Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 544836 alkalommal)
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #555 Dátum: 2010. December 18. - 21:07:13 »

Tegnap ránk virradt a nyúlfogás napja. Igen hideg hajnalra ébredtünk, de ez nem gátolt meg egyes hálósokat abban, hogy a szabad vizeket először meglábalják, majd később némi fűtőital elfogyasztása után  Vörösbor meg is fürdőzzenek benne ( innentől nevezzük Jakuzzinak  :Mosolyog  Okos ). Az előkészületek az évek óta szokásos módon zajlottak, egyetlen új dolog Jakuzzi barátunk felbukkanása  Wave és rövid pályafutása volt. Ámde becsületére legyen mondva a traktorfülkéből szorított nekünk, becsületes, "kevesett olvasott"  Piál  Piál törzsgárdásoknak. A nap vége nehezen, de végre eljött, el is indultunk kis családunkhoz haza  Kézcsók ÖrömNeked, mikor az orosz csodának (nevezzük Belorusnak) az út első negyedében leégett a kuplungja  Rííí (csakhogy Lacus tudja, majdnem Kondoroson voltunk). Így vánszorogva haladván  Csiga Jakuzzi-immár a pótkocsi legbelső sarkából- kiszólt: "asszem hányi kell"... no, rögtön táncparkettnyi hely lett az egyébként igen szűkös pótkocsin. Mire barátunk könnyített magán  Hány, addigra a traktor is végképp kilehelte lelkét (na de a "sztrádára" legalább kiértünk). Igénybe vehettük a telefonos segítséget  Mobil. Mivel igen nehezen járható útszakasz, gondoltuk, rakunk egy kisebb tábortüzet az úton (máshol hó volt) és melegszünk a felmentő sereg érkezéséig  Favag Tabortuz Cigi Vörösbor Vörösbor Vörösbor Vörösbor. Nagy csodára egy autóst arra tévedt, szegény sovány disznó vágtában és nagy ívben kerülte ki csapatunkat, szerintem el se tudta képzelni, mi ez a martalóz brigád. Végre a John Deer megérkezett, így este hétre kicsiny hajlékunkba tévelyedhettünk  Táncol Táncol.
A mai nap fagyos, hideg hajnala újra ott talált minket a vadászházban. Azon már meg se lepődtünk, hogy Jakuzzi nem jött (lehet megfeküdte a gyomrát a félméteres kolbász, amit a tábortűz látványának izgalmában felfalt, na meg az a némi irodalom, amit magába szippantott) ...pedig állította, hogy ő kemény legény, "tán csak nem megy hajtásba kétezerötér' "  jól van. Kicsit szomorkodtunk, hogy az udvari bohóc otthon marad, de elindultunk a dolgunkra. Délelőtt borzasztó hideg, éles észak-keleti szél eredt, kísérve kínzó hófúvással. A nemes cél érdekében taktikát váltottunk és álcáztuk magunkat:




A nehéz talajviszonyok, az apróvad szaporulat gyengeségének, valamint a technikai problémák dacára két nap alatt 150 darab nyulat fogtunk.  Taps
Ma este kicsit korábban értünk haza Mosolyog, így holnap hajnalban talán kipihentebben folytathatjuk a nyúlfogást. Az irodalmi továbbképzés ma sem maradt el  Piál, néhányan a haladó fokozatot is elértük  Kacsint.
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #556 Dátum: 2010. December 18. - 21:18:31 »

Guszti  Wave  !
 Emelem Igen Szinte láttam a szemem előtt az utazást .  Ördög Ördög Arra igen jó a talaj ,. Anno mi egy kicsit arrébb fogtuk a nyulat Örménykút és Horváth- puszta között sokszor olyan ködben , hogy alig láttunk . Igaz 300- 400 Ft.  Igen + prémium  Ördög Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #557 Dátum: 2010. December 18. - 21:45:49 »

Guszti, ez nagyon jó!! Wave Nyihi Nyihi Nyihi


 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #558 Dátum: 2010. December 18. - 22:03:24 »

Tudtok élni Guszti! Ördög Ördög Ördög

Egyébként minden elismerésem a nyúlbefógóknak! Bármi időjárásban!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #559 Dátum: 2010. December 18. - 22:27:00 »

Sziasztok!
Tegnap: B.fűzfő, vadászbolt. Bevásárolok SAGA patronból. 70/db. 16/70-esben 32 g.-os, 12/70-esben 34 g.-os a töltet.
A mai nap krónikája:
Reggel: Esik a hó, fúj a szél, DE az idén ez az utolsó társa vadászat. Elindulok. A 16-os duplát viszem, mert hó lesz, és úgysem lesz lövési lehetőségem, és egyébként is, miért cipeljem a 12-est, ezzel is meg kéne tanulni lőni, meg még ezzel a puskával nem lőttem szinte semmit (megvan 2 éve), meg egyáltalán.
Ja! Ha nem megyek, akkor vadászat sincs, mert én vezetem. Tudjátok: van a vadászmester, meg a "legalább középfokú szakirányú végzettséggel rendelkező" személy. Na! Nekem ilyen van, a Vadászmesternek, meg a többi tag közül soknak nincs, akinek van (még 3 fő) azok hivatásos vadászok, és dolgoznak máshol.
Találkozó, eligazítás (13 puska, 4 hajtó, 3 eb), aztán a parancs: Gépjárműre! (UAZ + NIVA-k)
1. hajtás: Sok nyúl, kevés lövés. Szántás, repce, kukorica tarló váltakozva.  Én látok legalább 10 nyulat, ami lövés nélkül megy ki a hajtásból. Egy engem is megtámad, de meggondolja magát, elkanyarodik. 2 nyúl esik, meg a sarkon a fasornál 2 vetési lúd.
2. hajtás: Gazos, tarló. 4 nyúl esik 2 kimegy. Lövést nem adok le.
3. hajtás: Kukoricatarló + repce. Szembe fúj a szél + hó! Király! Egy nyúl kel nekem. Na! Ezt ahogy illik elengedem, de ráköltök 140 ft-ot. De mások lőnek 5-öt.
4. hajtás: Gazos, nádas a kukoricatarló mellett. 2 kakas esik, meg 6 nyúl. Egy megtámad szemből, és ezt is elb@szom!
Éppen csak a puskát nem töröm össze! Miért is nem hoztam a bockot? Mert marha vagyok!
5. hajtás: kukoricatarló. Pörögnek a nyulak! Egy szembetámad újra! Csodák csodája duolára ugyan, de megvan. Tovább. Egy oldalra tör. Duplára ez is esik. Ez már 2! Köszönöm az Istennek, mert ez már jó nap! Mellettem ketten is lőnek egy nyúlra, de csak sebzik, kicsit meglassul Utánnanyúlok, kb 55-60 méteren, és megtámasztom. A kolléga kutyája már hozza is! 3!!!!
6. utolsó hajtás: Gazos, rét, kukoricatarló, 2 nádfolt. Elindulunk, be se töltök Minek? Megyünk 5 métert, felugrik a vackáról a nyúl! C'est la vie! (Ahogy a francia vadász mondaná!) Mostmár betöltök. Jobbról ugrik a nyúl elém, elsőre bukfencezik. 4!!!!
Vége a napnak. Teríték, aztán vacsora.
Konzekvenciák:
- kevés puskával nagyon nehéz úgy nyulat vadászni, hogy sok ne menjen el lövés nélkül. Kicsi darabot befogva, meg kicsi az eredmény.
- Vidd azt a puskát amit jobban ismersz.
- Ne használj ilyenkor újonnan vett lószert, amit nem ismersz. Mert az elhibázott nyulaimnak mind ELÉLŐTTEM! Fene a  NIKE Extrához szokott formámat! A vadásztársakkal utólag kielemezve kiderült ez is. Ők látták, hogy a nyulak ELŐTT poroztak a sörétek. Nem csoda, hogy a 2., a lekésett lövés buktatott fel a 4 közül 3-at. MERT A SAGA patron GYORSABB, mint gondoltam.


Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #560 Dátum: 2010. December 18. - 22:28:47 »

Sziasztok!
Tegnap: B.fűzfő, vadászbolt. Bevásárolok SAGA patronból. 70/db. 16/70-esben 32 g.-os, 12/70-esben 34 g.-os a töltet.
A mai nap krónikája:
Reggel: Esik a hó, fúj a szél, DE az idén ez az utolsó társa vadászat. Elindulok. A 16-os duplát viszem, mert hó lesz, és úgysem lesz lövési lehetőségem, és egyébként is, miért cipeljem a 12-est, ezzel is meg kéne tanulni lőni, meg még ezzel a puskával nem lőttem szinte semmit (megvan 2 éve), meg egyáltalán.
Ja! Ha nem megyek, akkor vadászat sincs, mert én vezetem. Tudjátok: van a vadászmester, meg a "legalább középfokú szakirányú végzettséggel rendelkező" személy. Na! Nekem ilyen van, a Vadászmesternek, meg a többi tag közül soknak nincs, akinek van (még 3 fő) azok hivatásos vadászok, és dolgoznak máshol.
Találkozó, eligazítás (13 puska, 4 hajtó, 3 eb), aztán a parancs: Gépjárműre! (UAZ + NIVA-k)
1. hajtás: Sok nyúl, kevés lövés. Szántás, repce, kukorica tarló váltakozva.  Én látok legalább 10 nyulat, ami lövés nélkül megy ki a hajtásból. Egy engem is megtámad, de meggondolja magát, elkanyarodik. 2 nyúl esik, meg a sarkon a fasornál 2 vetési lúd.
2. hajtás: Gazos, tarló. 4 nyúl esik 2 kimegy. Lövést nem adok le.
3. hajtás: Kukoricatarló + repce. Szembe fúj a szél + hó! Király! Egy nyúl kel nekem. Na! Ezt ahogy illik elengedem, de ráköltök 140 ft-ot. De mások lőnek 5-öt.
4. hajtás: Gazos, nádas a kukoricatarló mellett. 2 kakas esik, meg 6 nyúl. Egy megtámad szemből, és ezt is elb@szom!
Éppen csak a puskát nem töröm össze! Miért is nem hoztam a bockot? Mert marha vagyok!
5. hajtás: kukoricatarló. Pörögnek a nyulak! Egy szembetámad újra! Csodák csodája duolára ugyan, de megvan. Tovább. Egy oldalra tör. Duplára ez is esik. Ez már 2! Köszönöm az Istennek, mert ez már jó nap! Mellettem ketten is lőnek egy nyúlra, de csak sebzik, kicsit meglassul Utánnanyúlok, kb 55-60 méteren, és megtámasztom. A kolléga kutyája már hozza is! 3!!!!
6. utolsó hajtás: Gazos, rét, kukoricatarló, 2 nádfolt. Elindulunk, be se töltök Minek? Megyünk 5 métert, felugrik a vackáról a nyúl! C'est la vie! (Ahogy a francia vadász mondaná!) Mostmár betöltök. Jobbról ugrik a nyúl elém, elsőre bukfencezik. 4!!!!
Vége a napnak. Teríték, aztán vacsora.
Konzekvenciák:
- kevés puskával nagyon nehéz úgy nyulat vadászni, hogy sok ne menjen el lövés nélkül. Kicsi darabot befogva, meg kicsi az eredmény.
- Vidd azt a puskát amit jobban ismersz.
- Ne használj ilyenkor újonnan vett lószert, amit nem ismersz. Mert az elhibázott nyulaimnak mind ELÉLŐTTEM! Fene a  NIKE Extrához szokott formámat! A vadásztársakkal utólag kielemezve kiderült ez is. Ők látták, hogy a nyulak ELŐTT poroztak a sörétek. Nem csoda, hogy a 2., a lekésett lövés buktatott fel a 4 közül 3-at. MERT A SAGA patron GYORSABB, mint gondoltam.



A végeredmény: 25 nyúl, 2 kakas, 2 vetési lúd.
Szép nap volt.
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #561 Dátum: 2010. December 18. - 22:30:07 »

 Igen Emelem Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #562 Dátum: 2010. December 18. - 23:41:20 »

 Ördög Igen Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #563 Dátum: 2010. December 18. - 23:50:54 »

 Igen Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #564 Dátum: 2010. December 22. - 15:20:33 »

A hétvégén igazi embert próbáló időjárás volt, metsző szél, vízszintesen eső hó. -10-12 fok.
Vendégségben jártam szombaton Kecskeméten, ahol nyúl-fácán vadászat volt, az időjárás ellenére szépen összejött kb. 30 vadász és dacolva az elemekkel lőttünk 57 nyulat, 15 fácánt, este a vendéglátómmal még kimentünk kacsázni is. Eredményem gyenge volt, 1 nyúl, 1 fácán, 1 kacsa. De az élmény megvolt és ez a lényeg.
Vasárnap Mezőtúron vadásztam szintén vendégségben. Itt már nem esett a hó a de a szél meg a hideg az dolgozott rendesen. Az eredmény nagyjából ugyan az volt. A havas táj napsütéssel, a hideg és a szél ellenére gyönyörű élményt adott és nagyon jól éreztük magunkat. Este a terített asztal, a marhalábszár pörkölt, a bor és pálinka kellő lezárását jelentette a napnak. Itt 4 nyulat lőttem.
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #565 Dátum: 2010. December 29. - 22:34:50 »

Szép napot mindenkinek  Emelem
Diana és Hubertus jóvoltából kijutott számomra a jóból ezen az évvégen (ha már az év nagyobb része az állami erdészetek átszerkesztése miatt egy pokol volt Woest, ez igen jól is esett). A Holdvilágnál Karácsony előtt kint töltött 5 éjszaka és a tegnap elejtett süldő élményeire a mai nap tette fel a koronát.
Egy nagyon kedves, régi vadászbarát meghívására nyúl-fácán vadászatra voltam hivatalos, Bajától Keletre fekvő területükre. Emelte a nap izgalmát, hogy reggel a cél felé haladva egyre több hó fedte a tájat, valamit az is, hogy a magam fajta nagyvadra vadászó ember számára az apróvadas napok igazi ünnepek a "szürke hétköznapok" mellett Vigyorog
3 hajtást terveztek a mai napra, az első egy jó hosszú "U" hajtás lett, bokatörő szántáson, vetésen és lankás repceföldön keresztül. Itt szépen mozgott nyúl, habár a helyiek szerint nagyon kevés volt a sráfban. Milyen lehet, amikor sok van?? Engem elkerültek, de szomszédom letartóztatott egy tapsifülest.
Nagyon tetszett a kutyák egész napi munkája, még délután is friss lendülettel vették üldözőbe a netán rosszul eltalált nyulakat.
Aztán egy gyors mezei falatozást követően a második és harmadik hajtás meghozta az én szerencsémet is, 3 nyúl képében. Mivel vadászatra soha nem megyek kürt nélkül, ezért külön megtiszteltetés volt, hogy a teríték mellett én fújhattam az elejtett vadtiszteletére a nyúl és a fácán teríték-szignálját, valamint a vadászat végét és a hallalit.
A nap izgalmát fokozta (és természetesen a pulzusomat 150-re emelte) a második hajtásban oldalra kitörő, jóképű kancsi látványa, hogy ilyenkor miért nincsen az embernél egy jóféle drilling Nyihi
Feledhetetlen nap volt, köszönet érte vendéglátónknak és segítőinek!!! Taps Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #566 Dátum: 2010. December 31. - 00:10:20 »

Gratulálok! Emelem

Jó az a fotó az iszkoló konnektororrúról! Ördög Ördög


 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #567 Dátum: 2010. December 31. - 11:28:59 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #568 Dátum: 2010. December 31. - 17:25:27 »

Szép beszámoló Csaba és megint hangulatosak a fotók is! (Főként az iszkoló kan tetszik, én meg apróvadasként azért buzgok. Pezsdül tőle a vérem.)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #569 Dátum: 2010. December 31. - 17:41:42 »

Az elmúlt két napban a tapsifülesek körmére néztem én is. Hangulatosra sikeredett az óév búcsúztatása. Tegnap 19 puskával 3 hajtóval (szokatlan is volt a szokásos 5-9 puska helyett) először egy mezőgazdasági részt kajtattunk végig, visszafelé pedig hóval dérrel, ködpárával terhes erdőket vallattuk. Végeredményül 32 mezei nyúl és 10 vadfácán díszítette terítékünket. A vadászházban pulyka zúza + nyak és vaddisznó + körömmel "pürkőtt" formában gőzölt az asztalon a frissen sült mákos kelt kalács és túrós fonott kalács mellett. (Nyomatéknak cserszegi fűszeres a sor végén. Ördög)
Ma pedig a bokatördelő szántások, derékig beszakadós belvízfoltok, repceföldek és felüdülést jelentő porcukortól terhes nyaras akácos erdők, nádfoltok vallatása volt a menü lesántulásig. Egyik-másik körből rám forduló és végül hófelhőt verve bukfencező tapsifülestől még a lábam is beremegett az adrenalintól, pedig régen nem az elsőt lövöm. Gyönyörű évzáró volt Barátaim, 42 nyúl és 3 kakas terítéke mellett búcsúztunk az évtől kipirult arccal!  Emelem









 
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: