Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 544938 alkalommal)
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #420 Dátum: 2009. December 03. - 20:52:10 »

 :nocom  Hány
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #421 Dátum: 2009. December 04. - 07:53:53 »

Viszik az olaszoknak vérfrissítésnek. Állítólag ez úgy zajlik, hogy ahol kiengedik szegény nyulakat, ott a digók két vonalba körbeállják és lelövöldözik szerencsétleneket. Amelyik meg tud lépni, az vérfrissít.
Ha jól tudom, ott csak úgy lehet nyúlra vadászni, ha a terítéken lévő nyulat telepítéssel pótolják-ezek szerint náluk rendesen beindult az ördögi kör, mert pótolják a nyulat, amit lelőttek, aztán hozatnak más honnét nyulat, amit szintén lelőnek és folyt. köv. Hát igen... más kultúra.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #422 Dátum: 2009. December 07. - 13:03:25 »

Sziasztok!
Élménydús, szép nyúlvadászatban volt részem a hétvégén.
Vendégként vettünk részt Gyomaendrőd környékén egy nagy terítékű nyúlhajtásban.
Szép, fegyelmezett vadászat volt, kb. 25 puskával 3 hajtásban 80 nyulat hoztunk terítékre.
Jómagam 5 nyulat lőttem.  Vadász
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #423 Dátum: 2009. December 08. - 09:29:13 »

Grat  Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #424 Dátum: 2009. December 08. - 11:03:21 »

 Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #425 Dátum: 2009. December 08. - 11:52:59 »

Élménydús nap lehetett! Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #426 Dátum: 2009. December 08. - 12:37:17 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #427 Dátum: 2009. December 12. - 19:27:13 »

Mai vadászat:
10 puska, 2 kutya, 5 segítő: 11 nyúl, 9 kakas, 1 balkáni.
Azon a területen ahol lejön évente 60 körül disznó! Ja és láttunk egy lánc fogolyt is.


Magam túlteljesítettem az átlagot: Ördög Ördög

Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #428 Dátum: 2009. December 12. - 20:12:42 »

Gratulálok Hansi, szép teríték és egy igen szép Merkel ha jól látom  Igen Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #429 Dátum: 2009. December 12. - 20:27:49 »

Csak a sátorvasból és az előágyból tippeltem. De a szép vadászeredményből és élményből ez mit sem von le Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sziju
Vendég
« Új üzenet #430 Dátum: 2009. December 12. - 23:08:13 »

Gratulálok! Emelem
Valakinek a kezében egy jó nagy avatópálcát látok. Jól látom?
Naplózva
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #431 Dátum: 2009. December 13. - 14:11:02 »

 Igen Emelem
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #432 Dátum: 2009. December 13. - 15:52:24 »

Szép teríték!
 Emelem
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #433 Dátum: 2009. December 13. - 18:55:03 »

Kissé hosszúra sikerült, de remélem senkit nem terhelek vele.  Mosolyog

Egészen kellemes időre virradtunk, ahhoz képest, amire számítottam. Amikor éjjel hazaértem, még nagy pelyhekben, elég sűrű pelyhekben hullott a hó, és a reggeli után is szállingóztak a hópihék.

Sötét volt az induláskor, de mire vendéglátóinkhoz értünk nagybátyámmal, már kivirradt, és a fűszálakat finoman megcsípte a dér. A barátságos üdvözlés, és az újabb reggeli után elindultunk az eligazítás színhelyére, ahol már gyülekeztek a vadászok. Tavaly is vadásztunk már együtt, de akkor még puska nélkül bukdácsoltam a hantok között. Az eligazítás után felálltunk, én a jobb oldalra kerültem, egy idősebb helyi vadász, és vendéglátóm közé.

Szántás terült el előttünk, és a kellemes időt felváltotta a metsző szél, és a sűrű hóesés. A füleim, és az ujjaim már nem éreztem, de rendületlenül róttam a távot.
A kiáltásra, hogy „nyúl jobbra!”, felkaptam a FÉG-et. Sebes vágtában közeledett egy nyúl, de előttem elfordult, és valahol még az elállók előtt lelapult. Mentünk tovább. Egy jobbról ugró nyúlra rádupláztam, és a drukknak köszönhetően lőttem is mögé két nagy lyukat a levegőbe.
Ritkán ugrott a nyúl, és kelt a kakas. Már majdnem az egyik hajtás felénél jártunk, de csak nagy néha szólalt meg egy-egy fegyver, hol jobbra, hol balra.

Elgondolkodva, ám azért figyelmesen lábalom az alacsony gazost. Jobbról mozgás kapja meg a szemem… ugrik a nyúl, óriási ugrásokkal menekülne… emelem a fegyvert, próbálok elé fogni, úgy érzem jó lesz… elhúzom a billentyűt, dörren a fegyver… a nyúl bukfencet vet. Rám tör az öröm... Meglőttem életem első vadját! Ahogy közeledem felé, látom, hogy szegény még él. Rosszul találtam el, előreveti magát egy mélyedés felé. Széchenyi Zsigmond szavaival élve: „Ez a jelenet némileg fékezte az örömvulkán kitörésének intenzitását.” Jobb oldali szomszédom szerencsére kisegít tanácstalanságomból, a nyúl már nemsokára velem utazik tovább az elállók felé. Megjelölöm, aztán felteszem a vadszállító autóra.

Sok a tanya, sűrűn kell igazodni a sornak. A következő résznél fiatal akácosban hajtunk hárman.  Jobbról felugrik egy nyúl, várom, hogy kiérjen a fák közé, rásütöm a fegyvert, vagy eltalálom, vagy nem, nagyon szűk a nyílás. A nyúl mögött veri az avart a sörét… vendéglátóm is célozza, eldördül a lövés, egy fiatal akác felfogja a sörétrajt… most ér a nyúl a vétésre, hallom a kiáltást, két gyors lövés, aztán a kiáltás: elment. Ezt bizony hárman is elbaltáztuk.

Kisebb tiszta részen ebédelünk, fütyül a szél, majd’ lefagy a lábam. Szerencsére a többiek is fáznak, gyorsan indulunk tovább. Átkerülünk a másik oldalra, elkezdünk haladni a major felé, ahonnan indultunk. Alacsony gyepen haladunk, nyúl nem ugrik, fácán sem kel. Átkelünk egy fasoron, igazodik a sor, hogy aztán nekivágjunk egy derékig érő, ritkás gazosnak. 
Messze balra nyúl ugrik, ketten is rálőnek, nem találják, a nyúl száguld, nagybátyám célozza, aztán felkarikáztatja. Alig haladunk ötven métert, szép távolságra, felém is szalad egy, de mivel a hibát a fegyver végén kell keresni, ennek is mögé lövök. Saját kárán tanul az ember…

Nagy nádfoltok következnek, sűrűbben kel a kakas, pattognak a fegyverek.

Lassan kiérünk a hajtás végére, már látszik a major. A lánc vége kanyarodik, közrefogunk egy nagy nádast. Megvárjuk a lemaradókat, egy csonka fűzfa mellett állok, hallom, ahogy a kutya lábalja a nádat, hangos szárnycsattogással kel egy kakas előtte. Követem a fegyverrel, és amikor úgy érzem, jól rajta vagyok, az előbbi hibázásokból okulva kishitűen elsütöm a fegyvert. A kakas leesik. Első fácánomat is meglőttem! Egy napra talán kissé túl sok is a jóból…

Nekiindulunk a nádnak. Ki sem látok belőle, akkora. Néhol majdnem megmerül a csizmám a vízben, de szerencsém van, a lábmosást megúszom. Tyúkok kelnek előttem. A nádas vége előtt kakas csavarodik az ég felé, az egyik elálló leemeli a magasból. Két róka is borzolja a kedélyeket a végére, egyiket egy gyors dupla helyben marasztja, a másik kereket old…

Lassan összejön a csoport. Ürítem a fegyvert, vállamra vetem, és odasétálok a terítékhez. Nagybátyám elsomfordál avatópálcát vágni. Gyanúsan nagy a kalibere… közben néhányan megkérdezik, hány nadrágot is húztam…
Meghatottan állok a teríték mellett, ahol huszonöt nyúl, húsz fácánkakas, egy szép hamvas kanróka, egy szajkó, és egy balkáni gerle fekszik.
A vadászatvezető megköszöni a vadászatot, nyulamat és fácánomat kissé előbbre helyezik, rájuk fektetem a puskát, és kissé vegyes érzelmekkel föléjük hajolok. Mióta vártam erre a pillanatra…

Három pálcaütés sajgatja meg a boldogabbik felem. Egyáltalán nem volt kellemetlen. A nyúl miatt talán még egy kissé jogos is…

Mosolyogva, örömmel fogadom vadásztársaim gratulációját.

Végre vadásszá váltam…


Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #434 Dátum: 2009. December 13. - 19:03:52 »

Gratulálok Tomek!  Emelem Igen
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: