Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 544549 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #855 Dátum: 2013. December 17. - 19:34:06 »

Párbeszéd a Tisza partján...
-Na járja valami a szórót???
-Persze...tegnap is volt ott vagy 9...
-Disznó??
-Fenéket!...Cigicsempész...3 autóval.
Hozzám Lónyán, a lenti ház csűrjébe menetrendszerűen állnak be a helikopter elől... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #856 Dátum: 2013. December 17. - 19:46:05 »

Hozzám Lónyán, a lenti ház csűrjébe menetrendszerűen állnak be a helikopter elől... Ördög
És neked mennyit jattolak  Vigyorog Ördög
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #857 Dátum: 2013. December 17. - 20:58:34 »

És neked mennyit jattolak  Vigyorog Ördög
Régi csibészek... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #858 Dátum: 2013. December 17. - 21:20:45 »

Régi csibészek... Ördög
A legszebb mikor várjátok a vadat és az nem jelentkezik helyette ,beszéd,cb rádio zaja ,majd padlógázon világításnélküli jármű ,ajtócsapódás padlógáz és pakolhatsz is....
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #859 Dátum: 2013. December 17. - 21:37:11 »

A legszebb mikor várjátok a vadat és az nem jelentkezik helyette ,beszéd,cb rádio zaja ,majd padlógázon világításnélküli jármű ,ajtócsapódás padlógáz és pakolhatsz is....
Pakol mindenki...  Röhög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #860 Dátum: 2013. December 18. - 09:36:22 »

 Te Szent Habakukk, Peti. Ha neked Lónyán vannak érdekeltségeid egyszer összefuthatnánk. A cimbor (Ági Sanyi) első bikáját nállatok lőtte vagy hat éve. Egy 11 kilós gyönyörűség volt aminek kellett vagy 5 lövés mire elfeküdt a napraforgóban.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #861 Dátum: 2013. December 22. - 13:58:28 »

Nem bánom, hogy ma felkeltem! A serétes puskám szinte libegett, még vinni sem kellett, annyira ment volna!
Szóval:







  Olyan párás, kicsit porcukros volt a határ, néhol a szikrázó napsütés olyan talajpárát szabadított fel a fagy szorításából, hogy alig láttuk egymást a hajtósorban. A vadászházi hajtásunk volt ma, ami a régi időkben a legjobb nyulas résznek számított. Most odafelé néma maradt a puskám és visszafelé sem sokkal számíthattam többre. A néhány nyúl kilométerekre kelt fel a repcén-vetéseken. Egyre csak a szomszédom figyeltem, ugrattam is napközben egyre. Gábor ugyanis az első mezei nyulát szerette volna meglőni...már jó ideje! Csináltam pár fotót menet közben, amire meg is jegyezte egy hajtó: - Mi az te vagy a krónikás?   Ördög  Na akkor kelt persze az egyetlen nyúl előttem. Kicsit messze is esett volna, nem is bántam, hogy elment lövés nélkül. Itt is ott is esett egy-egy vad, főképp a leállók irányából szólt a puska. Ekkor előttem is felugrott egy tapsi fül! Nem volt közel, de meg lehetett volna bukfenceztetni éppen, ha jobban összeszedem magam a lövéshez. Ezután eljött Gabi pillanata, amiért érdemes volt ma reggel kiugranom az ágyból, ugyanis a repce közül kipattant végre egy nyulacska, pont emberünk előtt. Lendült a kis húszas Izs bock, cigánykereket hányt a nyúl és levegőbe emelkedett a tökfödőm is miközben gratuláltam. Na végre, így kell ezt kérem! Örömmel vitte az első vadnyulát gazdájának a kormos Labrador. A hajtás vége felé, mikor már gondolatban lemondtam a  mai nyúllövésről, felugrott egy nyuszkó a balomon és sebesen nyargalt előre, mint a fergeteg. Elsőre elhibáztam a nyuszót, aztán csak utána nyúltam szűkebb csővel is, amire szapora bukfencezésbe tört meg lendülete!
- Ez lehetett már akár ötvenre is, mikor meglőtted! - kiáltott jobboldalról Jani. Gratulálok!
Szóval a szegény teríték mellett is ünnep lett a végére ez a vadásznap, új nyúlvadászt avathattunk. Nem is akár kit, mert Ő nem máról holnapra, hanem kutyás hajtóként, igazi szenvedélyből, évek alatt vált vadásszá közöttünk! Az alkalomhoz illő göcsörtös akácfát vadászmesterünk örömében egy hangos duplával úgy lőtte ki a tövéről. Volt vidámság is, móka és kacagás.   Ördög Vigyorog Meglepődött
Vadászüdvözlet mindenkinek! Aki teheti, menjen vadászni, örüljetek egymás sikerének, néha jót tesz! Vigyorog Angyal
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #862 Dátum: 2013. December 22. - 14:29:46 »

Üdv Robi!
Megint egy élvezetes "Csontmetsző"-s beszámolót olvashattam! Igen
Gratulálok mindkettőtöknek! Emelem
Az meg tényleg nagy és ritka dolog, hogy valaki végigjárja azt az utat, ami régen természetes volt.
Alig akarják elhinni a fiatal vadásztársaim, hogy az idősebb korosztály, akik a társaságunkban vadásznak (sajnos már lassan én is ide tartozok OOO) elkoptatott néhány öltözet
ruhát és néhány pár csizmát/bakancsot, mire tag lett és puskát vehetett!
Tegnap a mi terítékünk is igen "szerényre" sikerült, ennek ellenére jól éreztük magunkat, kellemesen elfáradtunk! Vigyorog
Sárosan, mocskosan, egy "félig halott"  Ördög vizslával értem haza, de nagyon elégedett voltam!
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #863 Dátum: 2013. December 22. - 14:50:35 »


Nálunk is befejeztük a nyúl vadászatát.    SIRALMAS !    Rííí
Eddig azért egy nyúl / vadászat volt az eredmény . Az idén a négy vadászat eredményeként 1 esetleg 2 nyulat vihetett haza aki minden vadászaton ott volt. Mi lehet az ok ?       Vállat von   
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #864 Dátum: 2013. December 22. - 15:53:10 »

Nálunk is befejeztük a nyúl vadászatát.    SIRALMAS !    Rííí
Eddig azért egy nyúl / vadászat volt az eredmény . Az idén a négy vadászat eredményeként 1 esetleg 2 nyulat vihetett haza aki minden vadászaton ott volt. Mi lehet az ok ?       Vállat von   

Az eddigi 1 nyúl/ vadászat! Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #865 Dátum: 2013. December 22. - 18:15:31 »

  Ma végre én is elővehettem a hatos söréteket, mert első alkalommal (háziszabály, hogy nyúlra csak Karácsony é Újesztendő előtt emelünk puskát) végre fültultengésben szenvedő rágcsáló jószágokra vadászhattam. Hát mit mondjak az esztendős strapának megvolt a látatja, csak az volt a baj, hogy a nyuszkó-muszkók olyan jó 15O-2OO-ról keltek. Oda meg álgyú köll. Messzehordó, meg persze feltétlen serétes. A szolyvai vendégeim persze morrogtak, hogy ők nem ilyenre számítottak, de azért mindenki meglőtte a fülesét. Összesen esett 18 nyuszi meg 9 kakas. Nem volt rossz, de lehetett volna jobb is. Arról nem is szólva, hogy keservesen meglőtt és fél napon keresztül cepelt nyuszimat valaki "lenyúlta" a terítékről miközben nekem egyébb elfoglaltságaim voltak a pálinásüveg és a bográcsgulyás körül. Fuljon meg tőlle!!!
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #866 Dátum: 2013. December 22. - 19:11:52 »

Sziasztok!

Szombaton nyúlvadászaton voltam, szerencsés voltam ,mert három nyulat tudtam lőni, de hogy hogyan sikerült a nyuszkókat birtokba venni, azt szeretném elmesélni.
Az első nyulas körben jobb első voltam, egy nemrég leszántott repceföldet hajtottunk. Számítottam az előttem kelő nyulakra, de a szántás nem volt túl hantos, sejtettem, hogy most nem fogok vackába fekvő nyulat meglepni. Úgy is volt, két legalább százméteres nyúl kelt előttem és vette kifelé az irányt a még be nem zárt körből. Aztán megint pattant egy tapsifüles jóval közelebb, erre már odalőttem. Mindkét lövés tökéletesen fogta a nyulat, láttam a sörétrajt, ahogy porozta a kiszáradt hantokat a nyúl körül, de a nyuszkó mégis egészségesen ezerrel futott tovább kifelé a körből. Káromkodtam egyet, de azért követtem a szememmel a nyulat, szerencsére tiszta idő volt és jól elláttam a síkon. Olyan négyszáz méter után a nyúl egyszer csak eldőlt, a hasán lévő fehér szőr tökéletesen mutatta az irányt. Megkérdeztem a mögöttem jövő hajtó srácot, hogy látja-e a nyulat és menjen érte, majd becsatlakozik lejjebb a jobb oldalba.
Alig mentem valamicskét, megint ugrik előttem a nyúl, az előbbi helyzet kísértetiesen megismétlődik, csak annyi különbséggel, hogy most még azt is tisztán látom, hogy a lövéskor repül a nyúl szőre. Most már nagyobbat káromkodok és meredten nézek a nyúl után, aki szintén jó pár száz méter után meglassul és a két hátsó lábán el kezd felugrálni a levegőbe. Csinál vagy három négy ilyen szaltót, aztán végleg eldől. Hajtóm messziről integet, hogy látta ezt a nyulat is, megy érte.
A kör végén aztán kapom a szurkálásokat a vadásztársaktól a lövésztudományomat illetően.... Nyihi
A vadászat utolsó hajtása, ismét első vagyok, nagy darabot fogunk be, van benne korai szántás, búzavetés még egy keskeny ültetett akácerdő csík is. Én szántáson megyek, balról egy fasor, azon túl pedig erdő és gazos tanyahelyek. Ötven méterre megyek a fasorral párhuzamosan, ha esetleg jön nyúl, akkor kifelé is tudjam lőni. Szeretnek erre törni a nyulak, a szemfülesek a hajtás közepéből előttem porolnak kifelé a tanyahelyekbe. Jó pár nyulat kiengedek lövés nélkül, mind messze van, nem akarom piszkolni őket, meg a jövőre is kell gondolni. Aztán az egyik füles elszúrja, egyenesen mellettem akarja elérni a védelmet jelentő sűrűt. Későn vesz észre, próbál egy nagy kanyarral kikerülni, ezt már nem hagyom, kiengedem a körből és odalövök. Most is mindkét lövésem tökéletesen fogja a nyulat, mind a két lövés ereje feltaszítja, oldalra dönti, de mintha mi sem történt volna, a nyulam felpattan és bevágtázik a fasorba. Szidom a puskát, lőszert, magamat. Nincs kutyám, kétséges, hogy a sebzett nyulat meg fogom-e találni a gazosban. Mindegy, kiválok a körből, hátraszólok a mögöttem jövő vadásznak, hogy most már ő az első, megyek a sebzett nyulat keresni, ha nem jönnék időben, a kör végén küldjön majd ide egy kutyás vadászt, ne vesszen el ez a nyúl.
Beérek a fasorba, az akácsurják és a ritka csanalasba semmi, vér sehol, nincs mese, át kell menni a fasoron be a derékig érő gazosba. Egyre jobban fogy a remény, csak úgy találomra esélytelen, hogy megleljem a nyulamat. Azonban alig lépek kettőt a gurgyingba, megkönyörül rajtam Diana, ott fekszik a nyúl előttem, már elszállt belőle az élet. Trappolok vissza a körbe, még időben be tudok csatlakozni az első helyre, kiabál is mögöttem a jobbkettő, nem gondolta volna, hogy ilyen gyorsan megtalálom a meglőtt nyulat.
Szóval mi lehetett ezen a vadászaton? Azóta is gondolkodom. Páncélmellény volt a nyulakon? Kizárt. A lőszerrel lehetett a gond? Nem tudom. A lőtudományt kell csiszolni? Lehetséges, de úgy láttam és éreztem, hogy a lövéseim jól "fogták" a nyulakat. Mindenesetre leírom a technikát: 12-es Beretta bock negyed-háromnegyed choke-kal, 36 grammos Armusa 3.5 mm-es lőszer. A nyulak nem voltak messze, igaz közel se, saccperkábé 35-40 méteres lövéseket tettem. Szerencsém volt, hogy minden "piszkolt" nyulam meglett, de ezt csak a körülményeknek köszönhettem, ha más a helyszín, ködös az idő, vagy az a szerencsétlen nyúl még tudott volna pár száz méterrel többet futni, akkor ma három nyúldögön lakomázhattak volna a szarkák, dolmányosok.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #867 Dátum: 2013. December 22. - 19:34:32 »

 Rosseb aki tudja Feri. Ma nállam is volt olyan, hogy a vendég a méregdrága, vadiúj  browning automatájával 5O-55 lépésről 12/76-os űbermagnum patronnal "meglőtte", de sajnos nem agyonlőtte a nyulat. Fura módon nekem a 16-os Izs 58 nagyon bejött. 67 lépésről, 3,5 -ös söréttel, rio lőszerrel tökéletsen helyben marasztolta a káposztapusztítót. Ifjú vadásznövendékem ráadásul oldalról meg is jegyezte, hogy nagyon "egészben" fogta a fülest a sörétraj.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #868 Dátum: 2013. December 22. - 21:52:00 »

  csak az volt a baj, hogy a nyuszkó-muszkók olyan jó 15O-2OO-ról keltek.  Összesen esett 18 nyuszi meg 9 kakas. Nem volt rossz, de lehetett volna jobb is.

A messziről kelők mind kan(bak)nyúl , a bevárók , közelkelők - nőstények .  Az ivararány beállítási próbálkozásoknál is a ráhajtást alkalmazzák , vagy a hálózást , ahol a fölös kanokat lebunkózzák ! (Tata , Martonics Gyula vadgazd. vez.)
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #869 Dátum: 2013. December 22. - 22:04:32 »

A messziről kelők mind kan(bak)nyúl , a bevárók , közelkelők - nőstények .  Az ivararány beállítási próbálkozásoknál is a ráhajtást alkalmazzák , vagy a hálózást , ahol a fölös kanokat lebunkózzák ! (Tata , Martonics Gyula vadgazd. vez.)

Vagy jobb helyeken  engedélyezik a vadőrnek (hallgatólagosan)  a vonatozó nyulak közül az utolsók kilövését! Stoel Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: