Oldalak: 1 ... 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 [811] 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1909691 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12150 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 06:45:36 »

Az uralkodó paradigma szerint igazad van,ha az általam javasolt ér helyzete nem azonos. Viszont,ha azonos,akkor a kérdéses ág középág.
Ebben az esetben marad az asszimmetria selejtezési oknak. Most légy szíves kelj fel a székedről és nézd meg a tükörben,hogy a Te arcod szimmetrikus-e! Biztos vagyok benne.hogy nem,mert az emberek 99,99%-ának az orra az egyik oldalra görbül. Így akkor Mi is selejtek vagyunk? Kérdezem,ha egy 13 kilós bikánál látsz asszimmetriát,akkor az is selejtezési ok?
Az általunk elnevezett "főágak" hiánya biztos,hogy hiány? Nem lehet,hogy egyszerűen más típus? Az én rendszerezésemben más típus és ha 10 kg feletti,akkor miért selejt!? Nem régen feszegettem a selejtezési táblázat hibáit. A táblázat szerint,ha "főágak" nincsenek 30 cm hosszúak,akkor nyugodtan kilőhető a bika . De mi van,ha ennek ellenére a bika képes 120 cm-es szárhosszal aranyérmes szintet hozni? Idő előtt kilőttem az állomány Elacc szerinti felső kategóruiás példányát. A Nadler pontozási rendszer nem foglalkozik a középággal,tehát azt sem veszi hibának, ha nincs.
Természetesen tisztában vagyok vele,hogy az állománykezeléshez kell egy elfogadott szempont, de néha kell kivételt tenni. A másik pedig,hogy a tehénselejtezésnél fogalmunk sincs,mit csinálunk,pedig van néhány tulajdonság,ami a teheneken is látható,de nem vesszük figyelembe.

Nem véletlenül tettem a selejtezés szót idézőjelbe. A trófeáról mi emberek állítottunk fel idealizált képet ami nem biztos hogy a természet "akaratával" egyező .
Egyébként szimmetriáról és nem asszimmetriáról írtam pontosan azért mert a felső három ág az az a korona nagyon hajaz egymásra és úgy tűnik hogy a középág hiányzik.  Emelem

A bika szempontjából viszont már teljesen mindegy hogy mennyit és milyen szinten eszelünk fejdíszén .   Ördög
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #12151 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 06:45:43 »

Én a koronához sorolnám. Nagyon szépen mintázza a jobb koronát.
Gratulálok!
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12152 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 08:21:41 »

Én a koronához sorolnám. Nagyon szépen mintázza a jobb koronát.
Gratulálok!
Mielőtt a 12148-as hozzászólást megírtam, megmértem a képen a jobb száron a harmadik és negyedik ág távolságát,valamint a negyedik és ötödik távolságát,azután a bal száron a harmadik és negyedik ág távolságát. Hogy ránézésre ne tudjunk dönteni,nagyjából azonosak ezek a távolságok.
Tehát perdöntően csak a Harvey-csatornák,erek döntenek.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #12153 Dátum: 2016. Szeptember 29. - 09:38:46 »

Én a koronához sorolnám. Nagyon szépen mintázza a jobb koronát.
Gratulálok!

Szervusz!

Koszonom!

Felteszek meg egy kepet. Ebbol a szogbol talan jobban latszik a kulonbseg.


Regebben biztosan azt mondtak volna, hogy ez egy vendegag vagy egy alacsonyan tuzott koronaag. Szidnai Laszlo meg ismert ilyen fogalmakat, de ma mar a CIC hatarozata ertelmeben ilyet biralati lapra nem irnak.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #12154 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 08:51:51 »

Az elet soha nem csak fekete es feher. Lasd a Szidnai Laszlo konyveben talalhato peldakat.









Tudom, hogy a forumrol nem mindenki szereti a "felcsuszott kozepag" kifejezest, de szerintem ha ez megfelelt Szidnai Laszlonak, akkor ez meg fog felelni nekem is, es a vadaszok tulnyomo tobbsege erti, hogy itt nem fizikai csuszkalasrol van szo, nem szo szerint kell erteni a kifejezest, mint ahogy egy ozbaknal ha azt mondom hogy "magasan tuzott szemag" akkor azt termeszetesen nem "tuzte senki oda".
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12155 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 09:05:14 »



Tudom, hogy a forumrol nem mindenki szereti a "felcsuszott kozepag" kifejezest, de szerintem ha ez megfelelt Szidnai Laszlonak, akkor ez meg fog felelni nekem is, es a vadaszok tulnyomo tobbsege erti, hogy itt nem fizikai csuszkalasrol van szo, nem szo szerint kell erteni a kifejezest, mint ahogy egy ozbaknal ha azt mondom hogy "magasan tuzott szemag" akkor azt termeszetesen nem "tuzte senki oda".

Kár ezen annyit polemizálni . Vagy ez vagy az , a trófeabírálaton majd rámondják hogy szerintük melyik - attól még nem biztos hogy egy másik bizottság nem másként látná de akár melyik verzióban is az emberek által alkotott és nálunk használt bírálati képlet szerint "selejt". Vagy azért mer főághiányos vagy azért mert  felemás villás .    Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12156 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 12:55:23 »

Kár ezen annyit polemizálni . Vagy ez vagy az , a trófeabírálaton majd rámondják hogy szerintük melyik - attól még nem biztos hogy egy másik bizottság nem másként látná de akár melyik verzióban is az emberek által alkotott és nálunk használt bírálati képlet szerint "selejt". Vagy azért mer főághiányos vagy azért mert  felemás villás .    Emelem
A villásság nem selejtezési kritérium,csak egy tévesen felállított bírálati mód szerint.
Láttam már villás nyolcasokat ezüst és aranyéremmel díszítve!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #12157 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 14:41:27 »

A villásság nem selejtezési kritérium,csak egy tévesen felállított bírálati mód szerint.
Láttam már villás nyolcasokat ezüst és aranyéremmel díszítve!

Szervusz!

Igazad van, de erre majd terjunk vissza a hivatalos biralat utan, mert azt gyanitom (remelem) - ismerve a 24 oras sulyt - hogy ez a bika is ermes lesz, de elkiabalni sem merek semmit.

Nyugtaval dicserd a napot!  Ördög
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #12158 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 14:46:19 »

A villásság nem selejtezési kritérium,csak egy tévesen felállított bírálati mód szerint.
Láttam már villás nyolcasokat ezüst és aranyéremmel díszítve!

Tudom hogy az életben semmi sem teljesen fekete vagy fehér, a trófea bíralat pedig végképp nem az.. De ezzel a hozzászólásoddal most azt akarod sugallani, hogy neveljen a vadgazda érmes villás 8as bikákat mert az milyen jó?! Biztosan meg sem közelítem a te tudásod a szarvas terén, mivel nem is ez a szakmám, de amilyen etémájú irodalomhoz eddig hozzéfértem, abban a gímbika kívánatos agancsalakulása koronában végződik..
Régóta olvasom a fórumot, ezáltal a te hozzászólásaidat is emelt figyelemmel kísérem. Bő általánosságban valahogy mindig oda lyukadunk ki, hogy te máshogy gondolod.. kiragadva apró részleteket, gyakran rébuszokkal tele születnek válaszaid.. Fiatal, de egysmást már megélt vadászként, őszintén kiváncsi lennék a te több évtizedes munkád, tapasztalatod által felállított gímszarvas agancs bírálati rendszerre, selejtezési szempontokra stb. Szerintem vannak még itt, hozzám hasonlóan nyitott vadászok, akiket érdekelnek a különböző álláspontok, tanulni és fejlődni szeretnének. Erre is kiváló eszköz lehetne ez a fórum. Mivel személyesen nem ismerlek, csak innen, ezért nem tudom, hogy más helyen jelent-e meg publikációd e témában. De gondolom igen és ha megosztanád az elérhetőségét, szakítanék időt az elolvasására.  Emelem
Egyébként pedig igazából én szeretem a villás bikákat. Mosolyog

Kapcsolódva a témához.. Az alábbi képen az idei bikám. Ugyan egy nagyobbat kerülgettünk a bőgésben, de már többször láttuk messzebbről őt is, sovány-kis testű fiatal legény, hegyes villás 8as. Egy úgymond tökéletes estén, jó helyre ültem le és mikor kijött elém úgy döntöttem meglövöm. Nem nagy, nem öreg (főként fiatal bikákra is van engedélyünk), de ezerszer inkább ezt mint pl az 5-6 éves páratlan14-es tompa 6,5kilosat.. Bármikor ha ránézek örülni tudok neki, mind akár szakmai mind vadászélmény szempontjából.. (Trófea: szűk 4 kg)


Vadászüdvözlettel  Emelem
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #12159 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 15:21:07 »


Bármikor ha ránézek örülni tudok neki, mind akár szakmai mind vadászélmény szempontjából.. (Trófea: szűk 4 kg)


Vadászüdvözlettel  Emelem

Szervusz!

GRATULALOK !

 Emelem

A Borzsonyben hosszu evtizedekig csak ilyen villas bikat engedtek a VT tagoknak teritekre hozni. Ha csak egy kis 2 centis korona volt valamelyik oldalon, akkor mar nem volt szabad fegyvert emelni ra. Az ilyen bika vadaszata is nagy unnep tud lenni. Nekem az volt, hosszu-hosszu eveken at!  S.Peti
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12160 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 16:52:00 »

A villásság nem selejtezési kritérium,csak egy tévesen felállított bírálati mód szerint.
Láttam már villás nyolcasokat ezüst és aranyéremmel díszítve!

Ugye most viccelsz vagy tesztelsz ?   Kacsint

Mutassak DÁRDÁS  ezüstérmest ?  Azt hiszem egy kicsit most megtévedtél . Persze ha a jelenlegi bírálati képletet és módot Te tévesnek tartod akkor neked van igazad ( sőt azt mondom hogy esetleg igazad is lehet ) de ettől még így bíráltak , bírálnak és bírálni fognak még egy ideig. Szóval attól hogy " selejt " a bírálati képlet szerint még lehet aranyérmes és kilőhető október 31 után is.  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12161 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 16:56:59 »

Ugye most viccelsz vagy tesztelsz ?   Kacsint

Mutassak DÁRDÁS  ezüstérmest ?  Azt hiszem egy kicsit most megtévedtél . Persze ha a jelenlegi bírálati képletet és módot Te tévesnek tartod akkor neked van igazad ( sőt azt mondom hogy esetleg igazad is lehet ) de ettől még így bíráltak , bírálnak és bírálni fognak még egy ideig. Szóval attól hogy " selejt " a bírálati képlet szerint még lehet aranyérmes és kilőhető október 31 után is.  Emelem


Ezzel tudom alátámasztani ! Egyébként biztos vagyok benne hogy töviről hegyire ismered !    Wave

http://vadaszatijog.tar.hu/mellekletek/14melleklet.htm
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12162 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 18:13:35 »

Ugye most viccelsz vagy tesztelsz ?   Kacsint

Mutassak DÁRDÁS  ezüstérmest ?  Azt hiszem egy kicsit most megtévedtél . Persze ha a jelenlegi bírálati képletet és módot Te tévesnek tartod akkor neked van igazad ( sőt azt mondom hogy esetleg igazad is lehet ) de ettől még így bíráltak , bírálnak és bírálni fognak még egy ideig. Szóval attól hogy " selejt " a bírálati képlet szerint még lehet aranyérmes és kilőhető október 31 után is.  Emelem
Ismerem a dárdás ezüst érmesedet. El is mentettem a megfelelő mappába. Abból a típusból sok a villás,vannak hármas koronájúak és ha jól emlékszem,csak egy képem van,amelyik többágú koronával rendelkezik. Ha jó élőhelyen van,mindegyik képes érmes szintet elérni. Én nem ismerek olyan állományt,ahol az érmes nem kívánatos . Azt tudom,hogy egy jó vadgazdának vannak az agancsformában elvárásai, amelyekbe még az érmes sem fér bele elütő képű agancsformával.
De ezt akkor sem selejtnek kell neveznünk,hanem nem kívánatosnak.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12163 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 18:15:07 »

Az elet soha nem csak fekete es feher. Lasd a Szidnai Laszlo konyveben talalhato peldakat.









Tudom, hogy a forumrol nem mindenki szereti a "felcsuszott kozepag" kifejezest, de szerintem ha ez megfelelt Szidnai Laszlonak, akkor ez meg fog felelni nekem is, es a vadaszok tulnyomo tobbsege erti, hogy itt nem fizikai csuszkalasrol van szo, nem szo szerint kell erteni a kifejezest, mint ahogy egy ozbaknal ha azt mondom hogy "magasan tuzott szemag" akkor azt termeszetesen nem "tuzte senki oda".
Ez a könyv nekem is megvan.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12164 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 18:21:48 »

Az elet soha nem csak fekete es feher. Lasd a Szidnai Laszlo konyveben talalhato peldakat.









Tudom, hogy a forumrol nem mindenki szereti a "felcsuszott kozepag" kifejezest, de szerintem ha ez megfelelt Szidnai Laszlonak, akkor ez meg fog felelni nekem is, es a vadaszok tulnyomo tobbsege erti, hogy itt nem fizikai csuszkalasrol van szo, nem szo szerint kell erteni a kifejezest, mint ahogy egy ozbaknal ha azt mondom hogy "magasan tuzott szemag" akkor azt termeszetesen nem "tuzte senki oda".
Akkor ezek szerint,ha a harmadik ág kicsi,dupla jégágas,ha ugyan azon ponton egy hosszabb ág van a jégág tövében.akkor középág alatti vendégág?( a és b kép)
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 [811] 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: