Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 540965 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1050 Dátum: 2017. November 16. - 11:29:41 »

Mosolyog Igen
El kell ismerni,hogy tisztességesebben tudja viselni a mezt,mint az eredeti.
Ha én bíró lennék,nem lépne addig a pályára,míg meg nem tanulna nem slampet módon öltözködni. Lóg rajta mindig minden.mint tehénen a gatya.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1051 Dátum: 2017. November 26. - 13:53:20 »



Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1052 Dátum: 2017. November 26. - 15:18:48 »





Ez már izgatás ! Ennyi nyúl pedig nincs !  Woest Rííí                Emelem Igen
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1053 Dátum: 2017. November 26. - 22:33:34 »

Ez már izgatás ! Ennyi nyúl pedig nincs !  Woest Rííí                Emelem Igen
De van. Nagyjából egy körben volt ennyi. Kacsint Jó barátokkal,jó helyen,jót vadásztunk. A terepviszonyok tekintetében átadnám a szót méltatlanul elfeledett igazhitű Sábánknak,de szerintem még most is ápolják a hurrik. Vagy a Honvéd kórház harctéri rehabilitációs osztálya. Illyés Gyula óta nem illették ilyen őszinte szavakkal a földmíves vidéki emberek teremtő munkakedvét... Nincs az a Kincses Kalendárium amelyben ilyen gondosan összefoglalnák a magyar nép kenyerét előteremtő szorgos kezekre és a dzsondír gázpedálját fontolva nyomó lábakra kért áldásokat, mint ahogyan kedves fórumtársunk azt megtette. Rejtő Jenő által létrehozott légionárius figuráknak sem volt olyan reménytelen tekintete a Szahara homoktengerében,mint szegény séfünknek az alföldi feketefődben. És az a le elszúrt rittberger...minő kecses mozdulat... de miért térdel a vízben? S becsben tartott fegyverét vajh miért dobja énfelém???
Nnna....szóval...kemény terep. Kitartó harcosok. /mínusz egy fő  Ördög/ Ügyes kutyák. /Bella extraklasszis a 10 éves korosztályban./ Átlag feletti vendégszeretet. Sok tapsifüles. Szép élmények. Kürtszó. Finom ebéd komplett vadásztársasággal. Köszönöm Sanyi!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1054 Dátum: 2017. November 26. - 22:48:24 »





Á, dehogy irigykedek... Ördög
 Igen Igen Igen Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1055 Dátum: 2017. November 27. - 08:37:09 »

Á, dehogy irigykedek... Ördög
 Igen Igen Igen Emelem

Megdolgoztunk érte.A képen egy csizma van elrejtve.
 Effendi a facsén jelezte,hogy túlélte a hazautat is.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1056 Dátum: 2017. November 30. - 14:01:17 »





Bátya a klubomtól és a Nimródtól kapott oklevelemhez egy kedves szponzor felajánlott egy dámbikát. Isten bizony neked adom, ha beszervezel egy ilyen nyulászatra. pedig nyulat lövék már számtalan dámot meg egyet se.
Naplózva
hunter200
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #1057 Dátum: 2017. December 02. - 19:08:36 »

Üdv mindenkinek!
Görénnyel ugrasztott üregi nyùl vadászatra van lehetőség!
Akit érdekel kérem jelezzen!
Üdv
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1058 Dátum: 2017. December 02. - 19:46:30 »

Bátya a klubomtól és a Nimródtól kapott oklevelemhez egy kedves szponzor felajánlott egy dámbikát. Isten bizony neked adom, ha beszervezel egy ilyen nyulászatra. pedig nyulat lövék már számtalan dámot meg egyet se.
Másodszor vehettem részt vendégként ezen a vadászaton. Őszintén: jobban vártam mint a jövő heti disznóhajtást. A 80-as 90-es évek fordulóját idézte fel bennem a beláthatatlan U alak, amikor még hajtóként kutyagoltam apám és nagyapám között, csodás apróvad vadászatokon.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1059 Dátum: 2017. December 10. - 18:46:16 »

Ma nyulásztunk, nemis rossz eredménnyel, de ami miatt írok az Kovács úr a helyi fogprotézis-mágus. Történt, hogy talpalunk-talpalunk mikor a barátom előtt a mélyszántás szélén kél egy nyúl amit duplára meglő. Szerencsére automatikusan újratöltötte a puskát (láttunk már olyat, hogy a meglőtt nyuszi feltámad és elinal) aztán ballagott felvenni a fülest. Lehajlik a nyusziért amikor felugrik a dögrelőtt nyúltól 5 méterre egy másik nyuszi. Cimbora meglövi és épp kezd őrölni mikor az orra elől ugrik a harmadik nyúl amit szintén meglő. Ekkor már elindult felé egyik vadásztársunk kisfia segíteni a szántáson cipekedni és miközben ez egyik nyulat masszírozzák-hugyoztatják ugrik a negyedik Kalán! Egy kb udvarnyi területen négy nyúl! Ilyet decemberben még sosem láttam. Ja, én hármat lőhettem volna de lövést nem tettem ( fácánok bezzeg kerültek mint a pestist) mert a nyulat odahaza nem hajlandóak megenni. Még az említett Kovács maestrotól kapott fülesemet is továbbajándékoztam mert semmi kedvem hozzá, hogy szegény apám egy hétig szimatolja a lábasokat, nyomozva, hogy miben sült az a "dög".
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1060 Dátum: 2017. December 10. - 20:31:52 »

Ma nyulásztunk, nemis rossz eredménnyel, de ami miatt írok az Kovács úr a helyi fogprotézis-mágus. Történt, hogy talpalunk-talpalunk mikor a barátom előtt a mélyszántás szélén kél egy nyúl amit duplára meglő. Szerencsére automatikusan újratöltötte a puskát (láttunk már olyat, hogy a meglőtt nyuszi feltámad és elinal) aztán ballagott felvenni a fülest. Lehajlik a nyusziért amikor felugrik a dögrelőtt nyúltól 5 méterre egy másik nyuszi. Cimbora meglövi és épp kezd őrölni mikor az orra elől ugrik a harmadik nyúl amit szintén meglő. Ekkor már elindult felé egyik vadásztársunk kisfia segíteni a szántáson cipekedni és miközben ez egyik nyulat masszírozzák-hugyoztatják ugrik a negyedik Kalán! Egy kb udvarnyi területen négy nyúl! Ilyet decemberben még sosem láttam. Ja, én hármat lőhettem volna de lövést nem tettem ( fácánok bezzeg kerültek mint a pestist) mert a nyulat odahaza nem hajlandóak megenni. Még az említett Kovács maestrotól kapott fülesemet is továbbajándékoztam mert semmi kedvem hozzá, hogy szegény apám egy hétig szimatolja a lábasokat, nyomozva, hogy miben sült az a "dög".

Szintén zenész , de nálunk még én se szeretem a nyuszát se főve se sütve .  Wave
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1061 Dátum: 2017. December 11. - 08:22:18 »

Èrdekes ez. Édesapám sem nyúlevő, azt mondja mindég a szőrt érzi.
Én is hadilábon állok vele, csináltam már mindenfélé de sehogyse csúszik úgy mint a csülök Vállat von

Na valami jo recetet ajánlhatna is valami nyúlfanatik
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #1062 Dátum: 2017. December 11. - 08:56:14 »

Èrdekes ez. Édesapám sem nyúlevő, azt mondja mindég a szőrt érzi.
Én is hadilábon állok vele, csináltam már mindenfélé de sehogyse csúszik úgy mint a csülök Vállat von

Na valami jo recetet ajánlhatna is valami nyúlfanatik


Bors Richárd A sparhelt titkaiban egész jó nyúlpástétom receptet ír. Kétszer már sikere volt a családnál.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1063 Dátum: 2017. December 11. - 10:40:55 »

Tegnap vendég voltam: Jó idő, jó társaság, szép vadászat, gyenge saját találati arány😃


Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1064 Dátum: 2017. December 11. - 11:17:54 »

 Igen
Lényeg,hogy jól érezted magad.
Tegnapi nyúlkálásunk 12 tapsi halálát eredményezte. Rajtuk kívül 2 fácán 1 szajkó és 1 gerle került a terítékre. Nagyon jól éreztem magam az új társasággal. Hála Istennek jól szervezett,fegyelmezett és jó sportos vadászat volt. Jó döntést hoztam tavasszal:jó helyen vagyok!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: