Oldalak: 1 ... 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 [807] 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1909613 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #12090 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 09:02:23 »

Igen Emelem

Az egy hatalmas LCD monitor és a monitortól balra kb. 60 fokos szögben lett (a monitor) fotózva. A perspektívikus torzítás miatt torzul a bika teste-agancsa...

Ez a perspektíva közelebb áll az igazsághoz:



De mivel a helyszínen is hátulról és oldalról lett fotózva, ott is torzult, aztán a monitor is egy ellenkező perspektívából lett fotózva,  Figyelmes olvasás ráadásul minden digitális fotó 3 dimenziós,  Figyelmes olvasás ( még a 200 KB JPG fájl is !!!  ez bizonyítani is tudom) ezért a bika "eredeti" a helyszínen több emberi perspektívából is látott teste és agancsa, nem adató vissza ezekkel a képekkel...  OOO Ördög Röhög
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #12091 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 09:12:02 »

Ez a perspektíva közelebb áll az igazsághoz:


De mivel a helyszínen is hátulról és oldalról lett fotózva, ott is torzult, aztán a monitor is egy ellenkező perspektívából lett fotózva,  Figyelmes olvasás ráadásul minden digitális fotó 3 dimenziós,  Figyelmes olvasás ( még a 200 KB JPG fájl is !!!  ez bizonyítani is tudom) ezért a bika "eredeti" a helyszínen több emberi perspektívából is látott teste és agancsa, nem adató vissza ezekkel a képekkel...  OOO Ördög Röhög

...bocsánat rossz képet töltöttem fel:  Ördög



Naplózva

" There is good out there "
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #12092 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 12:59:44 »



Nos...valakinek vélemény?
Talán lesz még több fotó is...




 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #12093 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 13:33:47 »

Gratulálok Peti, jó bika, tíz évtől öregebbnek gondolom. Szép gyöngyös, érett. A bal szemág genetikai jellemzője lehet, fiatalon is ilyen lehetett?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #12094 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 14:07:48 »



Nos...valakinek vélemény?
Talán lesz még több fotó is...




 S.Peti
Gratulálok!  Igen  (bár több fotó tényleg lehetne!)
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #12095 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 16:42:21 »



Nos...valakinek vélemény?
Talán lesz még több fotó is...


 S.Peti

Na így kell kinézni egy érett bikának!!! Mindegy hány kiló! Benne van az erdő és az idő az agancsaiban!

Ami nem így néz ki azt még nem szabadna megölni! ( vagyis az elejtett bikák kb. 90%-át  Figyelmes olvasás )

Erről beszélek mióta ide beregisztráltam!!!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #12096 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 18:23:34 »

Na így kell kinézni egy érett bikának!!! Mindegy hány kiló! Benne van az erdő és az idő az agancsaiban!

Ami nem így néz ki azt még nem szabadna megölni! ( vagyis az elejtett bikák kb. 90%-át  Figyelmes olvasás )

Erről beszélek mióta ide beregisztráltam!!!  Emelem

Kedves Laci!

Ha már  évek óta közöttünk vagy, és a vadászfórumon írogatsz, tisztelj meg minket annyira, hogy egy bika elejtését nem megölésnek nevezed, így burkoltan minket sem gyilkosnak!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #12097 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 19:34:14 »

Kedves Laci!

Ha már  évek óta közöttünk vagy, és a vadászfórumon írogatsz, tisztelj meg minket annyira, hogy egy bika elejtését nem megölésnek nevezed, így burkoltan minket sem gyilkosnak!

Drága Attila!

Te tudod, hogy nem vagyok vadászat ellenes.  Emelem

Viszont mikor kimegyek fotózni, túrázni, bőgést hallgatni a családommal a kisgyermekemmel és közvetlenül az egyik (két települést összekötő) földút mellett, az előző nap még ott bőgött középkorú bika helyett ezt találjuk:




Akkor  Fejvakarás Szó szerint bele volt rugdosva a vizes árokba a bikának a belső része... De ott büdösödik napokig és az látja aki csak akarja... Aztán arra gondolok, hogy mikor bemegy a vadász társaságba ez az ember, aki így viselkedik a természetbe és kalapot emel, meg hangoztatja, hogy tisztelet a vadnak... Hát...  Fejvakarás A bika csök és a belsőség nem a vad része?  Vállat von Nem értek hozzá no...  Vállat von

Erre figyeljetek már oda, mert ha így is jó, ne várjátok, hogy bárki is elejtésként fogja hangoztatni ez ("tiszteletbeli") eseményt!

 Emelem



Naplózva

" There is good out there "
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2658


« Új üzenet #12098 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 19:34:23 »

Szép állású érett bika. Gratulálok!  Emelem
Kíváncsi leszek a súlyára.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12099 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 21:15:28 »


Azt mondod több 6 évesnél, de fiatalabb 10-nél mert középkorú. Egyszer azt írtad ide még régebben, hogy a szarvasbika csontozata 7 éves koráig kifejlődik. (ha jól emléxem, ha nem javíts) A csontozat kifejlődése, színtiszta genetika szerinted, vagy csupán a jobb vagy rosszabb élőhely függvénye?
Mert ha genetikai program szerint épül fel és fejlődik, akkor hogyan tud ez a típus 10 kg-os trófeát felrakni 14 évesen, ha már több mint 6 éves és a genetikai program szerint kész a csontozata?  Fejvakarás "Még a mészköves talajon is' élőhelyen elkezd zabálni mint az atom és megnől, jó nagyra? A koponyának is a rózsatővel együtt sokat kell még nőni, hogy 10 kg-os trófeája legyen. Öreg korában fog növekedni? Fejvakarás
Szövegértési probléma!
Nagyoktól tanulva azt hangoztattam,hogy az egyed csontvázfejlődése 6 !, nem hét éves korában befejeződik( embernél ez a stádium 24 éves kor!)az élőhely minőségétől függetlenül,gének diktálta időpontban. AZ AGANCS NEM TESTI CSONT! (Tudom,a csupa nagy betű kiabálásnak számít,de hát germán vagyok-környező népek nyelvén a germán hangoskodót jelent.)
A többi mondandóm ennek az egyednek a típusáról szólt,mintha először rólam írtál volna,aztán a germánokról. Talán így megérted végre és ne keverd a sz@rt a holdvilággal!
Mindezt azért tudtam ilyen higgadtan leírni,mert közben a Gaugruppe des Chiemgau Alpenverbandes- Schuhplattler-t hallgattam (A Pápa tiszteletére adták elő) - és ez nyugtató hatású!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #12100 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 21:22:57 »

Drága Attila!

Te tudod, hogy nem vagyok vadászat ellenes.  Emelem

Viszont mikor kimegyek fotózni, túrázni, bőgést hallgatni a családommal a kisgyermekemmel és közvetlenül az egyik (két települést összekötő) földút mellett, az előző nap még ott bőgött középkorú bika helyett ezt találjuk:




Akkor  Fejvakarás Szó szerint bele volt rugdosva a vizes árokba a bikának a belső része... De ott büdösödik napokig és az látja aki csak akarja... Aztán arra gondolok, hogy mikor bemegy a vadász társaságba ez az ember, aki így viselkedik a természetbe és kalapot emel, meg hangoztatja, hogy tisztelet a vadnak... Hát...  Fejvakarás A bika csök és a belsőség nem a vad része?  Vállat von Nem értek hozzá no...  Vállat von

Erre figyeljetek már oda, mert ha így is jó, ne várjátok, hogy bárki is elejtésként fogja hangoztatni ez ("tiszteletbeli") eseményt!

 Emelem




Annak idején Mi is kint hagytuk a szarvas zsigert a disznók számára(fehérjepótlás) a disznózsigert nem,nehogy elindítsunk valami járványt.
Én is védem a középkorú bikákat. Tudod,hogy az esetedben milyen bika bőgött ott,vagy csak sárt dobálsz? Lehet,hogy egy továbbtartásra nem kívánatos egyed volt.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #12101 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 22:38:44 »

Annak idején Mi is kint hagytuk a szarvas zsigert a disznók számára(fehérjepótlás) a disznózsigert nem,nehogy elindítsunk valami járványt.
Én is védem a középkorú bikákat. Tudod,hogy az esetedben milyen bika bőgött ott,vagy csak sárt dobálsz? Lehet,hogy egy továbbtartásra nem kívánatos egyed volt.
 

Már elnézést Wildheger, de ez egyáltalán nem fejlődési vagy genetikai ügy, de azt se mondhatjuk hogy esetleg azt keressük hogy hány éves a "kapitány" Nem
Egyszerűen csak azt kell kiszűrni hogy mi az etukus és mi nem. Leginkább ebben az esetben a vadászt mint olyat elfogadja e a közvélemény vagy egyszerűen csak gyilkosnek nevezi. 
"Tisztelet a természetnek tisztelet a vadnak" .......  Ó  Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #12102 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 22:38:53 »

Szövegértési probléma!
Nagyoktól tanulva azt hangoztattam,hogy az egyed csontvázfejlődése 6 !, nem hét éves korában befejeződik( embernél ez a stádium 24 éves kor!)az élőhely minőségétől függetlenül,gének diktálta időpontban. AZ AGANCS NEM TESTI CSONT! (Tudom,a csupa nagy betű kiabálásnak számít,de hát germán vagyok-környező népek nyelvén a germán hangoskodót jelent.)
A többi mondandóm ennek az egyednek a típusáról szólt,mintha először rólam írtál volna,aztán a germánokról. Talán így megérted végre és ne keverd a sz@rt a holdvilággal!
Mindezt azért tudtam ilyen higgadtan leírni,mert közben a Gaugruppe des Chiemgau Alpenverbandes- Schuhplattler-t hallgattam (A Pápa tiszteletére adták elő) - és ez nyugtató hatású!

Szövegértési probléma!

1,4 - 1,5 kg-os koponyára és ahhoz tartozó vékonyabb rózsatőre ráfér párban nyolc és fél kilós agancs? Mert ilyen gyenge koronával,, szinte korona nélkül az alsó szár vastagodna mire elérné a trófea a tíz kilót! Rengeteg itteni hasonló agancsot fogtam a kezemben és bikát is láttam már, főleg a fiatalabb verziókat, van is nálam egy agancs majd holnap befotózom! Meg már mutattam is megöregedve ilyen típust ami 14 éves körül 7,2 kg-ot nyomott!  Ez a típus általában alig éri el méteres szárhosszt! Vékony hosszú vapitis típushoz semmi köze! Forsterhnek igaza volt, szándékosan megtéveszted az itteni vadászokat...  Figyelmes olvasás

H. SANYI tippje tökéletes!  Emelem Ő érti miről beszélek!



Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #12103 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 22:45:45 »

Annak idején Mi is kint hagytuk a szarvas zsigert a disznók számára(fehérjepótlás) a disznózsigert nem,nehogy elindítsunk valami járványt.
Én is védem a középkorú bikákat. Tudod,hogy az esetedben milyen bika bőgött ott,vagy csak sárt dobálsz? Lehet,hogy egy továbbtartásra nem kívánatos egyed volt.

Nagy érv ez is!  Suicide Szerintem nem a faluszéli földút mellett kellene szarvasbika belsőrésszel etetni a disznókat! Ráadásul még három nap múlva is ott bűzlött a belsőség (van fotóm, de hagyjuk) ami emberre iszonyat veszélyes és mérgező!  Figyelmes olvasás  Azon kívül minősíti a vadász társadalmat, erre próbálnék rávilágítani...
Naplózva

" There is good out there "
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #12104 Dátum: 2016. Szeptember 25. - 02:54:30 »

A bőgésnek még jól az elején jártunk, amikor sikerült elszabadulnom bikára vadászni. Baráti meghívásom olyasfajta no limit típusú volt, azaz ami kiáll és lőhető, az mehet. Nem kis izgalommal értem le ( persze a szokásos késéssel) a vadászterületre, melyet időközben már jól megismertem. Évek óta járok ide vadászni őzbakra, melyek közül néhányat itt is megmutattam a nyár folyamán, bikára, no meg disznóhajtásokra is. Szóval a terület remek és sok szép élmény köt már ide. A délutáni les előtt azért egy jó kávé a vadászházban még belefért és máris robogtunk ki a területre kísérő barátommal.

A területrész ahova megyünk egy pihentetet rész bőgésig nem zavarják, nehogy egy vadkársüldő, vagy csenevész bak elrontsa a szarvasok nászát ezen a gyönyörű kukoricákkal, cirokkal tarkított és szinte áthatolhatatlan szolidágódzsungelben. Lesünket nehezen is értük el, de aztán sikeresen elhelyezkedtünk a jól kitalált helyen álló lesen. Előttünk vizes alátelepült égeres köztünk kukoricacsík, mögöttünk cirok, balra jobbra szolidágó.  
Rövid várakozás után meg is szólalt egy bika jobbra tőlünk az erdőben. Ritkán és tekintélyt parancsolóan morgott, nyilván tehenekkel álló csapatbika őkelme. Balról, messziről határozott válasz érkzett, szépen mondták egymásnak jó húsz percen keresztül. Ekkor észrevettük, hogy a jobboldali, feltételezésünk szerinti csapatbika egyre távolodik, egy jól járt vadföld irányába. Utána a szél miatt csak bonyolultan tudtunk volna menni, ezért az az elhatározás született, hogy bemegyünk az erdőbe és az egyik lénián végigcserkészve elvágjuk a baloldalon bőgő, nyilván majd a rudli után igyekvő másik bika útját.

A tervet tett követte és máris az égeres szálasban lopakodunk az egyik szépen, a bőgésre kitisztított lénián. Lassan sétálva, hosszasan álldogálva próbálunk tájékozódni és a bal oldali jól, de még elég messze bőgő  bika mozgását kitalálni.
Az egyik keresztnyiladék előtt, balról hirtelen harcos bőgés és ágtördelés! Megállunk és szájtátva figyelünk! Újabb harsogó bőgés, törés zúzás tőlünk alig száz méterre…. Előreóvatoskodunk és a keresztnyiladékon, annak szélén óvatosan közeledünk a hangok irányában. A bőgés folytatódik, ágropogás, törés mintha megindulna az erdő. Kísérőm megálljt int és egy halk tehénhangot ad elő.
Néhány pillanat alatt, ágroppanás, levélzörgés, törés és máris kint áll egy bika a nyiladékon. De milyen bika!!! Harsogó bőgéssel vágja fel agancsával a sarat a nyiladékon lévő dagonyából, majd keresztbe fordul és ránk néz, nem tudja mi az a két folt a lénia szélén. Bal szára szemág-jégág-középág, majd egy négyes korona egy lecsúszott hatalmas koronaággal, jobb oldalán agancstő és egy csonk, melyből egy félujjnyi szemágféleség látszik. Hatalmas testű, vastag, lógó nyakú öreg bika.
Kísérőm szinte kétségbeesetten suttogja:
-   Meglövőd?
-   Viccelsz!
volt a válasz, közben már emeltem is a puskát az alig 70 méterre szoborszerűen álló bikára. Rövid célzás a lapockára és már ment is a lövés. Éles csattanással vág a lövedék a bikába, az feldobja az elejét és óriási elánnal beugrik az égeresbe. Törés zúzás, ágropogás majd hatalmas reccsenés és csend. Csak a lövés után a lénián átugró 2 szarvas, valószínűleg tarvad távolodó zörgése hallatszik.
Huhhhh….Mondjuk mindketten, újratöltöm a puskát, majd remegő kézzel kutatok egy cigaretta után.
A cigaretta alatt ismét tanakodunk mitévők legyünk, az előjelek jók, a bika megkapta a lövést, nézzük meg most, vagy, mivel erőteljesen sötétedik az erdőben jöjjünk reggel. Mindketten úgy gondoljuk, megnézzük a rálövés helyét, aztán meglátjuk. Az elugrást könnyen megtaláljuk, hatalmas szántás a dagonya szélén, a szálasban is tudjuk a nyomot követni, majd néhány másodperc után kísérőm már mondja is, hogy : Vér!

Lassan megyünk a nem túl bőséges, de jól követhető vércsapán. Alig 20 méter után egy húscafatot találok egy szederindán, egységesen megállapítjuk, hogy tüdődarab. Most már nyugodtabban követjük az egyre erősödő vérzést, a bika fákat tört ki, szederfoltokat szakított le, mind jó jel. Alig hatvan méter után átszürkéllik valami a sűrű csallános-bodzán. Ez a látvány fogadott:



Egy rövid mozdítás lábbal a fekvő testen, de nem volt már benne élet. Ezután alig győztűk kerülgetni, nézegetni,birtokba venni hatalmas testű öreg bikát, bal szára az amit láttunk, jobb szár nincs, csak az agancstő és egy törött csonk egy fényesre fent pici szemágkezdeménnyel.





Mit hordhatott bal oldalon? A bikát nem ismerték, sosem tudjuk meg, feltételezésünk szerint valami gyenge abnormális szárat, amit sikeresen le is tört.



Minden esetre remek bika, soha rosszabbat, főzés utáni 24 órás súlya 5,9 kg. Két hasonló szárral feltehetően föle lett volna a tíz kilónak.



Üdv a vadászoknak, köszönet a Barátoknak.
WH.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 [807] 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: