Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 544851 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1005 Dátum: 2016. December 17. - 21:32:32 »

107 NYÚL!! BAxmeg Bátya elírtál valamit, vagy nagyon be ittál . Vigyorog Emelem
Pedig annyi! Vigyorog
Elkezdtem komótosan újratöltögetni,de már ott is volt a következő tapsi...Elképesztő látvány.  Egyesek meg nagyon tudnak lőni...  Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1006 Dátum: 2016. December 17. - 21:39:27 »

Pedig annyi! Vigyorog
Elkezdtem komótosan újratöltögetni,de már ott is volt a következő tapsi...Elképesztő látvány.  Egyesek meg nagyon tudnak lőni...  Kacsint
Mindenkinek gratulálok! Emelem
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1007 Dátum: 2016. December 18. - 06:49:38 »

Ma meg kedves Fórumtársunknál volt a gyűlés... Mosolyog
Tavaly valami eszementség okán lemondtam a részvételt...bántam is utána mint a kutya... Ördög A sors kicsit idén is nehezített a dolgomon,de a hajnali derengés már lenn az Alföld tengersík vidékén talált. Vidám csapat,pompás reggeli fogadott,aztán irány a vadászház,és ott egy szép nagy összetartó társaság...Kb.kétmillió kézfogás után példás eligazítás,kürtszó adta a megfelelő körítést a vadászat megkezdéséhez. Jó nagyot sétáltunk az országút mellett,aztán befordultunk a nyúlkánaánba... Rengeteg nyúl választott engem a szorult helyzetből való kitörési kísérletéhez (honnan tudják ezek,hogy nem tudok lőni???) de a mellettem vadászók korrigálják sűrű hibázásaimat. Kooperatív módszerekkel néhány nyúlban azért én is nyomot hagyok,de az nem "olyan" ezért a ritka gáláns vadásztársak egyénileg is próbálnak sikerhez juttatni,de ez sokáig várat magára. Sanyink szakértő lektorálása mellett még ez is bekövetkezik végül,így már én is büszkébben bukdácsolok a szántásban...
A teríték ismét közösség elleni izgatásnak minősül (igazi jó képei a házigazdának vannak róla,de ha ő nem,majd én teszek fel...) 107 nyúl,9 fácán,1 szajkó... Stoel
Vaddisznópörkölt,jó beszélgetés,zárásnak fácán-befogás a neveldében (nagyon jól repülő sportos madarak Igen)...
Ez a nap nagyon rendben volt!!! Igen Igen
Életre szóló élmény volt!  Emelem Köszönöm Sanyi!












Örülök hogy megtiszteltél!  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1008 Dátum: 2016. December 18. - 07:29:48 »

 Emelem

Weidmannsheil!

Ahogyan azt Hobo is megénekelte:
"Nyulak számlálatlan terítve a földre . . . "

 Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1009 Dátum: 2016. December 18. - 18:27:14 »









Ezt a szemüveges, nagy termetű embert már láttam valahol... Stoel Vigyorog
Téli táj, szép teríték, biztosan felejthetetlen nap volt! Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1010 Dátum: 2016. December 18. - 18:45:38 »














Erre a képre csak annyit jegyeznék meg, hogy a csizmájuk olyan mintha a boltból vették volna fel, a nyúl vadászat "sár"bocskor nélkül a szántáson nem az "igazi". Vigyorog
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1011 Dátum: 2016. December 18. - 19:25:16 »

Erre a képre csak annyit jegyeznék meg, hogy a csizmájuk olyan mintha a boltból vették volna fel, a nyúl vadászat "sár"bocskor nélkül a szántáson nem az "igazi". Vigyorog

Pedig de szép is az!
Mikor a deres füvet rúgja a tapsi futtában.

Aztán egy (vagy több  Vigyorog) ilyet szépen fölbukfenceztetni...

Szép nap lehetett!  Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1012 Dátum: 2016. December 18. - 19:39:46 »

Pedig de szép is az!
Mikor a deres füvet rúgja a tapsi futtában.

Aztán egy (vagy több  Vigyorog) ilyet szépen fölbukfenceztetni...

Szép nap lehetett!  Emelem
Ezen a szép deres tájon látszott az is,hogy hogyan pukkasztgatok alá-elé-mögé-fölé... Stoel De tény: ez a legjobb-legszebb vadászidő!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1013 Dátum: 2016. December 18. - 20:50:07 »





Sanyi, Balázs! Gratulálok nektek!   Kézfogás
Jól látom, hogy Balázs balján egy rég nem látott fórumtárs látható?  Effendi
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1014 Dátum: 2016. December 18. - 20:54:58 »

Sanyi, Balázs! Gratulálok nektek!   Kézfogás
Jól látom, hogy Balázs balján egy rég nem látott fórumtárs látható?  Effendi
Jól látod. Remélem hazaért a tegnapi jégpályán...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1015 Dátum: 2016. December 19. - 11:09:03 »

Ma meg kedves Fórumtársunknál volt a gyűlés... Mosolyog
Tavaly valami eszementség okán lemondtam a részvételt...bántam is utána mint a kutya... Ördög A sors kicsit idén is nehezített a dolgomon,de a hajnali derengés már lenn az Alföld tengersík vidékén talált. Vidám csapat,pompás reggeli fogadott,aztán irány a vadászház,és ott egy szép nagy összetartó társaság...Kb.kétmillió kézfogás után példás eligazítás,kürtszó adta a megfelelő körítést a vadászat megkezdéséhez. Jó nagyot sétáltunk az országút mellett,aztán befordultunk a nyúlkánaánba... Rengeteg nyúl választott engem a szorult helyzetből való kitörési kísérletéhez (honnan tudják ezek,hogy nem tudok lőni???) de a mellettem vadászók korrigálják sűrű hibázásaimat. Kooperatív módszerekkel néhány nyúlban azért én is nyomot hagyok,de az nem "olyan" ezért a ritka gáláns vadásztársak egyénileg is próbálnak sikerhez juttatni,de ez sokáig várat magára. Sanyink szakértő lektorálása mellett még ez is bekövetkezik végül,így már én is büszkébben bukdácsolok a szántásban...
A teríték ismét közösség elleni izgatásnak minősül (igazi jó képei a házigazdának vannak róla,de ha ő nem,majd én teszek fel...) 107 nyúl,9 fácán,1 szajkó... Stoel
Vaddisznópörkölt,jó beszélgetés,zárásnak fácán-befogás a neveldében (nagyon jól repülő sportos madarak Igen)...
Ez a nap nagyon rendben volt!!! Igen Igen

Életre szóló élmény volt!  Emelem Köszönöm Sanyi!

107!!!! NYÚL!!! Bátya hol vadásztál? Könyörgöm "szervezz be", mert én az elmúlt hétvégén három patronnal 2 nyulat lőttem és a díszes társulatom (22 puska volt jelen) összesen 11 fülest és 8 kakast tett magáévá, miközben a járási állami társulat "fővadőre" megdicsért" hogy milyen jó a terület. Igaz, ő 3 nyulat és két kakast lőtt mert tud célozni, viszont saját kezűleg vertem ki a puskát a kezéből amikor felállás közben , a hajtás megkezdése előtt megpróbált még egy kakast lelőni. Ja, hazafelé autóból lőtt még egy negyedik nyulat is (persze nem tudta, hogy az árvízvédelmi töltés tetejéről a fél társulat gyönyörködik benne), úgyhogy amíg én vagyok a vadőr és Sanyi testvér az elnök ez fityfiritty itt nem vadászik!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 19. - 11:13:44 írta Sakac » Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1016 Dátum: 2016. December 26. - 08:23:28 »




Múlt héten, 17 puska 37 mezei nyúl, egy kakas.
Délben befejeztük, jutott puskának, hajtónak, papnak, jegyzőnek, gyógyszerésznek...😀😀😀
Nem rossz itt a hegyek akatt.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1017 Dátum: 2016. December 26. - 08:31:08 »

 Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1018 Dátum: 2016. December 26. - 09:58:32 »



Múlt héten, 17 puska 37 mezei nyúl, egy kakas.
Délben befejeztük, jutott puskának, hajtónak, papnak, jegyzőnek, gyógyszerésznek...😀😀😀
Nem rossz itt a hegyek akatt.

Nem bizony! Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1019 Dátum: 2016. December 26. - 17:05:06 »

Nem bizony! Igen

Nem rossz? Bátya, Szem által összehozott teríték is sokkolta a fórumot, ha ez így megy tovább kénytelenek lesztek meghívni!!!!!! Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: