Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 543663 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #900 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 08:48:31 »

 Igen Igen Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #901 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 11:18:35 »


(Ezt a mondatodat a perverzebbje darabokra fogja cincálni...és talán joggal... Ördög Ördög Röhög)
Lehet, hogy azért is írtam így...  Nyihi  Nyihi  Stoel

Kollega Úr, Endi! Köszönöm!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #902 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 12:51:08 »

Gratulálok!
Hát ezek olyan plüss duracell nyuszik. Vigyorog Hány elemmel mennek? Ördög Igen Szépek. Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #903 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 14:04:49 »

Gratulálok!
Hát ezek olyan plüss duracell nyuszik. Vigyorog Hány elemmel mennek? Ördög Igen Szépek. Igen

Pedig ezek kinőtt példányok voltak.
Esett egy süldő luki is tegnap. Fele ezeknek...
Az nem tudom miféle elem van bennük, de mennek, mint a meteor.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #904 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 17:25:00 »

Pedig ezek kinőtt példányok voltak.
Esett egy süldő luki is tegnap. Fele ezeknek...
Az nem tudom miféle elem van bennük, de mennek, mint a meteor.
 Emelem
Gratulálok!
A puska egy Bettinsoli Silver Line, vagy mk4?  Mióta van meg? Meg vagy vele elégedve?
Milyen patront ajánlottak az üregire?
 Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #905 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 17:27:11 »

Gratulálok Gábor!  Igen Emelem Piál Piál Piál

Nekem is régi vágyam ez az olajozott villámnyúl, talán majd egyszer lesz szerencsém hozzájuk. Lehetőleg olyankor, amikor a legjobban futnak!  Nyálcsorog Nyami  

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #906 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 20:47:03 »


Újabb avatópálcát helyezhettem ma este az erre a célra fenntartott köcsögbe.
 Emelem


Üdv a vadásznak!   Igen  Emelem
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #907 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 21:43:50 »

Gratulálok!
A puska egy Bettinsoli Silver Line, vagy mk4?  Mióta van meg? Meg vagy vele elégedve?
Milyen patront ajánlottak az üregire?
 Emelem
Köszönöm mindannyiótoknak!

Egyik sem. Ez egy 2012-es Bettinsoli Diamond X-Grade. Ezidàig kb. 2500 lövés van benne. Egy pici előagy kottyanáson kívül más baja nem volt, ez kb 5-700 lövés után jelentkezett.  Ezt Fekete Csabi még a vásárlás évében két koppintással orvosolta. Plusz kiiktattam az ejektort, mert borzalmasan idegesített már az elődjénél is.
Nagyon szeretem, igazán kézre álló darab. Bőven lett volna lehetőségem lecserélni, de értelmét nem láttam.
A lőszerre nem javasoltak semmit, ami nem is baj, mert akkor is a jól  bevált 8-as mellett döntöttem volna. A puska ezt teríti a legjobban, és inkább legyen vastagabb a patron, mint aláválasszak. Tudom, hogy van, aki trappal lövi, de én nem hazardíroznék feleslegesen, pláne akkor, ha hosszabb lövést kell tenni.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Stefi
Vendég
« Új üzenet #908 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 10:33:13 »

Ma régóta dédelgetett álmom vált valóra: meghívást kaptam Táborfalvára üregi nyúl vadászatára.

Újabb avatópálcát helyezhettem ma este az erre a célra fenntartott köcsögbe.
 Emelem




    Igen   A volt honvédségi gyakorlótér területén van ez ?  Istentelen gidres - gödrös pálya volt !

       Elver    Köcsög                       Röhög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #909 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 12:34:33 »

    Igen   A volt honvédségi gyakorlótér területén van ez ?  Istentelen gidres - gödrös pálya
Pista!
Tudsz arról valamit, hogy mi van az egykoron kiváló kömlődi, Sáfrány-féle üregi paradicsommal?
Hallottam azt is, hogy tönkre ment, mert nem csinálja senki, de volt aki szerint még mindig jó. Vállat von
Van érdeklődő vendég kiniglire, de olyan igénnyel, amit mi itt nem tudunk kiszolgálni.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #910 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 13:59:33 »

Pista!
Tudsz arról valamit, hogy mi van az egykoron kiváló kömlődi, Sáfrány-féle üregi paradicsommal?
Hallottam azt is, hogy tönkre ment, mert nem csinálja senki, de volt aki szerint még mindig jó. Vállat von
Van érdeklődő vendég kiniglire, de olyan igénnyel, amit mi itt nem tudunk kiszolgálni.
 Wave

Tavaly még volt ott kinigli ! Keresd FeCZo fórumtársat hátha van eladó is .  Vállat von
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #911 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 17:23:37 »

Ma régóta dédelgetett álmom vált valóra: meghívást kaptam Táborfalvára üregi nyúl vadászatára.








Gábor! Emelem
Milyen jó érzés, ha az álmok megvalósulnak! Igen
Gratulálok a "villámnyulakhoz"! Emelem
 Emelem Wave


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #912 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 20:00:38 »

    Igen   A volt honvédségi gyakorlótér területén van ez ?  Istentelen gidres - gödrös pálya volt !

       Elver    Köcsög                       Röhög
Ssssssszzzz, nem tudom... mintha valami ilyesmit mondtak volna, de nem biztos.

Gábor! Emelem
Milyen jó érzés, ha az álmok megvalósulnak! Igen
Gratulálok a "villámnyulakhoz"! Emelem
 Emelem Wave



Zoli, köszönöm!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #913 Dátum: 2015. Szeptember 11. - 20:03:38 »

Gabi! Emelem

Gratulálok! Igen Kézfogás Emelem

Én az összes apróvad közül üregizni szerettem a legjobban. Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bertam
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #914 Dátum: 2015. Szeptember 14. - 10:28:37 »

Ma régóta dédelgetett álmom vált valóra: meghívást kaptam Táborfalvára üregi nyúl vadászatára.
Akik már voltak itt, valódi lukinyúl paradicsomról meséltek nekem, így érthető izgalommal indultam felvezetőm után.
A területem határát mutatta éppen, amikor megpillantottam az első elrohanó példányt; csoda hát, ha egyre bizakodóbb lettem?
Magamra maradtam.



A napi rohanást a cserkelés nyugodt, megfontolt élvezete váltotta fel.
Lépten-nyomon kiniglik munkájába botlottam:



Az egyik fasor mellől, lombok takarásából szajkó rikácsolását hozta felém a szél. Mivel korán volt még, elhatároztam, megpróbálom belopni. Már közel jártam hozzá, amikor újabb mátyások kiáltása hallatszott távolabbról. A kiszemelt azonnal válaszolt nekik valamit csúf szajkó nyelven. Aztán még egyszer, de már közelebbről. Egy kisebb fa mögé húzódtam, mert tudtam, csatlakozni fog hozzájuk. Nem is kellett csalódnom. A távolabbi csapat kiáltása után még egyet odaszólt nekik, majd indult is volna feléjük. Pont felettem, ahogy vártam. Kicsit kiengedtem, aztán utánakiáltottam én is a 12-essel.



Kis séta után búvóhelyet keresve megriasztottam egy újabb nyulat. Nagyon ideális helynek tűnt egy kis leselkedéshez. Gyors elhatározással úgy döntöttem, itt maradok. A leshelyem egy csenevész akác lelógó ágai között találtam meg.
Talán negyed órát vártam, amikor két felvillanó, hófehér farokaljat láttam. Hátha... fohászkodtam. És imám meghallgatásra talált. Egyikük keresztben elindult előttem. A puska szinte magától emelkedett, aztán tompa dörej... és kezembe vehettem életem első elejtett üregi nyulát.



Miután kigyönyörködtem magam benne, helyet változtattam. Egy, az ideúton megfigyelt, világos homokkal borított kotorékrendszer mellé bújtam el. Nem is kellett sokáig várakoznom, de a kinigli most hamarabb vett észre engem, mint én őt. Hihetetlen sebességgel hagyta el a veszélyzónát.
De nem telt el tán 5 perc sem, amikor mozgásra lettem figyelmes. Újabb üregi érkezett. Őt már nem engedtem el.



Újabb avatópálcát helyezhettem ma este az erre a célra fenntartott köcsögbe.
 Emelem




Üdvözlet!
Gratulálni szeretnék én is az elejtett üregikhez!  Emelem
Különös élvezettel olvastam ezeket a sorokat, ugyanis én ezen a területen vadászom tagként.Öröm volt olvasni  az élményeket. Sok hasonlót!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 14. - 17:28:20 írta Sakac » Naplózva
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: