Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 540964 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #885 Dátum: 2014. December 30. - 05:26:39 »

De aztán megtört a jég és elejtettem életem első nyulát, amivel a terítékhez hozzájárultam.
Laci, gratulálok az elsőhöz!
Kövesse még sok!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #886 Dátum: 2014. December 30. - 05:46:02 »

Üdv a vadásznak!  Emelem  Igen
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 926



« Új üzenet #887 Dátum: 2014. December 30. - 07:48:04 »

Nagyon köszönöm a Uraim!
 Emelem
Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #888 Dátum: 2014. December 30. - 08:05:43 »

Gratulálok az elsőhöz Laci!  Igen Emelem Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #889 Dátum: 2014. December 30. - 11:24:17 »






Gratulálok, üdvözöllek a nyúlvadászok táborában!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #890 Dátum: 2014. December 30. - 11:48:59 »

Laci! Emelem

Szívből gratulálok! Igen Kézfogás Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 926



« Új üzenet #891 Dátum: 2014. December 30. - 13:33:24 »

Nagyon szépen köszönöm!
 Emelem
Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #892 Dátum: 2014. December 30. - 17:31:08 »

Szervusz Laci.
Gratulálok az Első nyúladhóz  Emelem
üdv:HSanyi
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #893 Dátum: 2014. December 30. - 18:45:10 »

Bird Laci! Vigyorog
Még nagyon sok élményt az első után is!! Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1341



« Új üzenet #894 Dátum: 2014. December 30. - 21:53:18 »


 Laci!  Emelem

 Gratulálok!  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 926



« Új üzenet #895 Dátum: 2014. December 31. - 09:07:54 »

Nagyon köszönöm a jó kivánságaitokat!
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #896 Dátum: 2015. Január 05. - 09:32:12 »

Nagyon köszönöm a jó kivánságaitokat!
 Emelem Laci

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #897 Dátum: 2015. április 18. - 16:08:10 »

Nem tudom,hogy hova is írja de lenne egy 9 hektáros napraforgó őrzés de a tulaj kért meg nem makié a vadászterület. Kutyámat vinném az illetékes vadásztól kell engedély hogy a kutyámat kiviszem vagy nem?Meg még a bérezést is meg kérdezném hogy mennyit kérjek kb?
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #898 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 23:33:04 »

Ma régóta dédelgetett álmom vált valóra: meghívást kaptam Táborfalvára üregi nyúl vadászatára.
Akik már voltak itt, valódi lukinyúl paradicsomról meséltek nekem, így érthető izgalommal indultam felvezetőm után.
A területem határát mutatta éppen, amikor megpillantottam az első elrohanó példányt; csoda hát, ha egyre bizakodóbb lettem?
Magamra maradtam.



A napi rohanást a cserkelés nyugodt, megfontolt élvezete váltotta fel.
Lépten-nyomon kiniglik munkájába botlottam:



Az egyik fasor mellől, lombok takarásából szajkó rikácsolását hozta felém a szél. Mivel korán volt még, elhatároztam, megpróbálom belopni. Már közel jártam hozzá, amikor újabb mátyások kiáltása hallatszott távolabbról. A kiszemelt azonnal válaszolt nekik valamit csúf szajkó nyelven. Aztán még egyszer, de már közelebbről. Egy kisebb fa mögé húzódtam, mert tudtam, csatlakozni fog hozzájuk. Nem is kellett csalódnom. A távolabbi csapat kiáltása után még egyet odaszólt nekik, majd indult is volna feléjük. Pont felettem, ahogy vártam. Kicsit kiengedtem, aztán utánakiáltottam én is a 12-essel.



Kis séta után búvóhelyet keresve megriasztottam egy újabb nyulat. Nagyon ideális helynek tűnt egy kis leselkedéshez. Gyors elhatározással úgy döntöttem, itt maradok. A leshelyem egy csenevész akác lelógó ágai között találtam meg.
Talán negyed órát vártam, amikor két felvillanó, hófehér farokaljat láttam. Hátha... fohászkodtam. És imám meghallgatásra talált. Egyikük keresztben elindult előttem. A puska szinte magától emelkedett, aztán tompa dörej... és kezembe vehettem életem első elejtett üregi nyulát.



Miután kigyönyörködtem magam benne, helyet változtattam. Egy, az ideúton megfigyelt, világos homokkal borított kotorékrendszer mellé bújtam el. Nem is kellett sokáig várakoznom, de a kinigli most hamarabb vett észre engem, mint én őt. Hihetetlen sebességgel hagyta el a veszélyzónát.
De nem telt el tán 5 perc sem, amikor mozgásra lettem figyelmes. Újabb üregi érkezett. Őt már nem engedtem el.



Újabb avatópálcát helyezhettem ma este az erre a célra fenntartott köcsögbe.
 Emelem


Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #899 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 07:00:17 »


Újabb avatópálcát helyezhettem ma este az erre a célra fenntartott köcsögbe.
 Emelem

Először is fogadd elismerésem!
(Ezt a mondatodat a perverzebbje darabokra fogja cincálni...és talán joggal... Ördög Ördög Röhög)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: