Oldalak: 1 ... 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 [827] 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1909641 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12390 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 00:24:33 »

Tegnapelőtt kimentem egy vadföldre, tarvadak már 7-kor kint voltak. Szürkület elején jött egy 9 kg körüli, ígéretes bika, de pár perc után el is ment. 1-2-t nyekegett. Messzebbről hallottam egyet bőgni. Az éjjeliőr szerint 4-5 bika is bőgött este 10 után.
Tegnap még világosban elkezdtek bőgni, egy 7 kg-nál talán kicsit nagyobb bika jött 8 óra körül, de csak átment a vadföldön, majd már szinte teljesen sötétben vissza. Amikor leszálltam a lesről már szinte minden oldalról bőgtek.

"Szürkület elején jött egy 9 kg körüli,ígéretes bika"
"egy 7 kg -nál talán kicsit nagyobb bika jött 8 óra körül"
A súly az egy dolog,abból teljesen más következtetést von le egy somogyi,vagy egy hegyvidéki fórumozó.
Szárhossz,ágszám, korona milyenségének leírása segíti a többi fórumozót az ítélkezésben.
Van egy hullott agancsom hegyvidékről.
Jégág nélküli,vagy másképpen koronás tízes.
Pilisben szolgáló kollégám a súlyának becslésében 10 dekát tévedett, somogyi és zalai kollégáim 5 kg fölé becsülték a valójában 2,70 kg-os szárat.
Én a fizetési alapnak sem hagynám meg, igazságosabb lenne a CIC pontok szerinti árazás. A különlegesekre pedig egyedi díjat kérnék.

Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #12391 Dátum: 2017. Augusztus 24. - 12:52:46 »

"Szürkület elején jött egy 9 kg körüli,ígéretes bika"
"egy 7 kg -nál talán kicsit nagyobb bika jött 8 óra körül"




A nagyobb egy szép hosszú főágakkal rendelkező bika volt. A koronában is szép nagy ágak voltak, 5-ös koronája legalább volt mindkét oldalon. A másik egy nála fiatalabb, őt páratlan 16-os-nak néztem, de lehet, hogy páros volt. Egyik sem fog idén terítékre kerülni, hacsak nem téved át valamielyik rosszabb szomszédba.
Naplózva

Üdv! Viko.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #12392 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 09:19:52 »

A nagyobb egy szép hosszú főágakkal rendelkező bika volt. A koronában is szép nagy ágak voltak, 5-ös koronája legalább volt mindkét oldalon. A másik egy nála fiatalabb, őt páratlan 16-os-nak néztem, de lehet, hogy páros volt. Egyik sem fog idén terítékre kerülni, hacsak nem téved át valamielyik rosszabb szomszédba.


Jó bírálati szempontok..., de a kolléga nem hisz neked még nem mutatod meg a szülanykivonatot....

A lényeg, hogy van nálatok normális állomány és vigyázni szeretnétek rá.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #12393 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 09:22:43 »

"Szürkület elején jött egy 9 kg körüli,ígéretes bika"
"egy 7 kg -nál talán kicsit nagyobb bika jött 8 óra körül"
A súly az egy dolog,abból teljesen más következtetést von le egy somogyi,vagy egy hegyvidéki fórumozó.
Szárhossz,ágszám, korona milyenségének leírása segíti a többi fórumozót az ítélkezésben.
Van egy hullott agancsom hegyvidékről.
Jégág nélküli,vagy másképpen koronás tízes.
Pilisben szolgáló kollégám a súlyának becslésében 10 dekát tévedett, somogyi és zalai kollégáim 5 kg fölé becsülték a valójában 2,70 kg-os szárat.
Én a fizetési alapnak sem hagynám meg, igazságosabb lenne a CIC pontok szerinti árazás. A különlegesekre pedig egyedi díjat kérnék.



Szerintem te már annak is örülnél, és örülhetcccc, ha találkozol néhány területtel ahol normálisan bánnak a gímmel.

Azt amit itten említesz: "n a fizetési alapnak sem hagynám meg, igazságosabb lenne a CIC pontok szerinti árazás. A különlegesekre pedig egyedi díjat kérnék."
Talán valami vadászati diktatúrában menne el, még maradna aember aki mer lövetni bikát a vendéggel.
Nem akarlak bántani piszkálni, csak a véleményemet írtam le.

 Emelem


Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #12394 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 19:34:07 »

......
Én a fizetési alapnak sem hagynám meg, igazságosabb lenne a CIC pontok szerinti árazás. A különlegesekre pedig egyedi díjat kérnék.



Ha már itt tartunk, én a súlynál sokkal fontosabbnak tartanám a cm3 mérést.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #12395 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 21:57:37 »

Szerintem te már annak is örülnél, és örülhetcccc, ha találkozol néhány területtel ahol normálisan bánnak a gímmel.

Azt amit itten említesz: "n a fizetési alapnak sem hagynám meg, igazságosabb lenne a CIC pontok szerinti árazás. A különlegesekre pedig egyedi díjat kérnék."
Talán valami vadászati diktatúrában menne el, még maradna aember aki mer lövetni bikát a vendéggel.
Nem akarlak bántani piszkálni, csak a véleményemet írtam le.

 Emelem




Tavaly vagy tavalyelőtt volt egy vendég egyik barátoméknál. 10 kg alatti és 230 pont feletti bikát szeretett volna lőni.
Szerintem elég nehéz lenne átállni a CIC pont szerinti árakra. Nekem például fogalmam sem lenne, hogy hány pontos bika áll  előttem, még ha tudom is a bírálati képletet.  Súlyra azért szerintem elég jól meg tudom tippelni.

Ma egész jó bőgés volt. Összesen 7 bikát tudtam megkülönböztetni, kettő volt messzebb, a többi párszáz méteren belül. Látni egyet sikerült csak, sajnos már sötétben váltott ki. Azt láttam, hogy elég nagy, de végig az erdő szélén sétált, így elbírálni már nem sikerült. Szerencsére kezd beindulni a bőgés. Még későn mozognak, de legalább bőgnek.
Ezek kívül még 5 sakál jött, olyan szép libasorban, hogy először azt hittem malacok.
Naplózva

Üdv! Viko.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12396 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 22:02:36 »

Szerintem te már annak is örülnél, és örülhetcccc, ha találkozol néhány területtel ahol normálisan bánnak a gímmel.

Azt amit itten említesz: "n a fizetési alapnak sem hagynám meg, igazságosabb lenne a CIC pontok szerinti árazás. A különlegesekre pedig egyedi díjat kérnék."
Talán valami vadászati diktatúrában menne el, még maradna aember aki mer lövetni bikát a vendéggel.
Nem akarlak bántani piszkálni, csak a véleményemet írtam le.

 Emelem



Egyet eddig is ismertem,a másodikkal most ismerkedem.
Normálisan szeretnének bánni a gímmel,de a bőrkabátosok( 52 komisszár) élből radikálisan megemelték a kilövési tervüket,anélkül,hogy meggyőződtek volna arról,valóban túl sok a gímszarvas a területen.
Az 52-ből hetet ismerek. A hétből kettőről biztosan tudom,hogy ismerik a vadlétszám viszonyokat,mert az eddigi működési területükön maradtak.
Ez az a vadászati diktatúra,amire gondoltál?
A fizetési alapról:
Számtalan trófeamustrán jártam. Sok megdöbbentően nagy súlyú "sablonos" villás trófeát láttam. Sok ugyanilyen "sablonos" hegyvidéki villást is láttam,nagyságrendekkel kisebb súllyal bírtak.
A szárhossztól a körméretekig szinte minden azonos,csak éppen a fizetési alapban van 2-2,5 kg különbség. Mit szólnál,ha neked kellene fizetni a súlyosabbikat és otthon a barátod nevetve mutatná az "ugyanolyan" ,de jóval olcsóbb trófeát?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12397 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 22:11:45 »

Tavaly vagy tavalyelőtt volt egy vendég egyik barátoméknál. 10 kg alatti és 230 pont feletti bikát szeretett volna lőni.
Szerintem elég nehéz lenne átállni a CIC pont szerinti árakra. Nekem például fogalmam sem lenne, hogy hány pontos bika áll  előttem, még ha tudom is a bírálati képletet.  Súlyra azért szerintem elég jól meg tudom tippelni.

Ma egész jó bőgés volt. Összesen 7 bikát tudtam megkülönböztetni, kettő volt messzebb, a többi párszáz méteren belül. Látni egyet sikerült csak, sajnos már sötétben váltott ki. Azt láttam, hogy elég nagy, de végig az erdő szélén sétált, így elbírálni már nem sikerült. Szerencsére kezd beindulni a bőgés. Még későn mozognak, de legalább bőgnek.
Ezek kívül még 5 sakál jött, olyan szép libasorban, hogy először azt hittem malacok.

Hochkapital unter 10 kg. Még a "fénykorban", a hetvenes évek végén is csak néhány ilyen bika szaladgált,most pedig,mivel a hegyvidékek szarvasállománya közelít a nullához,kizárt dolog  találkozni ilyennel.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #12398 Dátum: 2017. Augusztus 26. - 23:42:54 »

...most pedig,mivel a hegyvidékek szarvasállománya közelít a nullához...

 Emelem
Azért ez így nem teljesen pontos.
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12399 Dátum: 2017. Augusztus 27. - 22:45:07 »

Emelem
Azért ez így nem teljesen pontos.
Nem azt írtam,hogy egyáltalán nincs szarvas,de ha így megy néhány év múlva azt is leírhatom!
Reálisabban látom a kérdést,mint aki élből, az állományok ismerete nélkül 40 %-al megnöveli a kilövési tervet,sőt ezt kötelezővé teszi.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #12400 Dátum: 2017. Augusztus 28. - 06:59:35 »

Ma éjjel már hangolt egy jó hangú bika.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #12401 Dátum: 2017. Augusztus 28. - 07:25:18 »

Ma éjjel már hangolt egy jó hangú bika.
Honnan tudtad? Hogyasszonygya: "Udvarom-udvarom...szééép kerek udvaaaaroooom..."
 Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12402 Dátum: 2017. Augusztus 28. - 08:30:50 »

Hochkapital unter 10 kg. Még a "fénykorban", a hetvenes évek végén is csak néhány ilyen bika szaladgált,most pedig,mivel a hegyvidékek szarvasállománya közelít a nullához,kizárt dolog  találkozni ilyennel.

Noha nem 230 pont feletti, de édesapámnak van egy aranyérmes Lebenshirsch-e, ami 8,20 kg ha jól emlékszem.
Nem tudom erről vannak e statisztikák, hogy ilyen "kis" tömeggel mennyi aranyérem születik/született, de gondolom a maga nemében ez is egyfajta kuriózum, ha nem is rekord.
Naplózva
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #12403 Dátum: 2017. Augusztus 28. - 09:00:42 »

Noha nem 230 pont feletti, de édesapámnak van egy aranyérmes Lebenshirsch-e, ami 8,20 kg ha jól emlékszem.
Nem tudom erről vannak e statisztikák, hogy ilyen "kis" tömeggel mennyi aranyérem születik/született, de gondolom a maga nemében ez is egyfajta kuriózum, ha nem is rekord.

Ugye nem rejted el előlünk ezt a különlegességet és teszel fel egy képet erről a trófeáról!? Személy szerint nagyon kiváncsi lennék rá!  Igen
Vadászüdv!  Emelem
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #12404 Dátum: 2017. Augusztus 28. - 23:03:42 »

Nem azt írtam,hogy egyáltalán nincs szarvas,de ha így megy néhány év múlva azt is leírhatom!
Reálisabban látom a kérdést,mint aki élből, az állományok ismerete nélkül 40 %-al megnöveli a kilövési tervet,sőt ezt kötelezővé teszi.
SOHA nem volt annyi szarvas (dámról nem is beszélve) mint most.
Tolna-Somogy-Baranya területét járom nap, mint nap, vadkárbecslést végezve.
Lassan kezdem csodálni, hogy a mezőgazdaságból élők még nem mérgezik a gímet és dámot.
Ami a vadászterületek java részén "vadgazdálkodás" címszó alatt folyik, az egy nagyon rossz bohózat és tipikus esete a más f@szával való, mindenféle felelősségérzet nélküli csalánverdesésnek.
Szinte nincsen napom, amikor ne mennénk bele a milliós nagyságrendbe, a már mindennel csökkentett kártérítési összeget illetően.
És még azt kell mondanom, hogy a gazdák jelentős része sokkal rugalmasabban áll hozzá a vadkárhoz, mint a vadászok.....
Na ez realitás...nem OVA összehazudozott adatsor, nem rózsaszínű álom a vadászati világhatalomról, meg jogtörténeti jelentőségű Vtv-ről és kitüntetésekről....

Ja igen.....bőgnek a bikák...fényes nappal a kukoricában Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 [827] 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: