Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 544669 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #495 Dátum: 2010. November 07. - 21:41:31 »

Egyet offolok, többet sem.
Nekem sincs kalapom! Mégsem érzem kevésbé embernek vagy vadásznak magam, mint némely kalapos ember. Nyílván, egy adott igényességet és kultúrakövetést meg kell adni (nem kék farmerben meg piros-fehér kockásingben menni vadászni csak hogy egy példát említsek), de szerintem sokkal inkább a viselkedésmód, a gondolkodásmód és az tesz egy puskást vadásszá, hogy hogyan érez, hogyan éli meg vadászatait, hogyan viselkedik vadásztársaival szemben. Hangsúlyoznám, ez magánvélemény!
Off befejezve  Nem szól szám

 Emelem Wave

Balázs! Minden gondolatoddal egyetértek.
Tőlem is az utolsó off...  Stoel
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #496 Dátum: 2010. November 07. - 22:01:26 »


 Sabbati  Egyedi titulus:    Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató

Tessék:

 Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli

Szívesen.

 Effendi
Sabatti! A te  Tasli -d-ra vártam már 2010. November 05. - 21:20:38 óta!!! Ördög 15 db. Ha jól számolom...! Ördög

Balázs! Öltözködés, viselkedésmód, gondolkodásmód,... Mindez EGYÜTT határozza meg az igazvadászt! Abban kétségtelenül igazad van: nem a ruha teszi az embert. Nem ez a legfontosabb. Viselkedés, hagyományok ápolása, jómodor és még sorolhatnánk, amik az igaz vadász valódi ismérvei. Nálam ez a kalap kérdés egy bevésődött dolog, olyan vadászok környezetében nőttem fel, akiknek (szinte) kivétel nélkül fontos volt a kalap viselése. Láttam idős vadászok féltve őrzött, kopottas, zsíros, többtízéves kalapjait, amiket szinte tásukként kezeltek, mindenhová felvették, és a viágért sem vettek volna újat. A kalap emelés, amit mi is rendszeresen használunk itt hangulatjelként, egy tradicionális szokás, nem szabad elhanyagolni.
Tehát, stílszerűen: Emelem Emelem
Ui.: Legeslegutolsó off!... Ördög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #497 Dátum: 2010. November 07. - 22:32:38 »

Sabatti! A te  Tasli -d-ra vártam már 2010. November 05. - 21:20:38 óta!!! Ördög 15 db. Ha jól számolom...! Ördög

Balázs! Öltözködés, viselkedésmód, gondolkodásmód,... Mindez EGYÜTT határozza meg az igazvadászt! Abban kétségtelenül igazad van: nem a ruha teszi az embert. Nem ez a legfontosabb. Viselkedés, hagyományok ápolása, jómodor és még sorolhatnánk, amik az igaz vadász valódi ismérvei. Nálam ez a kalap kérdés egy bevésődött dolog, olyan vadászok környezetében nőttem fel, akiknek (szinte) kivétel nélkül fontos volt a kalap viselése. Láttam idős vadászok féltve őrzött, kopottas, zsíros, többtízéves kalapjait, amiket szinte tásukként kezeltek, mindenhová felvették, és a viágért sem vettek volna újat. A kalap emelés, amit mi is rendszeresen használunk itt hangulatjelként, egy tradicionális szokás, nem szabad elhanyagolni.
Tehát, stílszerűen: Emelem Emelem
Ui.: Legeslegutolsó off!... Ördög

Norbi!
 Itt nem azzal van gond, hogy nincs igazság abban, amit mondasz. Számomra roppant szimpatikus fiatalember vagy. Tájékozott, intelligens és olvasott. Vannak viszont kompetenciák. Tiszta sor amit gondolsz, de nem vagyok benne biztos, hogy ezt így el kellene mondanod. Én 36 éves vagyok, de nem ugranék neki ilyen kalap témának.
Jó úton haladsz a Vadászemberré válás útján, de még az elején vagy. Hagyjuk meg az ítélkezés jogát az "öregeknek", akik már sok ösvényt végigtapostak.
 Wave

Naplózva

Renkecz Rafael
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #498 Dátum: 2010. November 07. - 22:41:17 »

Norbi!
 Itt nem azzal van gond, hogy nincs igazság abban, amit mondasz. Számomra roppant szimpatikus fiatalember vagy. Tájékozott, intelligens és olvasott. Vannak viszont kompetenciák. Tiszta sor amit gondolsz, de nem vagyok benne biztos, hogy ezt így el kellene mondanod. Én 36 éves vagyok, de nem ugranék neki ilyen kalap témának.
Jó úton haladsz a Vadászemberré válás útján, de még az elején vagy. Hagyjuk meg az ítélkezés jogát az "öregeknek", akik már sok ösvényt végigtapostak.
 Wave



 Igen
Pont.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #499 Dátum: 2010. November 08. - 11:58:37 »

Norbi!
 Itt nem azzal van gond, hogy nincs igazság abban, amit mondasz. Számomra roppant szimpatikus fiatalember vagy. Tájékozott, intelligens és olvasott.
Ugyan már! Még elpirulok... Ördög Azért örülök, hogy ezt gondolod. Mosolyog
Idézet
Vannak viszont kompetenciák. Tiszta sor amit gondolsz, de nem vagyok benne biztos, hogy ezt így el kellene mondanod. Én 36 éves vagyok, de nem ugranék neki ilyen kalap témának.
Jó úton haladsz a Vadászemberré válás útján, de még az elején vagy. Hagyjuk meg az ítélkezés jogát az "öregeknek", akik már sok ösvényt végigtapostak.
 Wave


pont! Igen Kacsint Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #500 Dátum: 2010. November 08. - 22:29:27 »

Ugyan már! Még elpirulok... Ördög Azért örülök, hogy ezt gondolod. :)pont! Igen Kacsint Emelem

 Wave

Naplózva

Renkecz Rafael
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #501 Dátum: 2010. November 08. - 22:30:30 »

Cortez! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #502 Dátum: 2010. November 13. - 22:40:17 »

Százhalombatta, 2010.11.13. A második társas vadászat nyúlra, fácánra.
A szokásos reggeli menetrend (gyülekező, eligazítás, balesetvédelem) és némi kocsikázás után külső Elvira-pusztán kezdtük meg az aznapi hajtást. Jókora szántáson tapostuk a tegnap éjjeli eső miatti sarat. Egyetlen nyúl esett csak. Egy kukoricacsík még lábon állt, innen hangzott fel a kiáltás: Róka! Róka! Jobbra megy! Keskeny fasor takarásában próbálta menteni az irháját, de pont előttem volt egy pár méter széles nyiladék. Amint megpillantottam, lőttem. A sörétek előtte csapódtak a földbe. Megtorpant egy másodpercre, de aztán újult erővel rugaszkodott neki megint. Mielőtt elérte volna a biztos menedéket nyújtó fákat, bokrokat, rásütöttem a másik csövet is. A lövésem kissé hátul érte, lebénult hátsóval forgott körbe-körbe. Gyorsan újratöltöttem, aztán kegyelemlövésre emeltem az Izst. A sörétraj hanyatt lökte. Hihetetlen, de úgy pattant fel újra, mintha makkegészséges lenne. Az életösztöne még mindig menekülésre késztette. A harmadik lövést is útjára engedtem. Végre nem mozdul többé. Szuka, gyönyörű téli bundában. Adrenalinszint az egekben, így fogadom a gratulációkat.
Múlnak az órák, gyarapodik a terítékre szánt nyulak száma. Persze mindig van, aki elégedetlenkedik. Vagyunk egy páran, akik viszont élvezik minden pillanatát a kint- és együttlétnek. A Szaros-gödröket hajtjuk a második körben. Sok a fácán, de javarészt tyúkok. Egy kakas közvetlenül előttem kel. Kicsit kieresztem, aztán lövök. De a páncélfácánok közül való, sértetlenül repül tovább. Értetlenül állok a hibázásom előtt, gonoszul nézek a puskámra, pedig tudom, hogy nem ő a ludas. A társaim sem remekelnek, mindössze egyetlen madár kerül az aggatékra.
A vadásznap utolsó hajtása a "gyümölcsösben" zajlik. Egyre sűrűbben durrannak a fegyverek. Felhangzik a "Nyúúúl balraaa!" kiáltás nem messze tőlem. Felkészülök. A nyúl szinte nekem szalad. Nem lövöm szét. Elengedem. Észrevesz, elugrik, egyre jobban távolodik. Most már jó a távolság, így aztán: durrrr! Hjaaaa! Úgy néz ki, hogy ma nem mennek a könnyű lövések... Annak viszont örülök, hogy a tulajnak besegíthettem a metszésben... Nyihi Pár perc múlva előlem is felkel egy. Mellélövök. Aztán meg mögé. Szerencsétlen végigrohan a teljes bal szárnyon, mindenki elhibázza.
Utoljára fordulunk egyet és visszafele is meghajtjuk a gyümölcsöst. Megint szerencsém van. Mögöttem próbál visszatörni egy nyúl. Végre nem hibázok: lövésemre felbukfencezik.
Mint kiderül, a nap utolsója.
Sajnos a terítékfotóim nem sikerültek még elfogadhatóra sem, így arról képet mutatni nem tudok. A mai napon 1 róka, 15 mezei nyúl és 1 fácán előtt emeltük le a kalapunkat.



 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #503 Dátum: 2010. November 14. - 06:28:36 »

 Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #504 Dátum: 2010. November 14. - 20:30:07 »

Gratulálok Godena!  Emelem  Emelem

Nálunk szombaton volt az idei első vadászat megtartva. A nap végén 5 nyúl volt a terítéken. Tavaly ezen a területen körülbelül 20-25 db nyúl esett. Szerény évünk lesz az idei.

VadászÜdv
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #505 Dátum: 2010. November 14. - 21:32:15 »

 Emelem Igen Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Steve
Vendég
« Új üzenet #506 Dátum: 2010. November 16. - 15:10:41 »

Ördög Azért egy 'nyúlvadásznak' illene, hogy kalapja legyen! Kacsint Emelem

No! Azt minek?
Aki nem szereti a kalapot annak mi a fenének lenne kalapja?!
Baseball sapit én sem tettem volna oda a fotózáshoz, de nem kezdő vadászként sem ítélem el, hogy nincs kalapja.A szajkó tollat - meg amúgy minden tollat -  benne meg kifejezetten ízléstelennek tartom. Kacsint
 S.Peti Emelem
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #507 Dátum: 2010. November 16. - 15:16:29 »

No! Azt minek?
Aki nem szereti a kalapot annak mi a fenének lenne kalapja?!
Baseball sapit én sem tettem volna oda a fotózáshoz, de nem kezdő vadászként sem ítélem el, hogy nincs kalapja.A szajkó tollat - meg amúgy minden tollat -  benne meg kifejezetten ízléstelennek tartom. Kacsint
 S.Peti Emelem
#496  Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Steve
Vendég
« Új üzenet #508 Dátum: 2010. November 16. - 15:21:50 »

Vannak viszont kompetenciák. Tiszta sor amit gondolsz, de nem vagyok benne biztos, hogy ezt így el kellene mondanod. Én 36 éves vagyok, de nem ugranék neki ilyen kalap témának.
Jó úton haladsz a Vadászemberré válás útján, de még az elején vagy. Hagyjuk meg az ítélkezés jogát az "öregeknek", akik már sok ösvényt végigtapostak.
 Wave



"Vannak viszont kompetenciák. Tiszta sor amit gondolsz, de nem vagyok benne biztos, hogy ezt így el kellene mondanod. Én 36 éves vagyok, de nem ugranék neki ilyen kalap témának."

Azért ne vegyétek le a szentelt vizet róla sem.
Lóf@szt vannak kompetenciák. Igen is mondja csak el a véleményét. Majd idővel megjön az is, hogy hogyan kell azt úgy tálalni, hogy ne hívja ki a sorsot maga ellen....


"Hagyjuk meg az ítélkezés jogát az "öregeknek", akik már sok ösvényt végigtapostak."

Melyik öregeknek?
Akik a pártjogú, államapparátusban betöltött tisztségeknek köszönhető vadászatokon szocializálódtak??? Fejvakarás
Én azt mondom, hogy se rá, se rád, se egyikünkre se mondjon ítéletet közülük senki!
Jobb a békesség.... Kacsint :Mosolyog Emelem
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #509 Dátum: 2010. November 16. - 15:24:55 »

Steve! Tiszta sor! Emelem
(ne offoljunk már megint! Vigyorog )
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: