Oldalak: 1 ... 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 [862] 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1912086 alkalommal)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #12915 Dátum: 2018. Január 06. - 08:06:02 »

Én feladom
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #12916 Dátum: 2018. Január 06. - 17:53:56 »


Visszatérve a selejtezéshez,meg kell tanulni az örökös és az ideiglenesen villás bikák agancsformáit,akkor lehet szakmailag jól selejtezni.


Szerintem ezt bontsd ki részletesen és nagyot haladunk a bikaselejtezési tanulmányokban.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12917 Dátum: 2018. Január 07. - 10:20:17 »

Kedves Bátyó!
Az egyik legnagyobb "Régi", Nadler Herbert nem foglalkozik a középággal,mégis a Nadler pontozási rendszerrel bíráltak is esztétikusak,talán még esztétikusabbak,mint a központilag előírt selejtezési táblázat szerint nevelt állományok egyedei.
Nézz körül egy kicsit a vapitiknél,vagy az Ural-tól keletebbre élő maralok között.Minden harmadik bikának rövid a középága,mégis impozáns trófeát visz haza a vadász és szinte zéró a fiatalon elejtett bika.
Mint már írtam,vannak örökös villások és vannak ideiglenesen villásak.
Még a régi nagyok állapították meg,hogy a szarvas agancsképzésében végigmegy az evolúciós állomásokon.
Nem véletlen,hogy a spiesserek zömének csak egy stangl van.Az a spiesser,melynek első agancsa 16-os az sem kerti,csinált bika!
Már 12 millió évvel ezelőtt volt olyan szarvas,melynek első és későbbi agancsai 16-osok voltak,de a szárhossz csak 20 cm volt.
Visszatérve a selejtezéshez,meg kell tanulni az örökös és az ideiglenesen villás bikák agancsformáit,akkor lehet szakmailag jól selejtezni.
Egyébként a bikák 5 éves korukig ritkán jutnak tehénhez,akkor miért lövünk ki egy elefántcsontszínű gyöngytelen agancsú bikát,mikor 2 év múlva már méretében,színében,gyöngyözöttségében sokkal mutatósabb lesz.
Stefinek válaszolom,hogy az is téveszme,hogy a létszám növekedésével egyenesen arányos a vadkár növekedése.
Fordítottan arányos.Etológusok bizonyították,hogy a nagy létszámú"csapatok" táplálkozása elsősorban legelés,főleg sarjú.
A kis "csapatok" táplálkozása már nagyon hasonlít dáméhoz,mindenbe belekóstolnak,mindent megesznek.
A három-négyegyedből álló "csapat (tehén,ünő v.spiesser ,borjú- és néha még egy bika okozza táplálkozásával nekünk a legnagyobb vadkárt.
Az is csak a mesében létezik,hogy kevés,de jó minőségű szarvas.
Galamb Gábor 17 évig töltötte ,növelte a létszámot,hogy "kezelhető" (fejleszthető)állománya legyen. Amikor a legnagyobb volt a létszám,akkor az elvárás az volt,hogy éves,minimum annyi kilós legyen a bika.Az eredmény- Heissig-féle bika 17kg felett.Ugyanakkor a nagy létszámnál sokkal gyakoribbak a különlegesek,rariták,,magyaroknak csökött,torz,deformálódott,selejt és ha lőnek egy ilyent,akkor sokszor döbbenten nyilatkoznak,hogy zsigereléskor sem szervi elváltozást,sem sérülést nem találtunk.
Ilyenkor,ha idős,akkor ráfogják a fogazatra,vagy metabolizmus az indok.Két év múlva lőnek egy hasonlót,amin abszolút semmi kifogásolnivalót nem találnak és csak rágódnak,mi lehet az oka.
De olyant is olvastam,hogy az ártéren olyan buja a táplálék,olyan gyorsan nőnek a koronaágak,hogy saját súlyuktól lefittyennek. Na ilyenkor fogok én padlót,az engem kritizálók pedig akkor,mikor ezeket leírom,az okok ismeretében.
Lorka is írta,hogy nem értenek.Többször leírtam,kértem,hogy fogadják meg Lord Kelvin tanácsát- "Amíg nem mérted meg,addig nem tudod miről beszélsz!"
Aztán mérés helyett jön a sárdobálás,nyálfröcsögés,lehurrogás.


Mindig is voltak és lesznek "megnemértett"  zsenik és tudósok és "határesetek"  .  Ördög               Emelem    ( Magánügy de még nem döntöttem el magamban hogy hova soroljalak .  Fejvakarás  )    Wave
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12918 Dátum: 2018. Január 07. - 22:21:42 »

Mindig is voltak és lesznek "megnemértett"  zsenik és tudósok és "határesetek"  .  Ördög               Emelem    ( Magánügy de még nem döntöttem el magamban hogy hova soroljalak .  Fejvakarás  )    Wave
Természetesen határeset!
Ezt már akkor megállapították mindkét oldalon,mikor a mesterségesen szított "erdész-vadász háborúban" én nem tudtam magamban különválasztani az összetartozókat.
A sima erdészektől azért kaptam,mert védtem a vadat, a sima vadászoktól meg azért,mert erdész is vagyok.
Edzett vagyok!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #12919 Dátum: 2018. Január 08. - 12:40:50 »

Természetesen határeset!
Ezt már akkor megállapították mindkét oldalon,mikor a mesterségesen szított "erdész-vadász háborúban" én nem tudtam magamban különválasztani az összetartozókat.
A sima erdészektől azért kaptam,mert védtem a vadat, a sima vadászoktól meg azért,mert erdész is vagyok.
Edzett vagyok!

Kedves Wildheger.

Érdekelne, hogy a készülő könyvedből előreláthatólag mikor lesz kézzel fogható kiadás? Személy szerint nyitott vagyok rá és szívesen olvasnám és tanulnék belőle.
 Emelem


Naplózva

Üdv: Bence
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #12920 Dátum: 2018. Január 08. - 15:41:18 »

Öt évet írnak. Én többnek nézem,de nálam akkor is  -3.

Mielőtt valaki osztrák kerti bikának nézné,hangsúlyozom- kárpáti bika.

Nem mondtam,hogy hosszú a szár,a fej alapján 90 cm lehet.
Kárpáti súlyt rutin hiányában nem tudok becsülni. Hegyvidéki szemmel nincs öt,somogyi szemmel hét és fél.

... Na ilyenkor fogok én padlót,az engem kritizálók pedig akkor,mikor ezeket leírom,az okok ismeretében.
Lorka is írta,hogy nem értenek.Többször leírtam,kértem,hogy fogadják meg Lord Kelvin tanácsát- "Amíg nem mérted meg,addig nem tudod miről beszélsz!"

Kedves Wildheger!

Újfent leírom, hogy minden tiszteletem a szakmai múltadért és ezen berkekben szerzett tapasztalataidért.
De amikor ilyeneket látok tőled, valóban én is elbizonytalanodom, hogy egy bolygón lakunk-e.
Az, hogy ez a bika szerinted minuszos ok, a te rendszeredben az, elfogadom a véleményed. Az enyém, az az hangsúlyozom a saját szubjektív véleményem az, hogy valóban nagy erő látszik azokban a villákban, de egy magyar szarvasbika 5 éves korára (most csak mondták, vagy annyi a hivatalos is? ) ilyen agancsot tud felrakni, az már bocsánat, miért vegye el az életteret a hasonló korú, erősebb koronás társától? Persze szegény állat nem tehet róla, hogy ilyen fejdíszt-fegyvert kapott a teremtőtől, de most az agancs alapján próbáljuk bírálni a szarvast.. Tudom ez is sokszor baj, jó lenne még látni élőben meg stb.. de most csak ez a kép van.
Mindig is óva intettem magam az egyetlen fotó alapján történő agancsbírálattól, de... Most komolyan?! Légyszíves mutass nekem egy olyan somogyi szemüveget amin keresztül ez a bika 7,5 kg körüli trófeasúllyal rendelkezzen!  Meglepődött  Fejvakarás
Legyen 5kg és akkor ott lehet némi lauf ide-oda, de nem 50 %...
Úgy beszélsz erről a bikáról, az az állítod a -3 -at, hogy pontos méreteket Te sem tudsz, de a hosszabb lélegzetű hozzászólásod után azért egy hangzatos idézettel (kiemelve) megkoronázod az írást...
Ha megengeditek, én akkor méregettem egy kicsit, nézzük a képet: Fogtam egy műanyag vonalzót, az én monitoromon a fej hossza közel 4 cm. Na ezt vegyük durván 50 cm-nek (szerintem nincs annyi de inkább feljebb lövök mindent és kerek is.), az az 1cm= 12,5cm a valósra vonatkoztatva. 1 cm-ként felvettem a szárak hosszát. Itt is nagyvonalúan mérve: 6-szor tudtam ráhelyezni az agancsra, így szerintem a görbületből adódó hosszabb méretek is benne vannak, tehát 6*12,5= 75 cm. De az nagyon MAX! Nah persze itt most nem az a lényeg, hogy akkor hány fél centi és stb, hanem, hogy valamelyest bizonyítható legyen az, AMI amúgy messziről is látszik, hogy valóban aligha több ez a szárhossz 70-75 cm-nél, mint amit már említettek is...
Én azt nem értem, hogy hogyan mondhatsz erre 90 cm környékét... Ugye azt Te sem gondolod, hogy 60 cm feletti ennek a bikának a fejhossza... Volt szerencsém látni már nagyon nagy fejű bikát, de nem ebben a korosztályban és nem ilyen képességekkel...
Hidd el, én egyáltalán nem hurrogni szeretnék, csak talán a tények és az e világi mértékegységek valóban egységes alkalmazásával közeledhetnének az álláspontok...
Végezetül pedig csatlakoznék Kalcsob kolléga gondolatához: Még ha a sci-fi műfaja nem is áll hozzám annyira közel  Stoel , (viccet félretéve :Mosolyog ) az elsők között lennék aki szeretné elolvasni a kiadott műved és tanulni belőle!

Vadászüdvözlettel:
FeCZo  Emelem
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #12921 Dátum: 2018. Január 08. - 16:56:37 »

Nem értem hol láttok ebben erőt?
A bal villa ágai vékonyak a jobbot meg torzítja, hogy véres kézzel fogták meg.
Felénk ezt nem kárpáti, hanem panel típusú bikának hívják.
Elfér a trófea a panel lakásban is.
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12922 Dátum: 2018. Január 08. - 22:07:08 »

Kedves Wildheger!

Újfent leírom, hogy minden tiszteletem a szakmai múltadért és ezen berkekben szerzett tapasztalataidért.
De amikor ilyeneket látok tőled, valóban én is elbizonytalanodom, hogy egy bolygón lakunk-e.
Az, hogy ez a bika szerinted minuszos ok, a te rendszeredben az, elfogadom a véleményed. Az enyém, az az hangsúlyozom a saját szubjektív véleményem az, hogy valóban nagy erő látszik azokban a villákban, de egy magyar szarvasbika 5 éves korára (most csak mondták, vagy annyi a hivatalos is? ) ilyen agancsot tud felrakni, az már bocsánat, miért vegye el az életteret a hasonló korú, erősebb koronás társától? Persze szegény állat nem tehet róla, hogy ilyen fejdíszt-fegyvert kapott a teremtőtől, de most az agancs alapján próbáljuk bírálni a szarvast.. Tudom ez is sokszor baj, jó lenne még látni élőben meg stb.. de most csak ez a kép van.
Mindig is óva intettem magam az egyetlen fotó alapján történő agancsbírálattól, de... Most komolyan?! Légyszíves mutass nekem egy olyan somogyi szemüveget amin keresztül ez a bika 7,5 kg körüli trófeasúllyal rendelkezzen!  Meglepődött  Fejvakarás
Legyen 5kg és akkor ott lehet némi lauf ide-oda, de nem 50 %...
Úgy beszélsz erről a bikáról, az az állítod a -3 -at, hogy pontos méreteket Te sem tudsz, de a hosszabb lélegzetű hozzászólásod után azért egy hangzatos idézettel (kiemelve) megkoronázod az írást...
Ha megengeditek, én akkor méregettem egy kicsit, nézzük a képet: Fogtam egy műanyag vonalzót, az én monitoromon a fej hossza közel 4 cm. Na ezt vegyük durván 50 cm-nek (szerintem nincs annyi de inkább feljebb lövök mindent és kerek is.), az az 1cm= 12,5cm a valósra vonatkoztatva. 1 cm-ként felvettem a szárak hosszát. Itt is nagyvonalúan mérve: 6-szor tudtam ráhelyezni az agancsra, így szerintem a görbületből adódó hosszabb méretek is benne vannak, tehát 6*12,5= 75 cm. De az nagyon MAX! Nah persze itt most nem az a lényeg, hogy akkor hány fél centi és stb, hanem, hogy valamelyest bizonyítható legyen az, AMI amúgy messziről is látszik, hogy valóban aligha több ez a szárhossz 70-75 cm-nél, mint amit már említettek is...
Én azt nem értem, hogy hogyan mondhatsz erre 90 cm környékét... Ugye azt Te sem gondolod, hogy 60 cm feletti ennek a bikának a fejhossza... Volt szerencsém látni már nagyon nagy fejű bikát, de nem ebben a korosztályban és nem ilyen képességekkel...
Hidd el, én egyáltalán nem hurrogni szeretnék, csak talán a tények és az e világi mértékegységek valóban egységes alkalmazásával közeledhetnének az álláspontok...
Végezetül pedig csatlakoznék Kalcsob kolléga gondolatához: Még ha a sci-fi műfaja nem is áll hozzám annyira közel  Stoel , (viccet félretéve :Mosolyog ) az elsők között lennék aki szeretné elolvasni a kiadott műved és tanulni belőle!

Vadászüdvözlettel:
FeCZo  Emelem
Fogadjuk el,hogy a koponya 4 cm .Azt is fogadjuk el,hogy ami a képen 1 cm=12,5 cm. Ezek szerint a koponya bőrös képe 50 cm,ebből 3-4 cm lejön,ha vetületben nézzük(trófea alátéten). A "bőrös" 50 cm-t rámérjük a szárra,felette még marad 2,8 cm,az ív ad még hozzá 2 mm-t,így három cm x 12,5. Ez miért nem 90 cm környéke?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12923 Dátum: 2018. Január 08. - 22:11:30 »

Nem értem hol láttok ebben erőt?
A bal villa ágai vékonyak a jobbot meg torzítja, hogy véres kézzel fogták meg.
Felénk ezt nem kárpáti, hanem panel típusú bikának hívják.
Elfér a trófea a panel lakásban is.
 Stoel
Géza bácsi! Ez felétek is kárpáti bika,mert a Kárpátokban lőtték!
A legalább 25 cm-es ágakból álló villa,ami a szárhossznak min a negyede,szerintem nem a gyengék,hanem az erősek közé tartozik.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12924 Dátum: 2018. Január 08. - 22:22:12 »

Többször írtam,hogy nincs gödöllői típus,ugyanúgy nincs kárpáti típus,de magyar szarvasbika típus sincs!
Svferi ,mikor a tanár elsorolta,melyik bika milyen típus(természetesen területhez kötött névvel),akkor a következőt mondta:
-Tanár úr én a felsorolt típusokat gyűjteményesen megmutatom egyetlen olyan területen,amelyiket meg sem említett.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #12925 Dátum: 2018. Január 09. - 11:00:11 »

Szervusztok.

Megszeretném kérdezni,hogy a mia véleménytek erről a bikáról?



nem az én elejtésem a közösségi oldalon talátam.

üdv: HSanyi
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #12926 Dátum: 2018. Január 09. - 11:46:41 »

Jó képességű,mindenképpen kímélendő kárpáti bika,140es szárhosszal.Látszik, hogy van benne erő!
 Vigyorog
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #12927 Dátum: 2018. Január 09. - 12:19:26 »

Jó képességű,mindenképpen kímélendő kárpáti bika,140es szárhosszal.Látszik, hogy van benne erő!
 Vigyorog

 Igen Igen Igen  Röhög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12928 Dátum: 2018. Január 09. - 12:50:42 »

Szervusztok.

Megszeretném kérdezni,hogy a mia véleménytek erről a bikáról?


üdv: HSanyi


Így könnyű kritizálni annak aki kritizálni akarja . ( Tudom - tudom van olyan is hogy nem vagyok biztos benne akkor nem lövök de..... )  Én nem akarom , szerintem a húsáért ill a hús áráért nem volt kár kilőni .     Emelem    ( Ezt a topikot ismerve lehet hogy a világranglista  élére várományost lőtték ki . Röhög
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #12929 Dátum: 2018. Január 09. - 13:22:19 »

Így könnyű kritizálni annak aki kritizálni akarja . ( Tudom - tudom van olyan is hogy nem vagyok biztos benne akkor nem lövök de..... )  Én nem akarom , szerintem a húsáért ill a hús áráért nem volt kár kilőni .     Emelem    ( Ezt a topikot ismerve lehet hogy a világranglista  élére várományost lőtték ki . Röhög

 Igen Igen Ördög Ördög

Szvsz. harmadik agancs, nyilván mehanikailag sérült, (volt) szembenálló villák. Vadgazdaságilag kuka....
Amúgy meg, szép élmény valakinek.
 
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 [862] 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: