Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 544514 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #690 Dátum: 2012. November 30. - 20:17:55 »

Még ezer évvel ezelőtt "próbálkoztam" a Számviteli Főiskolával. A harmadik félévben egy kollégám/évfolyamtársam és a számviteli tanár között a vizsgán az alábbi beszélgetés hangzott el:

- Ez kevés! Tanult egyáltalán?
- Igen, tanultam, de ezt nem tudom.
- Mi az, hogy ezt nem tudja? Olyan nincs!
- Pedig van, én is tudok olyat kérdezni amit maga sem tud!

A profnak először felakadt a szeme, kapkodott a levegő után, aztán elnevette magát, beajánlott egy kettest, de beígérte, hogy a következő vizsgán megszorongatja!  
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #691 Dátum: 2012. November 30. - 20:29:22 »

  Jujj, de járatosak itt egyesek a gödöllői éjszakába......

Hét év alatt csak ragad valami az emberre! A koszon kívül. Ördög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #692 Dátum: 2012. December 02. - 19:16:23 »

Sziasztok!

A mai napra mezei nyúl és fácánvadászaton vettem részt. Meghívóm jelezte hogy nem sok apróvad van a területen, de a jó hangulat mindent kárpótol. Ami a jó hangulatot illeti igaza lett, de a mezei nyúl létszámát rosszul becsülte meg. A várt 3-5 nyúl helyett 19 mezei végezte a terítéken, és ez nem csak a jó lövési aránynak köszönhető. Ebből a 19-ből én 2-vel vettem ki a részem, es ebből a kettőből az egyik az első elejtett mezei nyulam volt. Ennek rendje és módja szerint fel is avattak mezei nyúl vadásszá. Így már 10-re szaporodott az avatópálcáim száma. Remélem a többi apróvadvadászat is ilyen jó hangulatban fog lezajlani. Piál
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #693 Dátum: 2012. December 02. - 19:40:56 »

Sziasztok!

A mai napra mezei nyúl és fácánvadászaton vettem részt. Meghívóm jelezte hogy nem sok apróvad van a területen, de a jó hangulat mindent kárpótol. Ami a jó hangulatot illeti igaza lett, de a mezei nyúl létszámát rosszul becsülte meg. A várt 3-5 nyúl helyett 19 mezei végezte a terítéken, és ez nem csak a jó lövési aránynak köszönhető. Ebből a 19-ből én 2-vel vettem ki a részem, es ebből a kettőből az egyik az első elejtett mezei nyulam volt. Ennek rendje és módja szerint fel is avattak mezei nyúl vadásszá. Így már 10-re szaporodott az avatópálcáim száma. Remélem a többi apróvadvadászat is ilyen jó hangulatban fog lezajlani. Piál
Az avatásért: Emelem De ez a fotó... Fejvakarás
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #694 Dátum: 2012. December 02. - 22:02:55 »

Gratulálok az első nyuladhoz Emelem Ami a fotót illeti, főkép hogy az első, hát ... azért legközelebb add meg jobban a módját
Naplózva

Üdv Chris
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #695 Dátum: 2012. December 03. - 14:49:44 »

 Tiszta szívből gratulálok első nyuladhoz Dzsaba, ami meg a fotót illeti meg tudom érteni. Amikor az ember az avatópálcától és a pohárköszöntőktől a teljes Tejútrendszert meglátja, biztos, hogy nem kezd el művészien fotózni. Ilyenkor jön jól egy kedves vadásztárs aki az avatást részletekbe menően dokumentálja.
  Vadászüdvözlettel mr. Hucul
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #696 Dátum: 2012. December 06. - 05:47:00 »

Hát sajna ez így sikerült az én bénaságom és a körülmények miatt.  Stoel Legközelebb jobban figyelek. Kár hogy a terítékről nem sikerült képet csinálnom. Egyébként azt raktam volna fel.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #697 Dátum: 2012. December 06. - 21:47:48 »

Megkezdem én, bár azért vannak itt erre jogosultabbak is!

Szóval régóta tervben volt, hogy meg kellene már lőni az első üregimet, így felhívtam kedves fórumtársunkat Dunakömlődön, hogy lehetne-e tenni valamit az ügy érdekében?

Természetesen Zoli, azonnal segítőkészen rendelkezésre állt, 4 vadászt tud egyszerre kísérni, nagyobb gond volt, hogy meglegyünk ennyien. Pocok fórumtársunk azonnal harapott a lehetőségre, Robi is, akit már többen ismernek, igaz nem fórumozik, és végül Sam6 olvtársat sikerült beszervezni 4. vadásznak. 30-ára esett a választás. Mi innen már előző este elmentünk, nehogy hajnalba valami köd, vagy lefagyás miatt elkéssünk. Vacsoráztunk egyet a dunakömlődi Halászcsárdában, majd nyugovóra tértünk Zoliék vadászházában. Na jó, kiolvastunk pár könyvet előtte.

Reggel Sam épségben megérkezett, Zoli hozott reggelit, jól indult a nap.

Alföldi (kisalföld is alföld) szemnek rettenetes dombok oldalát jártuk, még rettenetesebb galagonyások aljában csodálkoztunk először a zsírozott nyilként villanó üregikre, szép nagy lukakat lőve a bokrok aljába. Gyönyörű kapáslövésekkel ritkítottam a semmit. Közben egyszer csak Pocok felől egy dupla, hát nem lőtt egy üregi dublét? Elsőre? Mert hála égnek egyikünk sem lőtt még eddig lukinyulat. Pocok avatása ezennel biztosított lett.

Aztán Robi is gyorsan lőtt kettőt, mi ketten Sammel csak pislogtunk, mígnem Diana megkegyelmezett és egy pompás lövéssel terítékre hozhattam első üregimet.

Aztán a délután folyamán Sam is belehúzott rendesen, de majd elmaséli Ő a történteket.

A lényeg, hogy 10 üregit sikerült terítékre hozni valamint egy gerle esett még.

Természetesen megtörtént mindannyiunk avatása is!

Igen jó vadászat volt, köszönjük Zoli, nagyon jól éreztük magunkat!


Néhány fotó. Pocok csinált videót is, remélem mielőbb felteszi!  Türelmetlenül

Hajtunk:



Vadásztatónk és a dublé nyulász:





Kapom!



A teríték:




Avatottak köre:



Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #698 Dátum: 2012. December 06. - 23:22:18 »

Ej de vékonyak azok a pálcák... Fejvakarás
Egy nappal előbb kellett volna megejteni ezt az ügyet...
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #699 Dátum: 2012. December 07. - 05:41:30 »

Gratulálok a frissen avatott kinigli vadászoknak  Igen Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #700 Dátum: 2012. December 07. - 07:59:08 »

 Emelem Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #701 Dátum: 2012. December 07. - 08:15:27 »

Gratulálok Urak!  Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #702 Dátum: 2012. December 07. - 08:35:30 »

Gratulálok Nektek! Emelem
Nem esett viszont szó "könyvcímekről"! Röhög
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #703 Dátum: 2012. December 07. - 10:50:55 »

 Igen Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #704 Dátum: 2012. December 07. - 11:04:41 »

Gratulálok Nektek! Emelem
Nem esett viszont szó "könyvcímekről"! Röhög
Üdv: J. vadász Emelem
Gondolom valami többkötetes műről lehet szó.
És jó esetben nem lett belőle "reprint kiadás" Ördög

A "kis zöldalma kinigli-vadászoknak" meg egy nagy gratula Igen Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: