon le róla a szoccialista állam javára. Ha már haszna nincs belőle, legalább az adót ne fizesse utána.Egyem a szívét a jótét léleknek. Asszem ki lehet találni ma kinek a nevén van. Illetve hát a gyerekeién. A nagyobbik lányom nézett utána nemrégen, ő földhivatalban dolgozik. Ritkán háborgok ezek miatt,mert igazad van benne,hogy minek. Nincs értelme. De azért néha csak kijön belőlem.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #13034 Dátum: 2018. Március 08. - 16:45:13 »

Ha lopnak tőlem, ha elveszik azt ami az enyém és én ezért haragszom a tolvajra, az irigység?
Mert akkor én irigy vagyok...
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 [869] 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: