Oldalak: 1 ... 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 [849] 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1912027 alkalommal)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #12720 Dátum: 2017. Október 04. - 08:18:29 »

Wildheger számára....

De ha hasonló kategóriában akarsz igazi magyar szarvasbikát látni, akkor ezen a képen kiválóan tanulmányozhatod....balról a csodabikád, jobbról pedig az idén, a Pórszombaton elejtett hasonló kategóriájú zalai szarvasbika trófeáit hasonlíthatod össze.....



Nem kell túl iskolázottnak lenni ahhoz, hogy a két trófea közötti ordító különbségeket meglássuk.....
A bal oldali trófea fakó színű, feje nagyságrendekkel rövidebb, mint a természetben nevelkedett jobb oldali magyar társának.... még egy érdekesség mind a két bika trófeáján farkas ág is van, amely a baloldali trófeán tökéletesen letisztított, míg a jobb oldalin beszáradt. Ezt a beszáradást, hogy a farkas ágát a természetben élő szarvasbika nem tudja tökéletesen letisztítani már sokszor megfigyeltem....
Tökéletesen ide illenek az ifj. Jung Jenő komment sorai, amelyeket a baloldali trófeás bikára tett: " Tipikus rövidfejű osztrák kerti bika. Sötét nyak, világos fej. A magyar szarvasbika bizony nem így néz ki."

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12721 Dátum: 2017. Október 04. - 08:21:30 »

Ezt nevezik "öngól"-nak  :Mosolyog
Nincs itt semmiféle öngól!
Egyszerűen a hivatalos paradigma az igények szerint határozza meg a korosztályba sorolást.
A szarvas csontvázának fejlődése hat éves korban fejeződik be,tehát a hat éves nem középkorú,hanem a fiatal korosztály része.
Az igények szerint módisította a középkor és az öregkor határát,holott a tíz évesnek még bőven a középkorba tartozónak kellene lenni.
A golyóérett fogalmát pedig ideje lenne elfelejteni. Firbás tanár úr már a hetvenes években feszegette ezt a kérdést,de a sok idejekorán meglőtt bika a statisztikát kedvezőtlenül alakította,ezért kitalálták a golyérett fogalmát az öregedő fogalma helyett.
Feiszt Ottó és Varga Ernő is a legújabb ajánlatában ezt írja: "Jó lenne, ha rövidesen sikerülne a vadgazdálkodókkal közösen kidolgozni egy olyan programot, mellyel elérhetnénk azt az  "ideális állapotot", amely az 1980-as években még igaz volt. Vagyis, hogy az elejtett aranyérmes zalai bikák átlagéletkora meghaladta a 12-13 évet,"
Következésképpen, rendet kell tenni a fejekben- az öreg bika fogalma 13 éves korban kezdődik,de a fejlődésre képeseket hagyni kell 15 éves korig( Lovászi 15,04 kg-os síkbeli koronás bika).
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12722 Dátum: 2017. Október 04. - 08:26:36 »

" ha jó helyen mérték volna az alsó és felső szárak körméreteit,akkor világrekorder lett volna"---Nem akarták, hogy világrekord legyen, vagy buták voltak a bírák?  Fejvakarás
Első nekifutásra le sem akarták bírálni,mert abnormisnak ítélték.
Az abnormis fogalmát is ideje lenne elfelejteni!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12723 Dátum: 2017. Október 04. - 08:29:06 »

Én nem fordítva szoktam nézni a fotókat, ezért utólagos engedelmeddel az én vizuális látásomnak megfelelően módosítottam az elhelyezkedésén.....



Nos, ha igazi magyar szarvast akarsz látni, akkor ott fekszik a háttérben, akár össze is hasonlíthatod őket, egy fotón belül....

" Ugyanolyan feje van,mint a Lenti 12,40 kg-os 267 pontos bikának( ha jó helyen mérték volna az alsó és felső szárak körméreteit,akkor világrekorder lett volna)." ..... vagyis ezzel  azt akarod állítani, hogy a lenti bika is kerti bika volt? 
Ha a képet sikerült nem "fordítva nézni", akkor a következtetést is meg kéne próbálni nem fordítva levonni!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12724 Dátum: 2017. Október 04. - 08:33:28 »

Wildheger számára....

De ha hasonló kategóriában akarsz igazi magyar szarvasbikát látni, akkor ezen a képen kiválóan tanulmányozhatod....balról a csodabikád, jobbról pedig az idén, a Pórszombaton elejtett hasonló kategóriájú zalai szarvasbika trófeáit hasonlíthatod össze.....



Nem kell túl iskolázottnak lenni ahhoz, hogy a két trófea közötti ordító különbségeket meglássuk.....
A bal oldali trófea fakó színű, feje nagyságrendekkel rövidebb, mint a természetben nevelkedett jobb oldali magyar társának.... még egy érdekesség mind a két bika trófeáján farkas ág is van, amely a baloldali trófeán tökéletesen letisztított, míg a jobb oldalin beszáradt. Ezt a beszáradást, hogy a farkas ágát a természetben élő szarvasbika nem tudja tökéletesen letisztítani már sokszor megfigyeltem....
Tökéletesen ide illenek az ifj. Jung Jenő komment sorai, amelyeket a baloldali trófeás bikára tett: " Tipikus rövidfejű osztrák kerti bika. Sötét nyak, világos fej. A magyar szarvasbika bizony nem így néz ki."


A két bika a "farkaság" ellenére nem azonos típusba tartozó.
A koponya méretei típusonként más és más.
Te lapponid típusú magyar vagy, én cro-magnonid,tehát ezért mások a koponyaméreteink és mások a testi csontjaink méretei.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #12725 Dátum: 2017. Október 04. - 08:42:46 »

A két bika a "farkaság" ellenére nem azonos típusba tartozó.
A koponya méretei típusonként más és más.
Te lapponid típusú magyar vagy, én cro-magnonid,tehát ezért mások a koponyaméreteink és mások a testi csontjaink méretei.
Bizony így van és még tudod mi is más szerencsére, az "észjárásunk"    Vállat von
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12726 Dátum: 2017. Október 04. - 09:31:00 »

Bizony így van és még tudod mi is más szerencsére, az "észjárásunk"    Vállat von
Ezzel kapcsolatban egy kérdés merül fel:
Kinek a szerencséjére?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #12727 Dátum: 2017. Október 04. - 09:55:24 »

Szerintem semmi értelme ennek a személyeskedő csörtének. Hagyjátok, térjünk vissza a gímbikákhoz.
Javaslom továbbá, hogy fogadjuk meg Janika múltkori javaslatát, tehát amíg a rendőrségi vizsgálat le nem zárul, függesszük fel a felsőrajki bika témáját.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12728 Dátum: 2017. Október 04. - 10:18:54 »

Szerintem semmi értelme ennek a személyeskedő csörtének. Hagyjátok, térjünk vissza a gímbikákhoz.
Javaslom továbbá, hogy fogadjuk meg Janika múltkori javaslatát, tehát amíg a rendőrségi vizsgálat le nem zárul, függesszük fel a felsőrajki bika témáját.
Igazad van,de védekezni kell az alaptalan vádak ellen.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #12729 Dátum: 2017. Október 05. - 10:09:36 »

Szerintem semmi értelme ennek a személyeskedő csörtének. Hagyjátok, térjünk vissza a gímbikákhoz.
Javaslom továbbá, hogy fogadjuk meg Janika múltkori javaslatát, tehát amíg a rendőrségi vizsgálat le nem zárul, függesszük fel a felsőrajki bika témáját.

Mi itt vehemensen vitatkozunk arrol, hogy ez a bika csinalt vagy nem, kozben a szomszedban magasrol tesznek ezekre a vitakra.

Spanyolorszagban vettem egy vadasz ujsagot, amihez volt egy DVD melleklet. Ezen a DVD-n elmeseltek, hogy Ausztriaban milyen jo kerti bikak vannak. A film tobb tenyleg jo 10-12-14 bikat mutatott meg.

Ime par bika izelitonek.











A jobb bikaknak a kertben nevet adtak, mint peldaul Mefisto, Maximus vagy Casanova. Majd megmutatom Mefisto lepuffantasat, mert vadaszatnak, vagy teritekre hozasnak nem tudom nevezni.

Folyt. Kov.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #12730 Dátum: 2017. Október 05. - 10:15:49 »

A filmbol mellekeltem par kockat, ami arrol szolt, hogy Mefisztot hogyan puffantottak oldalba.









Hogy a fizeto vendeg pontosan tudja, hogy kinek az agancsat foztek ki, ezert az also alkapcsot is odatettek es szepen alkoholos tollal rairtak hogy "Mephisto"





 Rííí

 Vadász

« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 05. - 10:31:56 írta Sakac » Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #12731 Dátum: 2017. Október 05. - 11:44:54 »

Mikor elfogynak a hangzatos nevek, akkor indul a sorszám,
és jöhet II. Mephisto....

Ettől független az a véleményem,  ha van rá piaci kereslet, akkor hajrá, biztos ebből is megél valaki, feltételezem szépen.

 Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #12732 Dátum: 2017. Október 05. - 13:53:26 »

Mikor elfogynak a hangzatos nevek, akkor indul a sorszám,
és jöhet II. Mephisto....

Ettől független az a véleményem,  ha van rá piaci kereslet, akkor hajrá, biztos ebből is megél valaki, feltételezem szépen.

 Emelem

Szervusz!

Ezzel nincs is gond, ha tudja a vendeg, hogy kerti bikat lovetnek vele. Ha ez neki igy tetszik, es kifizeti, akkor mindenki jol jar, DE!

Azt ne varja tolem senki, hogy a kerti bika biralatat osszekeverjem a szabad terulei bikak biralataval. Ez olyan, mintha lenne egy sportolo, amelyik nem szed semmit es azonos medenceben kell usznia azzal, akit agyon nyomtak ezzel-azzal. Jelenleg ez a helyzet a gim bika biralatnal. Amig ezen nem valtoztatnak, addig ezek a kerti felturbozott bikak lesznek a csucson. Hasonlo temaban lasd meg Farkas Tereziat, NDK uszo(no)t...

 S.Peti
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #12733 Dátum: 2017. Október 05. - 14:17:04 »

Szervusz!

Ezzel nincs is gond, ha tudja a vendeg, hogy kerti bikat lovetnek vele. Ha ez neki igy tetszik, es kifizeti, akkor mindenki jol jar, DE!

Azt ne varja tolem senki, hogy a kerti bika biralatat osszekeverjem a szabad terulei bikak biralataval. Ez olyan, mintha lenne egy sportolo, amelyik nem szed semmit es azonos medenceben kell usznia azzal, akit agyon nyomtak ezzel-azzal. Jelenleg ez a helyzet a gim bika biralatnal. Amig ezen nem valtoztatnak, addig ezek a kerti felturbozott bikak lesznek a csucson. Hasonlo temaban lasd meg Farkas Tereziat, NDK uszo(no)t...

 S.Peti

Nem tudom, hogy a világhírű Guth és Gyulaj gyakorló szakembereit, mennyire érdekli és tesznek-e valamit az ilyen hirdetések megjelenése alkalmával.... mert a versenyfeltételek  így nagyon  nem  egyenlőek.....
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #12734 Dátum: 2017. Október 05. - 14:59:49 »

Nem tudom, hogy a világhírű Guth és Gyulaj gyakorló szakembereit, mennyire érdekli és tesznek-e valamit az ilyen hirdetések megjelenése alkalmával.... mert a versenyfeltételek  így nagyon  nem  egyenlőek.....


Szervusz!

Sajnos ebbe az iranyba halad a vilag.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 [849] 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: