Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A mezei nyúl és "kistestvére": a kinigli  (Megtekintve 541046 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1065 Dátum: 2017. December 11. - 17:31:15 »

Tegnapi nyúlkálásunk 12 tapsi halálát eredményezte. ...... Jó döntést hoztam tavasszal:jó helyen vagyok!
Igen És ez a lényeg, csak meg kell érni erre is.
Ha ez nem így lenne, akkor eshetne akár 120 nyúl is......

A tegnapi hajtás után volt egy pofa, aki úgy nézett ki a fejéből a terítéknél, mint akinek komoly gyomorbántalmai vannak.
Közben többször is azon sóhajtozott, hogy őőőőőőő bezzeg semmit sem látott egész nap és ez így egy nagy sz@r volt.
Sajnálom szegényt.....rossz lehet magával egy bőrben élnie Nem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1066 Dátum: 2017. December 11. - 18:41:02 »


A tegnapi hajtás után volt egy pofa, aki úgy nézett ki a fejéből a terítéknél, mint akinek komoly gyomorbántalmai vannak.
Közben többször is azon sóhajtozott, hogy őőőőőőő bezzeg semmit sem látott egész nap és ez így egy nagy sz@r volt.



Egyszer hopp, máskor kopp...
Ez a fajta viszont nem annak örül, hogy volt lehetősége vadászni.
Ha nem lát semmit, meg nem ő lövi a teríték legalább harmadát, akkor az egy rossz nap volt.
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1067 Dátum: 2017. December 11. - 20:51:34 »

Igen És ez a lényeg, csak meg kell érni erre is.
Ha ez nem így lenne, akkor eshetne akár 120 nyúl is......

A tegnapi hajtás után volt egy pofa, aki úgy nézett ki a fejéből a terítéknél, mint akinek komoly gyomorbántalmai vannak.
Közben többször is azon sóhajtozott, hogy őőőőőőő bezzeg semmit sem látott egész nap és ez így egy nagy sz@r volt.
Sajnálom szegényt.....rossz lehet magával egy bőrben élnie Nem

Boldogtalanok a lelki szegények...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1068 Dátum: 2017. December 11. - 22:28:20 »

Tegnap vendég voltam: Jó idő, jó társaság, szép vadászat, gyenge saját találati arány😃




Ott a szarkák alatt, egyedül fekvő jószágról van még kép?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1069 Dátum: 2017. December 12. - 07:27:32 »

Parancsolj:

Állítólag volt bent mégegy, de ügyesebb volt.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1070 Dátum: 2017. December 12. - 17:57:59 »

Köszike!  Szép darab.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1071 Dátum: 2018. November 11. - 17:47:12 »

Rühellem a "vadászlatint" meg a távlövöldözést, de az idei első nyúlvadászatot (11 füles, 4 kakas, 1 róka) azért megírom. Szóval mondtam ugye, hogy átálltam a BP porra és olasz alkatrészekből rakom össze a töltényeimet az orosz tapasztalatokat használva. De a lényeg a lényeg. Első nyúl 35-40 méterről térdig érő gazosban, dirr-durr, alá fölé. Aztán meg mentünk, meg mentünk, meg mentünk. Jobban mondva a kollektívám egyes tagja úgy döntöttek, hogy vadászaton tréningeznek a következő ultramaratonra. Komolyan mondom, a végére lilát-zöldet láttam (friss-omlós mélyszántáson loholni igazán sportértékű) miután utolértem a futóbajnokokat és némi leb...ás hatására visszavetek a tempóból. Meg is lett a dolog jutalma, mert Nagy Sanyi bátyám (tudjátok a Rémapó aki telente az ősz szakállára fagyott jégcsapokkal és foghíjas mosolyával simán szerepet kapna valami zs-kategóriás horrorban, de jó cimbora) egy fülest mellettem vagy 50-ről szépen karikára lőtt. Hamarosan a fia is gurítót egy nyuszit, majd eljött az én időm. Frissen vetett őszi búzán elindul egy nyúl a bal flankon. Két három mesterlövész jól megriassza mire a füles  olyan vágtába csap, hogy előttem már repeszt mint Ben Jonson kokszos fénykorában. Tőlem kissé távolra esik de gondolom rápattintok. Az első eltörte a két hátsó lábát (mondom, hogy rohant mint akinek eszét vették) a bal cső meg szépen összegömbölyítette. Mondom mellettem az öregnek, hogy ez ugye megvolt vagy hatvan méter. Sanyi bá csak annyit mondott, lépd már le aranybogaram. 97 lépés sikeredett ami cirka 70 méter. Most nyúztam meg és nem holmi egy-két szerencsés sörét találta, hanem a duplából vagy 7-8 hatos sörét. Utána mindenki tőlem kunyorált patront, meg kapom az ajánlatokat, hogy csak egy 10-es csomagot csinálj nekem....
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1072 Dátum: 2018. November 25. - 21:48:05 »


Terítéken 87 mezei nyúl és 18 fácán. Idén az idő is jó volt,a társaság meg mindig jó... A legszebb vadászélményeim között van a helye.Köszönöm szépen Sanyi!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #1073 Dátum: 2018. November 25. - 22:50:37 »

Kalap le! Nem semmi teríték a mai világban!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #1074 Dátum: 2018. November 25. - 22:55:08 »



Gratulálok!  Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1075 Dátum: 2018. November 25. - 23:12:06 »

Komoly teríték! Gratulálok! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1076 Dátum: 2018. November 26. - 05:28:54 »

Terítéken 87 mezei nyúl és 18 fácán.
Ez valami trambulinos, kerti nyúlvadászat volt? Ördög
Szabad területen, ennyi nyúl nincs! Igen

Ami a szép terítéken még azonnal feltűnt nekem, hogy egyetlen ragadozó, vagy dúvad sincs rajta.
Ez azt jelzi, hogy ez a terület igen csak jó kezekben van Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1077 Dátum: 2018. November 26. - 06:38:30 »

Ez valami trambulinos, kerti nyúlvadászat volt? Ördög
Szabad területen, ennyi nyúl nincs! Igen

Ami a szép terítéken még azonnal feltűnt nekem, hogy egyetlen ragadozó, vagy dúvad sincs rajta.
Ez azt jelzi, hogy ez a terület igen csak jó kezekben van Emelem
3.alkalommal vehettem részt ezen a vadászaton. Számomra is hihetetlen-még mindig- amit ez a terület tud.  Kényelmes újratöltésre nincs idő,mert pattan a következő nyuszi...A helyiek vérprofik,jól lőnek,és igazi ellenségként tekintenek a rókára. /Külön rókahajtásokat szerveznek ellenük. Mosolyog Nem is láttunk egyet sem. / 9 körül indultunk és még dél sem volt,már befejeztük. Utána pompás ebéd,összetartás...Nem költői túlzás,de tényleg káprázatos élmény.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #1078 Dátum: 2018. December 14. - 19:47:36 »

Üdv a kedves Fórumtársaknak  Emelem

Visszatérő vadász barátok.
Jó kedv, téli terep viszonyok, 15km gyaloglás fagyott mezőgazdasági talajon, barátságok ápolása, 80db terítékre hozott mezei nyúl, közös est-ebéd és vidám, anekdotázásokkal teli búcsúzás a jövőbeni viszont látás reményében,,,.
Talán maradandó élményekkel övezve távozott mindenki ezen a szép decemberi napon...

Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1079 Dátum: 2018. December 14. - 19:48:58 »

 Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: