Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 540897 alkalommal)
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #735 Dátum: 2012. December 08. - 18:51:24 »

szerintem a bevételt a nevelt kacsával meg nevelt fácánnal lehetne kiváltani
a kutyákról viszont a véleményem hogy némelyiknek nem ártana a kegyelem lövés
(sovány éhbeteg ...)
Naplózva
toim9506
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #736 Dátum: 2012. December 08. - 18:58:29 »

Nem még nem vagyok vagyok vadász még csak tanuló vagyok és ezért is kértem itt a fórumon segítséget és véleményt mert így tisztábban látom át a dolgokat. Mint amit Erdőjáró is írt megint bővült a tudásom mert leírtam volna az előadásomba tévesen a vérvonalfrissítést, amit nagyon köszönök hogy kijavított! Mosolyog Az élőhelyhez visszatérve az is befolyásolta az élőhelycsökkenést, hogy eltűntek a háztájakról az állatok ezáltal csökkent azon földterületek száma ahol lucernát termesztenek így a vad tápláléka is télire.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #737 Dátum: 2012. December 08. - 19:06:32 »

Félreértettél!
A vérfelfrissítés nem hiábavalóság, nyugodtan beszélhetsz róla, de lényeges javulást a létszám növekedésben szerintem nem okoz!
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 08. - 19:51:18 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #738 Dátum: 2012. December 08. - 19:08:54 »

Nem még nem vagyok vagyok vadász még csak tanuló vagyok és ezért is kértem itt a fórumon segítséget és véleményt mert így tisztábban látom át a dolgokat. Mint amit Erdőjáró is írt megint bővült a tudásom mert leírtam volna az előadásomba tévesen a vérvonalfrissítést, amit nagyon köszönök hogy kijavított! Mosolyog Az élőhelyhez visszatérve az is befolyásolta az élőhelycsökkenést, hogy eltűntek a háztájakról az állatok ezáltal csökkent azon földterületek száma ahol lucernát termesztenek így a vad tápláléka is télire.

Nyugodtan vedd át szó szerint az előadásodba amit Erdőjáró írt! Sőt keresd meg privátban biztos segít többet is! Jó lesz a tanulmányod!  Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #739 Dátum: 2012. December 08. - 19:11:43 »

Félreértettél!
A vérfelfrissítés nem hiába valóság, nyugodtan beszélhetsz róla, de lényeges javulást a létszám növekedésben szerintem nem okoz!

Főleg, ha a kóbor kutyák gyomrában végzik! Szomorú
Régebben feltettem a fórumra pár fotót, amit falunk szélén készítettem a kóbor kutya fácán vacsorájáról! És ez csak csepp a tengerben! Nem volt normális, aki ezt a mai törvényt "alkotta"! Szomorú
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #740 Dátum: 2012. December 08. - 19:20:34 »

Főleg, ha a kóbor kutyák gyomrában végzik! Szomorú
......... Nem volt normális, aki ezt a mai törvényt "alkotta"! Szomorú


Melyiket? Röhög Stoel (csak költői kérdés!)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
toim9506
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #741 Dátum: 2012. December 08. - 19:28:25 »

De ugyanakkor megelőzheti a csökkenést véleményem szerint. Mosolyog Köszönöm szépen a segítséget! Mosolyog  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #742 Dátum: 2012. December 08. - 19:31:57 »

szerintem a bevételt a nevelt kacsával meg nevelt fácánnal lehetne kiváltani
a kutyákról viszont a véleményem hogy némelyiknek nem ártana a kegyelem lövés
(sovány éhbeteg ...)

Azért gondold el, hogy egy lőtt nyúl olyan 8000, az élő 11-12000 között mozog. Ha őszinték vagyunk, a befektetés szinte nulla.
Mennyi haszon van ma egy nevelt fácánon, vagy kacsán? Pár száz forint, de  ha ötszáz lenne is, ahhoz legalább 2.000 fácánt kell lövetni! Ha találsz vendéget Ehhez legkevesebb 4000 madarat kell nevelni, ha viszonylag normálisan akarsz vadásztatni, és nem dobálva! Ha pedig egy-két rossz csoportot fogsz ki, örülsz ha nullára kifut!
Vagy ha úgy jársz, mint  nálunk a héten, hogy a hó alatt leszakad a háló, és a fácánok szanaszét mennek!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #743 Dátum: 2012. December 08. - 19:33:00 »

De ugyanakkor megelőzheti a csökkenést véleményem szerint. Mosolyog Köszönöm szépen a segítséget! Mosolyog  Emelem

Mennyibe is kerül egy ilyen "vérfrissítő" egyed kiengedése? Nem túl drága "csökkenés elleni szer"?  Ezért kérdeztem vadászol-e, mert érvelésed nagyon hajaz a "ződ"-ek "vita-stílusára". Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #744 Dátum: 2012. December 08. - 19:36:39 »

De ugyanakkor megelőzheti a csökkenést véleményem szerint. Mosolyog Köszönöm szépen a segítséget! Mosolyog  Emelem

Szerintem nem!
a messziről hozott, ottani flórát, időjárást ,...stb megszokott nyúl mire akklimatizálódik, szerintem el is pusztul.
Nem véletlenül vizsgálgatják évek óta, hogy az emberi szervezetre csak a közvetlen környezetében terelt élelmiszer nincs rossz hatással!  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
toim9506
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #745 Dátum: 2012. December 08. - 19:43:35 »

Idézet
Mennyibe is kerül egy ilyen "vérfrissítő" egyed kiengedése? Nem túl drága "csökkenés elleni szer"?  Ezért kérdeztem vadászol-e, mert érvelésed nagyon hajaz a "ződ"-ek "vita-stílusára".

Ezt nem igazán értem. Meglepődött

Nem vitatkozni akarok csak tanulni, de ha egy szomszédos hasonló jellegű területről hozzuk az egyedet nem biztos véleményem szerint, hogy elpusztulna. Bár igaz, hogy minden területnek meg van a sajátos makroklímája de ha hasonló környezetből ragadunk ki egyedeket akkor megszokhatják, és ezért is kell több egyedet áttelepíteni, hogy minél nagyobb legyen az áttelepítés sikere. Pont egy ilyen "zöld" könyvben olvastam a vérfrissítésről. Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #746 Dátum: 2012. December 08. - 19:46:07 »

A hatvanas években Édesapámék a befogott nyulak egy részét (30 db-ot évente) elcserélték a Kőröstarcsai Vadásztársasággal, és un. vérfelfrissítésként kiengedték. Aztán mikor nagy vitát váltott ki, hogy megéri e, minden nyúlnak a fülébe klipszet raktak. Ha elhiszitek, ha nem, a következő években egyetlen nyulat sem lőttek a jelöltek közül!
Az üregieknél viszont piszkosul bevált az évenkénti csincsillanyúl vérfelfrissítés! Igen Igen Igen Szép szürke-barna kiniglik születtek, de többet nem volt mikszomatózis!  Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #747 Dátum: 2012. December 08. - 19:49:42 »

Igazad van Atilla!Valahol olvadtam valamikor, de segítsetek ha nem jól emlékszem mezei nyúl szaporítás nem ketreces hanem mély almos
igaz ott is sok a ráfordítás kevés haszon lenne ,ha lenne
Naplózva
toim9506
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #748 Dátum: 2012. December 08. - 19:51:12 »

Értem ez egy nagyon jó példa volt köszönöm szépen! Mosolyog

megkérdezhetem melyik megyében vadászik, mert a településeket nem ismerem(ahol ön vadászik)??
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #749 Dátum: 2012. December 08. - 19:53:58 »

Ezt nem igazán értem. Meglepődött

Nem vitatkozni akarok csak tanulni, de ha egy szomszédos hasonló jellegű területről hozzuk az egyedet nem biztos véleményem szerint, hogy elpusztulna. Bár igaz, hogy minden területnek meg van a sajátos makroklímája de ha hasonló környezetből ragadunk ki egyedeket akkor megszokhatják, és ezért is kell több egyedet áttelepíteni, hogy minél nagyobb legyen az áttelepítés sikere. Pont egy ilyen "zöld" könyvben olvastam a vérfrissítésről. Mosolyog

"Pont egy ilyen "zöld" könyvben olvastam a vérfrissítésről. "    Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: