Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 544559 alkalommal)
vadőr1155
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



« Új üzenet #795 Dátum: 2013. Június 23. - 14:02:33 »

Sziasztok!
Idén tervbe vettem, hogy majd a télen szeretnék elmenni vadászni és meglőni az első üregimet. Tudnátok nekem területeket javasolni? Lehetőség szerint elérhetőséggel? Köszi a segítséget mindenkinek.
Vadászüdv
Naplózva
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #796 Dátum: 2013. Június 23. - 16:13:58 »

Üdv. Én is ezt fontolgatom,én egy örkényi vt. hirdetését szemeltem ki, 5000ft/fő a részvételi díj ebben 2 nyúl elvihető. 06309117566.  Emelem
Naplózva

davidde
zoli0627
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #797 Dátum: 2013. Június 25. - 16:00:58 »

Üdv Urak!
Ha szeretnétek üregi nyulat lőni akkor ingyen és bérmentve a vendégeim vagytok mert nálunk elég sok van és lőni kell. Az idény egész évre meg van kérve. Görényem nincs csak cserkelésre tudok vendéget fogadni. Ha érdekel a dolog jelezzetek.
Vadászüdv Zoli!
 
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #798 Dátum: 2013. Június 25. - 17:12:16 »

Üdv Urak!
Ha szeretnétek üregi nyulat lőni akkor ingyen és bérmentve a vendégeim vagytok mert nálunk elég sok van és lőni kell. Az idény egész évre meg van kérve. Görényem nincs csak cserkelésre tudok vendéget fogadni. Ha érdekel a dolog jelezzetek.
Vadászüdv Zoli!
 

Köszönjük, érdekel bennünket!  Röhög  Wave
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
zoli0627
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #799 Dátum: 2013. Június 25. - 20:26:36 »

Köszönjük, érdekel bennünket!  Röhög  Wave

Soma titeket is szívesen látlak bármikor mondtam jelezzétek csak most még mindig kell kicsit várni mert a szúnyog csak több lett és a betegség meg nem akar elmúlni sajnos.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #800 Dátum: 2013. Június 25. - 20:30:02 »

Soma titeket is szívesen látlak bármikor mondtam jelezzétek csak most még mindig kell kicsit várni mert a szúnyog csak több lett és a betegség meg nem akar elmúlni sajnos.

Vettük, tudjuk, jelentkezünk! Vigyorog Emelem

Zoli!

Mivel csütörtökön hosszú napom lesz, most  (előlegbe) kívánok neked boldog szülinapot! Isten éltessen sokáig! Piál Piál Piál Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zoli0627
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #801 Dátum: 2013. Június 25. - 20:32:55 »

Vettük, tudjuk, jelentkezünk! Vigyorog Emelem

Zoli!

Mivel csütörtökön hosszú napom lesz, most  (előlegbe) kívánok neked boldog szülinapot! Isten éltessen sokáig! Piál Piál Piál Emelem
Uram köszönöm szépen hogy ilyen figyelmes vagy! Iszok majd a te egészségedre is.  Kacsint Piál
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #802 Dátum: 2013. November 02. - 15:11:45 »

 Emelem
Pár napja vége a szüretnek, lehet már a szőlőben is vadászni, mondja a vadászmester szerda délután. A prognózis napos időt ígér, akkor, csütörtökön vadászat lesz. Hajnalban kiülök lesre, délelőtt apróvad a szőlőben, este ismét les.
Hajnali 5 –kor már egy kukoricatarló szélén üldögélek, bámulom a szikrázó csillagos eget és várok. A párom is velem jött, de Ő inkább a kocsiban maradt, hiába öltözött melegebben, túl frissnek találta az október utolsó pirkadatát.
Feltámad a szél, lassan világosodik, de egy őzen kívül, semmi mozgás a tarlón. Már süt a nap, ideje odébb állni.
Átmegyünk a szőlőbe, gyors reggeli, le a meleg cuccot, és a 16-ossal a vállamon elindulok a domb alján nyújtózkodó 2-3 ha-os szántásra. Vargabetűsen végig járom a szántást, de nyűlék másfele húzzák a csendest. Se baj, előttem az egész nap, meg a szőlő sok elhagyott, begazosodott nadrágszíj parcellái, és gyönyörűen süt a Nap, a domb beöltözött hervadozó lomb színorgiába, a szél őszi illatokat lenget.
Megállok egy szőlősornál ottfelejtett fürtöt csipegetni, mikor, szinte a lábam alól, felröppen egy szalonka. Gyönyörűen fest a hosszúcsőrű lomha röpte a mélykék égbolton, majd valahol, a bokrok mögött, leszáll. 
 Már melegen tűz a Nap, izzaszt a kabát, keskeny sövény sor mellet ballagok a kocsihoz. Már majdnem odaérek mikor a bokrokból, az égbe robban egy kakas. meglepődök, majd elegánsan elhibázom. A kocsinál jön is a megjegyzés: gyakorolsz, gyakorolsz…
Kettesben indulunk a következő gazos felé. Ezek a 20-30 m széles és 150 –200 m hosszú elvadult szőlőparcellák ideálisak egyéni vadászatra, csak győzze az ember a vendégmarasztaló bokrokban való járást.
A párom hamar feladja, inkább vissza megy a kocsihoz, kiül a napra olvasni, amíg én vallatom a bokrokat.
Lassan kaptatok a dombtető felé, a gazból kipattan egy füles, és már iramodna a szomszédos szőlősorba, de megszólal a puska, és bukfencelve elterül a nyuszi. Felakasztom a közeli spalier oszlopára, majd tovább, hátha összejön egy kakas is. Vagy 100 lépéssel odébb húzódik egy másik gazos csík, azon szándéksom visszajönni. Ahogy ráfordulok, megint kiugrasztok a vackából egy nyulat, amit egy fejlövéssel terítékre hozok. Na, a nyulakból elég. Megyek az előző nyusziért is, és leviszem őket a kocsihoz. Jó lenne egy kakas is. A falutól vagy 300 m-re maradt egy keskeny kukorica sáv, olyan száz lépés hosszan, hátha találok ott madarat. Az elképzelés jó volt, a vége fele fel is röppent két tyúk meg egy kakas, de sajnos a falu felé vették az irány, így hát, jobb a békesség alapján, nem lőttem rá.
Már dél van, éhes is vagyok, fejezzük be. A kocsinál egy kis teríték, az illő tiszteletadás, majd irány a falu egy jó ebédre.
Ebéd után az erdőszélén pihentünk fél ötig, majd hét orráig a lesen, disznó híján, bámultuk a csillagokat.
Kissé átfázva, de a napi élményekkel gazdagabban, hazaindultuk.
 
Naplózva

Üdv Chris
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #803 Dátum: 2013. November 02. - 17:46:25 »

Pár napja vége a szüretnek, lehet már a szőlőben is vadászni, mondja a vadászmester szerda délután. A prognózis napos időt ígér, akkor, csütörtökön vadászat lesz. Hajnalban kiülök lesre, délelőtt apróvad a szőlőben, este ismét les.
Hát igen, élni tudni kell! Igen
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #804 Dátum: 2013. November 02. - 18:53:45 »

Szép napotok volt Chris! Igen
Az írásodat meg öröm volt olvasni! Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #805 Dátum: 2013. November 02. - 19:29:47 »

Csak egy ilyen napom legyen a télen...Elismerésem!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #806 Dátum: 2013. November 02. - 19:56:39 »

Chris, gratulálok! Igen Emelem Piál
Képzeld el, egy jó kutyával még mennyivel szebb lenne az élmény...

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #807 Dátum: 2013. November 02. - 20:22:44 »

Emelem
Pár napja vége a szüretnek, lehet már a szőlőben is vadászni, mondja a vadászmester szerda délután. A prognózis napos időt ígér, akkor, csütörtökön vadászat lesz. Hajnalban kiülök lesre, délelőtt apróvad a szőlőben, este ismét les.

Chris, szép napod volt!  Igen  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #808 Dátum: 2013. November 02. - 20:46:54 »

...kiugrasztok a vackából egy nyulat, amit egy fejlövéssel terítékre hozok.
 
A jobb oldali lehet a fejlövött, ahogy elnézem neki hiányzik...


Bocs...  Stoel


Gratulálok, szép is az ilyen kis bokrászós vadászat.   Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #809 Dátum: 2013. November 03. - 09:56:16 »

Köszönöm Uraim Emelem
Tudom hogy kutyával igazi a vadászat, de sajnos, mivel társasházban lakom, problémás lenne a tartása. Saját nevelésű drótszőrű német vizslámmal 14 éven keresztül együtt jártuk Bihar megye zugait, élmény volt vele vadászni. Sajnos már rég Apámmal járja az Örök Mezőket. Gondolkodom egy tacskókopón, kis helyen elvan, meg mindenesre lehet tanítani. Még meglátom, főkép a szomszédok mit szólnának hozzá.
Naplózva

Üdv Chris
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: