Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 545071 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 14:03:51 »

Hát nem semmi, hogy mire képesek! Meglepődött
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 14:10:35 »

Hát nem semmi, hogy mire képesek! Meglepődött

Nálam a ketrecek alulemez hátulját kellett megerősítenem, mert volt olyan példány, amelyik szó szerint egy este alatt kirágta magát a ketrecből(csak tudnám, hogy miért nem találok fémforgácsot... Fejvakarás talán azt is megették?). Aztán két hétig vadászhattam össze őket, mire sikerült mind a 3 szökevényt újra rács mögé dugni, de két-három nap alatt komplett üregeket ástak maguknak az udvar több pontján(farakás alá, pala alá és a tyúkól alá). Legközelebb, ha kiszabadul egy-két nőstény, inkább kiengedek melléjük egy bakot is Vigyorog Vigyorog gyozo
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 11:06:20 »


Voltam tegnap Gergőnél (nem Neki írom, ő bizonyára észrevette) évelő rozs vetőmagért.
Megnéztem az állatseregletet. Szégyen ide vagy oda, én még sem fürjet, sem kiniglit sem láttam eddig.
Nagyon kedves jószágok!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 09:39:20 »


Van ahol komoly vadkárt okoznak. Egy esti les eredménye, 4 puska .22lfb.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 10:34:40 »


Van ahol komoly vadkárt okoznak. Egy esti les eredménye, 4 puska .22lfb.

Az szép... szeretnék én ilyen lesre kimenni... engem jobban vonz az ilyen vadászat,mint a disznó les.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 20:41:50 »

Van ahol komoly vadkárt okoznak. Egy esti les eredménye, 4 puska .22lfb.

Hol volt ez? Ausztria?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 20:46:05 »


Van ahol komoly vadkárt okoznak. Egy esti les eredménye, 4 puska .22lfb.


Hmmmm!
Régi szép idők, mikor a csomádi legelőn a vadőr kispuskájával...... :'(
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 22:51:05 »

Van ahol komoly vadkárt okoznak. Egy esti les eredménye, 4 puska .22lfb.

Hol volt ez? Ausztria?
Alemánia. Hessen tartomány. Bion
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 08:44:02 »


Alemánia. Hessen tartomány. Bion

Jaaa-hát ahol van, ott tudnak ilyen kellemes élményt nyújtani.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 11:05:14 »


Még egy terítékfotó ugyanonnan, erről a hétről:


Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 11:24:45 »


Még egy terítékfotó ugyanonnan, erről a hétről:


Látom az állomány nem tiszta vérű. Van benne egy kis házi is... Elvileg nem baj, de ahogy hallottam, így kisebb az ellenálló képességük, valamint több generációra visszamenőleg is előjön a vegyes-szín különböző variánsokban. Persze az állat viselkedésén és húsán ez nem változtat a 2-3. generáció után.
Ettől függetlenül szép a teríték!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Október 03. - 18:24:33 »

Ma hazaértemkor láttam, hogy szabadlábra helyezte magát két üregim... ezekkel együtt már 3 nőstény szaladgál az udvarban. Azt hiszem, lassan elengedek egy bakot is Bion Vadász
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Október 03. - 20:24:11 »

Ma hazaértemkor láttam, hogy szabadlábra helyezte magát két üregim... ezekkel együtt már 3 nőstény szaladgál az udvarban. Azt hiszem, lassan elengedek egy bakot is Bion Vadász
Lehet,hogy jobban jársz.
Én most akarom őket egy bekeritett helyre kiengedni.Egyszerüen a ketrecbe nem sikerül felnevelni kisnyulat.Elpusztulnak.Valószinüleg az öregek túl idegesek.Ezek vadon lettek befogva.Most megpróbálom,hogy csinálok egy mükotorékot és oda engedem őket.
Neked hány darab kisnyulat sikerült felnevelned,mert nem beszéltél még róla.Vagy csak Én nem olvastam.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Október 03. - 20:34:45 »

Ma hazaértemkor láttam, hogy szabadlábra helyezte magát két üregim... ezekkel együtt már 3 nőstény szaladgál az udvarban. Azt hiszem, lassan elengedek egy bakot is Bion Vadász
Lehet,hogy jobban jársz.
Én most akarom őket egy bekeritett helyre kiengedni.Egyszerüen a ketrecbe nem sikerül felnevelni kisnyulat.Elpusztulnak.Valószinüleg az öregek túl idegesek.Ezek vadon lettek befogva.Most megpróbálom,hogy csinálok egy mükotorékot és oda engedem őket.
Neked hány darab kisnyulat sikerült felnevelned,mert nem beszéltél még róla.Vagy csak Én nem olvastam.

Szia!
Hát nem biztos, hogy jobban járnék, ha kiengedném őket... ha kijönnek ellenőrizni és kint találnak egyet, ugrott az engedélyem. Szóval inkább ezeket is megpróbálom befogni.


Eddig egyet sem sikerült felnevelni, mert csak idén tavasszal vágtam bele. Tavaly okt. óta küszködtem az engedélyért, mire minden hivatalt végigjártam, és kitapostam az utat odáig, hogy tavasszal megvehettem az első törzskönyves állományt. Növendékek voltak, melyek most aug-szept. környékén érték el az ivarérettséget, de most meg már én nem akartam pároztatni őket(magánélet+kezdőként nem akartam télire nyűglődni a fiatalokkal). Majd tavaszra válogatom szét őket (4 bakom van és 16 nőstény.de ebből most három szökésben van. Még jó, hogy az udvarról nem tudnak kimenni) kis csoportokra a párzáshoz. Az enyémek nyugodtak, nincs velük nagy gond-igaz, havi egyszer kapnak Jolovitot és más gyógyszert és táplálékkiegészítőt, ami nyugtató hatással van rájuk. De azt tudom, hogy, hogy nagy nyugalom kell a nevelési időszakban és nem tesz jót, ha van más felnőtt is az anya mellett(még a mellette lévő ketrecbe sem jó,ha átlát, mert már attól is idegesebb lesz). Én egy nagy, vaskos ketrecet néztem ki elletni, mert ebből csak előre lát ki az anya, valamint elég szilárd ahhoz, hogy a másik ugrálása se izgassa.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Október 03. - 20:48:25 »

Én,csak saját részre tartom Őket.Úgyhogy nem kinlódok velük,hanem kiengedem őket és oldják meg.Majd görénnyel összefogom,ha már elegen lesznek.Lehet,hogy telepitésre alkalmasabbak lesznek.Ha nem jön össze,akkor mennek ki az erdőbe a többi közé.Szerintem Ők ennek örülnének a legjobban. Vigyorog
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: