Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 543678 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #615 Dátum: 2011. November 26. - 16:31:25 »

Szervusz sacacdc ! Emelem

Gratulálok az első vadhoz! Kívánok még nagyon sok szép vadászélményt és balesetmentes hosszú vadászéletet!

Gyorsan tölts egy jó pohár bort, ülj le (bár ez gondolom most nem egyszerű  Vigyorog) és igyál az első nyúl emlékére! Piál
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #616 Dátum: 2011. November 26. - 18:54:50 »

Szervusz sacacdc ! Emelem

Gratulálok az első vadhoz! Kívánok még nagyon sok szép vadászélményt és balesetmentes hosszú vadászéletet!

Gyorsan tölts egy jó pohár bort, ülj le (bár ez gondolom most nem egyszerű  Vigyorog) és igyál az első nyúl emlékére! Piál
Borom nincs itthon de az arany ászoknak még nem volt ilyen jó íze az biztos! Mosolyog Piál Emelem
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #617 Dátum: 2011. November 26. - 20:17:54 »


Örömmel közlöm hogy sacacdc vadásztársunk ,fórumtársunk a Nagydorogi Vt. területén meglőtte élete első nyulát ami egyben élete első vadja is volt.  aztán Elver is megtörtént.

Gratulálok az elsőhöz!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Stefi
Vendég
« Új üzenet #618 Dátum: 2011. November 26. - 22:23:09 »

Borom nincs itthon de az arany ászoknak még nem volt ilyen jó íze az biztos! Mosolyog Piál Emelem
Szervusz sacacdc ! Emelem

Gratulálok az első vadhoz! Kívánok még nagyon sok szép vadászélményt és balesetmentes hosszú vadászéletet!

Gyorsan tölts egy jó pohár bort, ülj le (bár ez gondolom most nem egyszerű  Vigyorog) és igyál az első nyúl emlékére! Piál

Nem ütöttünk mi olyan nagyot ! Csak kimentem este és majdnem jól jártam . Egy nagy fekete egyes disznó ballagott az elművelt kukorica tarlón úgy 150 méterre - a szóró eszébe se jutott nekem meg az nem jutott eszembe hogy próbálkozzak pláne hogy lámpázzak mert még mindig olyan pára van. De már tudom hogy legközelebb hova üllők.  Hiába nekem a nyúlról is a vaddisznó jut eszembe.  Stoel Javíthatatlan vagyok! Stoel De most már én is  Piál
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #619 Dátum: 2011. December 07. - 20:42:23 »

A hétvégén "vértelen vadászatot" tartottunk.
A kétnapos nyúl fogás jó hangulatban, és kellemes időben zajlott, leszámítva a reggeli kis ködöt.
Tagok, tagjelöltek, rokonok, barátok voltak kint többségében, illetve akiket a tagok magukkal hoztak, mivel mindenkinek kötelezően hoznia kell legalább egy embert.
Jó hangulatú, fegyelmezett, irányítható emberek jöttek össze a hétvégére.
Külön köszönet a VKE Diana Vadászhölgy Klub JNSZ megyei szervezetének hogy a jászjákóhalmi élőnyúlbefogás eredményességét segítették, és hogy a jelenlétükkel megtiszteltek minket.
A gödöllői csapatnak és Kun Gábornak szintén köszönöm a részvételt!

Néhány kép a hétvégéről:

 https://picasaweb.google.com/wittredi/2011December0304JaszjakohalmaNyulFogas?authuser=0&authkey=Gv1sRgCNyjx5Hx2KXROQ&feat=directlink
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #620 Dátum: 2011. December 07. - 20:47:38 »

Szia Wipe!

Mi lett a két nap eredménye?
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #621 Dátum: 2011. December 08. - 16:10:18 »

Szia Wipe!

Mi lett a két nap eredménye?

133 nyulat küldtünk el.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #622 Dátum: 2011. December 08. - 16:27:50 »

Sziasztok!
Én hétvégén hajtóként voltam Besenyszögön élőnyúl fogáson és ott két nap alatt 211db ot fogtunk.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #623 Dátum: 2011. December 11. - 20:35:52 »

Jónagyot! Emelem

Ma volt szerencsém ismételten Püspökladányban nyúlhajtáson részt venni.
Az időjárás olyan csodálatos volt, hogy még a selyembugyogómat is átizzadtam, a kaftánomat meg most forgatja a mosógép.
Kb. 65 vadász jelent meg a tetthelyen, a teríték 135 fültúltengésben szenvedő apróvad lett.
Hagyományos szerénységemet  Angyal pillanatnyilag félretéve tájékoztatásul közlöm, hogy a teríték majd 15%-át vadásztársaimmal, Sam-mel és Dokival hárman lőttük meg. (Kicsivuk kedvéért: lődtük Kacsint ).
A körvadászat során ismét halálközeli állapotba került a fél társaság, én az elmúlt cca. 30 év összes Marlboroját szálanként éreztem.
Módfelett profán jelzőkkel illettük ama paraszt szülő édesanyját, aki még a vasúti sínt is majdnem beszántotta, hátha ott terem a Rákosi Elvtárs acélos búzája...

Kedves vendéglátónk ismét kitett magáért, ügyesen gardírozva szerény és megszeppent kis csapatunkat, igyekezvén a lehető legjobb pozíciókat kieszközölni számunkra.
Külön elismerés illeti Doki Marci nevű nagyfiát, aki hősiesen, második világháborús Luftwaffe pilótának öltözve cipelte a nyulainkat, míg bele nem gebedt.
Doki Nyúlvadásszá avatása vidám hangulatban esett meg és most elmegyek aludni, mert megdöglök a fáradtságtól.


 Effendi Wave
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #624 Dátum: 2011. December 11. - 21:53:03 »

"A körvadászat során ismét halálközeli állapotba került a fél társaság, én az elmúlt cca. 30 év összes Marlboroját szálanként éreztem."

Tápos.  Ördög
Egy kis felhőtlen séta a száraz szántáson, langyos időben, miközben más cipeli a lőtt nyulat, nemtom' mit kell ettől úgy kipurcanni.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #625 Dátum: 2011. December 11. - 22:01:31 »

Azon a szántáson én cipeltem mindkét nyulat, amit lőttem (lődtem).

A száraz szántásról meg annyit, hogy kb. 50x50-es bazaltkövek között botorkáltunk. Nem milliméter!!!

Még ebéd után, a kocsit vezetve is úgy járt a szemem, mint a sublódfiók, hogy végre helyreálljon a légzésem... Nyihi Nyihi

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #626 Dátum: 2011. December 11. - 22:07:42 »

Még csak nem is szántás, hanem makadámút?  Ördög
Ládtam én is múlt hétvégén. Igaz, nyulat nem kellett vinnem.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #627 Dátum: 2011. December 11. - 22:15:00 »

Nem makadám volt!
Marcipánból volt a burkolata, vazze!
Oszt annyit kellett vigyázni, hogy amikor nyulat lövünk, szét ne lőjük a ketrecet, amibe Sanyi rakta őket.

Én nem is tudtam, hogy van ilyen mélyen szántó eke, amivel a mezgazd vállalkozó -paraszt- lesímította előttünk az utat...
Hogy Allah cirógatná meg a pupilláját kötőtűvel...

 Nyihi Nyihi Nyihi Nyihi

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #628 Dátum: 2011. December 23. - 21:29:44 »

Üdv!
Száz nyúl esett ezen a gyönyörű hajtáson, hetet sikerült nekem terítékre hoznom.
Naplózva
volpe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34

hivatásos vadász


« Új üzenet #629 Dátum: 2011. December 24. - 07:51:08 »

Üdv!
Száz nyúl esett ezen a gyönyörű hajtáson, hetet sikerült nekem terítékre hoznom.

Nem egy Harisadi teríték!Szép lehetett. Igen
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 24. - 13:17:20 írta Pyrus » Naplózva
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: