Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 540966 alkalommal)
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #810 Dátum: 2013. November 03. - 18:11:29 »


  Cristian, gratulálok!  Igen
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #811 Dátum: 2013. November 03. - 18:51:51 »


Chris gratulálok, Igen és irigyellek is. Nálunk sajnos, csak társasvadászaton lehet apróvadazni egyénileg nem.
Pedig szívesen elvadászgatnék egymagamban kutyával, úgy, hogy nem lövöldözget elém a harmadik szomszéd is a hajtásban. Ráadásul ma volt az első vadászatunk, én meg dolgoztam. Rííí
     Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #812 Dátum: 2013. November 03. - 19:06:32 »

Nálunk sajnos, csak társasvadászaton lehet apróvadazni, egyénileg nem.
Pedig szívesen elvadászgatnék egymagamban......
Pedig de sokan így gondoljuk.....

Nálunk lehetett egy ideig egyénileg, pár arra kijelölt területen fácánra vadászni (nyúlra akkor sem, de abból nincs is sok).
Aztán 1-2 vadásztárs kissé jobban beleélte magát a helyzetbe (a kapzsiság ördöge...) és a fácánállomány védelmének érdekében be kellett szüntetnünk ezt a csodás vadászati módot Rííí
Soha nem voltam képes megérteni, hogy miért nem képes sok ember a legelemibb önmérsékletre sem Vállat von Fejvakarás
Miért nem elég egy délutáni séta közben szépen elvadászgatva 1-2 kakas és mellé esetleg 1-2 réce (a kijelölt területek a szőlőhegyen, patak és folyóparton voltak)?
Miért kell heti 2-3-4 alkalommal annyit lőni, amennyi csak belefér????? Nem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #813 Dátum: 2013. November 03. - 19:35:44 »

Pedig de sokan így gondoljuk.
Miért nem elég egy délutáni séta közben szépen elvadászgatva 1-2 kakas és mellé esetleg 1-2 réce (a kijelölt területek a szőlőhegyen, patak és folyóparton voltak)?
Miért kell heti 2-3-4 alkalommal annyit lőni, amennyi csak belefér????? Nem

Lehetne ezt is szabályozni, mondjuk egy tag egy szezonban x-szer mehet ki egyénileg, és lőhet egy alkalommal 1 nyulat és 2 kakast, a kijelölt területrészeken.
 Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #814 Dátum: 2013. November 03. - 19:49:17 »

Pedig de sokan így gondoljuk.....

Nálunk lehetett egy ideig egyénileg, pár arra kijelölt területen fácánra vadászni (nyúlra akkor sem, de abból nincs is sok).
Aztán 1-2 vadásztárs kissé jobban beleélte magát a helyzetbe (a kapzsiság ördöge...) és a fácánállomány védelmének érdekében be kellett szüntetnünk ezt a csodás vadászati módot Rííí
Soha nem voltam képes megérteni, hogy miért nem képes sok ember a legelemibb önmérsékletre sem Vállat von Fejvakarás
Miért nem elég egy délutáni séta közben szépen elvadászgatva 1-2 kakas és mellé esetleg 1-2 réce (a kijelölt területek a szőlőhegyen, patak és folyóparton voltak)?
Miért kell heti 2-3-4 alkalommal annyit lőni, amennyi csak belefér????? Nem

A mi társaságunknál is téma volt ez, amikor engedélyezték..... egy közgyűlés erejéig Ördög
Aztán-több akkori/egykori Ördög vadásztárs hangos kifogásának hangja mellett-szavazásra került a dolog.
Azóta is csak társasvadászat formájában vadászunk apróvadra. Igen 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #815 Dátum: 2013. November 03. - 19:49:41 »

Lehetne ezt is szabályozni, mondjuk egy tag egy szezonban x-szer mehet ki egyénileg, és lőhet egy alkalommal 1 nyulat és 2 kakast, a kijelölt területrészeken.
 Emelem
Persze, szabályozni bármit lehet.
Csak kérdés, hogy érdemes-e?
Minden szabály annyit ér, amennyit abból be lehet tartatni.
Ha valakiből hiányzik a legalapvetőbb önmérséklet, akkor annak szabályozhatunk mi bármit.
Mert mi is tudjuk, ő is tisztában van azzal, hogy ellenőrizni szinte lehetetlenség....
Belülről kellene ennek fakadni, de akiből ez hiányzik.... Vállat von
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #816 Dátum: 2013. November 03. - 20:03:33 »

Persze, szabályozni bármit lehet.
Csak kérdés, hogy érdemes-e?
Minden szabály annyit ér, amennyit abból be lehet tartatni.
Ha valakiből hiányzik a legalapvetőbb önmérséklet, akkor annak szabályozhatunk mi bármit.
Mert mi is tudjuk, ő is tisztában van azzal, hogy ellenőrizni szinte lehetetlenség....
Belülről kellene ennek fakadni, de akiből ez hiányzik.... Vállat von
 Emelem

Csaba erre, már nem tudok mit mondani, csak azt, hogy igazad van!
Elgondolkodtam, hogy mi a fenéről irkálok én. Van két-három kukorica tarlónk, olyan szinten vadászva van, hogy a récék már menekülnek csak a kukorica látványától is.
    Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #817 Dátum: 2013. November 03. - 20:41:25 »

Pedig de sokan így gondoljuk.....

Nálunk lehetett egy ideig egyénileg, pár arra kijelölt területen fácánra vadászni (nyúlra akkor sem, de abból nincs is sok).
Aztán 1-2 vadásztárs kissé jobban beleélte magát a helyzetbe (a kapzsiság ördöge...) és a fácánállomány védelmének érdekében be kellett szüntetnünk ezt a csodás vadászati módot Rííí
Soha nem voltam képes megérteni, hogy miért nem képes sok ember a legelemibb önmérsékletre sem Vállat von Fejvakarás
Miért nem elég egy délutáni séta közben szépen elvadászgatva 1-2 kakas és mellé esetleg 1-2 réce (a kijelölt területek a szőlőhegyen, patak és folyóparton voltak)?
Miért kell heti 2-3-4 alkalommal annyit lőni, amennyi csak belefér????? Nem

Most nálunk is lehet egyénileg vadászni apróvadra, mert a társasnak semmi értelme, annyira kevés a fácán. Persze, az vadászik a legtöbbet fácánra, aki a rókát elengedi, ha a lesen ül... Tasli
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #818 Dátum: 2013. November 03. - 20:43:10 »

Most nálunk is lehet egyénileg vadászni apróvadra, mert a társasnak semmi értelme, annyira kevés a fácán. Persze, az vadászik a legtöbbet fácánra, aki a rókát elengedi, ha a lesen ül... Tasli
A fácán ehető a róka meg izlés kérdése . Ördög
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #819 Dátum: 2013. November 03. - 20:50:06 »

A fácán ehető a róka meg izlés kérdése . Ördög

Kb. ez van a dolog hátterében... :Mosolyog
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #820 Dátum: 2013. November 03. - 21:26:49 »

Most nálunk is lehet egyénileg vadászni apróvadra, mert a társasnak semmi értelme, annyira kevés a fácán. Persze, az vadászik a legtöbbet fácánra, aki a rókát elengedi, ha a lesen ül... Tasli

Területe és tagsága válogatja! Igen
Nálunk akkor még szépen volt apróvad, amikor ez az "ominózus" közgyűlés volt.
És nem "véletlenül" voksoltunk ellene igen nagy többséggel..... Ördög
Péter!
Én meg lehet, hogy fordítva vagyok összerakva, de inkább a kakast engedem el, meg a "disznóesélyt" rontom, ha jön a róka..... Vigyorog
Emelem 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #821 Dátum: 2013. November 04. - 10:54:53 »


Én meg lehet, hogy fordítva vagyok összerakva, de inkább a kakast engedem el, meg a "disznóesélyt" rontom, ha jön a róka..... Vigyorog
Emelem 

Valami ilyesmi van nálam is, az elmúlt két idényben egyetlen kakast lőttem nálunk. Rókát valamivel többet... Kacsint
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #822 Dátum: 2013. November 04. - 11:08:12 »

Valami ilyesmi van nálam is, az elmúlt két idényben egyetlen kakast lőttem nálunk. Rókát valamivel többet... Kacsint
...az asszony mondjuk neheztelt is ,hogy miért nem kakasból,hanem ebből a büdös rókából kell megfőzni a karácsonyi húslevest, ha már fizeted a tagdíjat... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 873



« Új üzenet #823 Dátum: 2013. November 04. - 11:19:47 »

 Emelem
Igaz, nálunk se lehet az egész területen egyénileg vadászni csak azokon melyeken a helyi adottságok miatt nem lehet társasvadászatot rendezni. Szerencsére ezek helyekre 4-5 jelentkező van, a többi inkább az évente 5-6 társasvadászatra jelenik meg. Az egyénileg is vadászókkal megegyeztünk hogy ezeken a "szűk" területeken menyi vadat ejtünk el. Nyúlból például, a szőlőben, 2/idény/fő, fácánból 3. Úgy tűnik be is van tartva az egyezmény, vad akad minden évben szép számban. Ezekre a területekre télen viszünk ki elég sok takarmányt, szemest meg szálast is.  Wave  
Naplózva

Üdv Chris
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #824 Dátum: 2013. November 04. - 16:51:17 »

  Az egyénileg is vadászókkal megegyeztünk hogy ezeken a "szűk" területeken menyi vadat ejtünk el. Nyúlból például, a szőlőben, 2/idény/fő, fácánból 3. Úgy tűnik be is van tartva az egyezmény, vad akad minden évben szép számban. Ezekre a területekre télen viszünk ki elég sok takarmányt, szemest meg szálast is.  Wave  

Példamutató! Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: