Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Barkács  (Megtekintve 187485 alkalommal)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #735 Dátum: 2014. Június 22. - 21:20:18 »

Lajos!
A cégünknél a minősített heggesztők tesznek 25 kg elektródát egy 1000mm belső átmérőjű 30mm falvastagságú cső egy varratába. Igen

7 sor varratba.  Kacsint   (Az már az az anyagvastagság amit már nem könnyű hegeszteni.)

Az a különbség, hogy az a cső azután nem ereszt.
Lajosnál ez nem volt cél. Örült a "csillagszóró" fényénél a karácsonynak, és közben meg csak dolgozott
a vasragasztóval.  Vigyorog
De megcsinálta, és a célnak megfelel.  Igen

Egyébként ha valaki tanulni, gyakorolni akar ez a 4-5 mm-es anyag a legmegfelelőbb.
Persze egy jó trafóval, vagy leginkább inverterrel.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #736 Dátum: 2014. Június 22. - 21:29:53 »

7 sor varratba.  Kacsint   (Az már az az anyagvastagság amit már nem könnyű hegeszteni.)

Az a különbség, hogy az a cső azután nem ereszt.
Lajosnál ez nem volt cél. Örült a "csillagszóró" fényénél a karácsonynak, és közben meg csak dolgozott
a vasragasztóval.  Vigyorog
De megcsinálta, és a célnak megfelel.  Igen

Egyébként ha valaki tanulni, gyakorolni akar ez a 4-5 mm-es anyag a legmegfelelőbb.
Persze egy jó trafóval, vagy leginkább inverterrel.


Való igaz!  Kacsint 100 bar nyomás.
Amit otthonra kell azt szinte mindenki megtudja pirickálni.
Bár én se vagyok nagy pálca faló, de a szakmámhoz szükséges dolgokat én is megpirickálom. Nem egy minőségi de azért elég jó. Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #737 Dátum: 2014. Június 23. - 08:55:39 »


Egyébként ha valaki tanulni, gyakorolni akar ez a 4-5 mm-es anyag a legmegfelelőbb.
Persze egy jó trafóval, vagy leginkább inverterrel.


Igen! Tégy egymás mellé kb fél-1 mm-re két 5-ös vaslemezt, aztán írj le az elektróda hegyével U betüket úgy, hogy az anyagok közötti rés vonalában legyen az U feneke. Esetleg fekvő nyolcasokat, mint a végtelen jel, ekkor kicsit vastagabb lesz a varrat. Amikor (úgy 3 doboz elektróda után) már a cundert nem kell hosszan kopogatni, hanem egy koppintásra lejön vagy magától  felkunkorodik, lehet próbálkozni "éksznivel", meg nagyobb réssel. Ja, és próbaképpen lejjebb lehet tekerni az ampert. Ördög   
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #738 Dátum: 2014. Június 23. - 10:04:18 »

Igen! Tégy egymás mellé kb fél-1 mm-re két 5-ös vaslemezt, aztán írj le az elektróda hegyével U betüket úgy, hogy az anyagok közötti rés vonalában legyen az U feneke. Esetleg fekvő nyolcasokat, mint a végtelen jel, ekkor kicsit vastagabb lesz a varrat. Amikor (úgy 3 doboz elektróda után) már a cundert nem kell hosszan kopogatni, hanem egy koppintásra lejön vagy magától  felkunkorodik, lehet próbálkozni "éksznivel", meg nagyobb réssel. Ja, és próbaképpen lejjebb lehet tekerni az ampert. Ördög   

Esetleg más típusú pálcára "váltani".  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #739 Dátum: 2014. Június 23. - 21:18:47 »

Esetleg más típusú pálcára "váltani".  Ördög

Az sem túl egyszerű.

Nemrég minden bajom volt, amikor egy új doboz elektródát bontottam.
Mindent tudtam vele csinálni, kivéve tisztességes varratot húzni.
Azután megnéztem hogy fordított testelésű.  OOO

Egyébként kezdő és barkács szinten mindenre megfelel az egyszerű rutilos elektróda.
A speciálisabb dolgoknál kellhet a bázikus, és annak különböző fajtái.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #740 Dátum: 2014. Június 28. - 12:23:27 »

Megcsináltam! Táncol


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #741 Dátum: 2014. Június 28. - 15:57:42 »

Megcsináltam! Táncol



Jó nagy hús kell egy ilyen ritkás grillre... Stoel
 Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #742 Dátum: 2014. Június 28. - 17:46:02 »

Jó nagy hús kell egy ilyen ritkás grillre... Stoel
 Vigyorog
Ha grill lenne, nem festette volna le. Ez egy csizmamosó/szárító, a vak is látja... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #743 Dátum: 2014. Június 28. - 17:59:40 »

Ha grill lenne, nem festette volna le. Ez egy csizmamosó/szárító, a vak is látja... Vigyorog

Nem azért mondom, de szerintem mindketten tévedtek.
Nekem van pár ugyan ilyen, csak fehér színben. Azokban fagyasztom a csirkemelleket, mindegyikben kényelmesen elfér 10-10 kg anélkül, hogy összefagynának.
Okos kis cucc ez.  Igen  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #744 Dátum: 2014. Június 28. - 21:21:31 »

Rosszak vagytok!  Tasli Tasli

Kis hússal eleve nem is kezdek,ami ezen kiesik, az nem is kell.  Vigyorog  Festés előtt ki lett próbálva egy őzzel, és jó.
Egyébként van egy akkora műanyag láda amelyik pontosan bele illik, és van fedele is. Nálunk a homokon amúgy sem  lehet ilyet használni, mert tavasztól őszig a por olyan a kocsi mögött mint a púder, és mindent belep. Azért csináltam, mert az Ignis csomagtartója kicsi, abba befér két dám, a többit meg kénytelen leszek ezen szállítani! Röhög Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #745 Dátum: 2014. Június 29. - 17:58:59 »

Azért csináltam, mert az Ignis csomagtartója kicsi, abba befér két dám, a többit meg kénytelen leszek ezen szállítani! Röhög Stoel

Egy erre is ráfér, többi hatot meg majd utánakötöd a biztonsági övvel...  Vigyorog

Sokszor legyen véres! Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #746 Dátum: 2014. Július 17. - 12:25:16 »

Valaki keresett a múltkor késélező rendszert:




http://www.euro-kes.hu/keselezes/work-sharp-knife-and-tool-sharpener/
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #747 Dátum: 2014. Július 17. - 13:09:30 »

Egy hasonló géppel hoztam rendbe tavasszal a késeimet. Annak egy mozgatható tárgyasztala volt amivel tetszőleges élszöget lehetett beállítani. . Valóban jók, de nagyon kell velük vigyázni, mert kellő szaktudás nélkül hamar el lehet cseszni a kést.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #748 Dátum: 2014. Július 17. - 16:41:58 »

Bolti (használhatatlan) horgászbot tartó újratöltve. Fölső rész megtartva, majd 10mm-es lemezből kimondottan a Tihanyi betonfalra méretezve.  Piál

ui: tavaly nem hallgattam Voldira: megvettem azt a műanyag vackot, ami az első nagyobb szélnél megpörgette a tartót, botostul  Ördög Röhög


Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #749 Dátum: 2014. Július 17. - 16:53:12 »

Valaki keresett a múltkor késélező rendszert:




http://www.euro-kes.hu/keselezes/work-sharp-knife-and-tool-sharpener/


Sógoromnak megvettem születésnapjára. Háztáji felhasználásra szerintem nemigen létezik jobb.  Igen
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: