Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 544572 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #990 Dátum: 2016. Október 04. - 19:49:50 »

   
                                gumilánctalpas 40el húzza a 12 méteres tárcsát stb Wave

akkor már a levegőben lenne,ott meg nem csinál(na) kárt...
Naplózva
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #991 Dátum: 2016. Október 13. - 18:40:17 »

  Emelem Sziasztok ma hajnalban sikerült elejtenem két kiniglit.Egy lövéssel
olyan 30 méterröl.Amikor oda mentem az elsöhöz,sürü köles vadföld szélén
löttem.Bent a kölesben olyan másfél méterre,zörgést hallok akkor látom hogy
Még egy nyuszit sikerült terítékre hozni.Köszönet vendéglátómnak és dianának
A csodás reggelért.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #992 Dátum: 2016. Október 14. - 14:26:06 »

 Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #993 Dátum: 2016. Október 14. - 16:37:05 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #994 Dátum: 2016. December 04. - 15:54:26 »

Megvolt a Nagy Nyúlvadászat. Lőttünk 12 kanálfülüt meg 11 fácán kakast. Ebből a "teméntelen" mennyiségből én egyel vettem ki a részem, az viszont röhelyesebb volt a kabarénál. Nyuszi ugrik, kolléga az MC21-el elereszti a három lövést eredmény nélkül. Nyuszi épp kapcsolja az ötödik sebességet amikor elsőre elkapkodom, de a 16-os bal csöve telibeveri 3-as söréttel vagy 60 lépésről. Nyuszi "megriszállja" magát, megfordul, majd teljes vágtában nekem ront. Eszeveszetten töltenék, de minden akad a kezembe csak patron nem, amikor előttem 5-6 lépésre megáll és eldől. Azóta már ittunk hősi halálára mert többen állították, hogy csattogó fogakkal akart bosszút állni a fenékbelövésért csak közben elfogyott a szufla. Végül odaajándékoztam egyik cimborámnak (had cipelje azon az áldott őszi mélyszántáson) aki – most fogtok nagyot röhögni – elhagyta a páncélszekrénye kulcsát ezért fegyver nélkül jött nyúlra vadászni.
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #995 Dátum: 2016. December 04. - 19:36:12 »

Megvolt a Nagy Nyúlvadászat. Lőttünk 12 kanálfülüt meg 11 fácán kakast. Ebből a "teméntelen" mennyiségből én egyel vettem ki a részem, az viszont röhelyesebb volt a kabarénál. Nyuszi ugrik, kolléga az MC21-el elereszti a három lövést eredmény nélkül. Nyuszi épp kapcsolja az ötödik sebességet amikor elsőre elkapkodom, de a 16-os bal csöve telibeveri 3-as söréttel vagy 60 lépésről. Nyuszi "megriszállja" magát, megfordul, majd teljes vágtában nekem ront. Eszeveszetten töltenék, de minden akad a kezembe csak patron nem, amikor előttem 5-6 lépésre megáll és eldől. Azóta már ittunk hősi halálára mert többen állították, hogy csattogó fogakkal akart bosszút állni a fenékbelövésért csak közben elfogyott a szufla. Végül odaajándékoztam egyik cimborámnak (had cipelje azon az áldott őszi mélyszántáson) aki – most fogtok nagyot röhögni – elhagyta a páncélszekrénye kulcsát ezért fegyver nélkül jött nyúlra vadászni.

 Emelem

Weidmannsheil! Mosolyog

Szombaton mi is megtartottuk a hagyományos Miklós és Ferenc napi nyúlvadászatunkat.
25 nyúl, 7 fácánkakas, 3 szajkó és egy róka volt a terítéken.
Mindössze egy nyulat sikerült "pattintani" (by: Borbély BADÓ István), de az is csúfos volt.  Stoel
Oldalra kitörő nyúl volt, láb alól kelt, a Browning A 500- as a vállamon. Természetesen az első lövés mögé, a második sem karikára kapta, csak elérte.
A harmadik a nagy lendületben elé . . . Szerencsétlen meg csak kepesztett . . . :-(
Szerencsére én találtam lőszert, beletoltam, aztán a negyedik lövés telibe kapta.  Stoel
De a vérnyomásom az egekben volt. Ilyen csúfosan még nem lőttem nyulat.

 Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #996 Dátum: 2016. December 05. - 10:07:58 »

Sziasztok!

Gratulálok a nyúlvadászoknak!  Taps

Sajnos nálunk is megvolt az első nyúlvadászat, a szőlészetben. Az eredmény elkeserítő... Mutatóba láttunk csak pár nyulat. Ez igaz a terület többi részére is. Eddig 3 társas vadászat ment le, azokon összesen 1 db! mezei nyúl esett.  Rííí

Ti hogy tapasztaljátok, nálatok is eltűntek a nyulak? Szeptemberben még 10-15-öt számoltam egy- egy kimenetel alkalmával, most alig látok egyet- egyet.
Ráadásul az üregi nyulaink közül minden harmadiknak- negyediknek mixomatózisa van...
Mit lehet kezdeni velük?

Üdv

Andris  Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #997 Dátum: 2016. December 06. - 10:56:58 »

Nálunk a nyúl szinte ugyanúgy áll mint szokott.

Kevésnek nem kevés, de soknak se sok.
Évente 2 db / fő teríték tervezve és levéve a területről. Talán most
azért több volt mint szokott, jobban sikerült egy kicsit a predátorok gyérítése, de igazából ez is csak jövő lesz elmondható, hogy
valóban jobb lett a nyúl állománya...

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #998 Dátum: 2016. December 06. - 12:05:44 »

Nalunk picit jobb mint tavaly...





 Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #999 Dátum: 2016. December 06. - 12:09:57 »



 Stoel
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1000 Dátum: 2016. December 06. - 12:16:29 »

 Igen Taps Türelmetlenül Vadász Piál Nyúl Fácánvadász Wildboar
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1001 Dátum: 2016. December 06. - 14:16:54 »

Sziasztok!

Gratulálok a nyúlvadászoknak!  Taps

Sajnos nálunk is megvolt az első nyúlvadászat, a szőlészetben. Az eredmény elkeserítő... Mutatóba láttunk csak pár nyulat. Ez igaz a terület többi részére is. Eddig 3 társas vadászat ment le, azokon összesen 1 db! mezei nyúl esett.  Rííí

Ti hogy tapasztaljátok, nálatok is eltűntek a nyulak? Szeptemberben még 10-15-öt számoltam egy- egy kimenetel alkalmával, most alig látok egyet- egyet.
Ráadásul az üregi nyulaink közül minden harmadiknak- negyediknek mixomatózisa van...
Mit lehet kezdeni velük?

Üdv

Andris  Emelem

Szia!

Nálunk is az a tapasztalat, hogy augusztusban és szeptemberben sok nyulat látunk (csal mezeiről beszélek). Egy-egy lucernacsíkon vagy olyan tarlón amit nem tárcsáztak be és feljött rajta a gyom és az árvakelés, sokszor húsznál is több nyulat számolunk. Aztán jön az október, kezdjük a fácánvadászatot és mindenki meg van rémülve, hogy mennyire kevés a nyúl a határban. Igaz dögöt nem találunk, kimondott járvány vagy betegség nem viszi el őket. Aztán eljön az élőbefogás ideje és mindenki megnyugszik a napi számoktól, hogy "van itt kérem nyúl, csak előtte nem láttuk őket" Vállat von. Jövő héten megkezdjük mi is a hálózást, utána okosabb leszek, de szerintem nincs baj nálunk a nyúllal, sőt megkockáztatom, hogy talán egy kicsit több is van, mint tavaly.
Csak érdekességképpen mesélem, hogy szombat fácánvadászaton egy jó három kilóméteres fasort kellett behajtanom egy másik kollégával. A fasor két oldalán aránylag változatos földek voltak, értem ezalatt, hogy volt búzavetés, repceföld, kukorica és szójatarló, még nem leforgatott zöldítés és persze mélyszántás. Nyilván ott is feküdtek nyulak, hiszen szeretik a tarlót is és a mélyszántást is, de a fasor mellett mentünk, így nem keltettük fel őket. Ellenben a fasorból az én oldalamon legalább 15 nyúl ugrott ki és a kolléga oldalán legalább ugyanennyi. Ennek a fasornak a behajtását mindig én kapom meg (aránylag sokat és tempósan kell menni), de ennyi nyulat a fasorból kiugrálni még soha nem láttam. Nem tudom mi volt az oka, hogy ennyire bevackoltak a fasorba. Jó napos idő volt, a szél sem fújt veszettül.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1002 Dátum: 2016. December 09. - 12:06:43 »

"Nem tudom mi volt az oka"

Öreg vadászunk mondaná:

Ott volt  a gyűlés....

 Ördög Röhög
Naplózva

Üdv End
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1003 Dátum: 2016. December 17. - 20:33:57 »

Ma meg kedves Fórumtársunknál volt a gyűlés... Mosolyog
Tavaly valami eszementség okán lemondtam a részvételt...bántam is utána mint a kutya... Ördög A sors kicsit idén is nehezített a dolgomon,de a hajnali derengés már lenn az Alföld tengersík vidékén talált. Vidám csapat,pompás reggeli fogadott,aztán irány a vadászház,és ott egy szép nagy összetartó társaság...Kb.kétmillió kézfogás után példás eligazítás,kürtszó adta a megfelelő körítést a vadászat megkezdéséhez. Jó nagyot sétáltunk az országút mellett,aztán befordultunk a nyúlkánaánba... Rengeteg nyúl választott engem a szorult helyzetből való kitörési kísérletéhez (honnan tudják ezek,hogy nem tudok lőni???) de a mellettem vadászók korrigálják sűrű hibázásaimat. Kooperatív módszerekkel néhány nyúlban azért én is nyomot hagyok,de az nem "olyan" ezért a ritka gáláns vadásztársak egyénileg is próbálnak sikerhez juttatni,de ez sokáig várat magára. Sanyink szakértő lektorálása mellett még ez is bekövetkezik végül,így már én is büszkébben bukdácsolok a szántásban...
A teríték ismét közösség elleni izgatásnak minősül (igazi jó képei a házigazdának vannak róla,de ha ő nem,majd én teszek fel...) 107 nyúl,9 fácán,1 szajkó... Stoel
Vaddisznópörkölt,jó beszélgetés,zárásnak fácán-befogás a neveldében (nagyon jól repülő sportos madarak Igen)...
Ez a nap nagyon rendben volt!!! Igen Igen
Életre szóló élmény volt!  Emelem Köszönöm Sanyi!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1004 Dátum: 2016. December 17. - 20:59:31 »

Ma meg kedves Fórumtársunknál volt a gyűlés... Mosolyog
Tavaly valami eszementség okán lemondtam a részvételt...bántam is utána mint a kutya... Ördög A sors kicsit idén is nehezített a dolgomon,de a hajnali derengés már lenn az Alföld tengersík vidékén talált. Vidám csapat,pompás reggeli fogadott,aztán irány a vadászház,és ott egy szép nagy összetartó társaság...Kb.kétmillió kézfogás után példás eligazítás,kürtszó adta a megfelelő körítést a vadászat megkezdéséhez. Jó nagyot sétáltunk az országút mellett,aztán befordultunk a nyúlkánaánba... Rengeteg nyúl választott engem a szorult helyzetből való kitörési kísérletéhez (honnan tudják ezek,hogy nem tudok lőni???) de a mellettem vadászók korrigálják sűrű hibázásaimat. Kooperatív módszerekkel néhány nyúlban azért én is nyomot hagyok,de az nem "olyan" ezért a ritka gáláns vadásztársak egyénileg is próbálnak sikerhez juttatni,de ez sokáig várat magára. Sanyink szakértő lektorálása mellett még ez is bekövetkezik végül,így már én is büszkébben bukdácsolok a szántásban...
A teríték ismét közösség elleni izgatásnak minősül (igazi jó képei a házigazdának vannak róla,de ha ő nem,majd én teszek fel...) 107 nyúl,9 fácán,1 szajkó... Stoel
Vaddisznópörkölt,jó beszélgetés,zárásnak fácán-befogás a neveldében (nagyon jól repülő sportos madarak Igen)...
Ez a nap nagyon rendben volt!!! Igen Igen
Életre szóló élmény volt!  Emelem Köszönöm Sanyi!
107 NYÚL!! BAxmeg Bátya elírtál valamit, vagy nagyon be ittál . Vigyorog Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: