Oldalak: 1 ... 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 [866] 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1912069 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #12975 Dátum: 2018. Január 31. - 09:06:18 »

Fogalmam sincs milyen vizsgálat folyik és meddig tart.
Arról sem, hogy vége lesz-e egyáltalán, vagy ha befejeződik, a vadásztársadalom kap-e róla valamilyen tájékoztatást.


Kedves Lajos!

Túlcsorduló optimizmusod bearanyozza napunkat!  Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #12976 Dátum: 2018. Január 31. - 09:29:36 »

Ezzel a lassúsággal pont az a baj, van egy történet, aminek hiányzik vége, és sok emberben nem zárul le a történet....

Hány ilyen történet van ebben az országban?...

Tocsik-ügy, Prinz Gábor-féle ügy, stb.-stb.
Tudjuk mi lett a vége?
Nem.
Érdekel valakit?
Nem.

Elhúzzák jó hosszan, mindenki elfelejti, aztán pont.

És ezekhez képest eléggé gyíkfing ügy, hogy egy szarvasbika valódi volt-e vagy csinált...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #12977 Dátum: 2018. Január 31. - 09:33:41 »

Mivel egy fideszes megyei főhajjakend is érintett az ügyben könyékig, borítékolható az ügy eltusolása. Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12978 Dátum: 2018. Január 31. - 09:39:44 »

Mivel egy fideszes megyei főhajjakend is érintett az ügyben könyékig, borítékolható az ügy eltusolása. Nem
Nem ez a lényeg.
Egyszerűen nem tudnak mit vizsgálni,nem tudják kimutatni,mit evett,hol élt,ráadásul még nem tartunk ott,hogy bele tudjunk nyúlni a genetikájába,tehát nincs csinált bika.
Rólad,vagy rólam sem lehet megmondani,mivel táplálkozunk,pedig alapvető különbség van ezen a téren közöttünk.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #12979 Dátum: 2018. Január 31. - 09:46:37 »

Nem ez a lényeg.

De igen...
Nagyon naív vagy, ha mást hiszel.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #12980 Dátum: 2018. Január 31. - 10:04:18 »


Érdekel valakit?
Nem.

Elhúzzák jó hosszan, mindenki elfelejti, aztán pont.

És ezekhez képest eléggé gyíkfing ügy, hogy egy szarvasbika valódi volt-e vagy csinált...
Ha nem érdekelne minket,akkor nem is jött volna fel a téma, így fél év távlatából, de ettől független jól megfogalmaztad, felelős és elszámoltatás, egyáltalán jelentés az ügy kimeneteléről nem várható. És ennyi.
Nem vagyok biológus, de úgy olvastam, hogy van lehetőség a hormonadagolás kimutatására. Persze az is kérdéses, hogy meddig és miből lehet egy ilyen jellegű vizsgálatot elvégezni. A lényeg, le kellett volna folytatni a vizsgálatot, és az eredményt nyilvánosságra hozni, és ezt lehetőleg 1 hónapon belül.  "Nemzeti kincs", azt hiszem azok vagyunk mi még mind a 9 millió akármennyien, míg ezzel a mentalitással el nem tűnünk a múlt süllyesztőjében... Emelem




Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #12981 Dátum: 2018. Január 31. - 10:19:24 »


Egyszerűen nem tudnak mit vizsgálni,nem tudják kimutatni,mit evett,hol élt,ráadásul még nem tartunk ott,hogy bele tudjunk nyúlni a genetikájába,tehát nincs csinált bika.


Azt sem lehet hitelt érdemlően megállapítani, hogy hány éves volt?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12982 Dátum: 2018. Január 31. - 12:53:18 »

Azt sem lehet hitelt érdemlően megállapítani, hogy hány éves volt?
Fogcsiszolat készítése a legjobb támpont.
A mozgás közbeni testtartás,testalkat jó támpont.
A köröm kopása meg inkább mozgás és talaj függvénye. A talpméret pedig a testnagyságról árulkodik.A nyomképlet pedig csak korcsoport,vagy esetleges sérülés jelzője.
Sokan kapaszkodnak a hormonadagolás kérdésébe. Két naponta be kellene fogni az injekciózáshoz. Táplálékkal odaadni kockázatos,mert ha nem eszi meg aznap amit kapott,akkor nincs értelme erőlködni,ha más napon az előző maradékokat is megeszi,akkor a túladagolásba belepusztulhat.
Az agancs fejlesztéséhez,mint minden máshoz, fehérjére van szüksége minél többre. Azt vizsgálni viszont lehetetlen,hogy honnan szedte össze minden nap a szükséges fehérjét.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #12983 Dátum: 2018. Január 31. - 13:24:56 »

Fogcsiszolat készítése a legjobb támpont.

Én is így gondoltam.

Namármost, akkor nekem rém egyszerűnek látszik a természetesség megállapítása.
A trófea súlya adott.
15 kiló feletti trófeát zalai bika nagyjából 13-14 éves korára tud természetes módon felrakni.
Ki kell venni egy fogat a trófeából, megcsiszolni és egzakt módon megállapítani a korát.
Ha 12 évnél idősebb - elfogadhatjuk természetes bikának.
Ha 9 évnél fiatalabb - szinte biztosan kertben nevelkedett.
Ha 10-11 éves, akkor jöhet a fejvakarás, hogy hogyan tovább.

Ha rossz a következtetésem, akkor miért rossz? 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #12984 Dátum: 2018. Január 31. - 13:45:03 »

2005-ben Bulgáriában esett egy írtózatosan nagy bika (17,50 kg), a világranglisátról törölve lett. Tudjátok miért?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
szarvaskedvelő
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #12985 Dátum: 2018. Január 31. - 14:53:41 »

Sziasztok !   A pötrétei bikához csak annyit szólnék hozzá,hogy kicsi ország ez,sokan szeretik ,figyelik a szarvast,de ezt a bikát nem fényképezte le senki,nem került a vadkamerák elé sem ,soha nem találták meg a beazonosítható hullott agancsait. Az előző évek hullott agancsai öt-hat kilósak lehettek hogyan tűntek el ,ki találta meg őket,lehet,hogy még mind kint fekszenek ? Egyszer csak ott a réten egy csodabika,és durr !  A bolgár bikáról meg asszem,hogy kiderült ,hogy valójában jávor,de lehet hogy rosszul emlékszem ! Mosolyog ...lehet,hogy az derült ki,hogy kerti....
   A topik sajnos azóta haldoklik ,hogy Elaccc már nem aktív.Én sokat tanultam tőle,számomra használható dolgokat osztott meg,hiányzik.  Gyere vissza Elaccc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #12986 Dátum: 2018. Január 31. - 15:03:13 »

Sziasztok !   A pötrétei bikához csak annyit szólnék hozzá,hogy kicsi ország ez,sokan szeretik ,figyelik a szarvast,de ezt a bikát nem fényképezte le senki,nem került a vadkamerák elé sem ,soha nem találták meg a beazonosítható hullott agancsait. Az előző évek hullott agancsai öt-hat kilósak lehettek hogyan tűntek el ,ki találta meg őket,lehet,hogy még mind kint fekszenek ? Egyszer csak ott a réten egy csodabika,és durr !  A bolgár bikáról meg asszem,hogy kiderült ,hogy valójában jávor,de lehet hogy rosszul emlékszem ! Mosolyog ...lehet,hogy az derült ki,hogy kerti....
   A topik sajnos azóta haldoklik ,hogy Elaccc már nem aktív.Én sokat tanultam tőle,számomra használható dolgokat osztott meg,hiányzik.  Gyere vissza Elaccc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

98 hozzászólás januárban. Sok fórum,sok topikja szeretne így haldokolni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12987 Dátum: 2018. Január 31. - 15:12:49 »

Én is így gondoltam.

Namármost, akkor nekem rém egyszerűnek látszik a természetesség megállapítása.
A trófea súlya adott.
15 kiló feletti trófeát zalai bika nagyjából 13-14 éves korára tud természetes módon felrakni.
Ki kell venni egy fogat a trófeából, megcsiszolni és egzakt módon megállapítani a korát.
Ha 12 évnél idősebb - elfogadhatjuk természetes bikának.
Ha 9 évnél fiatalabb - szinte biztosan kertben nevelkedett.
Ha 10-11 éves, akkor jöhet a fejvakarás, hogy hogyan tovább.

Ha rossz a következtetésem, akkor miért rossz? 
Következtetésed jóságát nem kérdőjelezi meg senki.Állkapocs M1.+ öt hónap.
Nyolc éves 10 kg-os nem ritka.
Kérdezem,hogy a XVIII.-századi legnagyobb 18 kg feletti hány éves korában volt15 kg-os?
Vagy a XIX.-századi legnagyobb 32 kg-os hány éves korában volt  15 kg-os?
Pedig mindkettő naturhirsch volt.
De maradjunk az illetékes tájon:
A kerecsenyi,a hahóti és a gelsei bikák 10-11 éves korukban hány kg-os fejdíszt viseltek?
Egy kérdést viszont nem feszegetünk,hogy milyen agancsformákhoz mely testszínek tartoznak,ha a Punnett tábla széléről,vagy az átlós kockákból származók és milyen a testszín,ha nem ezekben a kockákban kell keresendők!?
Erre mondta nekem Feiszt Ottó,hogy senki nem fogja neked elhinni,hogy a fenotípusból tudsz következtetni a genotípusra. Pedig hosszú ideje ezen a "tévúton" járok.
Visszatérve Pötrétére: a terítéken sokáig nézegetve azt állapítottam meg,hogy pontosan olyan a testszíne,amilyennek egy ilyen agancstípusúnak lennie kell,ennek megtanulására próbáltam terelni a fórumcsapatot,de olvashattátok,mit kaptam érte.
Zeusznak válaszolva,ezek a jegyek minden politikán felül állnak,tehát nem biztos,hogy naiv vagyok.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12988 Dátum: 2018. Január 31. - 15:17:59 »

Sziasztok !   A pötrétei bikához csak annyit szólnék hozzá,hogy kicsi ország ez,sokan szeretik ,figyelik a szarvast,de ezt a bikát nem fényképezte le senki,nem került a vadkamerák elé sem ,soha nem találták meg a beazonosítható hullott agancsait. Az előző évek hullott agancsai öt-hat kilósak lehettek hogyan tűntek el ,ki találta meg őket,lehet,hogy még mind kint fekszenek ? Egyszer csak ott a réten egy csodabika,és durr !  A bolgár bikáról meg asszem,hogy kiderült ,hogy valójában jávor,de lehet hogy rosszul emlékszem ! Mosolyog ...lehet,hogy az derült ki,hogy kerti....
   A topik sajnos azóta haldoklik ,hogy Elaccc már nem aktív.Én sokat tanultam tőle,számomra használható dolgokat osztott meg,hiányzik.  Gyere vissza Elaccc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hozzászólásod alapján azt gondolom,még sosem jártál azon a tájon,nem tudod,mi van ott agancskeresés idején és nem jártál még az ottani berekekben.
Nincs messze Pati fórumtársunk Csörnye nevű helye.Kérdezd meg tőle,hogy sok bikánál  miért csak a fejéért ment be kötéllel a hivatásos!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #12989 Dátum: 2018. Január 31. - 16:30:53 »

Sziasztok !   A pötrétei bikához csak annyit szólnék hozzá,hogy kicsi ország ez,sokan szeretik ,figyelik a szarvast,de ezt a bikát nem fényképezte le senki,nem került a vadkamerák elé sem ,soha nem találták meg a beazonosítható hullott agancsait. Az előző évek hullott agancsai öt-hat kilósak lehettek hogyan tűntek el ,ki találta meg őket,lehet,hogy még mind kint fekszenek ? Egyszer csak ott a réten egy csodabika,és durr ! 


Hatalmasat tévedsz, mert készült fotó és aki érti az nem is erőlteti a témát! A pénzt visszaadták a francia vadászhölgynek, én azt hiszem, hogy lezártnak vehetjük az ügyet!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 [866] 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: