Oldalak: 1 ... 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 [861] 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1912757 alkalommal)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #12900 Dátum: 2018. Január 04. - 10:38:04 »

Mi lesz akkor a régi dobtáras Mannlicherekkel? Posztkommunista maradványok?  Fejvakarás

A Mannlicher csigatáras. Dobtáras a PPS.  Wave
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #12901 Dátum: 2018. Január 04. - 11:09:24 »

A Mannlicher csigatáras. Dobtáras a PPS.  Wave

Honnan tudod, hogy neki milyen van?  Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #12902 Dátum: 2018. Január 04. - 11:33:03 »

A Mannlicher csigatáras. Dobtáras a PPS.  Wave

Drága Vezérigazgató Úr!

Pontosítsunk.....
A PPS csigatáras! (71 skuló, csigavonalhoz hasonló lőszeradagolás)
A DP golyószóró -egyes besorolás szerint géppuska - dobtáras (47 puskába való skuló, az eszköz tetején, egy dob alakú tárból adagol)
A bráner pedig lengőtáras (egyénileg függő skuló mennyiség, sokmindentől függő lőszeradagolás)

 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12903 Dátum: 2018. Január 04. - 11:50:09 »

Honnan tudod, hogy neki milyen van?  Ördög

Én nagyon el tudom képzelni huszlavikát egy " Dáváj gitárral" (PPS)     Ördög        Stoel

Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #12904 Dátum: 2018. Január 04. - 12:30:59 »

Uraim, a kereplők kielemzését befejezve, térjünk vissza a rovat eredeti témájához, a szarvasbikákhoz.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12905 Dátum: 2018. Január 04. - 21:03:04 »

Az első bikánál már elhangzott a kérdés, hogy miért adnál rá mínusz három pontot. Nem válaszoltál, ebből azt is levonhatta a nagyérdemű, hogy nem beszélgetni akarsz csak a képfeltöltést gyakorlod... Ördög
Szóval miért adnál rá mínusz hármat? Ok., "van erő" a hosszú villaágakban de mindez egy rövidke agancsszáron. Pláne ha már több öt évesnél, többségünk meglőné...én biztos... Fejvakarás
Stefi pontosan ezt írta:
"Fejtsd már ki majd az új évben miért?"
Nagyon hosszú ideig nem tudtam képet felrakni,miután Sakac megtanított rá,már nem kell gyakorolnom.
Úgy van,ahogy mondod,a villákban van erő. De kihangsúlyoztam,hogy kárpáti bika,ne tévesszen meg a fej és a szár aránya.
A villás mivoltot nem tartom selejtezési oknak.Vannak mindenkor villásak és vannak olyan villásak,melyeknek ez az állapot csak egy állomás.
A hatvanas évek második felében Zalaszentmihályon a barátom jóvoltából láttam villás páros nyolcas ezüst érmes trófeát és ez a bika kísértetiesen hasonlít a zalaira.
Aztán Somogyországban az utolsó szolgálati éveim egyikében ötven méterről nézegettem -nem lesről-egy tíz kilós villás bikát nagyon hosszú ideig.
Visszatérve a képre,nem tudjuk,hogy véglegesen villás,vagy csak pillanatnyilag,de az látható,hogy szinte szétdurran az erőtől.
Ilyen bikának minden állományban megadnám a megöregedés lehetőségét.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12906 Dátum: 2018. Január 04. - 21:12:41 »

Szerintem veled már nagyon senki sem szeret beszélgetni, mert abból mindég baj lesz. Ez lehet az oka hogy ennyire nem foglalkoznak a képeiddel.
 Emelem
Kijelentéseddel nem értek egyet.Rádiós nyelven mondva - átmegyünk szimplexbe!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #12907 Dátum: 2018. Január 04. - 23:25:18 »

 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #12908 Dátum: 2018. Január 04. - 23:48:39 »


Úgy van,ahogy mondod,a villákban van erő. De kihangsúlyoztam,hogy kárpáti bika,ne tévesszen meg a fej és a szár aránya.

Azt mondod, nem a szárak rövidek hanem a fej nagy?
Hány kilóra saccolod?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12909 Dátum: 2018. Január 05. - 00:26:37 »

Azt mondod, nem a szárak rövidek hanem a fej nagy?
Hány kilóra saccolod?
Nem mondtam,hogy hosszú a szár,a fej alapján 90 cm lehet.
Kárpáti súlyt rutin hiányában nem tudok becsülni. Hegyvidéki szemmel nincs öt,somogyi szemmel hét és fél.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #12910 Dátum: 2018. Január 05. - 09:45:01 »

Nem mondtam,hogy hosszú a szár,a fej alapján 90 cm lehet.
Kárpáti súlyt rutin hiányában nem tudok becsülni. Hegyvidéki szemmel nincs öt,somogyi szemmel hét és fél.

Inkább 70,talán 75 a szárhossz és nagyon messze van A 7kg-tól...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12911 Dátum: 2018. Január 05. - 11:39:31 »

Stefi pontosan ezt írta:
"Fejtsd már ki majd az új évben miért?"
Nagyon hosszú ideig nem tudtam képet felrakni,miután Sakac megtanított rá,már nem kell gyakorolnom.
Úgy van,ahogy mondod,a villákban van erő. De kihangsúlyoztam,hogy kárpáti bika,ne tévesszen meg a fej és a szár aránya.
A villás mivoltot nem tartom selejtezési oknak.Vannak mindenkor villásak és vannak olyan villásak,melyeknek ez az állapot csak egy állomás.
A hatvanas évek második felében Zalaszentmihályon a barátom jóvoltából láttam villás páros nyolcas ezüst érmes trófeát és ez a bika kísértetiesen hasonlít a zalaira.
Aztán Somogyországban az utolsó szolgálati éveim egyikében ötven méterről nézegettem -nem lesről-egy tíz kilós villás bikát nagyon hosszú ideig.
Visszatérve a képre,nem tudjuk,hogy véglegesen villás,vagy csak pillanatnyilag,de az látható,hogy szinte szétdurran az erőtől.
Ilyen bikának minden állományban megadnám a megöregedés lehetőségét.

Azért jó hogy nem a Te mértékegységeid szerint adják a mínusz pontokat . ( Inkább érdekes a látásmódod mint reális ! De nem baj ! Emelem)   Egyrészt annyi szarvasbika lenne az országban hogy a vadkárból a Paks II Atomerőművet is finanszírozni lehetne. Másrészt igen sokan kényszerültünk volna a régi rend szerint letenni a fegyvert . Egy ilyen villás bika is kíméletet érdemel szerinted ?  Én úgy gondolom hogy 5 -6 kilós lehet de már ezt is túlzásnak vélem a szárhossz is inkább a 70 cm -hez van közel . csak azt nem tudom hogy a talán Border terrierhez vagy a fejhez arányítsam az agancsot .  Fejvakarás                         Emelem
Naplózva
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #12912 Dátum: 2018. Január 05. - 20:54:30 »



Érdekes így a másik trófeával összenézve.

Nyilván ezek csak kérdőjelek, meg felvetések:
 -A színe.
 -A szárhossza. Mármint, hogy szinte a másik agancs 2/3-a a szárhossz, és mégis van a rövidebbik javára minimum 2-3 kg különbség.
 -A koponya hossza.

De lehet, hogy csak szimplán nyugati típusú, és ilyennek kell lennie  Vállat von Fejvakarás
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #12913 Dátum: 2018. Január 05. - 21:05:26 »

Azért jó hogy nem a Te mértékegységeid szerint adják a mínusz pontokat . ( Inkább érdekes a látásmódod mint reális ! De nem baj ! Emelem)   Egyrészt annyi szarvasbika lenne az országban hogy a vadkárból a Paks II Atomerőművet is finanszírozni lehetne. Másrészt igen sokan kényszerültünk volna a régi rend szerint letenni a fegyvert . Egy ilyen villás bika is kíméletet érdemel szerinted ?  Én úgy gondolom hogy 5 -6 kilós lehet de már ezt is túlzásnak vélem a szárhossz is inkább a 70 cm -hez van közel . csak azt nem tudom hogy a talán Border terrierhez vagy a fejhez arányítsam az agancsot .  Fejvakarás                         Emelem
Wildheger bírálati rendszerével csak azért sem tudok azonosulni,mert szerintem a régi nagyok által meghatározott módszer esztétikailag is tökéletes.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12914 Dátum: 2018. Január 05. - 22:05:57 »

Wildheger bírálati rendszerével csak azért sem tudok azonosulni,mert szerintem a régi nagyok által meghatározott módszer esztétikailag is tökéletes.
Kedves Bátyó!
Az egyik legnagyobb "Régi", Nadler Herbert nem foglalkozik a középággal,mégis a Nadler pontozási rendszerrel bíráltak is esztétikusak,talán még esztétikusabbak,mint a központilag előírt selejtezési táblázat szerint nevelt állományok egyedei.
Nézz körül egy kicsit a vapitiknél,vagy az Ural-tól keletebbre élő maralok között.Minden harmadik bikának rövid a középága,mégis impozáns trófeát visz haza a vadász és szinte zéró a fiatalon elejtett bika.
Mint már írtam,vannak örökös villások és vannak ideiglenesen villásak.
Még a régi nagyok állapították meg,hogy a szarvas agancsképzésében végigmegy az evolúciós állomásokon.
Nem véletlen,hogy a spiesserek zömének csak egy stangl van.Az a spiesser,melynek első agancsa 16-os az sem kerti,csinált bika!
Már 12 millió évvel ezelőtt volt olyan szarvas,melynek első és későbbi agancsai 16-osok voltak,de a szárhossz csak 20 cm volt.
Visszatérve a selejtezéshez,meg kell tanulni az örökös és az ideiglenesen villás bikák agancsformáit,akkor lehet szakmailag jól selejtezni.
Egyébként a bikák 5 éves korukig ritkán jutnak tehénhez,akkor miért lövünk ki egy elefántcsontszínű gyöngytelen agancsú bikát,mikor 2 év múlva már méretében,színében,gyöngyözöttségében sokkal mutatósabb lesz.
Stefinek válaszolom,hogy az is téveszme,hogy a létszám növekedésével egyenesen arányos a vadkár növekedése.
Fordítottan arányos.Etológusok bizonyították,hogy a nagy létszámú"csapatok" táplálkozása elsősorban legelés,főleg sarjú.
A kis "csapatok" táplálkozása már nagyon hasonlít dáméhoz,mindenbe belekóstolnak,mindent megesznek.
A három-négyegyedből álló "csapat (tehén,ünő v.spiesser ,borjú- és néha még egy bika okozza táplálkozásával nekünk a legnagyobb vadkárt.
Az is csak a mesében létezik,hogy kevés,de jó minőségű szarvas.
Galamb Gábor 17 évig töltötte ,növelte a létszámot,hogy "kezelhető" (fejleszthető)állománya legyen. Amikor a legnagyobb volt a létszám,akkor az elvárás az volt,hogy éves,minimum annyi kilós legyen a bika.Az eredmény- Heissig-féle bika 17kg felett.Ugyanakkor a nagy létszámnál sokkal gyakoribbak a különlegesek,rariták,,magyaroknak csökött,torz,deformálódott,selejt és ha lőnek egy ilyent,akkor sokszor döbbenten nyilatkoznak,hogy zsigereléskor sem szervi elváltozást,sem sérülést nem találtunk.
Ilyenkor,ha idős,akkor ráfogják a fogazatra,vagy metabolizmus az indok.Két év múlva lőnek egy hasonlót,amin abszolút semmi kifogásolnivalót nem találnak és csak rágódnak,mi lehet az oka.
De olyant is olvastam,hogy az ártéren olyan buja a táplálék,olyan gyorsan nőnek a koronaágak,hogy saját súlyuktól lefittyennek. Na ilyenkor fogok én padlót,az engem kritizálók pedig akkor,mikor ezeket leírom,az okok ismeretében.
Lorka is írta,hogy nem értenek.Többször leírtam,kértem,hogy fogadják meg Lord Kelvin tanácsát- "Amíg nem mérted meg,addig nem tudod miről beszélsz!"
Aztán mérés helyett jön a sárdobálás,nyálfröcsögés,lehurrogás.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 [861] 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: