Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Barkács  (Megtekintve 187439 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #840 Dátum: 2015. December 30. - 13:24:30 »

Vagy hat éve vettem egy gépet, ilyen száraz, gyors daraboló tárcsával, a TMK műhelyünknek. Persze előtte kipróbáltam, egy hétig nálunk volt használatra, mielőtt kifizettük.

Szerintem nagyon jó, a 20x70-es lapos acélt 10-12 másodperc alatt átvágja.
Ha jól emlékszem 100 mm a legnagyobb átvágó képessége, mindenesetre a 80x80x5-ös zártszelvényt, (amiből a legtöbb polcunk van), viszi mint kés a vajat.

Aztán vitte a többi részleg is, le is égették hamar a motorját. A javítás után csak a külön engedélyemmel használhatta más, a TMK-n kívül.

Szerintem a tárcsa használható más gépre is, azért az ajánlott kerületi sebességet érdemes megnézni, hogy megfelelő párosítás lesz-e!

 Emelem

Köszönöm a tapasztalatokat!  Emelem
Ezek szerint ha van gazdája, hosszú távon is életképes a dolog...
Igen, az amerikai oldalakon ahol ezekről írnak, gyakran említik, hogy egyedül a fordulatszám az, amire nagyon oda kell figyelni. Ahogy nézegettem, a PILANA is gyárt szeges fához és kimondottan fémhez is, egész elérhető áron. Szétnézek a kínálatban és majd beszámolok a tapasztalatokról.

Köszönöm még egyszer!

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #841 Dátum: 2015. December 30. - 17:23:05 »

Igen, az amerikai oldalakon ahol ezekről írnak, gyakran említik, hogy egyedül a fordulatszám az, amire nagyon oda kell figyelni.
Köszönöm még egyszer!

 Emelem S.Peti

Szia, Marksman!

Nem a fordulatszám, hanem a kerületi, pontosabban a vágósebesség a fontos!
Ez egy viszonylag nagy vágósebességgel dolgozó szerszám, ha eltérsz az ajánlottól akár lefelé, akár felfelé, szétégeted a lapkákat!

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #842 Dátum: 2015. December 30. - 18:37:08 »

Nem tudom mekkora pontosság kell de nekem van egy hilti wsr 1400 gépem. Az mindent visz. Alurudat, kis vasuti sìnt is....
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
RDani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54



« Új üzenet #843 Dátum: 2016. Január 19. - 21:32:30 »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Fegyverszekrényembe szeretnék belülre támasztékot készíteni. Valami egyszerű letisztult dolog kellene.Akadna pár ember,aki mutatna nem gyári megoldást,vagy tudna mondani pár okos gondolatot?

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #844 Dátum: 2016. Január 20. - 08:44:04 »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Fegyverszekrényembe szeretnék belülre támasztékot készíteni. Valami egyszerű letisztult dolog kellene.Akadna pár ember,aki mutatna nem gyári megoldást,vagy tudna mondani pár okos gondolatot?



Szia! Emelem

A háztartási és egyéb gépek csomagolásához használnak egy hungarocell-szivacs szerű viszonylag kemény anyagot. Ebből egy 5x5 centiméteres csíkot ragasztottam be a szekrénybe megfelelő magasságba, és a csövek távolságának megfelelően belevágtam egy-egy "V" alakú vájatot. Ugyan ilyet csinálhatsz egy darab stafliból is, de arra ragasszál egy posztócsíkot, hogy ne koptassa le a barnítást a csőről.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
RDani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54



« Új üzenet #845 Dátum: 2016. Január 20. - 09:10:48 »

Szia! Emelem

A háztartási és egyéb gépek csomagolásához használnak egy hungarocell-szivacs szerű viszonylag kemény anyagot. Ebből egy 5x5 centiméteres csíkot ragasztottam be a szekrénybe megfelelő magasságba, és a csövek távolságának megfelelően belevágtam egy-egy "V" alakú vájatot. Ugyan ilyet csinálhatsz egy darab stafliból is, de arra ragasszál egy posztócsíkot, hogy ne koptassa le a barnítást a csőről.


Köszönöm Attila!
Eddig én is erre jutottam.Még azt nem tudom,hogy milyen ragasztóval rögzíthetnék rajta szövet anyagot,ami nem áztatja el a szövetet,de nem marja ki a nikecelt?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #846 Dátum: 2016. Január 20. - 11:51:45 »


Köszönöm Attila!
Eddig én is erre jutottam.Még azt nem tudom,hogy milyen ragasztóval rögzíthetnék rajta szövet anyagot,ami nem áztatja el a szövetet,de nem marja ki a nikecelt?

Szia Dani!

Én azt a mindkét oldalukon ragadó szalagokat javaslom.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #847 Dátum: 2016. Január 20. - 14:04:04 »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Fegyverszekrényembe szeretnék belülre támasztékot készíteni. Valami egyszerű letisztult dolog kellene.Akadna pár ember,aki mutatna nem gyári megoldást,vagy tudna mondani pár okos gondolatot?



Szia!

XPS anyagból hővágóval lehet készíteni a legkönnyebben (10 perc). Ha nincs, akkor éles sniccerrel is prímán ki tudsz vágni bármilyen formát, csak akkor 2 db 2cm vastag lapot válassz, majd ragaszd össze. Kétoldali ragasztószalaggal szépen fel ehet rakni a szekrényre is.  A ragasztásnál figyelni kell, mert a polisztirolt sok ragasztó oldja, megeszi.
Ha Bp/ Fehérvár környéke megfelelő, akkor küldd el a méreteket, kivágom neked.  Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #848 Dátum: 2016. Január 20. - 14:38:08 »

Fanatikusoknak  Kacsint
Naplózva
RDani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54



« Új üzenet #849 Dátum: 2016. Január 20. - 18:18:45 »

Szia!

XPS anyagból hővágóval lehet készíteni a legkönnyebben (10 perc). Ha nincs, akkor éles sniccerrel is prímán ki tudsz vágni bármilyen formát, csak akkor 2 db 2cm vastag lapot válassz, majd ragaszd össze. Kétoldali ragasztószalaggal szépen fel ehet rakni a szekrényre is.  A ragasztásnál figyelni kell, mert a polisztirolt sok ragasztó oldja, megeszi.
Ha Bp/ Fehérvár környéke megfelelő, akkor küldd el a méreteket, kivágom neked.  Emelem

Szia András! Ha van ilyen hővágód és meg tudod csinálni,akkor köszönöm szépen!Amennyiben sniccereznél te is,akkor nekiugrok én.Miskolci vagyok,de 28-án megyek Pestre.
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #850 Dátum: 2016. Január 20. - 19:03:43 »

A  4 db golyósomat rod-pod bottartó fejek rögzítik  amit egy egyszerű gyalult fenyőfa cseréplécbe becsavarok a megfelelő helyen és távolságon.  A menethez előfúrsz és egy perc alatt kézzel becsavarod.  Ha pl. 8-as a menet akkor 6.5 furat ha 10-es akkor 8 as .  (a szorzó.
http://horgaszbot-tarto.arukereso.hu/carp-zoom-kauchuk-bottarto-fej-cz7726-p255101507/
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #851 Dátum: 2016. Január 20. - 19:12:53 »

A  4 db golyósomat rod-pod bottartó fejek rögzítik  amit egy egyszerű gyalult fenyőfa cseréplécbe becsavarok a megfelelő helyen és távolságon.  A menethez előfúrsz és egy perc alatt kézzel becsavarod.  Ha pl. 8-as a menet akkor 6.5 furat ha 10-es akkor 8 as .  (a szorzó.
http://horgaszbot-tarto.arukereso.hu/carp-zoom-kauchuk-bottarto-fej-cz7726-p255101507/


A KAUCHUK az gumi, nem?  Vigyorog
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #852 Dátum: 2016. Január 21. - 11:54:12 »

A  4 db golyósomat rod-pod bottartó fejek rögzítik  amit egy egyszerű gyalult fenyőfa cseréplécbe becsavarok a megfelelő helyen és távolságon.  A menethez előfúrsz és egy perc alatt kézzel becsavarod.  Ha pl. 8-as a menet akkor 6.5 furat ha 10-es akkor 8 as .  (a szorzó.
http://horgaszbot-tarto.arukereso.hu/carp-zoom-kauchuk-bottarto-fej-cz7726-p255101507/


7,8-8-as furat. A bottartóknál ha jól emlékszem, 3/8" átmérő, és 20 menet/coll.
Menetfúrót nem sok garázsfiókban találni hozzá.  Kacsint
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #853 Dátum: 2016. Január 22. - 14:03:12 »

Ez mind lényegtelen,a kutyát nem érdekli.    A lényeg,hogy  egy puha fába megszoruljon a menete és kalap .Abban a szögben ahogy egy puska be van támasztva a szekrénybe ,-hát nem kell nagy súlyt tartania. Ellenben flexibilisen átfogja és oldalra nem engedi .
 A gumival meg ha problémái vannak valakinek az hajtson vasból egy villát   Vigyorog  -bár az nem szoríjja  Kacsint
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #854 Dátum: 2016. Január 22. - 17:45:47 »

7,8-8-as furat. A bottartóknál ha jól emlékszem, 3/8" átmérő, és 20 menet/coll.
Menetfúrót nem sok garázsfiókban találni hozzá.  Kacsint

Hüje mehaniker, látod, hogy nem értesz hozzá!! Vigyorog
Miabré van kend-el? Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: