Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 545063 alkalommal)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #300 Dátum: 2009. Február 01. - 15:41:45 »

Gratula Wetzlar!Azt hiszem,sokan vagyunk úgy,hogy jó pár nagyvadat elcserélnénk egy-két üregire,libára,egyéb ritkán megszerezhető "apróságra". Emelem
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #301 Dátum: 2009. Február 01. - 15:49:03 »

 Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #302 Dátum: 2009. Február 01. - 18:31:47 »


Minden elismerésem ezért a remek kinigli állományért, a kialakított élőhelyért és persze hálás köszönettel tartozom Ruger - alsó képen jobb oldalon - barátomnak és Balogh Ferinek - bal oldalon - a felejthetetlen élményért!!! (a képminőség nem a legjobb...)
Emelem Ugye, hogy milyen jó a kömlődi üregizés? Felejthetetlen élmény a domboldalban kiugró üregire vadászni! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #303 Dátum: 2009. Február 01. - 19:05:28 »

Ami még érdekes lehet, hogy a Nike Parcours (2,5 mm) 28 gr-os, és a Bornaghi 4-ese (3,1 mm) nagyon jól bevált erre a fürgelábú, pattogó nyúlra, bármely lőtávon. (2. nyulamat a parcours-sal inkább 40-ről mint 35-ről lőttem és karikába perdült a vetésen.)
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #304 Dátum: 2009. Február 01. - 22:32:31 »

Nos tegnap régi vágyam vált valóra.
Nagyon szép! Gratulálok!
Ezek szerint a bikák megússzák/ták az idényt?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #305 Dátum: 2009. Február 02. - 11:07:54 »

Gratulálok Roli! Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #306 Dátum: 2009. Február 02. - 17:48:24 »

Wetzlar gyozo  Wave Bikát sokan tudnak lőni ,DE üregit kevesen. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #307 Dátum: 2009. Március 02. - 10:44:14 »

A hétvégén pároztattam az üregiket-3 bakkal 9 nőstényt. Érdekes volt, hogy 3ból egy bak kiemelkedően jól teljesített(ez a legnagyobb kiniglim, lemértem: 2,2kg Bion), nem hagyta lerázni magát és adott idő alatt aktívabb volt, mint a másik kettő. Ettől a baktól azt hiszem, hogy igencsak életerős fiókák fognak származni Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #308 Dátum: 2009. Március 03. - 11:16:40 »

A hétvégén pároztattam az üregiket-3 bakkal 9 nőstényt. Érdekes volt, hogy 3ból egy bak kiemelkedően jól teljesített(ez a legnagyobb kiniglim, lemértem: 2,2kg Bion), nem hagyta lerázni magát és adott idő alatt aktívabb volt, mint a másik kettő. Ettől a baktól azt hiszem, hogy igencsak életerős fiókák fognak származni Bion
Amit tőlem vittél az mit csinált?Vagy még csak ismerkedik a lányokkal?
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #309 Dátum: 2009. Március 03. - 11:20:25 »

Amit tőlem vittél az mit csinált?Vagy még csak ismerkedik a lányokkal?

A csórikám nagyon nehezen viseli a klímaváltozást... nem nagyon akaródzik neki még csak ismerkedni sem. Bár éjjel elég aktívan mozgolódik, lehet, hogy egy éjszakára beteszek hozzá egy nőstényt, hátha úgy kezd vele valamit, nem nappal csak kuksol az odújában.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #310 Dátum: 2009. Március 03. - 11:50:42 »

Hát elég nehéz lehet egyik napról a másikra "rács" mögé kerülni.
Én is nehezen viselném. :'(Nem biztos,hogy a lányok járnának eszembe.Azért szerintem,ha éjszaka beraksz hozzá nöstényt,akkor elvégzi a dolgát.Nálam,tavaly nem a pároztatással volt gond,hanem a felneveléssel.Ha mentem etetni,akkor repülve mentek a ládába és agyontaposták a kicsiket.Hiába volt bent több láda.Majd idén a mesterséges kotorékban,remélem jobb lesz.

Vasárnap megyünk Dunaharasztiba fogni.Nem érsz rá?
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #311 Dátum: 2009. Március 03. - 11:57:57 »

Hát elég nehéz lehet egyik napról a másikra "rács" mögé kerülni.
Én is nehezen viselném. :'(Nem biztos,hogy a lányok járnának eszembe.Azért szerintem,ha éjszaka beraksz hozzá nöstényt,akkor elvégzi a dolgát.Nálam,tavaly nem a pároztatással volt gond,hanem a felneveléssel.Ha mentem etetni,akkor repülve mentek a ládába és agyontaposták a kicsiket.Hiába volt bent több láda.Majd idén a mesterséges kotorékban,remélem jobb lesz.

Vasárnap megyünk Dunaharasztiba fogni.Nem érsz rá?

Én láttam erre egy megoldást. Valahogy úgy nézett ki, hogy az elletőláda teljesen fedett volt és belülről két részre volt osztva egy fadarabbal. Az első részbe egy csövön keresztül tudott befutni a megijedt nyúl, a második részbe tettek szalmát, és ált.ebbe ellett. Nagyjából így nézett ki.

Hát én szombaton hajnalban vadászok, napközben disznót vágok, este meg polgármesteri bálba megyünk a párommal. Nem hiszem, hogy vasárnap még lenne kedvem(erőm) kimenni valahova a konyhán kívül Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #312 Dátum: 2009. Március 03. - 12:13:56 »

Én már nem kisérletezek még egy évet.
Kapnak egy körbe deszkázott területet és egy mükotorékot.Egy bak mellé két nőstényt és oldják meg. :eplHa igy se jó nekik,akkor jövőre vagy kiengedem vagy  Foez.Attól függ meddig tart a válság. Nyihi
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #313 Dátum: 2009. Március 03. - 12:28:51 »

Én már nem kisérletezek még egy évet.
Kapnak egy körbe deszkázott területet és egy mükotorékot.Egy bak mellé két nőstényt és oldják meg. :eplHa igy se jó nekik,akkor jövőre vagy kiengedem vagy  Foez.Attól függ meddig tart a válság. Nyihi

Hát nekem vannak még komolyabb terveim velük, így marad a kísérletezgetés és a tanulás.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #314 Dátum: 2009. Március 18. - 17:58:49 »

Készül az üregiknek a szerelmi fészek.Biztos jobban érzik magukat mint a ketrecben.Öt napja vannak kint,de csinálni kellett egy másik kotorékot is,mert az egyik nöstényt nem engedték a kotorékba.Nem tudom mi volt az oka.Arra gyanitok,hogy amit hoztam nőstényt vemhes lehetett és azért nem hagyta lemenni a másikat.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: