Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 540900 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #870 Dátum: 2013. December 23. - 09:05:30 »

Feri, a legjobb talán az lett volna, ha a három nyuladból legalább kettőt Te viszel haza, és nyúzáskor megnézed a találatok számát és helyét. Erre nem volt lehetőség?

A másik, hogy mindig ezt a töltényt használod, ebben a súlyban? Ha igen, akkor eddig milyen tapasztalataid voltak vele? Ha valaki, hát én nagyon szerettem az Armusa-t (most is szeretem, csak nálunk már évek óta nem kapni  Rííí ). Amióta viszont Szollár A. cikkében olvastam, hogy a sörétes puskák többsége a kisebb grammsúlyú töltényekkel szebb szórásképet lő, mint a nagyobbakkal, maradtam a 32 gr-nál. Nekem ezen a 35-40 méteres távolságon (igaz, messzebbre nem lőttem, mert somogyi lévén, nem vagyok tapasztalt nyúlvadász) bőven elég volt.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #871 Dátum: 2013. December 23. - 15:19:09 »

Feri, a legjobb talán az lett volna, ha a három nyuladból legalább kettőt Te viszel haza, és nyúzáskor megnézed a találatok számát és helyét. Erre nem volt lehetőség?

A másik, hogy mindig ezt a töltényt használod, ebben a súlyban? Ha igen, akkor eddig milyen tapasztalataid voltak vele? Ha valaki, hát én nagyon szerettem az Armusa-t (most is szeretem, csak nálunk már évek óta nem kapni  Rííí ). Amióta viszont Szollár A. cikkében olvastam, hogy a sörétes puskák többsége a kisebb grammsúlyú töltényekkel szebb szórásképet lő, mint a nagyobbakkal, maradtam a 32 gr-nál. Nekem ezen a 35-40 méteres távolságon (igaz, messzebbre nem lőttem, mert somogyi lévén, nem vagyok tapasztalt nyúlvadász) bőven elég volt.

Szia Péter!

Nálunk közös teríték van, nem a saját nyulamat viszem haza, a terítéknél a vadászmester olvassa sorba a neveket a hivatásos pedig adja a kompetenciát  Emelem.
Egyik "piszkolt" nyúlnak sem volt eltörve a lába (tehát nem alacsonyat lőttem), szerintem tüdő-bél lövésük lehetett, a felugráló nyúlnak biztos hogy tüdő, mert akkorra telhetett meg vérrel. A csak gyomor-béllövést nagyon messzire el tudja vinni a nyúl, akkor valószínűleg nem lettek volna meg.
Másik kérdésedre azt kell mondjam, hogy sokáig Nike Extra 8-as volt a nyulas patronom, ilyen gondom nem volt, legalább is ilyen zsenge szériára nem emlékszem, pedig a kilencvenes években kétszer annyi nyulat lőttem az idényben mint most. Tavaly 36 grammos Caza-t vettem szintén nyolcasba. Nagyon szépen dolgozott, máig emlékezetes az a vadászat, ahol egy hajtásban, három rám jövő messzi nyulat (egyik sem a vackából kelt) lőttem három patronból. Mintha villám vágta volna agyon a nyuszikat, bukfenceztek, dőltek-borultak. Egy dunántúli fiatal kürtös srác volt a hajtóm, szerette volna kipróbálni a német vizsláját jó apróvadas területen, hát a kutyának futni nem kellett a nyulak után, csak hozni kellett őket. Akkor ott nagyon kihúztam magam, talán még okítottam is a srácot a nyúllövés fortélyaira  Röhög
Most úgy voltam vele, van még néhány doboz jó pár éves nagy löketes Armusa a szekrény sarkában, hát elhasználom. Az biztos, hogy ezek után nem fogom erőltetni az Armusát, gyanítom, hogy a lőszer volt a hunyó.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #872 Dátum: 2013. December 23. - 17:36:33 »

Én is úgy gondolom, hogy 1-2 szem sörétet kaphattak csak vitális helyen ezek a nyulak. Érdemes lenne papírra lőnöd az Armusával párat...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #873 Dátum: 2014. Január 06. - 13:34:16 »

Én is úgy gondolom, hogy 1-2 szem sörétet kaphattak csak vitális helyen ezek a nyulak. Érdemes lenne papírra lőnöd az Armusával párat...

Én is így gondolom.  Igen
A papírlap gyorsan megmondja, hogy ez volt-e a probléma, vagy csak úgy általánosságba minden összejött.
Azért a 35-40 méter, főleg ha egy kicsit el is van saccolva, sok esetben csak hasonlóan adja a nyulat, és sokszor csak hibázásra gondol az ember, ha nincs nyílt terep, vagy egyből startoló kutty.
Sikerült az idén több nyúlvadászaton is részt vennem, és sokszor elcsodálkoztam hová utána nyúlnak a tapsifüleseknek. Igazsághoz hozzá tartozik, hogy mindenféle 40-50g söréttel lőttek.  Nyihi Meglepődött és voltak szép lövések  Emelem, csak azt nem tudni mennyi füles borul majd el  rövid időn belül. (Ezzel nem tégedet piszkállak) csak elcsodálkoztam, hogy nyúlországban máshogy megy néhol...

 Wave
Naplózva

Üdv End
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #874 Dátum: 2014. Január 06. - 21:29:34 »


... csak azt nem tudni mennyi füles borul majd el  rövid időn belül.


Ezt abszolút reálisan látod.
Hogy példát is mondjak, a tavalyi év első nyúlhajtásán felkelt előttem egy tapsifüles. Jó lőtávban volt, rásütöttem a bockom feles csövét. Tisztán láttam, hogy a sörétek előtte és mögötte is verik a port. A másik lövésem mögötte porzott. A nyúl iszonyat tempóban távolodott, teljesen egészségesnek tűnt. Az addig teljesen fegyelmezett labradorom hirtelen utána iramodott, de esélye sem volt, a távolság köztük egyre nőtt. Hiába üvöltöttem utána az ezidáig jól bevált "Állj! Vissza!" vezényszavakat, fütyültem neki ész nélkül, rám sem hederített. Addigra kb 300-350 méterre távolodtak tőlem, a nyúl elérte a bokorsort, eltűnt. A fekete krampusz még mindig kitartott, aztán őt is elnyelte a takarás.
Persze az egész hajtás állt, én süllyedtem a szégyentől, és a visszatértét követő, fülcibálás közbeni "minnyámegnyúzlak"-on forgott az eszem, amikor kibukkant, szájában a már élettelen jószággal...
Mondanom sem kell, a kompetenciaosztásnál ő kapta meg a vadászrészt és nem a gazdi.  Nyihi
Ezzel is megerősödtem az általad is felvázolt teóriában, miszerint nem kevés nyúl veszhet így el, pár szem (néha csak egy) söréttel a testében, pár száz méterrel a rálövés helyétől.
 Emelem 
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #875 Dátum: 2014. Január 06. - 23:42:54 »

Szia Godena! Emelem

Ezért szoktam mondani "új" kutyás vadásztársaknak, hogy tanítsa be rendesen a kutyáját, aztán tanuljon meg tőle vadászni. Ha egy szófogadó, jó kutya utána megy a vadnak, az jobban látja a sebzés mikéntjét mint mi. Vagy hiába zavarja be a kutyáját valaki ezerszer  -jó széllel- egy bokrosba, ha a kutya többször kijön, abban nincs semmi! Ha van, bemegy magától is.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #876 Dátum: 2014. Január 07. - 13:11:10 »

Szia Godena! Emelem

Ezért szoktam mondani "új" kutyás vadásztársaknak, hogy tanítsa be rendesen a kutyáját, aztán tanuljon meg tőle vadászni. Ha egy szófogadó, jó kutya utána megy a vadnak, az jobban látja a sebzés mikéntjét mint mi. Vagy hiába zavarja be a kutyáját valaki ezerszer  -jó széllel- egy bokrosba, ha a kutya többször kijön, abban nincs semmi! Ha van, bemegy magától is.

Nagyon találó ez a pár mondat.  Igen
A vizslám igen fegyelmezett volt, és vissza is tudtam hívni. Abban a pillanatba mikor meg lett lőve a madár és látta, vagy érezte, hogy baja van utána ment, és nem bírtam vele. Bár gondom az volt belőle mert befele menet szétzavarhatta  a madarat, és kaptam a fejemre. Az is hozzátartozik, hogy állta lába vissza is hozta a sebzettet, akkor meg dicsérték, bár ha szárnyas volt akkor meg fintorogtak, hogy megharapta, van belőle bonyodalom. A végén addig jutottam el vele, hogy puska alól csak akkor ment keresni ha én lőttem, és indítottam. Sajnos a kullancs elloptam tőlem pedig akkor jöttek volna a legszebb éveink... Rííí Rííí Rííí

Átmegyek a Labisba.

 Wave
Naplózva

Üdv End
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #877 Dátum: 2014. Január 14. - 16:03:49 »

Sziasztok!

Gratula a nyúlvadászoknak! Mosolyog

Elolvastam néhány bejegyzést, és lenne nekem is egy-két gondolatom.
A "patrony"! Azzal van a gond. Hiába jó márka, hiába magnum, hiába bármi, ha régi.
Azt vettem észre, hogy az évekig a fegyverszekrényben tartott sörétes lőszer teljesítménye romlik. Armusa lőszerből anno vettem kartonszám. A cső fényes volt a lövések után, szinte piszok sem volt benne. A szekrény sarkában maradt 2 doboznyi, tán 3-4 év múlva használtam el. Füstölt, kormolt, piszkos volt utána a cső belseje.
A magyar Nike lőszerről meg ne is beszéljünk. Újonnan sem volt tökéletes az égése, de néhány év után . . .
Szóval az a véleményem, hogy a lőszert frissen érdemes venni (persze valami forgalmas boltban Mosolyog ), és elhasználni mielőbb. Mert egyre kevesebb az apróvad vadászati lehetőség, azt meg kár elbaltázni a régi lőszerek miatti hibázásokkal, sebzésekkel.
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #878 Dátum: 2014. Május 24. - 14:06:09 »

 Eddig nem akartam szólni rólla, mert nyilván tudjátok, hogy a mezei nyúl nem az a kimondott háziállat, de két hete a Tisza túlparján kikaszáltak egy nyúlfészket. Mire hozzám fordultak már csak két nyuszkómuszkó volt életben, de gyorsan intézkedtünk. Antibiotikum, speckó táp (hálistennek már ettek és nem kellett "vadmacskásat" játszanom velük fecskendővel bébitápszerrel) voiler, stb. Most ott tartok, hogy holnap útjukra engedem a füleseket mert már csapják a bő kilót és nem akarom, hogy jobban hozzászokjanak az emberhez. A mai nap jócselekedete pedig egy vadréce-fióka volt. A kertem végében van egy tavacska (8 hektáros) ahhol több réce is sikeresen költött, miután a környező fákon dögvész esett a szürkevarjakba. Egy fióka valahogy felténfergett hozzám, de elcsíptem, lerohantam a vízre és egy fiókáival ott úszkáló récemama hamarosan örökbe is fogadta. Rosseb belém, hogy nem tudok fotózni-képfeltölteni! Különben ha megismerném a kiskomát bizisten nem lőnék rá kacsavadászaton.
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #879 Dátum: 2014. Október 18. - 21:47:06 »

Ma, hálistennek munkanap volt...
Hálistennek, kitalálták a gyereknap fogalmát, intézményét...
A főnököm jóindulatúan szólt, hogy a kollégák előtt ne nagyon hangoztassam, hogy ma munka helyett hova megyek.
Ennek ellenére lépten-nyomon megkérdezték: Gábor, nem dolgozol szombaton? Csak nem vadászni mész?
 DEEEEE!!!  Nyihi  Nyihi  Nyihi

Nem lett világrekord teríték, de jó társaságban, igen jó hangulatú nyúlhajtáson vehettem részt. Ez pedig felülír nálam mindent.

A terítéken végül 23 mezei nyúl, 7 fácánkakas és egy szajkó feküdt. Két nyulat, egy szajkót és egy igencsak kóbor házikedvencet lőttem.



A szajkó-átok sajnos továbbra is tart: képtelen vagyok preparálásra alkalmas állapotban meglőni évek óta akár egyetlen példányt is.



 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #880 Dátum: 2014. Október 18. - 21:52:53 »

Ma, hálistennek munkanap volt...
Hálistennek, kitalálták a gyereknap fogalmát, intézményét...
A főnököm jóindulatúan szólt, hogy a kollégák előtt ne nagyon hangoztassam, hogy ma munka helyett hova megyek.
Ennek ellenére lépten-nyomon megkérdezték: Gábor, nem dolgozol szombaton? Csak nem vadászni mész?
 DEEEEE!!!  Nyihi  Nyihi  Nyihi

Nem lett világrekord teríték, de jó társaságban, igen jó hangulatú nyúlhajtáson vehettem részt. Ez pedig felülír nálam mindent.

A terítéken végül 23 mezei nyúl, 7 fácánkakas és egy szajkó feküdt. Két nyulat, egy szajkót és egy igencsak kóbor házikedvencet lőttem.
 Emelem

Kolléga! Igen Emelem
(Mi nem dolgoztunk...Vagyis nem az iskolában. Wave)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
pitich12
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #881 Dátum: 2014. December 03. - 14:01:23 »

Üdv Uraim!
Ismét segítségre volna szükségem. Szeretnénk Üregit telepíteni a vadászterületünkre, egy kb 25-30 hektáros dombos erdős,cserjés részre. Szóval a kérdések a következők: Mikor telepítsük? Hány darabbal érdemes kezdeni? Hogyan helyezzük ki a nyulakat? Most hirtelen nem jut eszembe más , de bármilyen tapasztalatot, segítséget szívesen meghallgatok  Vigyorog
Előre is köszönöm a segítséget  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #882 Dátum: 2014. December 04. - 10:13:38 »

Üdv Uraim!
Ismét segítségre volna szükségem. Szeretnénk Üregit telepíteni a vadászterületünkre, egy kb 25-30 hektáros dombos erdős,cserjés részre. Szóval a kérdések a következők: Mikor telepítsük? Hány darabbal érdemes kezdeni? Hogyan helyezzük ki a nyulakat? Most hirtelen nem jut eszembe más , de bármilyen tapasztalatot, segítséget szívesen meghallgatok  Vigyorog
Előre is köszönöm a segítséget  Emelem

Elsőként kérjetek rá engedélyt, aztán jöhet a többi! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 926



« Új üzenet #883 Dátum: 2014. December 29. - 23:42:28 »

Hosszú idő óta nem jutott idő vadászatra, és már "majd be... vadásztam."
A legkedvesebb VADÁSZ BARÁTOM jóvoltából, meghívást kaptam az első olyan nyúl vadászatra, ahol nem hajtóként, hanem puskával Vadászként vehettem részt.
Hát meg is lett az örömöm!
Hiába nem sütött a nap, nekem olyan fényesen ragyogott, és emlékezetes marad amíg élek, mivel ezen a területen volt az életem legelső vadász élménye, amikor tizenéves gyerek ként, nyúlbefogásra mentem hajtónak, és most évtizedek múltán itt lettem nyúlvadásszá avatva.

Eddig egyszer se merültem úgy vízbe, hogy a csizmaszáron becsapjon, most jó volt a jeges vizzel " megkeresztelkedni" nyúlvadászként! -az első félórában-
De oda se neki kedvem csak még fényesebb lett, mert éreztem ez az én napom.
A cudar hideg oldalszél egész nap "támogatott", de nem baj, mert Vadászhatok!
A lövéssel nem volt gond Fejvakarás csak tölteni nem győztem, és a Nyúl Nyúl voltak " golyóállók" OOO Rííí Meglepődött
De aztán megtört a jég és elejtettem életem első nyulát, amivel a terítékhez hozzájárultam.

Sajnos ezután a nyulak eltűntek, még egy nyúlra adtam le lövést, de az is páncélba volt Stoel

Van még mit tanuljak, pl: lőni !

A teríték:


És az avatás:



Nagyon köszönöm a Meghívónknak és a Barátomnak ezt a felejthetetlen szép napot.
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #884 Dátum: 2014. December 29. - 23:59:16 »

 Emelem
Sok kövesse!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: