Oldalak: 1 ... 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 [830] 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1909651 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12435 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 09:41:49 »

Valamelyik ismerősöm talált a Facebookon (nem tudom, zárt csoportban-e) aug 27-én büszke bejegyzést (talán képpel együtt), hogy "A szezon első bikája elesett"...  Vállat von
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #12436 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 09:53:30 »

Minden nagyvadas megyében ott fekszik egy-kettő, az általában augusztus végén megrendezett vadásznap terítékén.
Hatósági engedéllyel nem jogszabályellenes.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #12437 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 09:58:23 »

A kósza hírek szerint állta.... Nem Hány
Hála Istennek, de el sem tudom képzelni, hogy mit érez az elejtő akkor, mikor a falon lógó trófeára téved majd a tekintete Fejvakarás Vállat von
Mert a "Hejjjj de szép vadászat volt" nehezen elképzelhető Stoel

Ő trófeát akart a falára, nem pedig élményt.
Így aztán gondolom teljesen elégedett...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #12438 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 10:00:26 »

Valamelyik ismerősöm talált a Facebookon (nem tudom, zárt csoportban-e) aug 27-én büszke bejegyzést (talán képpel együtt), hogy "A szezon első bikája elesett"...  Vállat von

Szia

Az a Vadászunk  "nevű" felhasználó.Nem zárt csoport,meg lehet nézni a képeket. Én azt hittem először,hogy tavalyi képek,de nem.
Különleges rendeltetésű területek Bács-Kiskunban. Az írják ,hogy 20.-ától már vadásztak , vadásztattak bikára
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12439 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 10:04:17 »

Szia

Az a Vadászunk  "nevű" felhasználó.Nem zárt csoport,meg lehet nézni a képeket. Én azt hittem először,hogy tavalyi képek,de nem.
Különleges rendeltetésű területek Bács-Kiskunban. Az írják ,hogy 20.-ától már vadásztak , vadásztattak bikára

Köszi a plusz infot, így már más a helyzet. Akkor váljék egészségére.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #12440 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 10:17:41 »

Szia

Az a Vadászunk  "nevű" felhasználó.Nem zárt csoport,meg lehet nézni a képeket. Én azt hittem először,hogy tavalyi képek,de nem.
Különleges rendeltetésű területek Bács-Kiskunban. Az írják ,hogy 20.-ától már vadásztak , vadásztattak bikára

Kérhetsz engedélyt indokolt esetre, beállt nagybika, elsejére eltűnik, csak most van rá vendég stb.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #12441 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 10:19:03 »

Osztrákoknál 08.01-el kezdődik az idèny, a java fekszik is szeptemberre....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #12442 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 10:41:06 »

Osztrákoknál 08.01-el kezdődik az idèny, a java fekszik is szeptemberre....

 OOO Lehet én nem gondolok valamire... De felvilágosítana valaki, hogy mi a fene indokolja ezt náluk?!
Például az április 15. bakvadászatot még valahogy megértem, a későbbi megnövekvő takarás végett... (no nem mintha bármikor is terveznék tavaszi - még ittott barkás sápadt agancsú őzvadászatot)
De a hasonló trófeaállapotú gímvadászatnak mi értelme van? Nem bírják kivárni a labancok a hűvösebb szeptemberi hajnalokat, vagy tényleg mi az oka ?

Vadászüdv  Emelem
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12443 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 11:52:10 »

Kipróbálhatod,de égni fogsz,mint a Reichstag!
Ugyanis magadnak és a vadgazdálkodóknak kell Grzimek nevét elsuttogni.
Ő kísérlettel bizonyította,hogy nem azért nagy a vadkár,mert sok a vad,hanem mert kevés.
Nincs sarjúlegelés,kínjában mindenbe belekóstol,mint a dám.
Azonkívül mi magunk okoztuk a kukoricakárok zömét.
Már leírtam,de újra leírom!
Egy Magas Bakonyban élő osztálytársam osztálytársam mondta a következőt:
Soha nem volt probléma,vadkár a krumpliban. Egyszer adtunk a vadnak krumplit,azóta nem tudjuk megvédeni a krumpliföldeket.
A kukoricaetetés ugyanezt eredményezte. Ész nélkül adjuk a kukoricát a vadnak,pedig csak kalória,minimális fehérjetartalommal(csíra),rosttartalma sincs,ami a szarvasnak létkérdés.
Lajos írt egy általa tapasztalt esetről,mikor a szarvasok csipegetés nélkül átmentek az általunk jó vadtakarmánynak ítélt pillangósokon és legelni kezdték a perjés útszélt.
Mikor kezdő voltam,sok olyan táj volt,mint a Bakonyalja.Kisbérről Pápára az út reggelente kétszer annyi időbe került,mert minden faluban akkor hajtották ki a gulyát a legelőre,amely legelőn sokszor vártam a szarvasokat esténként. Meg is jöttek,mert ott sarjú várta őket.
Ma hol találunk ilyen legelőket?
Nem elég,hogy elvettük a vad lételemét,feltörtük a réteket,legelőket,szabályoztuk a folyókat,ezzel megöltük a ligeterdőket,a félszáraz legelőkön szőlőt telepítettünk,a mocsarakat lecsapoltuk,most még az utolsó  legelhető részeket is feltörjük,mert minek oda az a nyavalyás út,legyen a tábla nagy,összefüggő.
A nagy táblákon mit termelünk? Diesel -repcét, kukoricát,amit nem a háziállatainknak adunk,hanem utaztatjuk erre-arra, napraforgót,de nem a nagytányérost,hanem a kistányéros nyamvadtat. Bekényszerítettük a szarvast az erdőbe,ahol már nincs nyiladékgondozás,minden kis rétet,tisztást beerdősítünk,amiket idejekorán úgy megbontunk,hogy a nagycsalán lesz az uralkodó,vagy a Solidago gigantea. Csodálkozunk,hogy a biodiverzitás huszadrangú lett?
És rendkívül mérgesek vagyunk,mert vadkár van.
Az emberkár nem lényeges?

Nincs vadgazda végzettségem így csak saját megfigyelésemet és teóriámat tudom leírni .
Szerintem a vad túlszaporodásának  oka és elszenvedője a mezőgazdaság az ember és a vadász is.  A nem mezőgazdaságilag művelt területeken napokat heteket kell rászánni hogy valaki lőjön valami kiszemelt vadat . (Alaska , Kanada , Szibéria ) A nagy mezőgazdasági táblákban elég jól érzik magukat - főleg a disznók , vegetációs időszakban nagyon felerősödnek és aratás után is van bőven gabona kukorica a tarlókon és a beszántott részeken is . Biztos kint marad 2-5 mázsa / ha .  Jön a vadász és ha már ilyen jól felszaporodott ne hagyjuk  éhezni , hát szórókon etetőkön még jól táplálja a sanyarúbb időszakokban . ( Hozzáteszem hogy kényszer is hogy ne az erdőt és a mezőgazdasági részeket pusztítsa . )  Megjelenik a disznó és a szarvas olyan részeken ahol soha vagy nagyon ritkán fordult elő ( Azért is mert a régi területeken felszaporodott . ) Nehogy elmenjen - hát azonnal szórók etetők esetleg egy kis dám behozatal és kezdődhet ott is a nagyvad robbanásszerű felszaporodása .    Nagyon leegyszerűsítve valahogy így.   Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #12444 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 12:24:15 »

kiváló vadgazda mérnököt még nem láttam.

Ahogy Te dicsérsz, nem dicsér úgy senki!  Kacsint
 Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #12445 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 12:56:53 »

Rosszul hiszed!
A tudás megszerzésének képességére engem is megtanítottak,pedig nem mehettem egyetemre.
Találkoztam már sok kiváló mérnökkel, de kiváló vadgazda mérnököt még nem láttam.
Néhány év további gyakorlat után Svferi lehet az első gólya!
Napok híján 45 évet szolgáltam,sok olyan történetet tudok mesélni,amitől kitérnél a hitedből.
Tizenkét évvel ezelőtt Somogyba kerültem.
Fél év után azt mondtam,hogy olyan helyről jöttem,ahol elfogyott a szarvas és itt is látom ezt a folyamatot. Hülyének tartottak. Ma már kezdenek sóhajtozni- lehet,hogy wildhegernek akkoriban igaza volt?

Sajnálom, hogy így megkeseredtél a munkád miatt. Biztos jó dolgokat tudnál átadni a jövő kornak, ha akarnál.
Azt viszont nem nagyon tudom tolerálni, hogy ilyen kijelentést teszel: "kiváló vadgazda mérnököt még nem láttam" Mert ha nem láttál még ilyen embert akkor te nem jártál nyitott szemmel, vagy éppen pont egy olyan dolog hiányzik a látásmódodból amit még az alapokban kellett volna felvenned.

 Emelem


Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12446 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 14:04:27 »

Rosszul hiszed!
A tudás megszerzésének képességére engem is megtanítottak,pedig nem mehettem egyetemre.
Találkoztam már sok kiváló mérnökkel, de kiváló vadgazda mérnököt még nem láttam.
Néhány év további gyakorlat után Svferi lehet az első gólya!
Napok híján 45 évet szolgáltam,sok olyan történetet tudok mesélni,amitől kitérnél a hitedből.
Tizenkét évvel ezelőtt Somogyba kerültem.
Fél év után azt mondtam,hogy olyan helyről jöttem,ahol elfogyott a szarvas és itt is látom ezt a folyamatot. Hülyének tartottak. Ma már kezdenek sóhajtozni- lehet,hogy wildhegernek akkoriban igaza volt?

Két fő következtetésem van :

1./ " kiváló vadgazda mérnököt még nem láttam." - Viszont ÉN  qrva  jó .......mérnök vagyok  !  ???   Fejvakarás Vállat von
2./ Ha olyan kevés szarvas van Somogyban  Fejvakarás ????   Hajtsunk át innét  Tolnából pár ezer példányt . Ott biztos nagyon hiányoznak !     Emelem
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #12447 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 14:26:32 »

A tőből letört szár az sokszor borz munka. Nagyon látványos. Viszont a csöveket csak megpocsékolja a csíkos semmirekellő.

A koca mellével nagy foltokban töri le a kukoricát mivel a malacok még nem érik fel a csövet és gyengék ledönteni a növényt.
Nagyon pocsékol. A szarvas letöri a csövet, ami a pofájában van leharapja a többi leesik a földre és már nyúl is a másik csőért.
Mindegyik pocsékol.  Vállat von 
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12448 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 14:30:37 »

A koca mellével nagy foltokban töri le a kukoricát mivel a malacok még nem érik fel a csövet és gyengék ledönteni a növényt.
Nagyon pocsékol. A szarvas letöri a csövet, ami a pofájában van leharapja a többi leesik a földre és már nyúl is a másik csőért.
Mindegyik pocsékol.  Vállat von 

Hát nem a Spanyol etikett szerint étkeznek az biztos !   Ördög
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #12449 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 15:22:32 »

Két fő következtetésem van :

1./ " kiváló vadgazda mérnököt még nem láttam." - Viszont ÉN  qrva  jó .......mérnök vagyok  !  ???   Fejvakarás Vállat von


Pedig van egy pár elsőrendű ilyen szakember kis hazánkban... Igen
Helyileg ismerik/elismerik a munkájukat, de ők nem nagyon foglalkoznak azzal, hogy országos hírük legyen.
Teszik a dolgukat a munkahelyeiken.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 [830] 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: