Oldalak: 1 ... 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 [850] 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1909655 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #12735 Dátum: 2017. Október 05. - 15:13:09 »

Meg egy erdekes tortenet az ausztriai kerti bika vadaszatrol.

A les elotti retre kiallt egy derek bika. Evek oda itt eldegelt a kertben es eddig soha, senki nem bantotta, jol tartottak, finom tapot is szortak neki, sot szeptemberben mindig csajok is voltak a buliban. Most is remekul erezte magat. Szepen feldiszitette magat a lanyokhoz.





A fizeto vendeg (nem veletlenul nem irom vadasznak) ugy 50-60 meterrol sikeresen labon lotte a bikat, amelyik nagyon meglepodott, ilyen meg soha nem fordult vele elo, igy futott vagy 50 metert a kerites kozeleben levo csalitosba es dobbenten megallt. Mi tortenik itt?

A fizeto vendeg masodik lovese sem talalt, pontosabban talalt, csak nem a bika testet talalta el, hanem pontosan a jobb szarat. Le is tort a feltve nevelt agancs.





A masodik loves utan a gim bika tovabbra sem erezte ugy, hogy menekulni kene, hanem egy helyben allva varta a harmadik lovest. Amelyik vegul, nagy nehezen es kinlodva pontot tett a bika eletenek a vegere. A fizeto vendeg - nem baj, majd a preparator rendbe hozza az agancsot - a fenykep kedveert osszefpgta a torot szarat.







 


Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #12736 Dátum: 2017. Október 05. - 16:35:25 »

Meg egy erdekes tortenet az ausztriai kerti bika vadaszatrol.

A les elotti retre kiallt egy derek bika. Evek oda itt eldegelt a kertben es eddig soha, senki nem bantotta, jol tartottak, finom tapot is szortak neki, sot szeptemberben mindig csajok is voltak a buliban. Most is remekul erezte magat. Szepen feldiszitette magat a lanyokhoz.





A fizeto vendeg (nem veletlenul nem irom vadasznak) ugy 50-60 meterrol sikeresen labon lotte a bikat, amelyik nagyon meglepodott, ilyen meg soha nem fordult vele elo, igy futott vagy 50 metert a kerites kozeleben levo csalitosba es dobbenten megallt. Mi tortenik itt?

A fizeto vendeg masodik lovese sem talalt, pontosabban talalt, csak nem a bika testet talalta el, hanem pontosan a jobb szarat. Le is tort a feltve nevelt agancs.





A masodik loves utan a gim bika tovabbra sem erezte ugy, hogy menekulni kene, hanem egy helyben allva varta a harmadik lovest. Amelyik vegul, nagy nehezen es kinlodva pontot tett a bika eletenek a vegere. A fizeto vendeg - nem baj, majd a preparator rendbe hozza az agancsot - a fenykep kedveert osszefpgta a torot szarat.





 



Szia! Leddöbbentő egy történet....Lélekben beteg emberek vadásznak kertben.....szerintem.....ez egy nagyon ocsmány dolog    Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #12737 Dátum: 2017. Október 05. - 16:40:00 »

Ebből legalább nem folyik a vér, mint az itthon lőtt bika agancsából. Az sem normális.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #12738 Dátum: 2017. Október 05. - 16:49:49 »

Szia! Leddöbbentő egy történet....Lélekben beteg emberek vadásznak kertben.....szerintem.....ez egy nagyon ocsmány dolog    Emelem

Szervusz!

Az egesz tortenet - mind a harom loves - felkerult a videora. Folyamataban vegignezve meg durvabb az egesz mint kepeken. A legfurcsabb szamomra az volt, hogy a bika nem akart elmenekulni ! ! ! Sebesulten alig 50 metert ment tovabb es utana egy helyben allva varta be a masodik es harmadik lovest is...

Nagyon nehez elhinni, hogy ezek utan a fizeto vendeg jo szivvel fog a falra akasztott trofeara nezni. De ahogy mondjak: Isten nem bottal ver!

Ebben a tortenetben csak a bikat tudom sajnalni...
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #12739 Dátum: 2017. Október 05. - 16:59:45 »

Meg ketto nevesitett bika a filmbol, Casanova es Maximus.

CASANOVA



MAXIMUS







Erdekes, hogy a film vegen az osztrak vadorok csak keresztnevvel mertek vallalni a filmet...
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #12740 Dátum: 2017. Október 05. - 20:12:42 »

Aranyvessző! Emelem

Nem tudom, miért kell embereket lelkileg szegénynek nevezni aki kertben vadászik.  Bár soha nem vadásztam kerítések között, és remélem már nem is fogok, de igen is el tudom képzelni, hogy valakinek a körülményei, egészsége, vagy akármi miatt csak ez a lehetőség adódik.
Ha tetszik ha nem, a tendencia a kertek felé halad. Ha így haladunk a területfoglalással, a kerítések építésével, szerintem ezen ciklus végére sokszorosára fog nőni a kertek száma.

A lélekben szegény embereket úgy gondolom azok között kell keresni  akikben nincs szeretet, akiket utál a környezete, a családja, akinek nincs társasága, baráti köre,  aki csak az okoskodásával, ellenségeskedésével tudja magára felhívni a figyelmet.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #12741 Dátum: 2017. Október 06. - 03:45:57 »

Aranyvessző! Emelem

Nem tudom, miért kell embereket lelkileg szegénynek nevezni aki kertben vadászik.  Bár soha nem vadásztam kerítések között, és remélem már nem is fogok, de igen is el tudom képzelni, hogy valakinek a körülményei, egészsége, vagy akármi miatt csak ez a lehetőség adódik.
Ha tetszik ha nem, a tendencia a kertek felé halad. Ha így haladunk a területfoglalással, a kerítések építésével, szerintem ezen ciklus végére sokszorosára fog nőni a kertek száma.

A lélekben szegény embereket úgy gondolom azok között kell keresni  akikben nincs szeretet, akiket utál a környezete, a családja, akinek nincs társasága, baráti köre,  aki csak az okoskodásával, ellenségeskedésével tudja magára felhívni a figyelmet.
  Szervusz! Kifejthetném ezt a dolgot részletesen, de előttem Genfi nick nevű fórumtársunk elég meggyőzően bemutatta ennek a lehetőségeit, pedig még a kerti vaddisznó vadászatról egy sort sem írt. Tudod amikor kerítésbe zárt vadat szinte kézből eteted, aztán a kiépült bizalmat úgy hálálod meg, hogy oldalba küldöd egy-két- három golyóval, kinek - kinek isten adta tehetsége avagy tehetetlensége szerint, az a legnagyobb bunkóság egy ember részéről.Ide is ide írom, hogy szerintem. Emlékeztet ez engem egy történetre, ahol szappant osztottak az embereknek, hogy megfürödhessenek és amikor megnyitották a tusolókat, abból gáz folyt.....Engem nem érdekel, hogy a tendencia merre halad, ha az emberek gondolkodását megnézed, ott is fellelhető egy tendencia, ami teljesen eltérő a hagyományosan megszokott európai értékrendtől. A kerti vadgazdálkodás térnyerésével szaporodtak el ezek a szabad területeken megtapasztalt anomáliák, ahol aztán túl lehet lépni olyan dolgokon, mint a vadászati etika, becsület és emberi tisztesség....A véleményem leírásakor hozzá tettem, hogy szerintem, amiből következik, hogy igen is lehet másnak más véleménye is, mert idézve a fórum megmondó emberének egyik válaszát  " Unalmas lenne, ha mindannyian egy véleményen lennénk"


Azt hittük, hogy a Burlei esetével, helyre kerülnek a dolgok. Ez volt az évszázad eddigi legnagyobb vadászati átvágása. Mára kiderült, hogy a helyzet csak rosszabbá vált....Törölve
   
2005
   
Etropoli
   
BG.
   
E. von G-Hornberg
   
17,50 kg
   
278,03 IP
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #12742 Dátum: 2017. Október 06. - 07:57:11 »

 Szervusz! Kifejthetném ezt a dolgot részletesen, de előttem Genfi nick nevű fórumtársunk elég meggyőzően bemutatta ennek a lehetőségeit, pedig még a kerti vaddisznó vadászatról egy sort sem írt. Tudod amikor kerítésbe zárt vadat szinte kézből eteted, aztán a kiépült bizalmat úgy hálálod meg, hogy oldalba küldöd egy-két- három golyóval, kinek - kinek isten adta tehetsége avagy tehetetlensége szerint, az a legnagyobb bunkóság egy ember részéről.Ide is ide írom, hogy szerintem. Emlékeztet ez engem egy történetre, ahol szappant osztottak az embereknek, hogy megfürödhessenek és amikor megnyitották a tusolókat, abból gáz folyt.....Engem nem érdekel, hogy a tendencia merre halad, ha az emberek gondolkodását megnézed, ott is fellelhető egy tendencia, ami teljesen eltérő a hagyományosan megszokott európai értékrendtől. A kerti vadgazdálkodás térnyerésével szaporodtak el ezek a szabad területeken megtapasztalt anomáliák, ahol aztán túl lehet lépni olyan dolgokon, mint a vadászati etika, becsület és emberi tisztesség....A véleményem leírásakor hozzá tettem, hogy szerintem, amiből következik, hogy igen is lehet másnak más véleménye is, mert idézve a fórum megmondó emberének egyik válaszát  " Unalmas lenne, ha mindannyian egy véleményen lennénk"


 Emelem
Bár nem csípem a stílusodat és a személyeskedéseid miatt folyton rezeg a léc, de ebben, amit most írtál, nagyon sok igazság van...
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #12743 Dátum: 2017. Október 06. - 08:36:38 »

  Bár soha nem vadásztam kerítések között, és remélem már nem is fogok, de igen is el tudom képzelni, hogy valakinek a körülményei, egészsége, vagy akármi miatt csak ez a lehetőség adódik.
Ha tetszik ha nem, a tendencia a kertek felé halad. Ha így haladunk a területfoglalással, a kerítések építésével, szerintem ezen ciklus végére sokszorosára fog nőni a kertek száma.


Üdv Attila!

Én egyszer lőttem kertben egy más számára felajánlott disznót, az illető nem volt vadász és kedvességből felajánlotta nekem, én pedig nem akartam megbántani. Azóta minden évben érkezik a felkérés, de valahogy mindig elhárítom. Ha ebbe az irányba megy a vadászat, akkor nagyon nagy gáz lesz. Mert ez - szerintem - köszönő viszonyban nincs azzal, amit Te vagy én vagy itt szinte bárki vadászatnak nevezünk. Megmondom őszintén nem tudnék olyan szituációt elképzelni, hogy egészségügyi vagy bármilyen más okból ez jelentse számomra a vadászatot. Akkor maradna csak a horgászat, futás, túrázás stb, de egy zárt kertben félig háziállatok rendszeres agyonpuskázásához én is úgy vélem, hogy valami lelki defektusra van szükség. Hidd el, ha kipróbálnád, ugyanez lenne a véleményed.

 Emelem

Fox



Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #12744 Dátum: 2017. Október 06. - 11:24:27 »


Nem tudom, miért kell embereket lelkileg szegénynek nevezni aki kertben vadászik.  Bár soha nem vadásztam kerítések között, és remélem már nem is fogok, de igen is el tudom képzelni, hogy valakinek a körülményei, egészsége, vagy akármi miatt csak ez a lehetőség adódik.


Jellemzően nem egészségi okok viszek rá valakit a kerti vadászatra, hanem a "teljesítménykényszer."
A feltétlen zsákmányszerzésre törekvés, a lehető legkisebb idő és energiaráfordítással.
Az, hogy közben pont a lényeg veszik el - mellékes.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #12745 Dátum: 2017. Október 06. - 12:04:29 »

Üdv Attila!

Én egyszer lőttem kertben egy más számára felajánlott disznót, az illető nem volt vadász és kedvességből felajánlotta nekem, én pedig nem akartam megbántani. Azóta minden évben érkezik a felkérés, de valahogy mindig elhárítom. Ha ebbe az irányba megy a vadászat, akkor nagyon nagy gáz lesz. Mert ez - szerintem - köszönő viszonyban nincs azzal, amit Te vagy én vagy itt szinte bárki vadászatnak nevezünk. Megmondom őszintén nem tudnék olyan szituációt elképzelni, hogy egészségügyi vagy bármilyen más okból ez jelentse számomra a vadászatot. Akkor maradna csak a horgászat, futás, túrázás stb, de egy zárt kertben félig háziállatok rendszeres agyonpuskázásához én is úgy vélem, hogy valami lelki defektusra van szükség. Hidd el, ha kipróbálnád, ugyanez lenne a véleményed.

 Emelem

Fox









Tiszteletem!

Én úgy gondolom, hogy a sarkos megfogalmazások akkor érnek valamit ha abban következetesek vagyunk. Igazából egy mindannyiunk által ismert videó szereplőjéről korábban még másképpen vélekedtél, pedig az is gyakran megjárja a vaddisznós kerteket.

"Inkább nem mondok semmit, de érdemes összehasonlítani pl Albrecht herceggel és csapatával. Úgy mindenestől. Róluk süt a szakértelem, az úriemberség ... . "

2016-12-06-ot írtunk mikor ezt írtad.
és akkor most már azt is tudjuk róluk, hogy valami lelki defektusuk is van.

No nincs ezzel semmi probléma, hiszen én is ezt gondolom. Ördög Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #12746 Dátum: 2017. Október 06. - 12:10:49 »

Már bocs, de számomra ez semmilyen formában nem hasonlít Albrecht vadászatára. Lehet, hogy nem láttam minden Wild Boar Fevert, de amelyeket igen, azok erre semmiben nem hasonlítottak. Legalábbis számomra, de nem vagyok mindentudó. Érintett vagy egyébként a témában?  Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #12747 Dátum: 2017. Október 06. - 13:39:48 »

  Szervusz! Kifejthetném ezt a dolgot részletesen, .........

Mint írtam, nem vadásztam kertben és nem is szeretnék, mert nem azt szoktam meg, és az én felfogásommal ellentétes.  (Bár ki tudja. Gyulajon lőtt dámbikám ugyan szabad területen ejtettem el, de ki tudja hol nevelkedett. )
A nyolcvanas években volt egy idős osztrák vadászbarátom aki egy balesetben elveszítette térdtől a lábait.  Gyermekkorától vadászott, és felgyógyulása után évekkel sem nyugodott bele a vadászatról való lemondásba, újból elkezdte a vadászatot. Évekig próbált  "egészséges" ember módjára vadászni, de nem igazán tudta megoldani. A kísérőknek csak nyűg volt, neki nehézkes, és sikertelen a vadászat. Egyszer elment egy kerti vadászatra, és lőtt egy disznót.  Attól kezdve minden évben egyetlen alkalommal vadászott, de csak kertben.  Egyszer megkérdeztem, hogy nem ciki  "kikötött" vadat lőni?  Azt válaszolta: Nem az igazi, de ne legyünk álszentek! Ma már a vadon élő állatok nagy részét tenyésztjük is etetjük, itatjuk, aztán lelőjük. Otthon is levágod az általad etetett, simogatott, nevelt állatot.  Fejvakarás  De ismerek olyan vadászt is, aki nem rendelkezik területtel, nincs meghívása,  a bérvadászatokon úgy átverték mint sz@rt a palánkon, és igen is elmegy vadaskertekbe vadászni. Ott nem csapják be, és még sikerélménye is van!   Nem hiszem, hogy lelkileg szegényebb lenne bármelyikünknél.   Könnyű nekünk pálcát törni mások felett akiknek más lapot osztott az élet, akik munkájukból, vagy lehetőségeikből kifolyólag  megadatott a szabad vadászat.  Hogy neked, vagy nekem ez nem tetszik attól még létezik! Amíg lószar van veréb is.   Mosolyog

Ez a véleményedet  "A kerti vadgazdálkodás térnyerésével szaporodtak el ezek a szabad területeken megtapasztalt anomáliák, ahol aztán túl lehet lépni olyan dolgokon, mint a vadászati etika, becsület és emberi tisztesség...."  csak részben osztom!  Lehet, hogy addig - talán - nem terjedt el ilyen mértékben a sufniba nevelés, a tápozás, de már ezelőtt ötven évvel is ment az ügyeskedés.  Bár azt, hogy a szarvassal mi volt a helyzet nem tudom,  azt viszont igen, hogy a nyúlbefogáskor befogott őzeket egy "kissé megműtötték", de tudok táppal nevelt bakokról a hatvanas évekből is.  
Az emberi tisztességbe, a vadászhoz méltó viselkedésbe , a vadászetikába pedig kár is belefolynunk. Édesapám elképzelhetetlennek tartotta az éjszakai vadászatot, a lámpa használatát.  De soha nem vadászott üzekedéskor behívott bakra, mert elfogadhatatlannak tartotta egy "szerelemtől begőzölt" őzbak becsapását és elejtését.
 Bár mindenre Ő tanított,  engem már sem a lámpás vadászat (kizárólag vaddisznóra, rókára) sem az őzbak híváskor való vadászata nem zavar. Sőt.   Nem hiszem, hogy  a lámpás vadászatoknak, a reptetett kacsa, fácán vadászatoknak, az etetők melletti magasleseknek, a szórón lőtt őznek, szarvasnak, az éjjellátós és hőkamerás vadászatoknak (minden nagyvadra!!!) a hajtásokban lőtt bikáknak, őzeknek(Főleg a tar fejű bakoknak), bármi  köze lenne a vadaskertekhez.  

Az pedig, hogy érdekel e vagy sem, hogy a vadászat jövőbeli iránya merre halad az  irreleváns. Attól még igen is visszafordíthatatlan változások történnek.  Ma számunkra sok minden elfogadhatatlan, visszataszító, ami az unokáinknak már természetes lesz, főleg ha így rabló gazdálkodunk vadállományunkkal,  földi javainkkal.

 Vallom, hogy a legszebb, legetikusabb vadászat élményét is elronthatja az emberi aljasság, és gondolom egy kerti vadászat is adhat maradandó élményt, ha olyan a szervezés,  a "körítés" és az azon résztvevő emberek egymás közötti viszonya.   Vállat von








Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #12748 Dátum: 2017. Október 06. - 15:27:08 »

Felteszek meg par kepet az osztrak kertbol. Sok szep bikat mutattak be a filmben. Ha raadasul olcsobb is az ilyen vadaszat mint a magyar szabadban nevelkedett szarvas vadaszata, akkor bizony ertheto, hogy vannak olyanok, akik leragadnak Ausztriaban es onnan viszik haza a trofeat.

Amig nem lesz kulon valasztva a kerti bika biralata a szabadban nevelkedett bika biralatatol, addig sokan el fognak csabulni es a gyorsabb, egyszerubb, kenyelmesebb utat fogjak valasztani. Sajnos amikor az agancs (nem veletlen, hogy nem hasznalom a kerti bikakra a trofea kifejezest...) fent van a falon, akkor a legtobb ember szamara mar csak az latszik, hogy hatalmas... HUUUU...

Ime egy csokor az osztrak kerti bikakbol.























Folyt. Kov.

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12749 Dátum: 2017. Október 06. - 19:05:58 »

 A #12748 hozzászólásban Genfi által feltett képekhez tökéletesen passzol ifj Jung Jenő véleménye:
"Tipikus rövidfejű osztrák bika. Sötét nyak,világos fej. A magyar szarvasbika bizony nem így néz ki."
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 [850] 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: