Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 543626 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. április 25. - 10:30:13 »

Ezt akartam írni én is, hogy a róka 15-20 cm.-es lyukon még nekifutásból bukfencelve is át tud menni.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. április 25. - 10:31:01 »


Fokozottan figyelni kell rájuk, ezt mi is megtapasztaltuk annak idején. Ha jó magasan vannak, akkor valószínű, hogy görény a tettes, bár a róka sem ijed meg egy kis tornától...

Nektek is voltak üregik?

Róka nem lehetett, mert egy olyan helyiségben vannak, ami ajtóval van bezárva. Az ajtó alatt van egy 15-20cm-es rés,az alatt jöhetett be a tettes. A nyomok is inkább görényre vallanak...Most már sajnálom, hogy nem fényképeztem le, de sietnem kellett a buszhoz.



Van egy buszod?!
Amúgy a rókának elég 10x10centi...

Ez tény! De a görény valamivel merészebb és jobban is mászik magasra...
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. április 25. - 10:48:27 »


Van egy buszod?!
Amúgy a rókának elég 10x10centi...

Nincs buszom(pedig jó lenne)-csak azzal járok be dolgozni. Kilőtték alólam a céges autót és most állandó buszozásra vagyok fogva.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #18 Dátum: 2008. április 25. - 10:50:11 »


Van egy buszod?!
Amúgy a rókának elég 10x10centi...

Nincs buszom(pedig jó lenne)-csak azzal járok be dolgozni. Kilőtték alólam a céges autót és most állandó buszozásra vagyok fogva.


Ezek szerint rosszúl lőttek... :'(
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. április 25. - 10:51:49 »

Biztos, hogy nem róka volt! Két dolog miatt: 1., az ajtótól 10m-re van egy kutya, Igaz nem lát közvetlenül oda, de a róka nem igazán szereti ennyire kockáztatni a bőrét. A másik, hogy a nyomok elég egyértelműen aprók voltak, középen egy csíkkal(lábnyomok max. 1*1cm, a csík meg valószínű a farka nyoma a homokban). Azért gondoltam kistestű ragadozóra, mert annak a nyomainál látni hasonlót.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. április 25. - 10:52:59 »


Ezek szerint rosszúl lőttek... :'(

Csak nem te viszonoztad az én ketykebékás ajándékom? Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Amúgy nem: a főnököm autója tartós szervízben van,így ő jár a céges terepjáróval mostanság.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #21 Dátum: 2008. április 25. - 10:58:40 »

Biztos, hogy nem róka volt! Két dolog miatt: 1., az ajtótól 10m-re van egy kutya, Igaz nem lát közvetlenül oda, de a róka nem igazán szereti ennyire kockáztatni a bőrét.

Nem vitatom, hogy nem róka volt, de ezzel a mondatoddal mernék vitatkozni.
Katonaként Kékestetőn hízlaltam magamat, ahol a "zobjekzum" őrzését három német juhászkutyával egyetemben végeztük.
Egy pórázon, kettő futóláncon. A két láncos kutya között 10 méter volt a távolság. A rókák rajtunk keresztül jártak a szanatóriumhoz kukázni. Úgy mentek el minden nap a két őrjöngő kutya között mint a pinty. Tőlünk is csak akkor féltek, ha megközelítettük őket.
Naplózva

Renkecz Rafael
Viktor
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. április 25. - 11:09:48 »

Biztos, hogy nem róka volt! Két dolog miatt: 1., az ajtótól 10m-re van egy kutya, Igaz nem lát közvetlenül oda, de a róka nem igazán szereti ennyire kockáztatni a bőrét.

Nem vitatom, hogy nem róka volt, de ezzel a mondatoddal mernék vitatkozni.
Katonaként Kékestetőn hízlaltam magamat, ahol a "zobjekzum" őrzését három német juhászkutyával egyetemben végeztük.
Egy pórázon, kettő futóláncon. A két láncos kutya között 10 méter volt a távolság. A rókák rajtunk keresztül jártak a szanatóriumhoz kukázni. Úgy mentek el minden nap a két őrjöngő kutya között mint a pinty. Tőlünk is csak akkor féltek, ha megközelítettük őket.

Zojjektum igen! Menő gyozo Bion Bion

Az viszont, amiről írsz tény! A róka egy Houdinit megszégyenítő szabadulóművész. Viszont a nyúlgyilkosságok többségéért szerintem a görény okolható, minálunk, meg Nagyapáméknál a legtöbb esetben kétséget kizáróan görény volt....
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. április 25. - 11:23:12 »

Biztos, hogy nem róka volt! Két dolog miatt: 1., az ajtótól 10m-re van egy kutya, Igaz nem lát közvetlenül oda, de a róka nem igazán szereti ennyire kockáztatni a bőrét.


Nem vitatom, hogy nem róka volt, de ezzel a mondatoddal mernék vitatkozni.
Katonaként Kékestetőn hízlaltam magamat, ahol a "zobjekzum" őrzését három német juhászkutyával egyetemben végeztük.
Egy pórázon, kettő futóláncon. A két láncos kutya között 10 méter volt a távolság. A rókák rajtunk keresztül jártak a szanatóriumhoz kukázni. Úgy mentek el minden nap a két őrjöngő kutya között mint a pinty. Tőlünk is csak akkor féltek, ha megközelítettük őket.

Hát mióta a tacsikeverékem összeakaszkodott egy rókával pár éve nálunk az udvarban nem járt róka. Görény már annál inkább, mert volt, hogy napról-napra tünedeztek el az előnevelt csirkék, kiskacsák egy olyan helyről,amin elméletileg azok nem fértek ki sehol.
A másik ami miatt biztosra veszem,hogy nem róka volt a nyomok. Ilyen nyomot róka nem hagy!
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 25. - 11:27:44 írta Viktor » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #24 Dátum: 2008. április 25. - 11:25:59 »

Milyet hagyott?
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. április 25. - 11:27:51 »

Milyet hagyott?

 Olvass

"...A másik, hogy a nyomok elég egyértelműen aprók voltak, középen egy csíkkal(lábnyomok max. 1*1cm, a csík meg valószínű a farka nyoma a homokban)...."

 Wave Wave Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. április 25. - 11:29:03 »

Akitől hoztam őket, ő is azt mondta, hogy figyeljek majd oda a ragadozókra, mert a kinigli úgy vonzza őket km-ekről,mint a mágnes.Lehet igaza van... meg lehet van már pár tapasztalata is az ügyben Mosolyog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #27 Dátum: 2008. április 25. - 12:02:06 »

Akitől hoztam őket, ő is azt mondta, hogy figyeljek majd oda a ragadozókra, mert a kinigli úgy vonzza őket km-ekről,mint a mágnes.Lehet igaza van... meg lehet van már pár tapasztalata is az ügyben Mosolyog

Szia én innen a távolból görényre tippelek.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. április 25. - 12:10:53 »


Szia én innen a távolból görényre tippelek.

Valószínű. Most néztem nyomképet és inkább görényre hajaz, mint másra. Csapdázni hogy lehet?Mik erre az előírások? Jó lenne megvédeni a kinigliállományt a ragadozóktól. Még ha egyenlőre ketrecben is vannak, nem kellene piszkálniuk őket-arról nem is beszélve, ha a ketrecen keresztül elkapja valamelyik lábát. Házinyúlnál már tapasztaltam ilyet és bizony a tepsiben végezte szegény füles,mert láb nélkül elég rossz lett volna neki...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #29 Dátum: 2008. április 25. - 12:25:22 »


Szia én innen a távolból görényre tippelek.

Valószínű. Most néztem nyomképet és inkább görényre hajaz, mint másra. Csapdázni hogy lehet?Mik erre az előírások? Jó lenne megvédeni a kinigliállományt a ragadozóktól. Még ha egyenlőre ketrecben is vannak, nem kellene piszkálniuk őket-arról nem is beszélve, ha a ketrecen keresztül elkapja valamelyik lábát. Házinyúlnál már tapasztaltam ilyet és bizony a tepsiben végezte szegény füles,mert láb nélkül elég rossz lett volna neki...

Élvefogó láda csapdával kellene megcsípni.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: