Oldalak: 1 ... 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 [868] 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1913022 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13005 Dátum: 2018. Február 01. - 08:42:26 »

Sziasztok !   A pötrétei bikához csak annyit szólnék hozzá,hogy kicsi ország ez,sokan szeretik ,figyelik a szarvast,de ezt a bikát nem fényképezte le senki,nem került a vadkamerák elé sem ,soha nem találták meg a beazonosítható hullott agancsait. Az előző évek hullott agancsai öt-hat kilósak lehettek hogyan tűntek el ,ki találta meg őket,lehet,hogy még mind kint fekszenek ? Egyszer csak ott a réten egy csodabika,és durr !  A bolgár bikáról meg asszem,hogy kiderült ,hogy valójában jávor,de lehet hogy rosszul emlékszem ! Mosolyog ...lehet,hogy az derült ki,hogy kerti....
   A topik sajnos azóta haldoklik ,hogy Elaccc már nem aktív.Én sokat tanultam tőle,számomra használható dolgokat osztott meg,hiányzik.  Gyere vissza Elaccc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az előző évek hullott agancsai hogyan tűnnek el?
Színesfémgyűjtő ó-migránsok csatárláncban kutyával január elejétől március végéig megihatósági tevékenységet végeznek minden hajnalban.Közben a bolt előtt ül egy őrszem mobil telefonnal és minden erdész,vadász és rendőrmozgásról értesíti a keresőket( ezért kap ötezer forintot naponta),néha pedig olyan megdöbbentő élményük van,hogy a távoli határban találkoznak a figyelendő személlyel,mikor a kocsija benn áll a faluban.
Ha meg akarod nézni,milyen bikák kerültek terítékre csonka országunkban,akkor a szomszédos országok fényképözönét,vagy a német vadászfórumok fényképeit kell átnézni,mert itthon titkolózás van. Évek óta nem tudnak sok helyen hullott agancs szemlét tartani,mert a talált agancsok kétes alakok vezette roncsfurgonokban utaznak távolkeleti végállomásuk felé.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #13006 Dátum: 2018. Február 01. - 09:05:14 »

Az előző évek hullott agancsai hogyan tűnnek el?
Színesfémgyűjtő ó-migránsok csatárláncban kutyával január elejétől március végéig megihatósági tevékenységet végeznek minden hajnalban.Közben a bolt előtt ül egy őrszem mobil telefonnal és minden erdész,vadász és rendőrmozgásról értesíti a keresőket( ezért kap ötezer forintot naponta),néha pedig olyan megdöbbentő élményük van,hogy a távoli határban találkoznak a figyelendő személlyel,mikor a kocsija benn áll a faluban.
Ha meg akarod nézni,milyen bikák kerültek terítékre csonka országunkban,akkor a szomszédos országok fényképözönét,vagy a német vadászfórumok fényképeit kell átnézni,mert itthon titkolózás van. Évek óta nem tudnak sok helyen hullott agancs szemlét tartani,mert a talált agancsok kétes alakok vezette roncsfurgonokban utaznak távolkeleti végállomásuk felé.


Csináljak egy statisztikát hányan sasolják ilyenkor a szaktopikot, hátha információhoz jutnak hullott agancs ügyében?  Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #13007 Dátum: 2018. Február 01. - 10:10:37 »

Csináljak egy statisztikát hányan sasolják ilyenkor a szaktopikot, hátha információhoz jutnak hullott agancs ügyében?  Röhög

Azt tényleg érdemes lenne megnézni, hogy februárban-márciusban hány látogatója van a hullott agancs rovatnak egy másik hónaphoz képest. Beleértve persze a vendég látogatókat is. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #13008 Dátum: 2018. Február 01. - 10:21:01 »


Írhatnánk álhíreket is, mondjuk hogy "Lajosnál 8 db tarfejű, 10+ os bika tartja hetek óta a félhektáros beállóhelyét."  Ördög Ördög Ördög Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #13009 Dátum: 2018. Február 01. - 10:31:13 »

Hát, ami ilyentájt megy az erdőkben, az siralmas!  Ismertem olyan vadőrt, aki százalékért szemet hunyt a kutyás agancs gyűjtés felett!   Fejvakarás

Nem tudom itt, vagy egy másik vadászportálon, de volt egy ember aki pénzért  "agancshullatási naptárt" küldött az érdeklődőknek.  Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #13010 Dátum: 2018. Február 01. - 10:38:24 »

Hát, ami ilyentájt megy az erdőkben, az siralmas!  Ismertem olyan vadőrt, aki százalékért szemet hunyt a kutyás agancs gyűjtés felett!   Fejvakarás

Nem tudom itt, vagy egy másik vadászportálon, de volt egy ember aki pénzért  "agancshullatási naptárt" küldött az érdeklődőknek.  Mosolyog


Volt olyan is, aki állítólag ebből írt szakdolgozatot és kérte a hullajtások pontos idejét és GPS koordinátáit... Taps Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #13011 Dátum: 2018. Február 01. - 11:31:48 »

Írhatnánk álhíreket is, mondjuk hogy "Lajosnál 8 db tarfejű, 10+ os bika tartja hetek óta a félhektáros beállóhelyét."  Ördög Ördög Ördög Röhög Röhög Röhög Röhög

 Nyihi Nyihi Rézi nemgyőzne' kopasztani  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #13012 Dátum: 2018. Február 01. - 12:39:48 »

Hát, ami ilyentájt megy az erdőkben, az siralmas!  Ismertem olyan vadőrt, aki százalékért szemet hunyt a kutyás agancs gyűjtés felett!   Fejvakarás

Nem tudom itt, vagy egy másik vadászportálon, de volt egy ember aki pénzért  "agancshullatási naptárt" küldött az érdeklődőknek.  Mosolyog


Én meg ismerek olyat, aki maga a legnagyobb dealer. Sógorság, komaság, plusz idénymunkások hada dolgozik neki.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #13013 Dátum: 2018. Február 06. - 20:10:04 »

2005-ben Bulgáriában esett egy írtózatosan nagy bika (17,50 kg), a világranglisátról törölve lett. Tudjátok miért?

Aranyvesző, Wildheger sehol senki? 
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13014 Dátum: 2018. Március 06. - 09:35:32 »


Ugye hogy leapadt a szarvaslétszám .  Fejvakarás



Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #13015 Dátum: 2018. Március 06. - 09:59:24 »

Aranyvesző, Wildheger sehol senki? 

Mert egy osztrák farmon nevelkedett. 16,6 kg volt és 65e EUR-t fizetett érte az elejtő.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13016 Dátum: 2018. Március 07. - 08:16:17 »

Ugye hogy leapadt a szarvaslétszám .  Fejvakarás




Ez az a bizonyos szarvasvándorlás,amit az uralkodó paradigma képviselői tagadnak. A videó nem bizonyíték a szarvaslétszám nagyságára sem és a szarvaslétszám fogyására sem.
A Punk-féle fórumon,ahol hasonló támadásokban részesültem nézetemért,/mindkét helyen vadgazdamérnök hallgató támadott/ már leírtam ennek a tél-végi,kora tavaszi vándorlásnak az útvonalát. Aztán évekkel később Galamb Gáborral beszélgetésünk során megerősítette a véleményemet. Ő pontosan leírta a Balatontól délre eső területek szarvas útvonalát, én pedig a Balatontól északra eső területekét.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #13017 Dátum: 2018. Március 07. - 08:49:24 »

Elnézést kérek a fotó minőségéért(éjszakai telefonos sietős) csak a hangulata...!


Fenn a "sötét" Borsodba, éjszaka készült a kép az út mellett, egy tenyérnyi földön (kukorica volt itt) a képen az állatok 1/4 se látszik. Van benne minden, mi szem-szájnak ingere.
Évente négyszer-ötször járok erre mindig itt vannak!
Nekem megdöbbentő látvány mindig! Nyihi
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #13018 Dátum: 2018. Március 07. - 09:31:48 »

Ott biztos kicsi a vadkár, mert sok a szarvas.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13019 Dátum: 2018. Március 07. - 10:16:21 »

Ez az a bizonyos szarvasvándorlás,amit az uralkodó paradigma képviselői tagadnak. A videó nem bizonyíték a szarvaslétszám nagyságára sem és a szarvaslétszám fogyására sem.
A Punk-féle fórumon,ahol hasonló támadásokban részesültem nézetemért,/mindkét helyen vadgazdamérnök hallgató támadott/ már leírtam ennek a tél-végi,kora tavaszi vándorlásnak az útvonalát. Aztán évekkel később Galamb Gáborral beszélgetésünk során megerősítette a véleményemet. Ő pontosan leírta a Balatontól délre eső területek szarvas útvonalát, én pedig a Balatontól északra eső területekét.

Én nem bánom akkor mondjuk azt hogy kevés a szarvas ! Attól a egyedszám ugyan annyi marad .  :Mosolyog

Kíváncsi lennék a véleményedre ha ugyan azt látnád mint én .  Van két egymás melletti körzet mindegyikben az erdő mellett közvetlenül kb. 20-20 hektáros repcetábla van  és minden este mindkettőn kb 50  db szarvas van és szinte csak fiatal bikák .   Ráadásul van még + 15 körzetünk . Ennyi szarvas 10-15 évvel ezelőtt csodaszámba ment volna . ma már ez mindennapos . Ráadásul mindkét helyen az utóbbi héten ki lett lőve 2-4 példány és mintha mi sem történt volna .  S.Peti
Naplózva
Oldalak: 1 ... 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 [868] 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: