Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 544532 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #960 Dátum: 2015. December 09. - 23:18:17 »

Ma már sem ürge, sem hörcsög NINCS! Többször elmondtam már egy-egy fórumon, rendezvényen, hogy -Ha elfogy a zsákmányállat, hiába dobtak ki sok százmilliót a sasprogramra, attól még a sas is el fog fogyni!

Jó nekik a nyúlpecsenye is! Ürge már régóta nincs felénk, hörcsög egy-egy ritka évben felszaporodik, de attól függetlenül parlagi sas mindig kóborol hozzánk, sokszor nem is egy!
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #961 Dátum: 2015. December 10. - 06:30:20 »

Jó nekik a nyúlpecsenye is! Ürge már régóta nincs felénk, hörcsög egy-egy ritka évben felszaporodik, de attól függetlenül parlagi sas mindig kóborol hozzánk, sokszor nem is egy!

Örülj, hogy felétek csak kóborol!
Nálunk állandó két pár van, plusz a környékbeli társaságoknál is folyamatosan jelen van jó néhány.
Négyszálláson itt a sasközpont a szomszédunkban, Borsóhalmán a bekamerázott dögtér szintén a szomszédunkban van és jó pár sast idevonz, és Jászágón még a parlaginál jóval nagyobb réti is ott fészkel...
A természetvédelmi őrök megkérték a helyi sertéstelep tulajdonosát, hogy hagy rakjanak le nála egy fagyasztóládát, amibe a dögöt gyűjtik a sasoknak ősztől tavaszig.
A tulaj készséges volt és természetesen igent mondott. Majd hozzá tette, hogy ha kell, akár egész évben is elteszi nekik a dögöt, és egyéb hús hulladékot.
( Remélem olvassa egy-két "saspásztor" is a fórumot!!!)
A moslék természetvédelmi őr vigyorogva közölte, hogy tavasszal már nem kell a dög, mert addigra van kisnyúl, kisfácán és őzgida is!
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #962 Dátum: 2015. December 10. - 21:52:36 »

A felgyorsult betakarítógépek, a nem kötelető vadűző lánc is nagy károkat okoz az apróvad és őz szaporulatba.

Szerintem hiába is biggyesztenének láncot a traktor oldalára, mikor három méterrel mögötte jön a tizenhúsz méter széles tárcsa.
És ez az egész megy 30-40-el.

Onnét nem ugrik ki a nyúl...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #963 Dátum: 2015. December 10. - 21:56:06 »

Azt vettük észre a területünkön, hogy az első fialásból származó nyulak (amik sorsdöntőek az állomány szempontjából) valamiért nagyobb számban születnek, vagy maradnak meg a lazább kissé homokosabb földeken. A mélyebb fekvésű, kötött, nyirkosabb talajokon mintha kevesebb a nyúl kora tavasszal. Ezt csak azzal tudjuk magyarázni, hogy a nyúl jobban kedveli a hamarabb felmelegedő vagy a meleget megtartó talajokat és szívesebben is fial bele, mint a nyirkosabb hidegebb földekbe. Ha esetleg itt az időjárás miatt kissé megcsúsznak a kora tavaszi fogasolás-magágyelőkészítés munkák, akkor számíthatunk jó nyúlmennyiségre.

Ha jól emlékszem Széchenyi is valami ilyesmivel magyarázta a tótmegyeri apróvadbőséget.
Mármint a korábban felmelegedő laza talajjal.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #964 Dátum: 2015. December 14. - 09:08:04 »

Sziasztok! Emelem

Tegnap volt a második nyúlvadászatunk. 15 puska 16 kutya 9 hajtó. Eredmény:



Üdv. a Vadásznak, tisztelet a Vadnak! Emelem
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #965 Dátum: 2015. December 14. - 10:04:45 »

Sziasztok! Emelem

Tegnap volt a második nyúlvadászatunk. 15 puska 16 kutya 9 hajtó. Eredmény:



Üdv. a Vadásznak, tisztelet a Vadnak! Emelem
15 puska?  Meglepődött
 Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #966 Dátum: 2015. December 14. - 11:32:56 »

Húúú!!! Meglepődött
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #967 Dátum: 2015. December 14. - 12:02:42 »

Sziasztok! Emelem

Tegnap volt a második nyúlvadászatunk. 15 puska 16 kutya 9 hajtó. Eredmény:



Üdv. a Vadásznak, tisztelet a Vadnak! Emelem
Ez igen szép. A 15 puska, az egy dolog, de a 16 kutya az dícséretes. Ahol én voltam tegnap, ott kb. 80 puskára jutott 6-7 kutya. Csodálkoztam is.
De azért szép volt, és nekem új élmény. Lőttem két nyulat, hibáztam vagy 3 nyulat, egy kakast, egy szajkót. A fejkamerás videókat visszanézve igencsak lemaradtam a nyulakról Stoel
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #968 Dátum: 2015. December 14. - 13:27:25 »

 Emelem
  Gratulálok a nyúlvadászoknak ! Szép terítékek!
   Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #969 Dátum: 2015. December 14. - 13:48:00 »

Ez igen szép. A 15 puska, az egy dolog, de a 16 kutya az dícséretes. Ahol én voltam tegnap, ott kb. 80 puskára jutott 6-7 kutya.

Mindkét terítékhez csak gratulálni lehet!  Emelem

De:
Nem ugyanaz 15 puska + 9 hajtóval meglövetni 87 nyulat, mint 80 puskával meglőni 92 nyulat.

Megsüvegelendő mindkét teríték, de az előbbihez szerintem sokkal nagyobb állomány kell.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #970 Dátum: 2015. December 14. - 14:33:26 »

Mindkét terítékhez csak gratulálni lehet!  Emelem

De:
Nem ugyanaz 15 puska + 9 hajtóval meglövetni 87 nyulat, mint 80 puskával meglőni 92 nyulat.

Megsüvegelendő mindkét teríték, de az előbbihez szerintem sokkal nagyobb állomány kell.  Vállat von

Egy kicsit helyesbítenék, a 16 kutya úgy értendő, hogy 16 kutya + vezetője

 Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #971 Dátum: 2015. December 14. - 16:26:53 »

Mindkét terítékhez csak gratulálni lehet!  Emelem

De:
Nem ugyanaz 15 puska + 9 hajtóval meglövetni 87 nyulat, mint 80 puskával meglőni 92 nyulat.

Megsüvegelendő mindkét teríték, de az előbbihez szerintem sokkal nagyobb állomány kell.  Vállat von
Ehhez kétség sem férhet Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #972 Dátum: 2015. December 15. - 11:57:42 »

Egy kicsit helyesbítenék, a 16 kutya úgy értendő, hogy 16 kutya + vezetője

 Emelem
Emelem Tagi vadászat volt, vagy vendégeket vadásztattatok Peti?
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #973 Dátum: 2015. December 16. - 10:31:46 »

Sziasztok! Emelem

Tegnap volt a második nyúlvadászatunk. 15 puska 16 kutya 9 hajtó. Eredmény:



Üdv. a Vadásznak, tisztelet a Vadnak! Emelem

Azt a ficfán fütyörésző rézangyalát neki! Na ezt nevezem nyúlvadászatnak! Nálam hátvégenként a stráfban esik 10-12 füles és kész. Idén kb 3000 ha-n vadásszuk a nyulat és 80 darabot irányoztunk elő ami januárig meg is lesz, mert utána lezáratom a nyulászást, hiába lőhető ebben az okos országban január végéig. Bezzeg a fácánt december 31-el le kell zárni, csak tudnám miért. Elhullást nem tapasztaltam, de az éjjeli hőkamerás "barangolókkal" már ki van a f....om. Megfogod, röhög, pofánvered, feljelent! Nincs törvény, hogy rohadna meg minden "policáj". A régi időkben a rabsic félnapig támasztotta az orrával a községháza falát, és ha megmozdult kapott a sűrített marxizmusból. Most meg akinek futja hőkamerára annak telik "tetőre" is a zsaruknál, és a végén te vagy a hunyó.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #974 Dátum: 2015. December 16. - 10:49:07 »

Azt a ficfán fütyörésző rézangyalát neki! Na ezt nevezem nyúlvadászatnak! Nálam hátvégenként a stráfban esik 10-12 füles és kész. Idén kb 3000 ha-n vadásszuk a nyulat és 80 darabot irányoztunk elő ami januárig meg is lesz, mert utána lezáratom a nyulászást, hiába lőhető ebben az okos országban január végéig. Bezzeg a fácánt december 31-el le kell zárni, csak tudnám miért. Elhullást nem tapasztaltam, de az éjjeli hőkamerás "barangolókkal" már ki van a f....om. Megfogod, röhög, pofánvered, feljelent! Nincs törvény, hogy rohadna meg minden "policáj". A régi időkben a rabsic félnapig támasztotta az orrával a községháza falát, és ha megmozdult kapott a sűrített marxizmusból. Most meg akinek futja hőkamerára annak telik "tetőre" is a zsaruknál, és a végén te vagy a hunyó.
Szevasz Hucul!
Nem vetted észre,hogy pang a biznisz?
A sok grivnyáért vett cuccot meg használni kell valamire.
Ne aggódj ezen az oldalon is a pénz beszél....... Woest
Naplózva
Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: