Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 544841 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #480 Dátum: 2010. November 04. - 22:44:59 »

godena! Gratulálok első nyulad elejtéshez!  Emelem Igen
Csak egy apróság: a terítékfotón én szivesebben látnék a baseball-sapka helyén mondjuk egy szajkótollas vadászkalapot. De ez tényleg inkább csak szőrszálhasogatás a részemről. Ördög
Mégegyszer gratula! Emelem
ui.: Olyan kép nincs, amin éppen a nyúl fölött térelsz és fenekelnek? Ördög

Köszönöm!
Az észrevételed jogos. Kalapom viszont nincs, szajkót meg utoljára tizenévesen tudtam lőni légpuskával.  Ördög
Sajnos fenekelős képpel nem szolgálhatok, mert abban azokban a percekben túlélésre rendezkedtem be.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #481 Dátum: 2010. November 05. - 06:53:54 »

Köszönöm!
Az észrevételed jogos. Kalapom viszont nincs, szajkót meg utoljára tizenévesen tudtam lőni légpuskával.  Ördög
Sajnos fenekelős képpel nem szolgálhatok, mert abban azokban a percekben túlélésre rendezkedtem be.
 Emelem
Ördög Azért egy 'nyúlvadásznak' illene, hogy kalapja legyen! Kacsint Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #482 Dátum: 2010. November 05. - 13:14:40 »

Gratulálok Godena!  Igen
 Emelem


Norbi!

Egy kezdővadásznak -mint amilyen magam is vagyok- meg illene tudni, hogy mikor mit mond, hogyan poénkodik...


Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #483 Dátum: 2010. November 05. - 19:39:05 »

Gratulálok Godena!  Igen
 Emelem


Norbi!

Egy kezdővadásznak -mint amilyen magam is vagyok- meg illene tudni, hogy mikor mit mond, hogyan poénkodik...



Ki poénkodik??? Fejvakarás Ha már nekem van kalapom, és még nem is vadászom, akkor neki is illene, hogy legyen, nem? Így romlik egyre inkább a vadászkultúránk!!! Szerintem. Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #484 Dátum: 2010. November 05. - 19:43:22 »

Ki poénkodik??? Fejvakarás Ha már nekem van kalapom, és még nem is vadászom, akkor neki is illene, hogy legyen, nem? Így romlik egyre inkább a vadászkultúránk!!! Szerintem. Emelem

Ha nem vadászol, akkor meg nem illik ilyen stílusban "oktatni" ha van kalapod, ha nincs.
Alázat...a vélemény nyilvánítás előtt!
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #485 Dátum: 2010. November 05. - 20:08:25 »

Ha nem vadászol, akkor meg nem illik ilyen stílusban "oktatni" ha van kalapod, ha nincs.
Alázat...a vélemény nyilvánítás előtt!
Nem "oktatásnak" szántam, elnézést Godenától és mindenkitől, ha így jött le. Pedig még oda is írtam: "De ez tényleg inkább csak szőrszálhasogatás a részemről." Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #486 Dátum: 2010. November 05. - 20:10:05 »

Nem "oktatásnak" szántam, elnézést Godenától és mindenkitől, ha így jött le. Pedig még oda is írtam: "De ez tényleg inkább csak szőrszálhasogatás a részemről." Emelem

"Szőrszálhasogatni" majd ráérsz ha már nagyon sok tapasztalatot begyűjtöttél a vadászatban.  Kacsint
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #487 Dátum: 2010. November 05. - 21:08:05 »

Ki poénkodik??? Fejvakarás Ha már nekem van kalapom, és még nem is vadászom, akkor neki is illene, hogy legyen, nem? Így romlik egyre inkább a vadászkultúránk!!! Szerintem. Emelem

Nézd Norbi!

Olvasom a hozzászólásaidat, és nem ez volt az első, ami ilyen stílusban íródott.
Nekem is sokszor van úgy, hogy valami nem tetszik, de tudnom kell, hogy kimondhatom-e, és hogy hogyan.
Wetzlar nagyon jól fogalmazott. Alázat...
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #488 Dátum: 2010. November 05. - 21:20:38 »

Nézd Norbi!

Olvasom a hozzászólásaidat, és nem ez volt az első, ami ilyen stílusban íródott.
Nekem is sokszor van úgy, hogy valami nem tetszik, de tudnom kell, hogy kimondhatom-e, és hogy hogyan.
Wetzlar nagyon jól fogalmazott. Alázat...

Megpróbálom ezentúl nem mindenről elmondani a véleményemet! Emelem Illetve a rossz véleményemet nem írom le! Emelem
És kérem, valaki osszon ki nekem egy taslit! Abból talán tanulok. Kacsint
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #489 Dátum: 2010. November 05. - 22:06:08 »

Ám legyen.  Tasli
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #490 Dátum: 2010. November 05. - 22:46:21 »

Ám legyen.  Tasli
Köszönöm! Kacsint
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #491 Dátum: 2010. November 06. - 11:27:22 »

Norbi, egyáltalán nem bántottál meg, hiszen az észrevételed jogos volt. Te figyelmeztettél engem, a többiek meg téged, és ez így van jól. Kár is tovább ragozni ezt.
Beszéltem a Jézuskával kalap ügyben, szóval karácsonyra, ha jó leszek, kapok egyet.  Vigyorog Szajkót meg tegnap sikerült lőnöm végre! Récézés közben. Úgyhogy most egy kis vaddisznósörtét kérj még a leendő kalapomra, mert ez a szajkótoll-dolog nagyon bejött!!!  Ördög
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #492 Dátum: 2010. November 06. - 11:58:22 »

Norbi, egyáltalán nem bántottál meg, hiszen az észrevételed jogos volt. Te figyelmeztettél engem, a többiek meg téged, és ez így van jól. Kár is tovább ragozni ezt.
Beszéltem a Jézuskával kalap ügyben, szóval karácsonyra, ha jó leszek, kapok egyet.  Vigyorog Szajkót meg tegnap sikerült lőnöm végre! Récézés közben. Úgyhogy most egy kis vaddisznósörtét kérj még a leendő kalapomra, mert ez a szajkótoll-dolog nagyon bejött!!!  Ördög
 Emelem
godena! Grat a szajkóhoz. Tegnap túra közben egyszerre öt zajongott felettünk. Ha nálam lett volna a 0.22-es...! Ördög Jó, persze, nem szabad... Kacsint Amugy tegnap, 13.50-kor nem is olyan messziről lövést is hallottunk. Már olyankor mozog a vad? Fejvakarás Vállat von
A vaddisznósörte pedig csak rajtad múlik! Annak a kérdése, fordítasz-e rá elég időt, egy tisztes 'disznócska' elejtésére... Ördög
Vagy, ha nem jön össze, kérd a húsvéti nyuszitól (Ha már a nyulas topicban vagyunk. Így legalább nem tűnik annyira off-nak. Ördög )
Üdv! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #493 Dátum: 2010. November 07. - 20:55:35 »

Megpróbálom ezentúl nem mindenről elmondani a véleményemet! Emelem Illetve a rossz véleményemet nem írom le! Emelem
És kérem, valaki osszon ki nekem egy taslit! Abból talán tanulok. Kacsint


 Sabbati  Egyedi titulus:    Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató

Tessék:

 Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli

Szívesen.

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #494 Dátum: 2010. November 07. - 21:26:39 »

Egyet offolok, többet sem.
Nekem sincs kalapom! Mégsem érzem kevésbé embernek vagy vadásznak magam, mint némely kalapos ember. Nyílván, egy adott igényességet és kultúrakövetést meg kell adni (nem kék farmerben meg piros-fehér kockásingben menni vadászni csak hogy egy példát említsek), de szerintem sokkal inkább a viselkedésmód, a gondolkodásmód és az tesz egy puskást vadásszá, hogy hogyan érez, hogyan éli meg vadászatait, hogyan viselkedik vadásztársaival szemben. Hangsúlyoznám, ez magánvélemény!
Off befejezve  Nem szól szám

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: