Oldalak: 1 ... 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 [832] 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1912958 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12465 Dátum: 2017. Szeptember 02. - 16:00:46 »

Arra próbáltam rávilágítani szerény képességeimmel, hogy ha a rohampuskától, (és vélhetőleg a katonai hegyes lőszertől el is tekintünk nagyvonalúan) a 12 lövés egy vadra, ráadásul sorotózatlövés keretében, minden csak nem vadászat! Mert ha az IZS duplából lő vágott ólmot, az is "vadásziasabb"!
Ennél mennyivel kevesebb törvényszegésért/etikátlan viselkedésért köveznéd meg a magyar vadászt?

Sorozatlövést én nem láttam Ördög sőt nem is hallottam a videón.  Vélhetőleg egyeslövésre (félautomata mód) van állítva a fegyver vagy talán az a törvény hogy azt szabad használni de automatát nem.
Én ott kint vadászatra max félautomatát  láttam .  Persze Te természetesen IZS - 18 at vinnél magadra mert az qrva vadászias  . Mondjuk egy ilyen találkozásból nem biztos hogy hazajönnél . Így "papíron" nagyon könnyű etikus vadásznak lenni .  Egyáltalán nem medvére indultak de a tajgán számolni kell vele hogy ez is megesik - önvédelemből lőttek medvét is .  Vállat von Wave  Várom a további kifogásaidat és a kertben felhizlalt disznókat magaslesről halomra lövők felmagasztalását az ilyen "síszerekhez" Röhög  képest.   Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #12466 Dátum: 2017. Szeptember 02. - 16:56:54 »

Láttam medvét amibe cirka 40 lövés volt, olyan volt mint a szita. Hajtásba sebezte a T.vendég, a maci visszatört a hajtók közé aztán össztűz. Aki látta vagy látni vélte az lőtte.
Nem értem min vagytok fennakadva?  Ilyen puskájuk van, ezzel vadásznak. A medve meg rájuk. Igaz volt nála valami kés is, azzal is nekimehetett volna a macinak. 
Csak nem olyan bátor mint a Sanyó.  Fejvakarás
Én bevallom, hasonló helyzetben ha kartácságyú van nálam, akkor azzal lőném.

Fogadok, hogy sokkal nagyobb kanna vodkát kellett adni a katonai parancsnoknak a lopott AK-ért, mint a vadászboltosnak a Nagant-ért! Szerintem nem áll meg a "Ilyen puskájuk van, ezzzel vadásznak!" érv.
Olvastam egy nyugati hülye útjáról az Északi sarkra, egy darab szánkót húzott maga után, rajta 40 kiló disznózsírral, ezt ette két hónapig. Ő egy lefűrészelt csövű duplát vitt magával önvédelemre, használta is egy éhes jegesmacira.


Stefinek már nem is válaszolok, mert ilyen mértékű megátalkodott elfogultsággal nem tudok mit kezdeni!   Ördög

 Emelem
Naplózva
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #12467 Dátum: 2017. Szeptember 02. - 21:19:47 »

Én nem látok a videón semmi kivetni valót.Ha kint a tajgán reggelizés közben látnék egy medvét,én is belelőnék,nem egyet-kettőt,hanem addig lőném,amíg mozog!Mindegy milyen puska,lőszer kombináció legyen is az!Biztos sokaknak ez nem tetszik,de ezek az emberek tudják,ha nem ölik meg a medvét,akkor lehet hogy ő öli meg őket.Nagyon jó videó!
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #12468 Dátum: 2017. Szeptember 02. - 22:51:04 »

Fogadok, hogy sokkal nagyobb kanna vodkát kellett adni a katonai parancsnoknak a lopott AK-ért, mint a vadászboltosnak a Nagant-ért! Szerintem nem áll meg a "Ilyen puskájuk van, ezzzel vadásznak!" érv.
Olvastam egy nyugati hülye útjáról az Északi sarkra, egy darab szánkót húzott maga után, rajta 40 kiló disznózsírral, ezt ette két hónapig. Ő egy lefűrészelt csövű duplát vitt magával önvédelemre, használta is egy éhes jegesmacira.


Stefinek már nem is válaszolok, mert ilyen mértékű megátalkodott elfogultsággal nem tudok mit kezdeni!   Ördög

 Emelem

Nagantot már csak magyar vadásznál lehet látni. Régen ott is volt egy-két öreg vadásznál, de azokat már megette a medve, Így sajnos nem tudták az öreg puskájukat unokájukra hagyni.   Ördög

Beszéljünk komoly dolgokról. Hogy az istenbe tudják ezek koniberrel megfogni a farkast?  Fejvakarás Nekem meg a róka se akar belemenni.  Vállat von

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12469 Dátum: 2017. Szeptember 03. - 07:28:18 »

Nagantot már csak magyar vadásznál lehet látni. Régen ott is volt egy-két öreg vadásznál, de azokat már megette a medve, Így sajnos nem tudták az öreg puskájukat unokájukra hagyni.   Ördög

Beszéljünk komoly dolgokról. Hogy az istenbe tudják ezek koniberrel megfogni a farkast?  Fejvakarás Nekem meg a róka se akar belemenni.  Vállat von



Nagyon egyszerű !  Nekik kolbász szaguk van és mikor a tescos kolbászt beleteszik a csapdába nem hagynak szagnyomot .  Ördög  (Keveset jársz Tesco -ba )
Naplózva
HUNBelfegor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #12470 Dátum: 2017. Szeptember 03. - 09:52:33 »

A korábbi hozzászólások alapján lehet off topic  Röhög de voltam hajnalban kint nézelődni/hallgatózni. (Kisbér - Bakonyalján)
Nagy a csönd még kint, a jó párás reggel ellenére üres és csöndes a pálya, lehet ma este már jobb lesz az esőnek köszönhetően, kiderül...
Nagy a takarás a területen, szinte egybe érnek a kukorica, forgó táblák, ott megy el a vad ahol akar...

Az eső miatt mentem egy kört, kicsit olvasni a friss nyomokat, hááát vad az annyi van, hogy az valami félelmetes, szarvas is, de sajnos takarásból takarásban vált a nyomok alapján is... hátha lassan beindulnak, addig meg csak lejön a szotyi egy része...
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #12471 Dátum: 2017. Szeptember 03. - 10:52:23 »

Na azok a vágottszeműek  sose voltak "elvtársak" sőt nagyon nem szerették az elvtársakat de mit tudtak csinálni ? Vadásztak ( vadásznak ) azzal amihez hozzájutottak .                                                             
Ez a jó megközelítés !  A 7,62x39  Fejvakarás  nem a legmegfelelőbb kaliber barnamedvére de ez jutott / ez van .   Vállat von   Nem szól szám   

Helikopterről egy GSh 623 -al? 150 lövés per mp.😀😀😀
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #12472 Dátum: 2017. Szeptember 03. - 13:47:06 »

A korábbi hozzászólások alapján lehet off topic  Röhög de voltam hajnalban kint nézelődni/hallgatózni. (Kisbér - Bakonyalján)
Nagy a csönd még kint, a jó párás reggel ellenére üres és csöndes a pálya, lehet ma este már jobb lesz az esőnek köszönhetően, kiderül...
Nagy a takarás a területen, szinte egybe érnek a kukorica, forgó táblák, ott megy el a vad ahol akar...

Az eső miatt mentem egy kört, kicsit olvasni a friss nyomokat, hááát vad az annyi van, hogy az valami félelmetes, szarvas is, de sajnos takarásból takarásban vált a nyomok alapján is... hátha lassan beindulnak, addig meg csak lejön a szotyi egy része...

Egész jó bőgés volt már nálunk, szinte mindenhonnan csak a bikákat lehetett hallani. Aztán elsején jött egy eső, azóta is esik kisebb-nagyobb megszakításokkal. Azóta alig bőg pár bika...
Naplózva

Üdv! Viko.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #12473 Dátum: 2017. Szeptember 03. - 19:41:17 »

Nálunk is igen változékony, hullámzó a bőgés, mint az időjárás! (Az első bőgéseket már augusztus 10 körül hallottuk.) Ennek ellenére reggel be lett hozva a hetedik bika!
Most ismét esik, szerencsémre ma nem vadásztatok, majd csak holnap estétől ismét.
Szerencse, hogy a szarvas nem nagyon eszi a kukoricát (okosok szerint), ezért is a gyenge kondíció!. Három bika zsigerelt testsúlya -fej, lábak nélkül- fölözte a 2 mázsát, ebből az egyik 224 kg volt! (Ezt én lövettem.)
Remélem az esők után majd jobban beindulnak!
A disznók, sakálok meg már nem félnek a vadásztól, mintha tudnák, hogy most nem ők vannak a szálkereszt előtt.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12474 Dátum: 2017. Szeptember 03. - 20:03:42 »

Nálunk is igen változékony, hullámzó a bőgés, mint az időjárás! (Az első bőgéseket már augusztus 10 körül hallottuk.) Ennek ellenére reggel be lett hozva a hetedik bika!
Most ismét esik, szerencsémre ma nem vadásztatok, majd csak holnap estétől ismét.
Szerencse, hogy a szarvas nem nagyon eszi a kukoricát (okosok szerint), ezért is a gyenge kondíció!. Három bika zsigerelt testsúlya -fej, lábak nélkül- fölözte a 2 mázsát, ebből az egyik 224 kg volt! (Ezt én lövettem.)
Remélem az esők után majd jobban beindulnak!
A disznók, sakálok meg már nem félnek a vadásztól, mintha tudnák, hogy most nem ők vannak a szálkereszt előtt.

Nálunk még nem esett bika a bőgés is hullámzó - augusztusban jobb volt .   Mosolyog

Ja ! Hát az okosok szerint a sakál is csak pockot evett  !  Manapság már rákényszerült a vadmalacra , kisebb nagyobb őzekre és szarvasborjúra is .  Röhög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #12475 Dátum: 2017. Szeptember 03. - 22:43:31 »

Visszatérve kicsit a szarvas táplálkozására, azért kukorica híján - immel-ámmal -  ráfanyalodnak ám a fehérherére is.



Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #12476 Dátum: 2017. Szeptember 05. - 07:56:14 »

Sziasztok
Tegnap este kimentem hallgatózni egy nem túl frekventált hejre. Ahogy odaértem, 18:45 körül már erősen bőgött egy bika. Már kint csipegetett egy tehén a borjával, közvetlen kukorica mellett egy gazos tarlón, kissé távolabb még egy tarvad.Aztán csatlakozott még két bika a bőgésbe. Másik irányban láttam két fiatalt, akik a nemtudommilyen táblán csipegettek. Jobbra messzebb tőlük 2 erdőtag között szintén 3 szarvas, távolság és látási viszonyok miatt nem tudom mifélék. Ez nyolc gím, amitt egy helyen állva láttam, plusz a 3 bőgő...
Szerintem erre sem kevés a szarvas. és nem is csak a kukoricát eszi.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #12477 Dátum: 2017. Szeptember 05. - 09:18:17 »

Sziasztok!

Éjjel 0:50 -kor felébresztett az asszony, hogy bőgnek a bikák. Kislattyogtunk az udvarra, leültünk és 20 percen keresztül hallgattuk a három bikát.  Mosolyog
A legközelebbi a szemközti domboldalon adta elő a műsort kb. 300 méterre. Fenséges volt.
A helyszín Szúcs.
Ezt megelőzően az újonnan megérkezett Delta Titanium Hd távcső, egy doboz sör és az asszony társaságában kimentünk a kert végébe tesztelgetni kicsit.
Húsz percen belül láttunk 2 szarvastehenet, és két kocát a malacaikkal. Nem vadászat volt, de jól szórakoztunk.
Naplózva

Renkecz Rafael
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #12478 Dátum: 2017. Szeptember 05. - 10:21:01 »

Sziasztok kedves Tagtársak!

A véleményetek érdekelne a képen látható bikáról, főleg azért, hogy tanuljak. Hálás lennék a minél jobban kifejtett válaszokért. Vadkamera felvétele, bocsánat ha sok a kép, de a lehető legjobban körül akarom járni virtuálisan. A segítséget előre is köszönöm!  Emelem









Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12479 Dátum: 2017. Szeptember 05. - 10:44:51 »

Sziasztok kedves Tagtársak!

A véleményetek érdekelne a képen látható bikáról,




          Nyálcsorog                           Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 [832] 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: