Oldalak: 1 ... 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 [812] 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1911904 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12165 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 18:34:02 »

Tudom hogy az életben semmi sem teljesen fekete vagy fehér, a trófea bíralat pedig végképp nem az.. De ezzel a hozzászólásoddal most azt akarod sugallani, hogy neveljen a vadgazda érmes villás 8as bikákat mert az milyen jó?! Biztosan meg sem közelítem a te tudásod a szarvas terén, mivel nem is ez a szakmám, de amilyen etémájú irodalomhoz eddig hozzéfértem, abban a gímbika kívánatos agancsalakulása koronában végződik..
Régóta olvasom a fórumot, ezáltal a te hozzászólásaidat is emelt figyelemmel kísérem. Bő általánosságban valahogy mindig oda lyukadunk ki, hogy te máshogy gondolod.. kiragadva apró részleteket, gyakran rébuszokkal tele születnek válaszaid.. Fiatal, de egysmást már megélt vadászként, őszintén kiváncsi lennék a te több évtizedes munkád, tapasztalatod által felállított gímszarvas agancs bírálati rendszerre, selejtezési szempontokra stb. Szerintem vannak még itt, hozzám hasonlóan nyitott vadászok, akiket érdekelnek a különböző álláspontok, tanulni és fejlődni szeretnének. Erre is kiváló eszköz lehetne ez a fórum. Mivel személyesen nem ismerlek, csak innen, ezért nem tudom, hogy más helyen jelent-e meg publikációd e témában. De gondolom igen és ha megosztanád az elérhetőségét, szakítanék időt az elolvasására.  Emelem
Egyébként pedig igazából én szeretem a villás bikákat. Mosolyog

Kapcsolódva a témához.. Az alábbi képen az idei bikám. Ugyan egy nagyobbat kerülgettünk a bőgésben, de már többször láttuk messzebbről őt is, sovány-kis testű fiatal legény, hegyes villás 8as. Egy úgymond tökéletes estén, jó helyre ültem le és mikor kijött elém úgy döntöttem meglövöm. Nem nagy, nem öreg (főként fiatal bikákra is van engedélyünk), de ezerszer inkább ezt mint pl az 5-6 éves páratlan14-es tompa 6,5kilosat.. Bármikor ha ránézek örülni tudok neki, mind akár szakmai mind vadászélmény szempontjából.. (Trófea: szűk 4 kg)


Vadászüdvözlettel  Emelem
A villásság témáját feszegetve azt szeretném elérni,hogy észrevegyétek, mi a különbség az átmenetileg villás bika agancsa és a "végállomásban" villás agancs között! Ez lenne a selejtezés alappillére. Teljesen más a szár és az ágak formája a két esetben. Magyarul még a magas elvárások esetében sem selejt minden villás bika.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #12166 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 18:52:59 »

Tudom hogy az életben semmi sem teljesen fekete vagy fehér, a trófea bíralat pedig végképp nem az.. De ezzel a hozzászólásoddal most azt akarod sugallani, hogy neveljen a vadgazda érmes villás 8as bikákat mert az milyen jó?! Biztosan meg sem közelítem a te tudásod a szarvas terén, mivel nem is ez a szakmám, de amilyen etémájú irodalomhoz eddig hozzéfértem, abban a gímbika kívánatos agancsalakulása koronában végződik..
Régóta olvasom a fórumot, ezáltal a te hozzászólásaidat is emelt figyelemmel kísérem. Bő általánosságban valahogy mindig oda lyukadunk ki, hogy te máshogy gondolod.. kiragadva apró részleteket, gyakran rébuszokkal tele születnek válaszaid.. Fiatal, de egysmást már megélt vadászként, őszintén kiváncsi lennék a te több évtizedes munkád, tapasztalatod által felállított gímszarvas agancs bírálati rendszerre, selejtezési szempontokra stb. Szerintem vannak még itt, hozzám hasonlóan nyitott vadászok, akiket érdekelnek a különböző álláspontok, tanulni és fejlődni szeretnének. Erre is kiváló eszköz lehetne ez a fórum. Mivel személyesen nem ismerlek, csak innen, ezért nem tudom, hogy más helyen jelent-e meg publikációd e témában. De gondolom igen és ha megosztanád az elérhetőségét, szakítanék időt az elolvasására.  Emelem
Egyébként pedig igazából én szeretem a villás bikákat. Mosolyog

Kapcsolódva a témához.. Az alábbi képen az idei bikám. Ugyan egy nagyobbat kerülgettünk a bőgésben, de már többször láttuk messzebbről őt is, sovány-kis testű fiatal legény, hegyes villás 8as. Egy úgymond tökéletes estén, jó helyre ültem le és mikor kijött elém úgy döntöttem meglövöm. Nem nagy, nem öreg (főként fiatal bikákra is van engedélyünk), de ezerszer inkább ezt mint pl az 5-6 éves páratlan14-es tompa 6,5kilosat.. Bármikor ha ránézek örülni tudok neki, mind akár szakmai mind vadászélmény szempontjából.. (Trófea: szűk 4 kg)


Vadászüdvözlettel  Emelem
Nálam ez a "selejtezési" szempont!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #12167 Dátum: 2016. Október 02. - 15:03:05 »

Üdv Urak! Gratulálok az elejtőknek! csatolok két posztot a bőgésből. Nálam így telt a szeptember. Nálunk is elfogyott a keret, esett 1-2 szép bika.

http://lesig.blogspot.hu/2016/09/boges-vagy-leboges.html

http://lesig.blogspot.hu/2016/10/szeptember-vegen.html

 Emelem Lesi
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #12168 Dátum: 2016. Október 03. - 11:59:40 »



" A szarvas orrába egy vastag ág fúródott , ez okozhatta a rendellenes formát . "

 OOO Nyihi Fej a falba Hahota FuckOff
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12169 Dátum: 2016. Október 03. - 21:24:47 »


Sakac segítségével felkerült a kép.Válasznak szántam Elaccc véleményére,melyben a bika agancsa azonos magasságban volt elvágva. Szerinte hurok okozta a sérülést.
Ezen a képen a bika valóban hurokszerű drót fogságában pusztult el. Teljesen más sérüléseket okozott a drót!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #12170 Dátum: 2016. Október 04. - 08:22:37 »



" A szarvas orrába egy vastag ág fúródott , ez okozhatta a rendellenes formát . "

 OOO Nyihi Fej a falba Hahota FuckOff

Balatonfűzfő mellett - a marha!...  Rííí
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12171 Dátum: 2016. Október 04. - 09:30:19 »

Balatonfűzfő mellett - a marha!...  Rííí
Miért,hát Bakonyszentlászló nem Balatonfűzfő mellett van?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #12172 Dátum: 2016. Október 04. - 13:20:24 »


Sakac segítségével felkerült a kép.Válasznak szántam Elaccc véleményére,melyben a bika agancsa azonos magasságban volt elvágva. Szerinte hurok okozta a sérülést.
Ezen a képen a bika valóban hurokszerű drót fogságában pusztult el. Teljesen más sérüléseket okozott a drót!
Hú de csúnya munkát végzett az a drót... Meglepődött Szomorú

Ha már így újra említésre került a téma, íme egy jobb fotó a már lefőzött agancsról:

Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #12173 Dátum: 2016. Október 04. - 13:41:29 »

Akkor ezek szerint,ha a harmadik ág kicsi,dupla jégágas,ha ugyan azon ponton egy hosszabb ág van a jégág tövében.akkor középág alatti vendégág?( a és b kép)

Most erre mit mondjak? Igen, ezt en is neztem mar regebben is...
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12174 Dátum: 2016. Október 04. - 15:14:37 »

Balatonfűzfő mellett - a marha!...  Rííí

Mi a gond vele? Balatonfűzfő mellett biztosan nincs vadas- ill. állatparkpark? Egyszerű mondatelemzés...  Vállat von
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12175 Dátum: 2016. Október 04. - 15:19:13 »

Mi a gond vele? Balatonfűzfő mellett biztosan nincs vadas- ill. állatparkpark? Egyszerű mondatelemzés...  Vállat von
Hogy kerül ide állatparkpark?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12176 Dátum: 2016. Október 04. - 15:23:22 »

Hogy kerül ide állatparkpark?

Olvasd el légyszives az eredeti szórólapon lévő szöveget, itt:

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,79.msg309457.html#msg309457

Erre Kama azt írta válaszként: Balatonfűzfő mellett - a marha!...  Rííí

Vagy Te érted, ki miért marha?
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12177 Dátum: 2016. Október 04. - 18:58:33 »

Olvasd el légyszives az eredeti szórólapon lévő szöveget, itt:

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,79.msg309457.html#msg309457

Erre Kama azt írta válaszként: Balatonfűzfő mellett - a marha!...  Rííí

Vagy Te érted, ki miért marha?
Az író.
A Koloskavölgyi vadaspark(Balatonfüred) 15 km, Keszthely 60 km,Bakonyszentlászló(ahol a bikát lőtték)csak 70 km Balatonfűzfőtől. De végül is mellette van mindegyik..
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12178 Dátum: 2016. Október 04. - 20:23:25 »

Világos,mint a sötét éjszaka. De hol vannak, az idei bikák?...
A Vadvilág Megőrzési Intézetben továbbképzésen vannak.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #12179 Dátum: 2016. Október 04. - 21:48:07 »

A Vadvilág Megőrzési Intézetben továbbképzésen vannak.
Rádiótelemetrikus mozgásdinamikai felmérésben vesznek részt , ami által fény derül arra a relytélyre , hogy szeptemberben a szarvasbikák a tehenek közelében tartózkodnak , - valószínüleg a párzásnak az ő céljából . ?  De ez mág további drága kutatást igényel !  Nyihi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 [812] 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: