Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 70   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Barkács  (Megtekintve 187462 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #30 Dátum: 2008. április 27. - 20:58:54 »

Gratulálok Cimbora, mestermű! Most már csak meg kell "tőtteni"! Igen Igen Igen
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #31 Dátum: 2008. április 27. - 21:16:40 »

Gratulálok Cimbora, mestermű! Most már csak meg kell "tőtteni"! Igen Igen Igen

Köszönöm Tesó, de azért ne túlozz. Én látom rajta a hibákat. De tökéletes munka nincs Mosolyog A megtöltésen pedig "rajta vagyok", csak előbb legyen meg a vizsga!  Kacsint

 Wave gyozo
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Május 19. - 15:39:25 »

Egy kis fegyverszekrény-lőszeresajtó dekoráció a Schmidt&Bender-nek köszönhetően (kíváncsiságképp írtam nekik, nincs-e matricájuk, erre küldtek egy nagy távcsöves dobozban vagy 10 félét...:

Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Május 19. - 15:42:28 »

Szia Balázs!
Látom, végképp elkötelezted magad! Bion
Egyébként rendesek az tény.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Május 19. - 15:45:33 »

Szia Balázs!
Látom, végképp elkötelezted magad! Bion
Egyébként rendesek az tény.

Kacsint Azért ha ilyen árban lesz a Kaps ősszel/télen is még, mint most, nem biztos, hogy gondolkozom sokat... Mosolyog
Majd adja magát a dolog.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Május 20. - 20:16:42 »

 Üdvözlet Marksman!

Nagyon jó fegyver szekrényt csináltál!

Azóta elfogadták már a rendőrök?
A fő méreteit megtudnmád velem osztani? (külsője, belül fegyver és lőszertartó magasság)
A szegecskötést is elfogadják?
Mennyi és hány ponton zárnak a zárak?

Mire kell oda figyelni, ha szekrényt csinálok? Vmi előírás a lemezszekrény és biztonsági záron kívül és, hogy a lőszereket is zárral külön kell tartani!

Te szerinted 140 cm magasságban a legtöbb fegyver belefér?
Az alapja meg 35x34 cm abba simán belefér a 2 fegyver vagy a 4 is?
Lőszeresnek meg 20 cm elég?
Milyen ajtó sarok van rajta?
A lőszerest, hogy tetted bele, hogy nyitni is könnyen lehetesen? (esetleg kép)
Ugye neked 1-es lemezből van, vagyis elegendő az 1-es lemez?
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Május 20. - 20:22:28 »

Szia Marksman !
Csak most jutottam odáig , hogy megnézzem mit is csináltál abból a halom vasból !
Szerintem aki ebben hibát talál kötekszik . Üdv neked. Vizsgád , hogy áll ?
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Május 20. - 20:47:58 »

Hali Marksman!

A vadászvizsgára komplett tétel sor nem kell? Saját kidolgozás! Márciusban még jó volt!

Ha kell akkor elküldöm!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Május 20. - 21:04:07 »

Üdvözlet Marksman!

Nagyon jó fegyver szekrényt csináltál!

Azóta elfogadták már a rendőrök?
A fő méreteit megtudnmád velem osztani? (külsője, belül fegyver és lőszertartó magasság)
A szegecskötést is elfogadják?
Mennyi és hány ponton zárnak a zárak?

Mire kell oda figyelni, ha szekrényt csinálok? Vmi előírás a lemezszekrény és biztonsági záron kívül és, hogy a lőszereket is zárral külön kell tartani!

Te szerinted 140 cm magasságban a legtöbb fegyver belefér?
Az alapja meg 35x34 cm abba simán belefér a 2 fegyver vagy a 4 is?
Lőszeresnek meg 20 cm elég?
Milyen ajtó sarok van rajta?
A lőszerest, hogy tetted bele, hogy nyitni is könnyen lehetesen? (esetleg kép)
Ugye neked 1-es lemezből van, vagyis elegendő az 1-es lemez?


Szia!

Jó a nick-neved Kacsint
Na akkor sorban:
köszönöm a dícséretet, igazából rendőr még nem látta, majd ha kész a vizsgám, és megyek a vadászjeggyel vásárlásit kérni... (ez bízom benne, hogy szeptember környékén lesz) Biztosan el fogják fogadni, mert nem tudom, máshol hogyan megy, de itt elfogadják a 3 lakattal kiegészített öltözőszekrényt is, ami jóval gyengébb és kevésbé biztonságos konstrukció.
A szegecskötést semmilyen törvény nem tiltja, ezen kívül amit látsz az egyik képen fa takarólemezt, az immáron belülről van rácsavarozva, tehát nagy meló lefeszegetni, hogy a szegecshez hozzáférjen, az oldallapokhoz pedig a beépítettség miatt nem fér hozzá géppel (becsavaroztam a szekrényt a falhoz).
A fő méretei: 35cm szélesség, 30cm mélység és 160cm magasság, amiből 30cm magas a lőszeres polc. Tehát az Általad említett 140cm-be még az MC-21 is befér, a hagyományos lapát vagy bock, illetve golyós fegyverek ennél jóval rövidebbek... Szerintem a 4 fegyver még relatíve kényelmesen befér, tekintetbe véve, hogy a sörétesen nincs általában távcső, így azzal nem kell helykínálat ügyben bajlódni. + bevéső épületzárat alkalmaztam középen oldalra záródóan, illetve alu-alulra, felül felülre záródóan. Így van 2 pántom + 3 különböző irányba záró záram. Simán lehet kihozni 30cm magas lőszerest, ha van helyed, hidd el, utólag én is úgy látom jobb lesz így, mert befér kényelmesen a keresőtávcső + lámpa is, ami nagy érték, érdemes védeni. A lőszeres ajtó két kis külön zsanéron nyílik, ezt a Schmidt&Benderes képen látod. hagyományos hegeszthető ajtópántot alkalmaztam, illetve fontos, hogy az ajtó "belecsukódik" a keretbe, így zárt állapotban nem leemelhető.
Lemezvastagságban nincs megkötés, csak annyi a lényeg, hogy fém lemez legyen. Ennél vékonyabb tudtommal a gyári szekrény oldala, és mégis megfelel. Szerintem a Diana zárjai gyengébbek, hiszen öltözőszekrény zár van átalakítva. De iagza a mondás: "amit fel akarnak törni és ellopni, azt fel is törik és ellopják". A lőszeresnél még egy gondolat: jobb oldalánál jobb lett volna kb 3cm-el balrábbv tenni a zsanért egy darab zártszelvényre, mert így, hogy a fő ajtó csak derékszögig nyílik, így a lőszeres ajtaja nem nyitható teljesen. De ez megszokható.

Ha van valami kérdésed még, válaszolok szívesen!  Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Május 20. - 21:05:43 »

Szia Marksman !
Csak most jutottam odáig , hogy megnézzem mit is csináltál abból a halom vasból !
Szerintem aki ebben hibát talál kötekszik . Üdv neked. Vizsgád , hogy áll ?

Szia ZolI!

Ez igazán jól esett, köszönöm!
A vizsgát a héten fizetem be, az augusztus végire megyek. Nyáron elmegyek korongozni, golyóssal gyakorlok amikor csak lehet (légpuska főleg, de kispuska is...). Remélem, sikerülni fog a vizsga  ???  Mosolyog
Neked is üdv, örülök, hogy itt vagy!

 Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Május 20. - 21:06:51 »

Hali Marksman!

A vadászvizsgára komplett tétel sor nem kell? Saját kidolgozás! Márciusban még jó volt!

Ha kell akkor elküldöm!

Köszönöm, egy tételsorom van, ettől függetlenül lehet, hogy számítani fogok a segítségedre! Ha esetleg számítógépes kidolgozás, akkor átküldheted mindenképp!
Köszönöm!

Üdv.: Balázs
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Május 21. - 12:18:37 »

Hali Marksman!

A vadászvizsgára komplett tétel sor nem kell? Saját kidolgozás! Márciusban még jó volt!

Ha kell akkor elküldöm!

Köszönöm, egy tételsorom van, ettől függetlenül lehet, hogy számítani fogok a segítségedre! Ha esetleg számítógépes kidolgozás, akkor átküldheted mindenképp!
Köszönöm!

Üdv.: Balázs

Oké! Adj majd egy email címet amire hétvégén eltudom küldeni. Engemet megdicsértek vizsgán. Szerintem jól ki van dolgozva. De sokat kell rá tanulni, nagyon. Szerintem nyár jó lehetőség rá.
A korongozásra meg gyújtsed a pénzt mert nem olcsó mulatság lesz. Én közel 40-t hagytam a  lőtéren, és még nem ártott volna gyakorolni. A képekre meg tud mint a fene! Én majdnem kívülről tudtam, de a túzok meg a fogolyt majdnem elnéztem. 
Milyen megyében teszed le?
A tanfolya már kötelező?
Sörétesből meg 10-et kell lőnni valamint golyósal állva és távcsővel, ha jól tudom.

Köszi a szekrény leírást!
Ja lőszeres sarkát nem tudnád lefényképezni?
A lőszerest lakattal zárod?

Ja ez most jutott eszembe, a lőtér vezetőmondta még anno, hogy ha külső sarkot használsz akkor vagy ne leemelhető legyen vagy össze kell fordítani. Szóval akkor lehet nem franko, de akkor ráteszel vagy egy kis lapos vasat vagy 3. sarkot fordítva oszt kész.

Hali Róka-Koma!


Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Május 21. - 13:33:34 »

Hali Marksman!

A vadászvizsgára komplett tétel sor nem kell? Saját kidolgozás! Márciusban még jó volt!

Ha kell akkor elküldöm!

Köszönöm, egy tételsorom van, ettől függetlenül lehet, hogy számítani fogok a segítségedre! Ha esetleg számítógépes kidolgozás, akkor átküldheted mindenképp!
Köszönöm!

Üdv.: Balázs

Oké! Adj majd egy email címet amire hétvégén eltudom küldeni. Engemet megdicsértek vizsgán. Szerintem jól ki van dolgozva. De sokat kell rá tanulni, nagyon. Szerintem nyár jó lehetőség rá.
A korongozásra meg gyújtsed a pénzt mert nem olcsó mulatság lesz. Én közel 40-t hagytam a  lőtéren, és még nem ártott volna gyakorolni. A képekre meg tud mint a fene! Én majdnem kívülről tudtam, de a túzok meg a fogolyt majdnem elnéztem. 
Milyen megyében teszed le?
A tanfolya már kötelező?
Sörétesből meg 10-et kell lőnni valamint golyósal állva és távcsővel, ha jól tudom.

Köszi a szekrény leírást!
Ja lőszeres sarkát nem tudnád lefényképezni?
A lőszerest lakattal zárod?

Ja ez most jutott eszembe, a lőtér vezetőmondta még anno, hogy ha külső sarkot használsz akkor vagy ne leemelhető legyen vagy össze kell fordítani. Szóval akkor lehet nem franko, de akkor ráteszel vagy egy kis lapos vasat vagy 3. sarkot fordítva oszt kész.

Hali Róka-Koma!




Szia!

fejesbalazs2@gmail.com
Köszönöm előre is!

Nem kötelező a tanfolyam, a lövészet tudom, hogy zajulik, ma felvilágosítottak Mosolyog
Lefotózom ha lesz időm, de sima kis 30as bútorzsanér zárja a lőszeresajtót, lakattal zárom!
Az ajtó pántolása: íretam is, hogy belecsukódik a keretbe, így nem lehet leemelni. Ha nyitva leemelhető, az nem baj, hiszen ha már valaki kinyitja, nem fogja leemelgetni  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Ezt diktálja a józan paraszti ész is. Aki meg ezt zárt állapotban le bírja emelni (ergo el bírja szakítani a 20x20 zártszelvényt lemezestül 2 helyen, az nagyon erős ember... Mosolyog Frankó ez így, kitaláltam, hogy jó legyen. A jóbarátom hivatásos vadász, kívülről tudja mi hogy jó, és vele konzultálva készítettem. Jut eszembe, össze is van forgatva a pánt...

Köszönöm  küldeményt előre is!

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Május 21. - 16:38:53 »

Hali Marksman!

A vadászvizsgára komplett tétel sor nem kell? Saját kidolgozás! Márciusban még jó volt!

Ha kell akkor elküldöm!

Köszönöm, egy tételsorom van, ettől függetlenül lehet, hogy számítani fogok a segítségedre! Ha esetleg számítógépes kidolgozás, akkor átküldheted mindenképp!
Köszönöm!

Üdv.: Balázs

Oké! Adj majd egy email címet amire hétvégén eltudom küldeni. Engemet megdicsértek vizsgán. Szerintem jól ki van dolgozva. De sokat kell rá tanulni, nagyon. Szerintem nyár jó lehetőség rá.
A korongozásra meg gyújtsed a pénzt mert nem olcsó mulatság lesz. Én közel 40-t hagytam a  lőtéren, és még nem ártott volna gyakorolni. A képekre meg tud mint a fene! Én majdnem kívülről tudtam, de a túzok meg a fogolyt majdnem elnéztem. 
Milyen megyében teszed le?
A tanfolya már kötelező?
Sörétesből meg 10-et kell lőnni valamint golyósal állva és távcsővel, ha jól tudom.

Köszi a szekrény leírást!
Ja lőszeres sarkát nem tudnád lefényképezni?
A lőszerest lakattal zárod?

Ja ez most jutott eszembe, a lőtér vezetőmondta még anno, hogy ha külső sarkot használsz akkor vagy ne leemelhető legyen vagy össze kell fordítani. Szóval akkor lehet nem franko, de akkor ráteszel vagy egy kis lapos vasat vagy 3. sarkot fordítva oszt kész.

Hali Róka-Koma!




Szia!

fejesbalazs2@gmail.com
Köszönöm előre is!

Nem kötelező a tanfolyam, a lövészet tudom, hogy zajulik, ma felvilágosítottak Mosolyog
Lefotózom ha lesz időm, de sima kis 30as bútorzsanér zárja a lőszeresajtót, lakattal zárom!
Az ajtó pántolása: íretam is, hogy belecsukódik a keretbe, így nem lehet leemelni. Ha nyitva leemelhető, az nem baj, hiszen ha már valaki kinyitja, nem fogja leemelgetni  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Ezt diktálja a józan paraszti ész is. Aki meg ezt zárt állapotban le bírja emelni (ergo el bírja szakítani a 20x20 zártszelvényt lemezestül 2 helyen, az nagyon erős ember... Mosolyog Frankó ez így, kitaláltam, hogy jó legyen. A jóbarátom hivatásos vadász, kívülről tudja mi hogy jó, és vele konzultálva készítettem. Jut eszembe, össze is van forgatva a pánt...

Köszönöm  küldeményt előre is!

 Wave

A hivatásos vadász haverod szerint elfogadják a szegecseket?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Május 21. - 16:53:58 »

Kik?
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 70   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: