Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 70   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Barkács  (Megtekintve 187519 alkalommal)
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #585 Dátum: 2013. November 05. - 21:12:00 »

Hátha valakinek ad valami hasznosat...

Terveztem és gyártottam egy belövő állványt.  Kacsint
Mivel a kis golyósra új távcső került, a múlt hét végén ki is próbáltam, remekül dolgozik.  Mosolyog









 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #586 Dátum: 2013. November 05. - 22:40:22 »

Kis átalakítással még kereket is tudsz vele cserélni... Kacsint
(Volt itt olyan fórumtárs,aki a család komoly fémüzemében készített egy T alakú vasdarabot,amiről állította,hogy lőpad... Vállat von) A tiéd viszont használhatónak tűnik. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #587 Dátum: 2013. November 06. - 06:39:34 »

Kis átalakítással még kereket is tudsz vele cserélni... Kacsint
(Volt itt olyan fórumtárs,aki a család komoly fémüzemében készített egy T alakú vasdarabot,amiről állította,hogy lőpad... Vállat von) A tiéd viszont használhatónak tűnik. Wave

 Röhög

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #588 Dátum: 2013. November 06. - 08:41:32 »

Hátha valakinek ad valami hasznosat...

 Emelem

Ford emelő befigyel! Mosolyog Egyébként  Igen  Igen  Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #589 Dátum: 2013. November 06. - 09:55:01 »

Terveztem és gyártottam egy belövő állványt.  Kacsint
Mivel a kis golyósra új távcső került, a múlt hét végén ki is próbáltam, remekül dolgozik.  Mosolyog
Egy némileg hasonló szerkezetet birtokoltam annó, sok fegyver belövésénél nyújtott segítséget.
Igaz, lőni soha nem lőttem belőle (fából volt készítve), de 2 próbalövés után, befogva a fegyvert, tökéletesen pontosan be lehetett álltani a szálkeresztet róla.
Aztán már csak egy "tutiamiziher" ellenőrző lövés kellett és mehetett a puska bizonyítani a terepre Kacsint
Igényes szép munka Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #590 Dátum: 2013. November 06. - 20:01:31 »


Igaz, lőni soha nem lőttem belőle (fából volt készítve), de 2 próbalövés után, befogva a fegyvert, tökéletesen pontosan be lehetett álltani a szálkeresztet róla.


Én ezt most nem értem.
Nem úgy működik, hogy rögzítjük benne a fegyvert, lövünk egyet, aztán a találati pontra ráállítjuk a szálkeresztet?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #591 Dátum: 2013. November 06. - 21:01:55 »

Én ezt most nem értem.
Nem úgy működik, hogy rögzítjük benne a fegyvert, lövünk egyet, aztán a találati pontra ráállítjuk a szálkeresztet?
Ahhoz nem kell belőle lőni, hogy a találati pontra ráállítsuk a szálkeresztet.
Elég, ha a megszokott pozícióban lősz (belövő pad, autó eleje pokróccal, kétlábú lőbot a fa előtt, könyék a fán, stb...), majd a "kalodában" történik az igazítás.
Valahogy nem akaródzott soha egy rugalmatlan, kemény satuban elsütni egyik fegyveremet sem.
Lehet, hogy soha semmi baja sem lenne tőle, de nekem mégis rossz volt akár csak belegondolnom, hogy egy lengéscsillapítás nélküli szerkezetben elsüssem a fegyvert Vállat von
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #592 Dátum: 2013. November 06. - 22:39:16 »

Én ezt most nem értem.
Nem úgy működik, hogy rögzítjük benne a fegyvert, lövünk egyet, aztán a találati pontra ráállítjuk a szálkeresztet?
Lövéshez nem rögzíted a fegyvert, csak megtámasztod rajta. Beállítod a magasságot, hogy a fegyver "magától" is a célra nézzen, aztán lövés(ek) után beszorítod, ráállsz a szerkezettel a célpontra majd a távcsövet áttekered a találati pontok középpontjára.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #593 Dátum: 2013. November 07. - 06:10:53 »

Úgy gondolom, van némi kis félreértés a belövő állvány használata körül.
Az első és legfontosabb, hogy szó sincs egy merev, satuszerű befogásról. Az állvány a lövéskor igenis elmozdul, nem is keveset. És persze a puska is az állványban.
A tusa tartó bölcsőt ugyanúgy a vállamba szorítom, mintha csak magával a fegyverrel lőnék. Az első támasz oldal csavarjaival sem szorítom meg az előagyat fixen, inkább csak megtámasztom.
Az állvány szerepe inkább akkor domborodik ki, amikor a távcső felszerelésével indítjuk a műveletet. Itt van nagy haszna annak, hogy minden irányban finoman állítható.
A lábakkal vízszintezem, az emelővel függőleges, a támasztó mechanizmussal vízszintes irányban tudok nagyon finom mozgásokat végezni.

Akinek esetleg van türelme elolvasni, itt egy (szerintem) profi leírás a távcső felszereléséről és a puska belövéséről.

http://www.fekete-moro.hu/bfta-setup-manual/index-hu.php

Nem olyan egyszerű, mint sokan gondolnák.  Meglepődött

 Emelem

Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #594 Dátum: 2013. November 07. - 11:40:02 »

Úgy gondolom, van némi kis félreértés a belövő állvány használata körül.
Az első és legfontosabb, hogy szó sincs egy merev, satuszerű befogásról. Az állvány a lövéskor igenis elmozdul, nem is keveset. És persze a puska is az állványban.
A tusa tartó bölcsőt ugyanúgy a vállamba szorítom, mintha csak magával a fegyverrel lőnék. Az első támasz oldal csavarjaival sem szorítom meg az előagyat fixen, inkább csak megtámasztom.
Az állvány szerepe inkább akkor domborodik ki, amikor a távcső felszerelésével indítjuk a műveletet. Itt van nagy haszna annak, hogy minden irányban finoman állítható.
A lábakkal vízszintezem, az emelővel függőleges, a támasztó mechanizmussal vízszintes irányban tudok nagyon finom mozgásokat végezni.

Akinek esetleg van türelme elolvasni, itt egy (szerintem) profi leírás a távcső felszereléséről és a puska belövéséről.

http://www.fekete-moro.hu/bfta-setup-manual/index-hu.php

Nem olyan egyszerű, mint sokan gondolnák.  Meglepődött

 Emelem



Inkább.. Kacsint



vagy:




 Emelem
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #595 Dátum: 2013. November 07. - 15:12:51 »

Ők már valóban profik..., na, de hát végül is, ez a szakmájuk.   Igen

 Emelem

Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #596 Dátum: 2013. November 07. - 20:29:59 »


Kispult:-) Ráfér pár pohár, rosé, szóda....
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #597 Dátum: 2013. November 07. - 22:01:00 »

Aki a Rosé-t vizezi egyéb gazságokra is képes...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #598 Dátum: 2013. November 07. - 22:21:30 »

Aki a Rosé-t vizezi egyéb gazságokra is képes...

 Emelem
Mindenki ott spórol, ahol tud:-) No meg az idei is 13-asra sikerült, mi meg szeretünk sokáig inni.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #599 Dátum: 2013. November 08. - 10:59:43 »


Kispult:-) Ráfér pár pohár, rosé, szóda....

Ügyes!
Te vadászni jársz a terepjáróval, vagy itatni a cimborákat, aztán eltiltani őket? Stoel Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 70   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: