Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Barkács  (Megtekintve 187520 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #990 Dátum: 2019. Július 13. - 13:04:18 »

Ez ötletes. A tetejére egy hordó, és nyáron meleg vízben lehet zuhanyozni az erdei kunyhóban!


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #991 Dátum: 2020. Június 09. - 05:57:37 »

Kis helyigényű, könnyen összerakható és tartós vadszállító készítés volt a cél.
Ne kelljen egyemberes vad miatt állandóan a vadőrt ugrasztani.
Vonóhorgot nem akartam az autóra, így a vonószemektől indultam. Ezeket használtam fel az alap tartó rögzítéséhez.
Ötleteltem, a vasat és a kötő elemeket beszereztem, mértem, vágtam, flexeltem, fúrtam, illesztettem, hegesztettem, csiszoltam, festettem és ezt hoztam össze a Jimnyre:
Közúti használatra nem megfelelő, de szerencsére anélkül is elérem a vadhűtőt.


Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
zajandras
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #992 Dátum: 2020. Június 09. - 08:24:40 »

Kis helyigényű, könnyen összerakható és tartós vadszállító készítés volt a cél.
Ne kelljen egyemberes vad miatt állandóan a vadőrt ugrasztani.
Vonóhorgot nem akartam az autóra, így a vonószemektől indultam. Ezeket használtam fel az alap tartó rögzítéséhez.
Ötleteltem, a vasat és a kötő elemeket beszereztem, mértem, vágtam, flexeltem, fúrtam, illesztettem, hegesztettem, csiszoltam, festettem és ezt hoztam össze a Jimnyre:
Közúti használatra nem megfelelő, de szerencsére anélkül is elérem a vadhűtőt.

 Igen Jól néz ki. Volt már próbaút? Mennyire merev a szerkezet?
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #993 Dátum: 2020. Június 09. - 10:04:27 »

Igen Jól néz ki. Volt már próbaút? Mennyire merev a szerkezet?
 Emelem

,,ahhh, még friss a téma, épp csak elkészült Kacsint
A szerkezet meglehetősen stabil.
Vonószemekbe illeszkedő ovál egységet applikáltam az alap tartóra, amit oldalanként egy-egy anyával lehet a vonószemekhez rögzíteni.
Ezzel az alap tartó fixálását megoldottam, illetve az esetleges elfordulását is kizártam.
Az alap tartóra ( 40mmx40mm zárt szelvény, oldalanként 8mm vastag iránytartó karokkal ) hátulról befele tízes, 10.9 keménységű csavarokat hegesztettem.
A csövek ( fél collos hegesztett cső, 750mm hosszú ) egyik végére pedig hasonló keménységű anyákat.
A csöveket befűzöm az alap tartóba majd rácsavarom azokat ütközésig.
Rátolom a vég-elemet és rögzítem oldalanként egy-egy csavarral.
A magam hetven kilójával kiálltam a végére és úgy hintáztattam a Jimnyt. Bírja.
Amit erre a szerkezetre egyedül felhúzok és rá- hevederezek, azt könnyedén megtartja, illetve célba juttatja.
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
zajandras
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #994 Dátum: 2020. Június 09. - 12:50:54 »

,,ahhh, még friss a téma, épp csak elkészült Kacsint
A szerkezet meglehetősen stabil.
Vonószemekbe illeszkedő ovál egységet applikáltam az alap tartóra, amit oldalanként egy-egy anyával lehet a vonószemekhez rögzíteni.
Ezzel az alap tartó fixálását megoldottam, illetve az esetleges elfordulását is kizártam.
Az alap tartóra ( 40mmx40mm zárt szelvény, oldalanként 8mm vastag iránytartó karokkal ) hátulról befele tízes, 10.9 keménységű csavarokat hegesztettem.
A csövek ( fél collos hegesztett cső, 750mm hosszú ) egyik végére pedig hasonló keménységű anyákat.
A csöveket befűzöm az alap tartóba majd rácsavarom azokat ütközésig.
Rátolom a vég-elemet és rögzítem oldalanként egy-egy csavarral.
A magam hetven kilójával kiálltam a végére és úgy hintáztattam a Jimnyt. Bírja.
Amit erre a szerkezetre egyedül felhúzok és rá- hevederezek, azt könnyedén megtartja, illetve célba juttatja.

Faszájos. Remélem hamarosan rakomány is kerül rá!
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #995 Dátum: 2021. Március 26. - 07:54:00 »

Sziasztok,

mivel a régen készített Larsen csapda teljesen elrohadt és a területen rengeteg szarka található, megbízást kaptam Apósomtól egy újabb elkészítésére.
A rugóbolt honlapján lehet kapni direkt a csapdához való rugót, de kicsit sokallom érte a 720Ft-ot és ránézésre gyengécske is.
Ezért hát ismét vettem 2db patkánycsapdát 550Ft/db áron és annak a jóval komolyabb rugóját használtam fel.

Üdv, gaben  Emelem









Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #996 Dátum: 2021. Március 26. - 08:12:57 »

Dobj össze egyet nekem is! Mosolyog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #997 Dátum: 2021. Március 26. - 08:45:24 »

Dobj össze egyet nekem is! Mosolyog

Na ennyi szabadidőm azért nincsen ám.  Ördög
A háttérben látható sok fából új műhelybútort készítek, sajnos az is tolódott emiatt.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #998 Dátum: 2021. Március 26. - 13:18:27 »

Nagyon igényes munka!
Mennyi ideig tartott elkészíteni?
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #999 Dátum: 2021. Március 26. - 13:59:57 »

Na ennyi szabadidőm azért nincsen ám.  Ördög
A háttérben látható sok fából új műhelybútort készítek, sajnos az is tolódott emiatt.

Szép munka!

A patkánycsapda rugóját hova szerelted be? amiket én láttam, elég széles kb 5 cm a rugó, gondolom nem a keret és a szárny közé raktad a menetesszárra fűzve. Vagy igen?
Tennél fel róla képet? Köszönöm!  Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1000 Dátum: 2021. Március 26. - 14:46:26 »

Sziasztok,

mivel a régen készített Larsen csapda teljesen elrohadt és a területen rengeteg szarka található, megbízást kaptam Apósomtól egy újabb elkészítésére.
A rugóbolt honlapján lehet kapni direkt a csapdához való rugót, de kicsit sokallom érte a 720Ft-ot és ránézésre gyengécske is.
Ezért hát ismét vettem 2db patkánycsapdát 550Ft/db áron és annak a jóval komolyabb rugóját használtam fel.

Üdv, gaben  Emelem

Gábor,
abban mi a ráció, hogy ezekkel a ferdén befúrt csavarokkal szívatod magad ahelyett, hogy szemből megküldenéd egyenesen kicsit hosszabb csavarokkal?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1001 Dátum: 2021. Március 26. - 15:02:16 »

Nagyon igényes munka!
Mennyi ideig tartott elkészíteni?
2 délután volt kb., persze tovább tartott, mert a rácshoz rendeltem egy szeg és kapocsbelövőt, már régóta kellett volna egy a műhelybe.
Na azzal lényegesen gyorsabban ment a rácsok rögzítése.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1002 Dátum: 2021. Március 26. - 15:03:43 »

Szép munka!

A patkánycsapda rugóját hova szerelted be? amiket én láttam, elég széles kb 5 cm a rugó, gondolom nem a keret és a szárny közé raktad a menetesszárra fűzve. Vagy igen?
Tennél fel róla képet? Köszönöm!  Emelem

Erről most nem tudok képet lőni, mivel már nincs itt.
De a 8mm-es menetesszárra fűztem és annyival nagyobbra fúrtam a keretet is, hogy átmenjen rajta.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1003 Dátum: 2021. Március 26. - 15:06:12 »

Erről most nem tudok képet lőni, mivel már nincs itt.
De a 8mm-es menetesszárra fűztem és annyival nagyobbra fúrtam a keretet is, hogy átmenjen rajta.

Értem, köszönöm!
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1004 Dátum: 2021. Március 26. - 15:06:18 »

Gábor,
abban mi a ráció, hogy ezekkel a ferdén befúrt csavarokkal szívatod magad ahelyett, hogy szemből megküldenéd egyenesen kicsit hosszabb csavarokkal?

Tudod ez is olyan, mint sok minden más az életben, ízlés kérdése. Ördög
Vettem egyet és ezen teszteltem, nekem bejön és jól tart.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: