Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 545077 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #360 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 13:29:47 »

EMBEREK!!!-ezt viccnek szántam. Tasli Ma mindenki harapós kedvében van vagy mi? Igyatok már meg egy kis jóféle hazai pálinkát, mert az oldja ezt a felhő okozta depressziót Ördög Piál Piál Piál
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Steve
Vendég
« Új üzenet #361 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 13:41:41 »

Steve!

Nálunk úgy szokták, hogy aki nem bírja ki, és meglövi az ilyen kis nyulat, az hazaviszi kompetenciába. Otthon meg majd vakarja a fejét. Egyébként a terítékünk közös, nincs olyan, hogy ez az én nyulam, az a tiéd, kivéve a fenti esetet.

Üdv. bferi

Nálunk is így van. Igen
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #362 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 13:44:09 »

EMBEREK!!!-ezt viccnek szántam. Tasli Ma mindenki harapós kedvében van vagy mi? Igyatok már meg egy kis jóféle hazai pálinkát, mert az oldja ezt a felhő okozta depressziót Ördög Piál Piál Piál

Girgi!
Nem is neked volt ez szemrehányás. Úgy általában mondtam csak.... Emelem
A páleszt meg ha haza értem begyömöszölöm a búrámba! Nyálcsorog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #363 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 14:03:58 »

Girgi!
Nem is neked volt ez szemrehányás. Úgy általában mondtam csak.... Emelem
A páleszt meg ha haza értem begyömöszölöm a búrámba! Nyálcsorog

Na,nézd má'! Ezek szerint nekem sem ártana az a pálinka Bion Wave

Előre is: Egészségedre!  Piál

(De hogy a nyusziról is legyen szó: én még életemben nem láttam ilyenkor ilyen kis nyulat...)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Steve
Vendég
« Új üzenet #364 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 14:06:00 »

Na,nézd má'! Ezek szerint nekem sem ártana az a pálinka Bion Wave

Előre is: Egészségedre!  Piál

(De hogy a nyusziról is legyen szó: én még életemben nem láttam ilyenkor ilyen kis nyulat...)

Ezért írtam, hogy szegénynek komoly kihívást fog jelenteni a tél. :'(
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #365 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 14:18:17 »

Ezért írtam, hogy szegénynek komoly kihívást fog jelenteni a tél. :'(

Lehet jobban jár,ha az első lehűlés elviszi, mert akkor nem kell szenvednie. Ráadásul ha túl is éli a telet,akkor legyengülve kerül ki a végén, és szinte bármilyen betegség, tavaszi takarmány-átállás elviheti...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #366 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 14:31:46 »

Nem biztos. Nagyon szívós jószág a mezei nyúl. Erről eszembe jutott egy történet:
Apám mesélte, hogy jó 30 évvel ezelőtt, egy januári vadászaton egy nádasba találtak egy vackot két pici pár napos nyúllal. Hóban! A vadászmester behasította mindkét nyúlfinak a fülét. És mit ad isten, ősszel élőnyúlbefogáskor találkoztak az egyik hasított fülűvel!
Persze ez túl korai volt, a tied Girgesz meg nagyon kései...

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #367 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 14:58:44 »

Nem biztos. Nagyon szívós jószág a mezei nyúl. Erről eszembe jutott egy történet:
Apám mesélte, hogy jó 30 évvel ezelőtt, egy januári vadászaton egy nádasba találtak egy vackot két pici pár napos nyúllal. Hóban! A vadászmester behasította mindkét nyúlfinak a fülét. És mit ad isten, ősszel élőnyúlbefogáskor találkoztak az egyik hasított fülűvel!
Persze ez túl korai volt, a tied Girgesz meg nagyon kései...

Üdv. bferi

Nem az enyém -sajnos nekem nincs annyi lehetőségem hogy ilyeneket nyakon csípjek. Horrido érdeme a kép.
Amúgy a kora tavaszi nyúlfiókák nagyobb eséllyel élik túl a hideget, mint a késeiek. Így van ez szinte minden állatnál.
Az üregi nyulaim ellettek tavasszal -10fokban is és mind felnőtt, sőt a legszebbek lettek, míg az egy szem őszi fióka az összes gyógyszeres kezelés és fedett helyen tartás ellenére is elpusztult. Gondolom a vadra is iga, amit a régen egy tanyán gazdálkodó nagymamám a sarjúkelésről mesélt.Azt mondta, hogy a legjobban tenné az ember, ha a sarjúkelést mind földhöz vágná a gazda, mert lehet azokat gondozni, meg pátyolgatni, és talán -de csak talán- lesz is belőlük valami, de legtöbbje csak kárba vész. (Ő foglalkozott régen fácán meg fogolykeltetéssel a vadőr nagypapám mellett.   
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #368 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 15:20:22 »

Évente kb. 400 élőnyulat szoktunk fogni. Szeretünk túlesni rajta minél hamarabb, most is november elejére tervezzük, de volt már, hogy az időjárás és hogy nem kaptuk meg a hálót időbe, decemberbe vagy külön engedély alapján január elején kellett hálóznunk. A krotáliázásnál meg a szemcseppentésnél kiderül, hogy mindig van a fogott nyúlban pár darab ami alig éri el az egy kilót. Régebben ezeket elengedtük, mostanában betesszük a többi közé Kacsint. Nincsenek ezek a nyulak rossz kondiban, úgy értem nincsenek leromolva, vagy csont és bőr, inkább az a baj hogy késeiek és ezért kicsik, de ha télen van kaja (mi havon lucernaszénával és cukorrépával etejük őket) akkor utólérik a többieket.
A sarjúval kapcsolatosan egy kicsit igazsága lehet a felmenőidnek. DE fácánba nem ilyen látványos az eltérés. Szezon elején gyakran láthatsz "penészes" kakast, az biztos sarjúból van (most kizárólag a vadról beszélek), de november közepére végére már eltűnnek a penészesek. Gondolj bele egy jó decemberi fácánterítékbe, nem hiszem, hogy a terítékre lerakott kakasokból valaki nagy biztonsággal meg tudja mondani, hogy melyik származik sarjúkelésből.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #369 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 15:31:45 »

Évente kb. 400 élőnyulat szoktunk fogni. Szeretünk túlesni rajta minél hamarabb, most is november elejére tervezzük, de volt már, hogy az időjárás és hogy nem kaptuk meg a hálót időbe, decemberbe vagy külön engedély alapján január elején kellett hálóznunk. A krotáliázásnál meg a szemcseppentésnél kiderül, hogy mindig van a fogott nyúlban pár darab ami alig éri el az egy kilót. Régebben ezeket elengedtük, mostanában betesszük a többi közé Kacsint. Nincsenek ezek a nyulak rossz kondiban, úgy értem nincsenek leromolva, vagy csont és bőr, inkább az a baj hogy késeiek és ezért kicsik, de ha télen van kaja (mi havon lucernaszénával és cukorrépával etejük őket) akkor utólérik a többieket.
A sarjúval kapcsolatosan egy kicsit igazsága lehet a felmenőidnek. DE fácánba nem ilyen látványos az eltérés. Szezon elején gyakran láthatsz "penészes" kakast, az biztos sarjúból van (most kizárólag a vadról beszélek), de november közepére végére már eltűnnek a penészesek. Gondolj bele egy jó decemberi fácánterítékbe, nem hiszem, hogy a terítékre lerakott kakasokból valaki nagy biztonsággal meg tudja mondani, hogy melyik származik sarjúkelésből.

Üdv. bferi

Ahol kifejezetten etetnek nyulat is, ott lehet, hogy valószínű van esélyük (mert a mezei nyúl azért tényleg a szívósabb vadfajok közé tartozik), de ahol nincs etetés, vagy egy fokkal hidegebb/csapadékosabb a tél az átlagnál, akkor bizony annyi a lemaradottabbaknak. Sose felejtem el, mikor 5-6 éve kimentünk január elsején etetni és egy kör alatt 12 elpusztult mezei nyulat találtunk, mert az ónos eső betett nekik. És azok felnőtt, erős nyulak voltak. (Láttunk egyet, ami úgy zörgött futás közben a ráfagyott jégtől, mintha tényleg páncéling lett volna rajta.)
De legyen igazad és érje meg a tavaszt! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #370 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 19:13:38 »


Ezt tegnap fotóztam. Egy földúton üldögélt, mikor melléértem csak beosont a fűbe.



És ugyebár már idénye van a mezei nyúlnak....
Én kedden estefele találkoztam egy hasonló nagyságú "vérnyúllal" permetezés közben.
Naplózva
schwalbe
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #371 Dátum: 2009. Október 12. - 17:41:12 »

hello
Én mezei nyulat szeretnék fogni valamilyen csapdával és a csapdát házilag szeretném elkészíteni úgy,hogy valamilyen leírást szeretnék kérni aki tud segíteni legyenszíves segíteni.
Előre is köszönöm Marcell
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #372 Dátum: 2009. Október 12. - 17:43:05 »

hello
Én mezei nyulat szeretnék fogni valamilyen csapdával és a csapdát házilag szeretném elkészíteni úgy,hogy valamilyen leírást szeretnék kérni aki tud segíteni legyenszíves segíteni.
Előre is köszönöm Marcell

A sebzett káposzta hangját kell utánozni, arra beugrik a nyúl és elkapod!    Bion Bion Bion Wave
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #373 Dátum: 2009. Október 12. - 18:44:59 »

A sebzett káposzta hangját kell utánozni, arra beugrik a nyúl és elkapod!    Bion Bion Bion Wave

Az is jó, ha egy téglára káposztalevelet tesztek, és megszórjátok törött borssal!
A nyuszi elkezdi enni, közben tüsszög a borstól, beeri a fejét a téglába, és elkábul. Csak fel kell venni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #374 Dátum: 2009. Október 12. - 18:48:19 »

hello
Én mezei nyulat szeretnék fogni valamilyen csapdával és a csapdát házilag szeretném elkészíteni úgy,hogy valamilyen leírást szeretnék kérni aki tud segíteni legyenszíves segíteni.
Előre is köszönöm Marcell

Rossz helyre regisztráltál. Ez nem az orvvadász fórum.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: