Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Barkács  (Megtekintve 187547 alkalommal)
Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #975 Dátum: 2018. Július 02. - 19:25:06 »

Szétszedtem, poros volt meg valami akármi anyag, szerintem a kenőanyag száradhatott be.
Kitakarítottam, nagyon szépen működik.
Nem golyók vannak benne, hanem kis karmok(fülek) feszülnek a csőfalnak ezek fékeznek.
Viszonylag strapabírónak tűnik a megoldás, úgy értem nem törik egykönnyen.
Visszagondolva nekem mindig vadászat kezdetén volt problémám, ha megmozgattam, akkor ez a száraz ragacs elengedte és utána működött a következő hosszabb pihentetőig, amikor is a ragacs megfogta ismét.

Naplózva
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #976 Dátum: 2018. Július 02. - 20:49:42 »

Szervusztok
Lő bot ügyében szívesen megfizetném a hozzá értését és munkáját egy javítást vállalónak!!
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #977 Dátum: 2018. Július 02. - 21:12:52 »




Egy kis segítség, ha valakinek problémája lenne a lőbottal!  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #978 Dátum: 2018. Július 27. - 17:14:07 »

Ez vonatkozik a vadrácsra is.


https://www.autonavigator.hu/cikkek/kerekparszallitas-vonohorgon-minel-olcsobban-ezt-igy-szabad/
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #979 Dátum: 2018. Július 27. - 19:01:03 »


Nagyon régi a cikk, komoly bírság lehetett a vége, ha akkoriban e szerint próbálkozott valaki (no és ha szigorú volt a közeg...)
Úgy hívták: egyedi azonosító meghamisítása vagy megváltoztatása. De már meghalt...

Ez valamivel helytállóbb:

https://index.hu/kerekagy/2017/04/12/hogy_kerul_szurke_rendszam_a_bringaszallitora/

DE itt van a lényeg:

https://mno.hu/belfold/negy-honap-utan-kimult-a-kotelezo-szurke-rendszam-2409892
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #980 Dátum: 2018. Július 27. - 19:59:47 »

Nagyon régi a cikk, komoly bírság lehetett a vége, ha akkoriban e szerint próbálkozott valaki (no és ha szigorú volt a közeg...)
Úgy hívták: egyedi azonosító meghamisítása vagy megváltoztatása. De már meghalt...

Ez valamivel helytállóbb:

https://index.hu/kerekagy/2017/04/12/hogy_kerul_szurke_rendszam_a_bringaszallitora/

DE itt van a lényeg:

https://mno.hu/belfold/negy-honap-utan-kimult-a-kotelezo-szurke-rendszam-2409892

Mitől lenne az egyedi azonosító meghamisítása, megváltoztatása?   

" Ekkor a hátsó rendszámtáblát a kerékpártartóra kell áthelyezni előírásszerű helyzetben és megvilágítva."
 
Az általam felrakott és hivatkozott rendeletek egyike sem tiltja sem a rendszám áthelyezését,  sem a szállítmányra való felszerelését! 


Nem véletlenül szoktam írni, hogy azért érdemes a rendeletekkel tisztában lenni, mert akkor a rend könyörtelen (és sokszor felkészületlen ) őrei sokkal kevesebb büntetést tudnak rajtunk behajtani. Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #981 Dátum: 2018. Július 27. - 20:46:50 »

Mitől lenne az egyedi azonosító meghamisítása, megváltoztatása?   


Sokszor mondom, hogy a figyelmes olvasás csodákra képes!  Ördög

Ezt írtam: " Nagyon régi a cikk, komoly bírság lehetett a vége, ha akkoriban e szerint próbálkozott valaki... "
És bizony, ha 2014-ben (Mert az általad idézett cikk akkori. Hm...) ha csak átpakolta valaki a rendszámot a kerékpárra vagy a kerékpártartóra, akkor elkövette az "egyedi azonosító meghamisítása" -t.

Tehát: nem a mostani, hanem akkori helyzetről beszéltem. Így már érthető?

És a fórumtársak megtévesztésének elkerülésére beidéztem a jelenlegi (teljesen autósbarát) álláspontot. 

 Wave
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #982 Dátum: 2018. Július 27. - 21:08:43 »

Hagyjuk!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #983 Dátum: 2018. Július 27. - 21:21:11 »

Hagyjuk!


Jó.

Az igazán komoly érvek mindig meggyőznek.   Kacsint  Mosolyog
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #984 Dátum: 2018. Július 27. - 22:09:30 »

Jó.

Az igazán komoly érvek mindig meggyőznek.   Kacsint  Mosolyog

Nem akartam ezzel tovább foglalkozni, aki akarta megértette.

Akár milyen hihetetlennek tartod, első olvasatra is értettem, hogy 2014 ről írtál. 
Az egyedi azonosító meghamisítása arra vonatkozik, ha valaki az azonosítót eltávolítja, megrongálja,  azonosításra alkalmatlanná teszi.  Tehát nem arra, ha áthelyezi olyan a gjmű vonóhorgán szállított szállítmányra (nem önálló járműre!)  -ahol egyébként a törvényi előírásoknak megfelelve -látható.

Én valóban egy 2014 . íródott  cikket tettem fel ami az 1/1975.(II.5.) KPM-BM rendelet és a 6/1990.(IV.12.) KÖHÉM rendeletre hivatkozik!    Tudomásom szerint mind a két rendelet a mai napig érvényben van, és igazán érdemi változtatás ezekkel kapcsolatosan nem történt.
Tehát akik 2014 ben  ezért büntettek, (vagy büntettek volna) azok  jogtalanul jártak el, mert az érvényben lévő rendeletet nem ismerték.
 
Aki pedig úgy érzi, hogy a feltett anyaggal megtévesztettem, az felejtse el!

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #985 Dátum: 2018. Július 28. - 10:08:40 »

Én, -az összes hatályban lévő rendelet szerint-  készítettem el az enyémet sk.,talán már régebben mutattam. Nem lóg ki hátra (üresen,betolva alaphelyzetben),nem takarja a rsz-ot és a lámpákat sem,nem akadályozza a 3.ajtó nyitását és a vonóhorog használatát. Használat közben persze más a helyzet,de még a rendőr is megdícsérte...igaz,az ő mázsás kanja volt rajta... Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #986 Dátum: 2018. Július 28. - 13:10:29 »

Én, -az összes hatályban lévő rendelet szerint-  készítettem el az enyémet sk.,talán már régebben mutattam. Nem lóg ki hátra (üresen,betolva alaphelyzetben),nem takarja a rsz-ot és a lámpákat sem,nem akadályozza a 3.ajtó nyitását és a vonóhorog használatát. Használat közben persze más a helyzet,de még a rendőr is megdícsérte...igaz,az ő mázsás kanja volt rajta... Ördög


Hát úgy könnyű, ha ilyen jó autód van! Próbáld ez így megcsinálni egy Ignis-re!  Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #987 Dátum: 2018. Július 28. - 14:00:04 »

Hát úgy könnyű, ha ilyen jó autód van! Próbáld ez így megcsinálni egy Ignis-re!  Röhög

A prototípus Trabanton kezdte,majd Fiat Unon folytatta,Níván nőtte ki a gyerekbetegségeit,aztán...még ez sem a végleges. Állandó fejlesztés alatt áll a project!  Wave
Naplózva
nyuszt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #988 Dátum: 2018. Július 28. - 14:59:41 »

Évekkel ez elött láttam vásárban egy eladó Nivát , volt rajta vadszállítórács is. A rács fel-le hajtható változat volt , a rendszámot nem takarta . Ami érdekesség volt számomra ,hogy a rácson voltak lámpák mindkét oldalon ( irányjelző. fék ,világítás, tolató ). A tulajdonos elmondása szerint teljesen jól működött és a jogszabályoknak is megfelelt. Egy dolgot nem kérdeztem meg , hogy mindez rendelkezik -e irattal ( műbizonylat), vagy csak " házi- gyári " megoldás .
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #989 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 18:34:38 »

Az én vonohorogra szerelhető rozsdamentes vadrácsom most elmegy a samurai-al Rííí A hétvégén egy barátom megveszi a kocsit, és adtam hozzá. Vasárnap megyek a vadrácsos emberemhez, hogy csináljon egy másikat, az új kocsira. Gyors oldású lesz, szintén vonóhorogra szerelhető, kicsit átgondolva. Én bekötettem a felső lámpákat is, és a rendszám is magasan van így minden lámpa látszik, nem köthetnek bele.
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: