Oldalak: 1 ... 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 [848] 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1911718 alkalommal)
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #12705 Dátum: 2017. Október 02. - 20:54:37 »

Azért nem rossz dolog újra olvasni, hogy egy minden hájjal megkent, hétpróbás gazemberrel szemben vádat emeltek.
Ha nem csalódom, ő volt az is, aki Zalaszentbalázs határában jópár éve egy disznóhajtáson halálos vadászbalesetet okozott. A tócsán szétszakadt lövedék, ect. ect.

Igen, ő volt...
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #12706 Dátum: 2017. Október 03. - 09:51:26 »

Szia svk.

Megnézve a videot egy középkor vége felé járó bikára gondolok ami feltehetőleg pártalan 14 es (jobb száron törött a jégág).
Mivel ha jól tudom te igen jó területen vadászól ahol kiemelkedő a szarvas állomány,ott sem lövetném meg .Mert  egy kész agancsnak gondolnám ,de ettől függetlenül
még súlyban gyarapodhat ha adunk neki egy-két évet még.

10év körül 9-10 kg körüli trófea.

üdv:HSanyi




A bikát mi is 10 év, 9 kg körülinek becsültük. Viszont lőhetőnek is. Gyenge korona, 10 éves bikához a 9 kg sem sok, jobb nem hiszem hogy lenne. Terítékre nem került. Nagy tekintélye volt. Ha közeledett a vadföldhöz, a többi bika mind jobbnak látta elmenni, akkor is ha súlyban nagyobbak voltak.
Naplózva

Üdv! Viko.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12707 Dátum: 2017. Október 03. - 13:10:42 »

A bikát mi is 10 év, 9 kg körülinek becsültük. Viszont lőhetőnek is. Gyenge korona, 10 éves bikához a 9 kg sem sok, jobb nem hiszem hogy lenne. Terítékre nem került. Nagy tekintélye volt. Ha közeledett a vadföldhöz, a többi bika mind jobbnak látta elmenni, akkor is ha súlyban nagyobbak voltak.
Nem értek egyet a bírálatotokkal.
Jung Jenő mondata jusson eszetekbe,mikor kort állapítotok meg!
Horvát kutatók fogcsiszolat vizsgálataikról tartottak előadást, trófeát mellékelve.
"-Mi ezeket a bikákat kapásból két évvel idősebbeknek ítélnénk."
Nincs az országban olyan vadászterület,ahol ez a bika nem a piramis csúcsába tartozna.
Nem tudom,mit néztetek,mikor a kort határoztátok meg.
A nyak vonala a szemébe fut, az ágvégek élen a középág végével a fehérre fent rész az ág felét adja.
Majd, ha csak körömnyi lesz a fehér ágvég,akkor döntsetek a meglövetésen!
A korona mérete sem olyan rossz,mint amilyennek ítélitek.
Nadler szemléletével kell dönteni- a 6 kapható pontból ez a korona legalább 3,5 pontot kapna,tehát nem gyenge a korona.
A nemzetközi koronabírálata erősen eltúlzott,csak az általatok gyűlölt bikák kaphatnak 10 pontot a koronára.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #12708 Dátum: 2017. Október 03. - 13:53:52 »

Nem értek egyet a bírálatotokkal.
Jung Jenő mondata jusson eszetekbe,mikor kort állapítotok meg!
Horvát kutatók fogcsiszolat vizsgálataikról tartottak előadást, trófeát mellékelve.
"-Mi ezeket a bikákat kapásból két évvel idősebbeknek ítélnénk."
Nincs az országban olyan vadászterület,ahol ez a bika nem a piramis csúcsába tartozna.
Nem tudom,mit néztetek,mikor a kort határoztátok meg.
A nyak vonala a szemébe fut, az ágvégek élen a középág végével a fehérre fent rész az ág felét adja.
Majd, ha csak körömnyi lesz a fehér ágvég,akkor döntsetek a meglövetésen!
A korona mérete sem olyan rossz,mint amilyennek ítélitek.
Nadler szemléletével kell dönteni- a 6 kapható pontból ez a korona legalább 3,5 pontot kapna,tehát nem gyenge a korona.
A nemzetközi koronabírálata erősen eltúlzott,csak az általatok gyűlölt bikák kaphatnak 10 pontot a koronára.

Én olvasgatom a Jung Jenő nyilatkozatait, csak az a gond, hogy merőben másként vélekedik szakmai dolgokról, mint te.....


Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #12709 Dátum: 2017. Október 03. - 17:27:19 »

Nem értek egyet a bírálatotokkal.
Jung Jenő mondata jusson eszetekbe,mikor kort állapítotok meg!
Horvát kutatók fogcsiszolat vizsgálataikról tartottak előadást, trófeát mellékelve.
"-Mi ezeket a bikákat kapásból két évvel idősebbeknek ítélnénk."
Nincs az országban olyan vadászterület,ahol ez a bika nem a piramis csúcsába tartozna.
Nem tudom,mit néztetek,mikor a kort határoztátok meg.
A nyak vonala a szemébe fut, az ágvégek élen a középág végével a fehérre fent rész az ág felét adja.
Majd, ha csak körömnyi lesz a fehér ágvég,akkor döntsetek a meglövetésen!
A korona mérete sem olyan rossz,mint amilyennek ítélitek.
Nadler szemléletével kell dönteni- a 6 kapható pontból ez a korona legalább 3,5 pontot kapna,tehát nem gyenge a korona.
A nemzetközi koronabírálata erősen eltúlzott,csak az általatok gyűlölt bikák kaphatnak 10 pontot a koronára.

Ez a korona azért egy átlag bikához képest gyenge, nem túl hosszú, vékony ágakkal. Egyébként az ágvégek fenése sem feltétlenül igaz minden bikára, fiatalabb bikáknál is látni körömnyire kifent ágvégeket.
Éppen Jung Jenőék területén videóztam.
A Zalai bikához kommentelő Jung Jenő az előbb említett fia.
Naplózva

Üdv! Viko.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #12710 Dátum: 2017. Október 03. - 18:30:45 »

25 éve vadászom a területünkön, egyetlen egyszer láttam egy tucatnyi egyedből álló bikarudlit, érő búzában vonulni.
Télen, hajtásban menekülni nemegyszer láttam bikát, de februártól szeptemberig se előtte, se azóta.


Mi meg úgy nem tudunk szinte kimenni nyáron disznóra, hogy ne bikák jönnének először! Persze tarvad is van szépen, csak azok külön járnak.
Idényen kívül lövünk évente 30-40 ünőt és bőgéskor mégis ritkán megy el vendég elejtett bika nélkül. Próbálkoztunk régebben, hogy kicsit kíméljük nyáron az ünőket, de a hatalmas vadkár mellett semmivel nem sikerült jobban a bikavadásztatás, mint más években.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12711 Dátum: 2017. Október 03. - 18:37:41 »

Én olvasgatom a Jung Jenő nyilatkozatait, csak az a gond, hogy merőben másként vélekedik szakmai dolgokról, mint te.....



Unalmas lenne,ha mindenki azonosan vélekedne.
Ő egy egyenes ember,hamar közös álláspontot tudunk kialakítani. Egyikünknek sem célja kekeckedésből csak azért is másképp vélekedni.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #12712 Dátum: 2017. Október 03. - 20:20:50 »

Unalmas lenne,ha mindenki azonosan vélekedne.

Te hány évesnek gondolod a videón szereplő bikát?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12713 Dátum: 2017. Október 03. - 20:27:36 »

Unalmas lenne,ha mindenki azonosan vélekedne.
Ő egy egyenes ember,hamar közös álláspontot tudunk kialakítani. Egyikünknek sem célja kekeckedésből csak azért is másképp vélekedni.


Terítékfotón jól látható a világos fej,sötét nyak. Ugyanolyan feje van,mint a Lenti 12,40 kg-os 267 pontos bikának( ha jó helyen mérték volna az alsó és felső szárak körméreteit,akkor világrekorder lett volna).
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12714 Dátum: 2017. Október 03. - 20:31:48 »

Te hány évesnek gondolod a videón szereplő bikát?
A kor értékelésüket nem kifogásoltam,csak a minősítéssel nem értek egyet.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #12715 Dátum: 2017. Október 03. - 20:58:22 »

" ha jó helyen mérték volna az alsó és felső szárak körméreteit,akkor világrekorder lett volna"---Nem akarták, hogy világrekord legyen, vagy buták voltak a bírák?  Fejvakarás
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #12716 Dátum: 2017. Október 03. - 21:35:29 »

A kor értékelésüket nem kifogásoltam,csak a minősítéssel nem értek egyet.

Vagyis nagyjából 10 évesnek saccolod.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14840



« Új üzenet #12717 Dátum: 2017. Október 04. - 00:04:04 »

A kor értékelésüket nem kifogásoltam,csak a minősítéssel nem értek egyet.

"Nem tudom,mit néztetek,mikor a kort határoztátok meg.
A nyak vonala a szemébe fut, az ágvégek élen a középág végével a fehérre fent rész az ág felét adja.
Majd, ha csak körömnyi lesz a fehér ágvég,akkor döntsetek a meglövetésen!"

Ezt nem értem!  A kort 10 évre becsülték. Nekem a hozzászólásodból az jön le, hogy te fiatalabbra. Akkor most mi van????
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Swarovski
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #12718 Dátum: 2017. Október 04. - 05:14:51 »

"Nem tudom,mit néztetek,mikor a kort határoztátok meg.
A nyak vonala a szemébe fut, az ágvégek élen a középág végével a fehérre fent rész az ág felét adja.
Majd, ha csak körömnyi lesz a fehér ágvég,akkor döntsetek a meglövetésen!"

Ezt nem értem!  A kort 10 évre becsülték. Nekem a hozzászólásodból az jön le, hogy te fiatalabbra. Akkor most mi van????

Ezt nevezik "öngól"-nak  :Mosolyog
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #12719 Dátum: 2017. Október 04. - 07:44:59 »


Terítékfotón jól látható a világos fej,sötét nyak. Ugyanolyan feje van,mint a Lenti 12,40 kg-os 267 pontos bikának( ha jó helyen mérték volna az alsó és felső szárak körméreteit,akkor világrekorder lett volna).

Én nem fordítva szoktam nézni a fotókat, ezért utólagos engedelmeddel az én vizuális látásomnak megfelelően módosítottam az elhelyezkedésén.....



Nos, ha igazi magyar szarvast akarsz látni, akkor ott fekszik a háttérben, akár össze is hasonlíthatod őket, egy fotón belül....

" Ugyanolyan feje van,mint a Lenti 12,40 kg-os 267 pontos bikának( ha jó helyen mérték volna az alsó és felső szárak körméreteit,akkor világrekorder lett volna)." ..... vagyis ezzel  azt akarod állítani, hogy a lenti bika is kerti bika volt? 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 [848] 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: